titulní strana > zpráva ecomonitoru
Další zprávy ecomonitoru:
8.8.2016 01:10
15.4.2016 15:55
9.3.2016 01:27
4.3.2016 12:14
1.3.2016 01:37

Online diskuse
Datum:1. 2. 2011
Název: Díky za reakci
Autor:Rostislav Adam
Díky za to, že tady vznikne zas nějaká normální diskuze.
1. Nejsem zcela biolog. Dělám Chemii životního prostředí. Biologie i ekologie máme celkem dost.
2. Jak už jsem napsal, nejsem biolog, takže neznám žádný přímý konkrétní případ, kdy by to došlo takhle z kořisti přímo na predátora. Takže zůstanu u DDT, které jak víme, se používalo, a celkem účinně, proti všemožným škůdcům, krom jiného i proti komáru, tuším rodu Anopheles(Malárie) - to je snad jediný případ, kdy to dnes je možno používat. A ouha, najednou měli draví ptáci vajíčka s tak tenkými skořápkami, že je rozsedli dřív, než se mláďata stačila vyklubat. Nehledě na to, že se zjistilo, že i polární medvědi mají v sobě DDT.
3. Jistě, člověk vždycky rozhoduje vždy mezi menším zlem. 100% jistota nikdy není.
Já osobně nevím, kdo je v té firmě. Ale metody genetické manipulace jsou "relativně jednoduché", jen stačí mít vhodné vybavení a taky to trošku umět. Princip je ale hodně jednoduchý.
Nejsem si jistý uvážili eventuální možné problémy a pravděpodobnost, že ony problémy nastanou. Podle mne to měli alespoň zkonzultovat s odborníky, než to uvedli do chodu.

Ještě si dovolím jednu otázku, nebo spíš pár otázek, které mne napadly, ale nějak jsem je ještě nenapsal.
"... Niku vyplní taxon jiný, který snad nebude přenašečem organismu letálního pro člověka."
Kdy tuto niku vyplní? Pokud je tu nějaký zcela kompetitující druh, tak snad brzo. Pokud ale není, tak je opravdu na místě, za jak dlouho se tak stane. A pokud tady není zcela kompetitující druh, vyplní onen jiný druh, který se někdy možná objeví, opravdu tu samou niku?
 
Reagovat

Zpět na diskusi


< zpět na titulní stranu

Reklama