titulní strana > zpráva ecomonitoru
Další zprávy ecomonitoru:
8.8.2016 01:10
15.4.2016 15:55
9.3.2016 01:27
4.3.2016 12:14
1.3.2016 01:37

Online diskuse
Datum:30. 5. 2009
Název: Je dobré si říct pravdu,
Autor:Ender
Nejprve, nejsem lékař ani neprovádím a nejsem nijak zainteresován na experimentech na zvířatech. Nemám v nejmenším úmyslu "lakovat pokusy na zvířatech na růžovo" jak uvádíte. Nepřestává mě ovšem udivovat pokrytectví lidí, kteří využívají všech vymožeností moderní civilizace, v tomto případě medicíny, a ve své naivitě se domnívají, že pokroku lze dosáhnout snadno nebo zcela zadarmo. Ne, to nejde a skutečně pokroky v medicíně jsou vykoupeny utrpením laboratorních zvířat, ale i lidí. V závěrečných fázích klinických zkoušek se provádí testy i na lidech, dobrovolnících většinou nevyléčitelně nemocných. Na těch se dělají testy toxicity.
Pokud by Vás snad zajímalo, jak jsou legislativně regulovány experimenty na zvířatech, tak je to např. zde: http://ochranazvirat.zeleni.cz/730/clanek/legislativa-rady-evropy-tykajici-se-ochrany-zvirat/ Pro zajímavost, ve světě se běžně pořádají ceremoniály a různé akce, na kterých zúčastnění projevují vděčnost laboratorním zvířatům: http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=1071516 nebo http://www.olac.berkeley.edu/Olac/Public/memorialtree.shtml Rozhodně se tedy o naší společnosti nedá říct, že by se ke zvířatům chovala úmyslně krutě nebo, že by ji týrání zvířat nechávalo chladnou. Možná se Vám to zdá, ale skutečnost to není.
O používání pastí prehistorickými lovci i s archeologickými nálezy je možné se dočíst zde: http://www.texasbeyondhistory.net/kids/hunting/index.html#main Naši předkové byli zjevně velmi vynalézaví. Detailní popis pastí je zde http://books.google.cz/books?id=YTU8eeq8xSQC&pg=PT34&lpg=PT34&dq=prehistoric+hunters+Snare+Traps&source=bl&ots=dpJVJedCOI&sig=_cB3bR5kaO0yEfcmOYDP9xV-AjI&hl=cs&ei=CHshStOpGYyQsAbUpaywBg&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=3#PPA13,M1
a velmi dobrý popis indiánských pastí je také zde http://repositories.cdlib.org/cgi/viewcontent.cgi?article=1365&context=ucmercedlibrary/jcgba
Pokud vím, tak chytání do oka je u nás zakázáno a považováno za obvzlášť barbarský způsob lovu. Ale tímto směrem bych debatu již dále nevedl, neboť je již dost daleko od původního tématu.
 
Reagovat

Zpět na diskusi


< zpět na titulní stranu

Reklama