titulní strana > tisková zpráva
Velká rebelie pro život - rodiče s dětmi kreativně oživují veřejné prostory a upozorňují na klimatickou krizi
10. října 2019 09:24
PRAHA (Rebelie proti vyhynutí) - Sobota 12. 10. 2019 v 11:15 - 16.00, Václavské náměstí, Praha

V sobotu 12. 10. 2019 ožije Václavské náměstí v centru Prahy festivalem nazvaným Velká rebelie za život, pořádaným hnutím Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), jehož hlavními cíli je pravdivé informování veřejnosti o stavu klimatu, dosažení uhlíkové neutrality a zavedení procesů participativní demokracie. Extinction Rebellion rodiče je platforma vytvářená rodiči malých dětí pro další rodiče, aby se mohli legálním a bezpečným způsobem účastnit akcí upozorňujících na rizika změny klimatu a aktuálně probíhající klimatickou nouzi. V rámci festivalu se otevře rodinná zóna, které nabízí místo, kde se menší i starší děti mohou hravou a odlehčenou formou dozvědět víc o přírodě, jejích cyklech a působení člověka. Proběhnou zde umělecká vystoupení i kreativní dílny se zaměřením na klima a jeho význam pro lidstvo. Celá zóna je koncipována tak, aby děti i rodiče nenásilnou a hravou formou budovali vizi toho, jak může lidstvo fungovat udržitelným a regenerativním způsobem.

Z uměleckých vystoupení proběhne improvizační loutkové divadlo pod vedením Václava Černého. Děti společně vymyslí postavy a vyrobí loutky, které budou následně použity v improvizované hře. Význam deště a vody připomene autorské vystoupení s hudebními a interaktivními prvky Ludmily Bakonyi Selingerové a sdružení Ekosrdcař nazvané Jak se volá déšť?

Mluvit s dětmi o klimatické krizi je výzva, při jejímž překonávání můžeme najít oporu v knížkách. Ve čtenářském koutku bude pro děti všech věkových skupin výběr knih od obrázkových leporel po komplexní publikace. Zájemce provede výběrem Michaela Trtíková Vojtková ze sdružení Rodiče za klima.

Swap hraček je příležitostí, jak vyměnit okoukané hračky za čerstvé a zároveň se nenásilnou formou seznamovat s principy cirkulární ekonomiky, která představuje pro životní prostředí snížení zátěže a ukazuje tak dětem vyváženější způsob fungování.

V kreativní zóně bude k dispozici škála aktivit, jako je vlastnoruční výroba placek, vytváření společné vize Země v roce 2050 a další výtvarné aktivity. Ve spolupráci s komunitním centrem Prostor 39 bude k dispozici hrací koutek s kobercem.

Kontakt:
Kamila Sirotná, Telefon: 776 692 863
Veronika Holcnerová, Telefon: 607 201 360
Facebook: https://www.facebook.com/XRrodice/?modal=admin_todo_tour
Email: ahoj@extinctionrebellion.cz
Web: www.rebelieXR.cz
Základní informace v kostce: https://cloud.extinctionrebellion.cz/index.php/s/b4yx7HrMecFgeFb#pdfviewer
Další tiskové zprávy:
5. června 2020 17:28
5. června 2020 12:08
5. června 2020
4. června 2020
3. června 2020 16:32

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama