titulní strana > co píší jiní
Psích hřišť v Praze přibývá, v každé městské části ale nejsou
1. července 2019 00:25

PRAHA (ČTK) - Své první psí hřiště otevřela v červnu Praha 13. O výstavbě psího nebo takzvaného agility hřiště uvažuje i radnice Horních Počernic. Je to prostor pro rekreační výcvik psů, jsou tu lávky, překážky, prolézačky a další prvky. V některých pražských městských částech je takových hřišť i víc. Naopak třeba v Praze 2 nebo Praze 6 pejskaři nenajdou žádné, plyne z ankety ČTK mezi pražskými radnicemi.
(Celý text)

Ruské domácnosti se budou muset obejít bez medvědů, lvů či vlků
1. července 2019 00:21

MOSKVA (ČTK) - Ruská vláda zakázala občanům chovat doma v zajetí medvědy, vlky, lvy, lidoopy, krokodýly, jedovaté hady, škorpiony či pavouky. Důvodem k přijetí nařízení je nebezpečnost chovu dravých či jedovatých zvířat v domácích podmínkách, jakož i snaha ochránit zvířata před vlivem takového zajetí na jejich zdravotní stav, napsal list Kommersant.
(Celý text)

Aktivisté organizují na Kolínsku přednášky, chystají i protest
1. července 2019 00:17

VELTRUBY (ČTK) - Aktivisté z hnutí Limity jsme my organizují u Veltrub na Kolínsku přednášky, chystají i protest proti elektrárnám spalujícím uhlí včetně nedaleké chvaletické elektrárny. Na akci zvanou Klimakemp, která potrvá do neděle, včera přijelo kolem stovky účastníků, pořadatelé jich čekají přibližně 600, řekl za organizátory Radek Kubala.
(Celý text)

Pochod proti oteplování planety zhatilo ve Francii vedro
1. července 2019 00:13

(ČTK) - Na východě Francie se měl v pátek konat protestní pochod, jehož účastníci chtěli vyzvat k účinnějšímu boji proti změnám klimatu. Upozornit měl především na oteplování planety, informovala agentura AFP. Úřady ale akci nakonec zakázaly a to právě kvůli extrémnímu vedru, jež je podle ekologů důsledkem klimatických změn.
(Celý text)

Nizozemská vláda představila balíček opatření proti změně klimatu
1. července 2019 00:12

(ČTK) - Nizozemská vláda v pátek představila balíček opatření, kterými chce přispět k ochraně klimatu. Emise oxidu uhličitého (CO2) chce do roku 2030 snížit o polovinu ve srovnání s rokem 1990, informoval server veřejnoprávní stanice NOS. Do deseti let chce Nizozemsko také uzavřít všechny uhelné elektrárny a zavést hodlá uhlíkovou daň.
(Celý text)

Obyvatelé Lhotska chtějí za zničenou úrodu asi 300.000 Kč
1. července 2019 00:09

ZLÍN (ČTK) - Obyvatelé Lhotska u Vizovic na Zlínsku v pátek nahlásili své nároky na náhradu škody, kterou předminulý týden způsobil oblak škodlivin vzniklý při požáru ve společnosti Cheport. Se svými nároky se přihlásilo deset lidí, požadují celkem asi 300.000 korun, řekl v pátek zástupce společnosti. Škodliviny lidem zničily úrodu, stromy i rostliny. Obec také obyvatele z částí zasažených dýmem vyzvala, aby nekonzumovali ovoce a zeleninu ze svých zahrad.
(Celý text)

Kůrovcová kalamita: při pohybu v lese buďte opatrní
30. června 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - V České republice se v důsledku sucha rozvinula největší kůrovcová kalamita v historii. Jediným zákonným opatřením je těžba a následná asanace kůrovcem napadených stromů. Proto je nezbytné, aby veřejnost v místech, kde dochází k těžbě a dopravě dříví dbala zvýšené míře opatrnosti, varuje CZECH FOREST think tank a zároveň informuje veřejnost, jak se v lesích vyhnout nebezpečí.
(Celý text)

Na Korsice se našel nový druh "liščí kočky"
30. června 2019 00:50

(ČTK) - Na francouzském ostrově Korsika po celé generace kolovaly příběhy o podivné šelmě, která se podobá velké kočce zbarvené jako liška s huňatým ocasem a dlouhými špičáky. Dlouho byly pokládány jen za mýtus - dokud se v odlehlé části ostrova nepodařilo několik těchto "liščích koček" odchytit. A zdá se, že se jedná o dosud neznámý druh kočky, napsal zpravodajský server CNN.
(Celý text)

Borax. Látka využívaná dětmi k výrobě slizů, může poškodit reprodukční schopnost, varuje ČIŽP
29. června 2019 01:25

PRAHA (Ekolist) - Kontroloři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) provedli v dubnu až červenu 2019 kontrolní akci zaměřenou na prodej boraxu běžnému spotřebiteli. Látka je často využívána dětmi pro výrobu slizů, může však poškodit reprodukční schopnost.
(Celý text)

Odysea závodících filipínských holubů je nelítostná
29. června 2019 00:46

(ČTK) - Je to odysea dlouhá 600 kilometrů, při níž 90 procent účastníků zemře únavou, vedrem nebo je zahubeno predátory. Nejdelší závod holubů na Filipínách MacArtur je trnem v očích milovníků ptáků, píše agentura AFP. Kritizují jej organizace na ochranu zvířat, a to kvůli vysoké úmrtnosti ptáků. Někteří jsou navíc chyceni a nelegálně prodáni.
(Celý text)

Na seznam rezervací UNESCO přibyly Julské Alpy či polské Roztocze
29. června 2019 00:43

(ČTK) - Na seznam biosférických rezervací UNESCO tento týden přibylo 18 nových chráněných lokalit včetně italských Julských Alp, polského národního parku Roztocze nebo britského ostrova Wight. Rozhodl o tom příslušný výbor Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu na svém zasedání v Paříži.
(Celý text)

Houby na Příbramsku jsou plné olova. Nejezte je, radí odborníci
28. června 2019 02:02

PRAHA (Ekolist) - Jestli je v České republice místo, kam určitě nejít na houby, pak je to Příbramsko. Ne že by tam nerostly, naopak, ale houby v okolí tamější Kovohuti obsahují tak vysoké množství olova, kadmia, stříbra a zinku, že by je nikdo neměl jíst. Z místních hub nejvíce olova obsahují oblíbené hřiby.
(Celý text)

Dříve byla uvězněna v betonu, nyní dostává volnost. Pražská říčka Rokytka
28. června 2019 01:32

PRAHA (Pražská EVVOluce) - Rokytka je vodní tok v povodí dolní Vltavy. Pramení jihovýchodně od Říčan v prostoru Říčanského lesa mezi obcemi Tehov a Tehovec v nadmořské výšce 453 m. Celková délka potoka je 37,5 km. Prameny Rokytky jsou dva a po několika stech metrech se stékají a stávají se počátkem nejdelšího pražského potoka, jenž má na území Prahy délku 31,5 km. Slovo „rokyta“, které dalo jejímu jménu základ, je staroslovanské pojmenování vrby, kterými je říčka lemována dodnes.
(Celý text)

Kanadský žertík? Den po vyhlášení klimatické nouze schválil premiér Trudeau dostavbu ropovodu
28. června 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Vyznat se v politicích je někdy potíž. Zrovna u nás jako v Kanadě. 17. června 2019 kanadský populární premiér Justin Trudeau nechal vyhlásit celonárodní stav klimatické nouze, aby ani ne za 24 hodin na to oficiálně schválil dostavbu a rozšíření kontroverzního ropovodu Trans Mountain (TMX) za 7,4 miliard kanadských dolarů. Kdo se v tom pak má vyznat? Píše o tom například BBC.
(Celý text)

Lidé na Jindřichohradecku v přírodě opět zahlédli pumu
28. června 2019 00:30

J. HRADEC (ČTK) - Lidé podle policie opět zahlédli ve volné přírodě pumu americkou, která před časem zřejmě utekla chovateli. Tentokrát ji viděli na dvou místech na Jindřichohradecku. Bylo to u Markvarce poblíž Dačic a u Červeného Hrádku, kde její pohyb zaznamenali na mobilní telefon. Odborníci nyní ze záběrů zjišťují, zda se skutečně jednalo o uprchlou pumu. Policie o tom včera informovala na svém webu.
(Celý text)

Obnovitelné zdroje v USA poprvé vyrobily více elektřiny než uhlí
28. června 2019 00:25

NEW YORK (ČTK) - Obnovitelné zdroje energie ve Spojených státech vyrobily v dubnu poprvé více elektřiny než elektrárny na uhlí. Vodní elektrárny, solární panely a větrné turbíny vyprodukovaly rekordních téměř 68,5 milionu megawatthodin elektřiny. Naproti tomu uhelné elektrárny vyrobily 60 milionů megawatthodin, což bylo nejméně elektřiny vyrobené spalováním uhlí za několik let. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na údaje amerického státního Úřadu pro energetické informace (EIA).
(Celý text)

V NP Podyjí se obávají invazivního pajasanu, rychle se šíří
28. června 2019 00:22

ZNOJMO (ČTK) - Správa Národního parku Podyjí se obává dalšího rozšiřování invazivního pajasanu žláznatého. Z parku by mohl začít vytlačovat původní stromy. Odborníci nyní chtějí zmapovat výskyt pajasanu v parku a okolí, o pomoc žádají i veřejnost. Správa parku to včera uvedla na svém webu.
(Celý text)

Centrum pro výzkum veřejného mínění: Spokojenost Čechů s péčí státu o životní prostředí klesá
28. června 2019 00:20

PRAHA (ČTK) - Spokojenost Čechů s péčí státu o životní prostředí opět klesla. Jako nedostatečnou ji hodnotí 45 procent lidí, což je proti loňskému roku o šest procentních bodů více. Naopak o šest bodů klesl na 48 procent podíl těch, kteří vnímají tuto starost za přiměřenou. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky v úterý poskytlo novinářům.
(Celý text)

Firma má zaplatit 500.000 Kč za neodvezení odpadu z Novojičínska
28. června 2019 00:15

(ČTK) - Brněnská společnost Flambium dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 500.000 korun za neodvezení velkého množství stavebního odpadu, který byl nelegálně uložen na pozemku v Sedlnici na Novojičínsku. Společnost se proti sankci neodvolala, pokuta je tak pravomocná. ČTK to dnes řekla mluvčí inspekce Jana Jandová. Vyjádření společnosti se novinářům nepodařilo získat.
(Celý text)

Kompostárnu bude mít Liberec nejdřív za dva roky
28. června 2019 00:14

LIBEREC (ČTK) - Liberec bude mít kompostárnu nejdřív za dva roky. Projekt je stále ve fázi příprav a jeho realizace je závislá na získání dotace. Město o ni bude žádat podle primátorova náměstka Jiřího Šolce (SLK) v příštím roce. Odhadované náklady jsou mezi 20 až 30 miliony korun, součástí projektu je i vybudování sběrného dvora a takzvaného RE-USE bazaru. "Bez dotace na to nemáme," řekl Šolc.
(Celý text)

Kompostárnu bude mít Liberec nejdřív za dva roky
28. června 2019 00:14

LIBEREC (ČTK) - Liberec bude mít kompostárnu nejdřív za dva roky. Projekt je stále ve fázi příprav a jeho realizace je závislá na získání dotace. Město o ni bude žádat podle primátorova náměstka Jiřího Šolce (SLK) v příštím roce. Odhadované náklady jsou mezi 20 až 30 miliony korun, součástí projektu je i vybudování sběrného dvora a takzvaného RE-USE bazaru. "Bez dotace na to nemáme," řekl Šolc.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 987 | 988 | 989 | 990 | 991 | .. | 2139 | Další
Další články:
4. května 2024 05:45
3. května 2024 17:08
3. května 2024 05:59
2. května 2024 06:00
1. května 2024 06:00

Online diskuse
Enormní návštěvnost Adršpašských skal je výzvou, říká místostarosta Adršpachu
4. května 2024 13:34

(ČTK) - Enormní návštěvnost Adršpašských skal na Náchodsku je pro obec Adršpach s pěti sty obyvateli pozitivem, ale zároveň velkou výzvou. ČTK to řekl místostarosta Tomáš Dimter (Máme rádi Adršpach). Národní přírodní rezervace Adršpašské skály je menší částí Adršpašsko-teplických skal, které jsou největším celistvým skalním městem v ČR.
(Celý text)

Vědci zachraňují cenné genetické populace smrku ztepilého
4. května 2024 05:51

PRAHA (Ekolist) - V posledních letech dochází k oslabení populací smrku ztepilého dlouhodobými vysokými teplotami a následně v důsledku kůrovcové kalamity. K oslabení zastoupení smrku v předchozím období minulého století došlo i v důsledku poškození průmyslovými imisemi. Proto se vědci snaží zachránit a zachovat alespoň některé vybrané nejcennější zbytkové populace a získat více informací o přeživších jedincích či porostech smrku. Přes určité vznikající averze k pěstování smrku ztepilého zůstává tato dřevina naší nejrozšířenější jehličnatou dřevinou, která na svá přirozená stanoviště z lesnického hlediska patří, ať již jako hlavní dřevina nebo dřevina přimíšená.
(Celý text)

Hladík: Novela vodního zákona by měla zabránit možnému vzniku havárií
4. května 2024 01:44

PRAHA (ČTK) - Novela vodního zákona má pomoct předcházet dalším haváriím a případně urychlit a zjednodušit jejich řešení, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Novela je odpovědí na otravu Bečvy v roce 2020. Legislativně definuje jasná a striktní pravidla k vyšetřování budoucích havárií a zavádí kontinuální sledování největších znečišťovatelů. Včera novelu schválila Sněmovna, nyní míří do Senátu.
(Celý text)

Výzkum: Ovzduší v Tišnově zhoršují domácí topeniště víc než doprava
4. května 2024 01:40

TIŠNOV (ČTK) - Kvalitu ovzduší v Tišnově na Brněnsku v zimě víc zhoršují domácí topeniště než například znečištění z dopravy. V osm měsíců trvajícím měření to zjistili odborníci z Centra dopravního výzkumu, kteří mapovali koncentrace aerosolových částic na osmi místech ve městě.
(Celý text)

Intersucho: Postupující sucho působí zemědělcům čím dál větší potíže
4. května 2024 01:17

(ČTK) - Postupující sucho v některých částech Česka působí zemědělcům stále větší potíže. V mnohých regionech v dubnu pořádně nepršelo a zaseté jarní plodiny zatím čekají na vodu, aby vůbec vzešly. Vyplývá to z hlášení zemědělců pro web Intersucho. Někteří už očekávají snížení výnosů. Kromě sucha navíc škodil v minulých dnech i mráz, který páchal škodu nejen na ovocných stromech a vinicích.
(Celý text)

Anketa: On-line supermarkety stále nejvíce využívají auta se spalovacími motory
4. května 2024 01:10

(ČTK) - K rozvozu nákupů on-line supermarkety v Česku stále nejvíce využívají auta s klasickými spalovacími motory. Některé z nich mají ve své flotile také vozidla, která jezdí na zemní plyn CNG. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci. Elektrickými dodávkami nákupy zčásti doručuje služba Rohlík.cz, v letošním roce se je chystá zařadit e-shop Billa. Státy Evropské unie se v říjnu loňského roku dohodly na pravidlech, která od roku 2035 prakticky znemožní prodej nových aut s klasickými spalovacími motory.
(Celý text)

Plzeňská zoo má dva nové velbloudy, narozené mládě a samce dovezeného z Německa
4. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - O dva nové členy se v dubnu rozrostlo stádo velbloudů dvouhrbých v plzeňské zoologické zahradě. Nejdříve se 2. dubna narodila samici Tereze samička, 10. dubna pak chovatelé přivezli z Německa chovného samce Jafara. Nahradí dvaadvacetiletého Mulisáka, který nečekaně uhynul v lednu. Velbloudí stádo je tak pětičlenné, informovala na stránkách zahrady zooložka Miroslava Palacká.
(Celý text)

Stavba plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále jde podle plánu
4. května 2024 00:35

ROHATEC (ČTK) - Stavba nové plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále pokračuje podle harmonogramu, informoval tento týden na kontrolním dni ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Nová plavební komora umožní splavnění dalších sedmi kilometrů až do Hodonína. Jde o úsek, kde je tok přirozenou hranicí mezi Českem a Slovenskem. Díky stavbě za 340 milionů korun by měly první lodě doplout do Hodonína v roce 2026.
(Celý text)

Muzeum Semenec v Týně nad Vltavou otevřelo novou výstavu Labyrint
4. května 2024 00:19

TÝN NAD VLTAVOU (ČTK) - Přírodovědné muzeum Semenec v Týně nad Vltavou na Českobudějovicku si připomíná 30 let od vzniku areálu, ve kterém se zaměřují na přírodu. Na ploše čtyř hektarů nejprve v 90. letech vznikla záchranná stanice pro handicapovaná zvířata z volné přírody a v roce 2013 tam vybudovali přírodovědné muzeum. Ve středu 1. května otevřelo venkovní výstavu Labyrint. Nedávno vysázený kruhový labyrint z keřů doplní expozice koláží na téma knihy Jana Amose Komenského Labyrint světa a ráj srdce, řekla ČTK provozovatelka muzea Semenec Barbora Šímová.
(Celý text)

Výborný: V Česku se letos kvůli mrazům sklidí 30 300 tun ovoce místo 138 000 tun
3. května 2024 21:42

PRAHA (ČTK) - V Česku se letos kvůli silným mrazům místo 138 000 tun ovoce sklidí asi 30 300 tun. Po jednání se zástupci ovocnářů, vinařů a lesních školek to tento týden uvedl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Pro všechny pěstitele, jejichž produkce byla poškozena mrazem, je podle něj ministerstvo zemědělství (MZe) připraveno aktivovat program na řešení rizik a krizí v zemědělství. Materiál v úterý předloží vládě. Prioritou přitom podle Výborného budou právě ovocnáři, u kterých se ministr chce navíc zaměřit na ty pěstitele, kde škody přesahují 50 procent. Nejhorší sklizeň ovoce od 90. let byla v roce 2011, kdy činila 101 249 tun.
(Celý text)

Vědci poprvé spatřili, jak si orangutan ošetřil otevřenou ránu léčivou rostlinou
3. května 2024 19:43

(ČTK) - Vědci v Indonésii pozorovali orangutana sumaterského, jak si sám léčil velké zranění na tváři rostlinnou pastou. Je to podle nich patrně poprvé, co se podařilo zaznamenat volně žijícího živočicha, jak pečuje o otevřenou ránu pomocí rostliny s prokazatelně léčivými účinky. Poté, co výzkumníci viděli, jak si samec, kterého pojmenovali Rakus, přikládá obklad na obličej, se rána do měsíce zcela zahojila, uvedl dnes server BBC News.
(Celý text)

Vědci jsou proti stavbě malé vodní elektrárny na Vltavě na Českokrumlovsku
3. května 2024 19:15

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - Vědci z českobudějovického biologického centra Akademie věd ČR jsou proti přehrazení řeky Vltavy pod zříceninou Dívčí Kámen na Českokrumlovsku. Soukromý investor tam připravuje výstavbu malé vodní elektrárny. Vědci uvedli, že projekt může způsobit řadu nepříznivých vlivů a úbytek vzácných druhů rostlin i živočichů. ČTK o tom informovala mluvčí biologického centra Daniela Procházková.
(Celý text)

Sněmovna schválila novelu, která má omezit rizika havárií na řekách
3. května 2024 19:04

PRAHA (ČTK) - Omezit rizika havárií na řekách a upřesnit pravomoci úřadů při jejich likvidaci má novela vodního zákona, kterou dnes schválila Sněmovna. Havárie na vodách se podle ní budou nahlašovat hasičům. Schválená předloha také zavádí registr výpustí ze zdrojů znečištění. Největší znečišťovatelé budou muset průběžně sledovat vybrané ukazatele kvality vypouštěných vod. Původně jim podle vládního návrhu měla přibýt povinnost kontinuálního měření. Sněmovna ale tuto povinnost změnila na nepřetržité sledování znečištění odpadních vod. Předloha, která reaguje především na otravu Bečvy z roku 2020, nyní zamíří do Senátu.
(Celý text)

České zemědělství je o krok blíž k energetické revoluci: poslanci schválili uzákonění agrovoltaiky
3. května 2024 16:59

PRAHA (Ekolist) - Poslanecká sněmovna dnes ve třetím čtení schválil novelu zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, která mimo jiné povolí souběžné využívání půdy pro zemědělskou i energetickou produkci pomocí solárních panelů umístěných u plodin za zákonem stanovených podmínek, tedy takzvanou agrovoltaiku. Čeští zemědělci tak budou moci lépe chránit své plodiny před nepříznivým počasím a zároveň získat nový zdroj příjmů díky produkci bezemisní solární energie, uvedl Svaz moderní energetiky.
(Celý text)

Kam za Vítáním ptačího zpěvu?
3. května 2024 14:30

PRAHA (Ekolist) - Mezi nejsilnější zážitky v přírodě patří poslech ranního koncertu ptáků. Pro to stojí za to si přivstat.
(Celý text)

Bouře v JAR vyplavila na pláže více než 500 želvích mláďat. A odhalila, jak moc jsou želvy vystaveny mikroplastům
3. května 2024 11:57

KAPSKÉ MĚSTO (ČTK) - Více než 500 mláďat mořských želv vyplavila na pobřeží Jihoafrické republiky silná bouře. Malé želvičky patřící většinou k ohroženému druhu kareta obecná našli na pobřeží lidé, kteří je odnesli do záchranného střediska pro želvy v akváriu Two Oceans v Kapském Městě, informovala dnes agentura AP. Nenadálá událost zároveň poskytla odborníkům a ochráncům přírody cenné informace o běžném nebezpečí, které želvám v oceánech hrozí. Navzdory svému nízkému věku stihly želvy už pozřít v oceánu nemálo kousků plastů.
(Celý text)

Vyšší ochranu nejlepší zemědělské půdy Sněmovna schválila v mírnější podobě
3. května 2024 11:55

PRAHA (ČTK) - Vyšší ochranu nejkvalitnější zemědělské půdy Sněmovna schválila v mírnější podobě, než jak ji navrhla vláda. Do vládní předlohy doplnila zákaz prodeje zemědělské půdy vlastníkům z takzvaných třetích zemí, tedy v podstatě mimo Evropskou unii. Upravenou novelu nyní dostanou k posouzení senátoři.
(Celý text)

Agrární komora chce kvůli mrazům peníze také pro pěstitele zeleniny či brambor
3. května 2024 11:51

PRAHA (ČTK) - Agrární komora (AK ČR) požaduje po ministerstvu zemědělství peníze také pro další odvětví zasažená mrazem. Výrazně poškození jsou podle komory například pěstitelé zeleniny, brambor, klasických polních plodin či cukrovky a dubnové mrazy zasáhly také lesní školky. Prezident Agrární komory Jan Doležal o maximální možnou mimořádnou finanční podporu požádal ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) v dopise, který má ČTK k dispozici. Výborný na síti X uvedl, že se o dopise dozvěděl z médií, a navíc těsně před briefingem, označil proto takové jednání za neférové. Mluvčí AK ČR Barbora Pánková na dotaz ČTK uvedla, že dopis byl odeslán včera dopoledne standardní cestou tak, aby ministr měl podklady co nejdříve.
(Celý text)

Zdokumentovaný lov srnce obojkovanými vlky na severu Čech. Jak často vlci loví v intravilánu?
3. května 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Dne 23. dubna 2024 obdržel tým České zemědělské univerzity, který realizuje telemetrický výzkum vlka v oblasti NP České Švýcarsko v rámci projektu Interreg Redema, informace o lovu srnce obecného minimálně dvěma vlky na okraji městského intravilánu. Jde o město Mikulášovice v okrese Děčín v okrajové oblasti národního parku České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce.
(Celý text)

MŽP povolilo průzkumné práce kvůli lithiu v obci Rožná na Žďársku
3. května 2024 01:14

(ČTK) - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) povolilo stanovení průzkumného území pro případnou těžbu lithia v obci Rožná na Žďársku. Podle úřadu nebyl žádný zákonný důvod žádosti, kterou kvůli prozkoumání ložisek nerostu podala společnost Geomin, nevyhovět. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Veronika Krejčí. Rozhodnutí je zatím nepravomocné. Obec, která s žádostí nesouhlasí, chce proti němu podat rozklad, řekl ČTK starosta Rožné Libor Pokorný (SOCDEM).
(Celý text)

MŽP povolilo průzkumné práce kvůli lithiu v obci Rožná na Žďársku
3. května 2024 01:14

(ČTK) - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) povolilo stanovení průzkumného území pro případnou těžbu lithia v obci Rožná na Žďársku. Podle úřadu nebyl žádný zákonný důvod žádosti, kterou kvůli prozkoumání ložisek nerostu podala společnost Geomin, nevyhovět. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Veronika Krejčí. Rozhodnutí je zatím nepravomocné. Obec, která s žádostí nesouhlasí, chce proti němu podat rozklad, řekl ČTK starosta Rožné Libor Pokorný (SOCDEM).
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2139 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama