titulní strana > co píší jiní
V Jihomoravském kraji dnes padly teplotní rekordy na 10 místech
5. dubna 2016 18:43

BRNO (ČTK) - Na deseti místech Jihomoravského kraje v úterý padly teplotní rekordy, sdělila ČTK Andrea Kvapilová z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Podle ní padly rekordy na všech jihomoravských stanicích, kde situace sledují alespoň 20 let. Nejvýše teploměr vystoupal ve Strážnici na Hodonínsku, kde bylo 25,2 stupně Celsia. Padl rekord 22,9 stupně z roku 2009.
(Celý text)

Praha má veřejnou šatní skříň. Lidé do ní mohou odkládat vyřazené kousky a jiné si vzít
5. dubna 2016 16:08

PRAHA (Ekolist) - Kromě veřejného freeshopu Zdrojovny, do kterého mohou lidé odnášet nepotřebný drobný nábytek a potřeby do domácnosti a zase si odtud jinou věc zdarma odnést, vznikla v Praze i veřejná šatní skříň. Minulý týden ji slavnostně otevřely iniciativy Zdrojovna a Architekti bez hranic.
(Celý text)

Kvůli neschváleným přírodním území může stát přijít o sedm miliard z EU
5. dubna 2016 14:37

PRAHA (ČTK) - Vnitrozemská vodní doprava by mohla přijít o sedm miliard korun z evropských dotací. Česko doposud totiž nezařadilo dvě cenné lokality na Labi na seznam evropsky chráněných území, což už několik let požaduje Evropská komise. Upozornilo na to ministerstvo životního prostředí (MŽP) v dokumentu, který má ČTK k dispozici. Ve čtvrtek o něm bude jednat vláda. Ta také v únoru rozhodla, že kaňonovité labské údolí a takzvané Louky u Přelouče na seznam chráněných území nezařadí kvůli dopravním zájmům.
(Celý text)

Karlovy Vary zateplí další školu, raději ale bez dotace
5. dubna 2016 14:35

K. VARY (ČTK) - Karlovy Vary zateplí základní školu v Poštovní ulici raději bez dotace. Pokud by město chtělo zateplení udělat podle podmínek dotačního programu, vyšlo by to téměř dvakrát dráž. Město tedy raději potřebných 24 milionů vydá ze svého rozpočtu, řekl náměstek primátora Karlových Varů Čestmír Bruštík (nez.).
(Celý text)

Na střeše historické budovy pražského magistrátu budou včelí úly
5. dubna 2016 13:41

PRAHA (ČTK) - Na střeše historické budovy pražského magistrátu budou včelí úly. Rozhodla o tom nekompletní rada města. Chovatel z Újezdu nad Lesy získá smlouvu na dobu neurčitou. Vyčleněno bude mít šest metrů čtverečních střechy. V Praze je řada netradičních míst, kde se mohou lidé se včelstvy setkat. Podle odborníků se medonosnému hmyzu v městském prostředí daří.
(Celý text)

Kampaň za vznik NP Křivoklátsko začne nejdříve v létě
5. dubna 2016 12:50

KŘIVOKLÁT (ČTK) - Kampaň za vznik Národního parku Křivoklátsko začne nejdříve v létě. O jeho vyhlášení se začne rozhodovat letos, podmínkou je schválení novely zákona o ochraně přírody a krajiny. "Teprve poté můžeme začít jednat s regionem o případné společné kampani," sdělila Jana Taušová z tiskového oddělení ministerstva životního prostředí. Ministerstvo i Středočeský kraj jsou pro vznik národního parku, proti jsou některé obce.
(Celý text)

V Českém ráji mají návštěvnické centrum s interaktivní expozicí
5. dubna 2016 12:48

TURNOV (ČTK) - V Českém ráji mají nové návštěvnické centrum. Jde o osmý Dům přírody v republice a první v Libereckém kraji. Centrum vzniklo přestavbou bývalé školy v Dolánkách u Turnova za 34,8 milionu korun. Jeho nejzajímavějším prvkem je interaktivní přírodovědná expozice.
(Celý text)

Jez na Labi v Děčíně by podle Ťoka mohl stát v roce 2025
5. dubna 2016 11:49

DĚČÍN (ČTK) - Plavební stupeň na Labi v Děčíně by mohl stát v roce 2025. Řekl to ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) po prvním představení nové dokumentace vlivu stavby na životní prostředí (EIA) veřejnosti. Debata o splavnění Labe pomocí jezů se vede přes 20 let. Význam jediné vodní cesty k moři je podle ministra nejen pro lodní dopravu, ale i vodohospodářský.
(Celý text)

V pražské zoo se dnes narodilo slůně, je to sameček
5. dubna 2016 08:41

PRAHA (ČTK) - V pražské zoologické zahradě se dnes brzy ráno narodilo slůně. Je to první mládě slonů, které se ve více než osmdesátileté historii chovu slonů v Zoo Praha nejen narodilo, ale bylo zde i počato. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to uvedl na svém twitterovém a facebookovém účtu. Na světě je tak první stoprocentně pražské slůně, uvedla zahrada později v tiskové zprávě. Návštěvníci ho budou moci poprvé spatřit pravděpodobně již ve čtvrtek.
(Celý text)

Prodej vozů Tesla v prvním čtvrtletí zaostal za očekáváním
5. dubna 2016 07:46

DETROIT (ČTK) - Americký výrobce elektrických vozů Tesla Motors dodal v prvním čtvrtletí na trhy 14.820 vozů. To bylo o 50 procent více než ve stejném období loni, prodej však zaostal za očekáváním firmy, která počítala s prodejem 16.000 vozů. Slabší prodej způsobil nedostatek součástek, kvůli kterému musela automobilka omezit výrobu.
(Celý text)

Dvacet let výzkumu hyen skvrnitých: Mamánci jsou na tom líp
5. dubna 2016 01:48

PRAHA (Ekolist) - Na opečovávané mamánky máme tendence zahlížet jako na druhořadé a pro zakládání rodiny nepříliš spolehlivé samce. Jak ale ukazuje dvacet let terénní práce berlínských zoologů, neplatí to vždy. Mladí samci hyen skvrnitých, kteří se rozhodnou raději zůstat s rodinnou smečkou, než vyrazit za rozmnožováním do světa, si v konečném výsledku nevedou o nic hůře, spíš naopak. Podpora matky jim zajistí lepší společenské postavení i lepší přístup k potravě i samicím, píše AlphaGalileo.
(Celý text)

V okolí zámku v Hradci nad Moravicí padne 115 stromů
4. dubna 2016 15:14

HRADEC N.MOR. (ČTK) - Červený zámek v Hradci nad Moravicí bude opět viditelný i z dálky. V těchto dnech začalo kácení přerostlých náletových dřevin, které dosud dominantu obce zakrývaly. Celkem půjde k zemi 115 stromů. Projekt je součástí revitalizace zámeckého parku. ČTK to řekl kastelán zámku Radomír Přibyla.
(Celý text)

Znáte zajímavý pražský strom? Zapojte se do fotografické soutěže
4. dubna 2016 13:58

PRAHA (Ekolist) - Dnes začal 3. ročník fotografické soutěže na téma Pražské stromy. Soutěžící mohou posílat fotografie, jejichž hlavním námětem jsou stromy rostoucí na území Prahy.
(Celý text)

Karlovarský kraj vyhlašuje dalších sedm přírodních památek
4. dubna 2016 13:47

K. VARY (ČTK) - Karlovarský kraj chystá vyhlášení sedmi nových přírodních památek. Jde o čtyři území při severním okraji Doupovských hor, dvě nedaleko Kraslic a jedno u Perninku. Podle radního pro životní prostředí Josefa Hory (HNHRM) se tím rozšíří počet chráněných území pod správou Karlovarského kraje na 45.
(Celý text)

Nisa je v Sasku znečištěna olovem, konzumace ryb je ale možná
4. dubna 2016 12:29

DRÁŽĎANY (ČTK) - Znečištění Lužické Nisy v Německu olovem nadále překračuje povolené limity Evropské unie, přesto však konzumace ryb ulovených v řece nepředstavuje žádné velké zdravotní riziko. Podle listu Sächsische Zeitung to uvedlo saské ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Ve volné přírodě severního Německa se zabydleli jihoameričtí nanduové
4. dubna 2016 11:13

LÜBECK (ČTK) - Původním domovem nelétavého ptáka nandua pampového je Jižní Amerika, už několik let se mu ale daří přežívat i v přírodě severního Německa. Aktuální sčítání v rezervaci Schaalsee ukázalo, že menších příbuzných afrického pštrosa tu volně žije více než 120, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Byli prehistoričtí psi z ruské tundry domestikovaní? Vědci jsou teprve na začátku bádání
4. dubna 2016 10:30

MOSKVA (ČTK) - Lovce mamutích klů přitahovaly do této odlehlé oblasti ruské tundry nálezy starých kosterních pozůstatků. Ale místo toho objevili čenich vyčnívající z permafrostu, věčně zmrzlé půdy, který tu na ně čekal z poslední doby ledové, píše agentura AFP.
(Celý text)

Jaro je tady a s ním i Naše příroda 2/16
4. dubna 2016 10:26

(Naše příroda) - Máme tu jaro a také nové číslo Naší přírody. Najdete v něm další článek o mokřadech, tentokrát o tom, jak některé rostliny dokázaly přizpůsobit způsob dýchání nedostatku kyslíku. Na jaře vše pučí, tak se na některé z pupenů podíváme blíže i v jednom z článků. V hmyzí říši jsme navštívili krásného modrého tesaříka alpského a v říši ptačí nám velmi dobré známé sousedky – jiřičky a vlaštovky. Na výlet se s námi můžete vypravit do Oderských vrchů, nebo do Plaveckého krasu na Slovensku. Hezké jarní čtení a pozor – vyhlašujeme letošní fotosoutěž, tak foťte.
(Celý text)

Kritikou palmových plantáží popudil Leonardo DiCaprio Indonésii
4. dubna 2016 10:02

JAKARTA (ČTK) - Hollywoodský herec Leonardo DiCaprio nebude možná smět už znovu navštívit Indonésii. Možnost vydání zákazu jeho vstupu do země podle agentury AP zmínil mluvčí indonéského imigračního úřadu s poukazem na DiCapriovy kritické výroky ohledně palmových plantáží v Indonésii, které podle něj ničí tamní deštné pralesy a ohrožují volně žijící zvířata. Příslušné obavy vyjádřil letošní nositel Oscara po nedávné jednodenní návštěvě chráněného území Mount Leuser na severu ostrova Sumatra.
(Celý text)

Lidé v Hradci budou třídit plast a papír do popelnic přímo doma
4. dubna 2016 09:10

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Stotisícový Hradec Králové výrazně změní systém vyvážení odpadů od obyvatel. Zhruba 35 000 lidí bude mít možnost třídit papír a plast do zvláštních popelnic či pytlů, které budou mít doma. Město tím chce snížit objem netříděných odpadů ukládaných na skládku a ušetřit na platbách za likvidaci odpadů. Změní se i intervaly svozu odpadů. ČTK to řekla mluvčí radnice Magdaléna Vlčková.
(Celý text)

Lidé v Hradci budou třídit plast a papír do popelnic přímo doma
4. dubna 2016 09:10

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Stotisícový Hradec Králové výrazně změní systém vyvážení odpadů od obyvatel. Zhruba 35 000 lidí bude mít možnost třídit papír a plast do zvláštních popelnic či pytlů, které budou mít doma. Město tím chce snížit objem netříděných odpadů ukládaných na skládku a ušetřit na platbách za likvidaci odpadů. Změní se i intervaly svozu odpadů. ČTK to řekla mluvčí radnice Magdaléna Vlčková.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1476 | 1477 | 1478 | 1479 | 1480 | .. | 2144 | Další
Další články:
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00
11. května 2024 05:46

Online diskuse
Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla muže, který pašoval 1500 štírů a jedovatých pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku, informovala agentura Reuters.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

Klimatolog: Srážek je dost, sucho v posledních letech ovlivňují jiné faktory
13. května 2024 01:25

(ČTK) - V posledních 20 letech se začíná měnit příčina, proč vzniká sucho. Zatímco v minulosti to bylo hlavně díky nedostatku srážek, tedy při delším období, kdy podprůměrně pršelo, nyní to souvisí mimo jiné s nárůstem teploty vzduchu. V důsledku většího tepla se vypařuje víc vody z půdy, a sucho tedy začíná být i při relativně normálních srážkách. ČTK to řekl klimatolog Pavel Zahradníček z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Kvůli nesprávnému hospodaření a rozvoji eroze půdy podle něj krajina navíc pozvolna ztrácí schopnost zadržovat vodu.
(Celý text)

V místech možných pro radioaktivní odpad brzy začne hydrogeologický monitoring
13. května 2024 01:10

(ČTK) - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) zřejmě do konce května zahájí hydrogeologický monitoring čtyř vytipovaných lokalit pro připravované hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Při monitoringu chce správa zjistit především stav vodních a dalších zdrojů na místě. Práce vyjdou přibližně na 139 milionů korun. ČTK to sdělili zástupci SÚRAO. Správa zároveň čeká na povolení rozsáhlejšího geologického průzkumu lokalit.
(Celý text)

Výborný: Nepojištěným pěstitelům bude stát krátit kompenzace o polovinu
12. května 2024 23:56

PRAHA (ČTK) - Pěstitelům, kteří neměli pojištění proti mrazům, bude stát krátit kompenzace o polovinu. V pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct to řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Zároveň odmítl kritiku europoslance Martina Hlaváčka (ANO), že by vláda nedostatečně podporovala pojištění zemědělců. Ministr zopakoval, že požádal Evropskou komisi o 100 milionů eur (2,5 miliardy korun) na pomoc českým zemědělcům, ale neočekává, že získá celou částku. Neupřesnil, kolik peněz by do Česka mohlo přijít.
(Celý text)

Italský ostrov nabídl k adopci přemnožené kozy, správce zaskočil obrovský zájem
12. května 2024 20:30

ŘÍM (ČTK) - Malý italský ostrov Alicudi se snažil zbavit přemnožených divokých koz, a tak je na začátku dubna nabídl k adopci jen za manipulační poplatek. Vedení ostrova čekalo, že se zvířat ujmou farmáři z okolí, ale zaplavily je stovky žádostí z celého světa. Na ostrově je zhruba 600 koz, nabídek adopce přišlo ale více než třikrát tolik, napsal server deníku The Guardian.
(Celý text)

Policie: Výskyt medvěda u Zlína potvrdily stopy, obezřetnost je na místě
12. května 2024 20:16

ZLÍN (ČTK) - Pohyb medvěda v okrajové části Zlína, který ohlásil v sobotu před polednem náhodný svědek, potvrdily podle městské policie jeho stopy. Zajistil je poblíž místa nahlášeného setkání se šelmou myslivecký hospodář, řekl ČTK pracovník operačního centra městské policie. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka může podle velikosti stopy jít o jedince o hmotnosti až 200 kilogramů, opatrnost je proto podle něho na místě.
(Celý text)

Na západě Kanady se kvůli lesním požárům evakuovaly tisíce lidí
12. května 2024 20:15

OTTAWA (ČTK) - Tisíce lidí se kvůli šířícím se lesním požárům na západě Kanady musely evakuovat v provinciích Alberta a Britská Kolumbie, informuje web stanice BBC. Kanadská vláda varovala, že letošní klimatické podmínky patrně přinesou zvýšené riziko požárů. Už loni požáry v Kanadě pohltily na 15 milionů hektarů vegetace.
(Celý text)

Kriticky ohrožená rybka duhovka se poprvé rozmnožila v brněnské zoo
12. května 2024 02:31

PRAHA (Ekolist) - Jedná se o rybu duhovku (Melanotaenia bowmani), která nemá české druhové jméno. Obývá pouze malou část ostrova Nová Guinea a brněnská zoo ji chová jako jediná zahrada v Evropě.
(Celý text)

Zvýšená teplota ovlivňuje vývoj pylu. Vědci hledají cestu, jak šlechtit odrůdy odolné vůči změně klimatu
12. května 2024 01:10

BRNO (ČTK) - Výzkum, na kterém pracovali brněnští biologové, naznačil cestu, jak zajistit výnosy plodin i při extrémních teplotách vyvolaných klimatickou změnou. Vědci z institutu CEITEC Masarykovy univerzity ukázali, jak zvýšená teplota ovlivňuje citlivost reprodukčního aparátu rostlin a vývoj pylu. Jejich zjištění lze v budoucnu využít při šlechtění odolnějších odrůd, informovala mluvčí institutu Halina Jílková. Studii otiskl časopis eLife.
(Celý text)

Výstava v Litomyšli představí Bedřicha Smetanu a vodu v jeho díle
12. května 2024 01:06

LITOMYŠL (ČTK) - Netradiční pohled na skladatele Bedřicha Smetanu a jeho dílo přinese výstava Na Smetanovské vlně, která bude přístupná od 15. června ve Smetanově domě v Litomyšli. Je věnována hudebníkovi a jeho vzdálenému příbuznému, hydrologovi Janu Smetanovi a jejich vztahu k vodě. S Bedřichem Smetanou je spojen i letošní Rok české hudby. Zajímavých příbuzných měl skladatel více a působili v nejrůznějších oborech, řekla ČTK Věra Dvořáčková z pořádajícího Masarykova ústavu a Archivu Akademie věd ČR.
(Celý text)

Záchranná stanice u Kladna má obnovené rybníky, rozšíří se ekologické středisko
12. května 2024 00:45

KLADNO (ČTK) - Záchranná stanice pro zraněné živočichy AVES u Kladna má obnovené rybníky, investici zajistilo město. Poblíž začne na podzim rozšiřovat Naučné středisko ekologické výchovy (NSEV) Čabárna. Stavební povolení i dotace už jsou schválené. Nová budova by měla být hotová v příštím roce, stát bude téměř 26 milionů korun, z toho přes 20 milionů pokryje evropská dotace. Kladno už dalo v této lokalitě téměř pět milionů korun na obnovu týneckého potoka, vodních nádrží a přilehlých chodníků, sdělil na dotaz ČTK mluvčí radnice Vít Heral.
(Celý text)

Záchranná stanice u Kladna má obnovené rybníky, rozšíří se ekologické středisko
12. května 2024 00:45

KLADNO (ČTK) - Záchranná stanice pro zraněné živočichy AVES u Kladna má obnovené rybníky, investici zajistilo město. Poblíž začne na podzim rozšiřovat Naučné středisko ekologické výchovy (NSEV) Čabárna. Stavební povolení i dotace už jsou schválené. Nová budova by měla být hotová v příštím roce, stát bude téměř 26 milionů korun, z toho přes 20 milionů pokryje evropská dotace. Kladno už dalo v této lokalitě téměř pět milionů korun na obnovu týneckého potoka, vodních nádrží a přilehlých chodníků, sdělil na dotaz ČTK mluvčí radnice Vít Heral.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2144 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama