titulní strana > co píší jiní
Loni inspekce zabavila 1400 kaktusů i vycpaninu upytlačeného vlka
7. dubna 2016 12:48

PRAHA (ČTK) - Více než 500 kontrol provedli loni inspektoři životního prostředí podle zákona o obchodování s ohroženými druhy rostlin a živočichů (CITES). Padly pokuty vyšší než 350 tisíc korun, uvedl na tiskové konferenci ředitel České inspekce životního prostředí Erik Geuss. Česko je tranzitní země mezi Afrikou a Asií, často se tak pašují například nosorožčí rohy, sloní kly, tygří kosti i kaktusy. Nejvíce zásilek s živočichy, rostlinami i produkty pochází z Asie.
(Celý text)

Značení turistických tras v Brdech stále nezačalo, chybí povolení
7. dubna 2016 12:43

PŘÍBRAM (ČTK) - Značení turistických tras v Chráněné krajinné oblasti Brdy, která vznikla počátkem roku na území bývalého vojenského újezdu, se nejméně o měsíc posouvá. Klub českých turistů (KČT) chtěl začít s vyznačením prvních 70 kilometrů pěších tras v těchto dnech, nemá ale ještě povolení od ministerstva životního prostředí. Podle předsedy rady značení KČT Karla Markvarta se věc protahuje, protože musejí být dodrženy všechny zákonné lhůty. Pokud bude správní řízení postupovat hladce, mohli by turisté povolení získat v květnu a trasy vyznačit do konce června. Vedoucí CHKO Brdy Bohumil Fišer namítl, že návrh tras byl projednán už v únoru a klub měl žádost podat dřív.
(Celý text)

Inspekce životního prostředí loni kontrolovala razantněji
7. dubna 2016 12:00

PRAHA (ČTK) - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) loni používala silnější nástroje kontroly než v minulosti. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ředitel inspekce Erik Geuss. Počet kontrol meziročně vzrostl o více než tisíc na 15.677 a o téměř deset procent na 345 vzrostl počet opatření k nápravě, která jsou ukládána vedle pokuty nebo mimo ni. K vyřešení řady případů přispěla podle něj i takzvaná malá Kobra, v níž od loňska spolupracuje ČIŽP mimo jiné s kriminalisty, celníky, obchodní inspekcí i finančním úřadem.
(Celý text)

Přírodovědci nesouhlasí se záměrem rozdrobit přírodní rezervaci Údolí Oslavy a Chvojnice
7. dubna 2016 09:43

PRAHA (Ekolist) - Přírodní rezervace Údolí Oslavy a Chvojnice patří mezi největší u nás, což je podle ochránců přírody její velká výhoda. Ministerstvo životního prostředí ohlásilo záměr zredukovat přírodní rezervaci na dvě národní přírodní rezervace. Proti tomu však protestují vědci a ochránci přírody. Chráněná území se podle nich nemají zmenšovat a drobit.
(Celý text)

Dobrovolníci opět vyčistí řeku Sázavu a její břehy
7. dubna 2016 08:40

SÁZAVA (ČTK) - Několik tisíc dobrovolníků se v pátek opět pustí do jarního úklidu břehů řeky Sázavy a jejích přítoků. Při 11. ročníku akce Čistá řeka Sázava, jehož patronkou je zpěvačka Aneta Langerová, budou až do neděle čistit celý tok dlouhý téměř 200 kilometrů. Další dobrovolníci vyčistí řadu přítoků, sdělila ČTK Jaroslava Tůmová z obecně prospěšné společnosti Posázaví.
(Celý text)

Lidem se poprvé ukáže slůně, které se v úterý narodilo v pražské zoo
7. dubna 2016 07:06

PRAHA (ČTK) - Návštěvníci pražské zoologické zahrady dnes budou mít poprvé možnost na vlastní oči spatřit slůně, které se narodilo v úterý. Do pavilonu slonů budou moci lidé přijít od 11:00, v pátek bude otevřen od 10:00 a o víkendu od 9:00, uvedla mluvčí Jana Myslivečková. Samečkovi, kterého porodila samice slona indického Janita, se daří dobře. Ve středu se za asistence chovatelů seznámil s první členkou stáda, slonicí Tamarou.
(Celý text)

Německé testy prý ukázaly, že emise falšoval jen Volkswagen
7. dubna 2016 06:52

BERLÍN (ČTK) - Německý úřad pro motorová vozidla KBA dokončil testování naftových aut a dospěl k závěru, že při testech emisí podváděl jen Volkswagen. Testy KBA podle zdrojů listu Handelsblatt odhalily určité nesrovnalosti také u vozů jiných značek, pohybovaly se ale v rámci zákonem stanovených limitů. Kompletní zpráva KBA bude podle listu zveřejněna koncem tohoto měsíce, uvedla agentura Reuters.
(Celý text)

Většina produkce českých pelet mířila loni do zahraničí
7. dubna 2016 02:38

PRAHA (oEnergetice) - České peletárny vyrobily v loňském roce rekordní množství dřevních pelet. Výroba se nakonec zastavila na hodnotě 300 tisíc tun. Dvě třetiny produkce zamířily podle informací Klastru Česká peleta do zahraničí.
(Celý text)

Vltavu u náplavky v Praze znečistil odpad z kanalizace
6. dubna 2016 16:12

PRAHA (ČTK) - Vltavu u oblíbené pražské pražské náplavky znečistily nánosy plovoucího odpadu. Správce náplavky Jan Nejedlý na dotaz ČTK řekl, že jde o odpad z kanalizace, který vyplavil noční déšť. Úklidová firma i majitelé kotvících lodí od rána odpad z vody odstraňovali. Podle reportérky ČTK po poledni u břehu stále plavaly nečistoty z kanalizace, plastové lahve nebo plechovky od piva. "V tuto chvíli je břeh kolem náplavek zase v pořádku," uvedl po 15:00 Nejedlý. Případné dočištění podle něj zajistí firma ve večerních hodinách.
(Celý text)

Novorozené slůně bude k vidění ve vnitřní části pavilonu slonů
6. dubna 2016 15:38

PRAHA (ČTK) - Slůněti, které se v úterý narodilo v pražské zoologické zahradě, se daří dobře. Den starý sloní sameček se dnes za asistence chovatelů seznámil s první členkou stáda, slonicí Tamarou. Po Tamaře přijde mládě v následujících dnech postupně do kontaktu s ostatními členy stáda. Ve čtvrtek bude pavilon slonů otevřen pro veřejnost, návštěvníci budou moci slůně vidět ve vnitřní expozici, řekla ČTK mluvčí zoo Jana Myslivečková.
(Celý text)

V Kutné Hoře vznikla pobočka mezinárodního centra ochrany zubrů
6. dubna 2016 15:09

PRAHA (ČTK) - Českou pobočku pro ochranu a chov zubrů otevřela v Kutné Hoře mezinárodní ochranářská organizace European Bison Conservation Center (Centrum ochrany zubra evropského). Kancelář bude mít celostátní působnost a bude zajišťovat každoroční sčítání zubrů v Česku, akreditovat nová chovná zařízení, koordinovat dovoz a vývoz zubrů i výměnu mezi tuzemskými chovy.
(Celý text)

Máte na zahradě skvělý systém pro využívání dešťové vody? Přihlaste ho do soutěže
6. dubna 2016 14:11

PRAHA (Ekolist) - Dešťovou vodu lze pod okapem chytat třeba do staré vany. Možná ale máte na své zahradě daleko důmyslnější a vtipnější systém. Právě na originální nakládání s dešťovou vodou na zahradě se zaměřuje fotograficko-kutilská soutěž Dešťovka na zahradě. V soutěži ani tak nejde o kvalitu fotografií, jako o nápaditost, funkčnost a celkové přednosti řešení. Uzávěrka příjmu soutěžních příspěvků je 31. srpna 2016.
(Celý text)

Dobrovolníci se připravují na velký jarní úklid Beskyd
6. dubna 2016 14:00

OSTRAVA (ČTK) - Dobrovolníci z řad členů spolku Čisté Beskydy se připravují na velký jarní úklid moravskoslezského pohoří. Na 14 místech budou 23. dubna zájemcům z řad turistů a návštěvníků rozdávat prázdné pytle a přijímat plné naplněné odpadky. Očekávají až 2000 účastníků akce. ČTK řekla předsedkyně spolku Kateřina Piechowicz.
(Celý text)

V Iráku byli osvobozeni dva ze skupiny lovců zajaté v prosinci
6. dubna 2016 12:56

BAGDÁD (ČTK) - V Iráku se dostali na svobodu dva muži ze skupiny lovců unesených v prosinci v irácké poušti. Většina z nich byli Katařané. Podle dnešního oznámení katarského ministerstva zahraniční je na svobodě člen vládnoucího klanu a Pákistánec, který skupinu doprovázel.
(Celý text)

Zoo v Hluboké nad Vltavou může zachraňovat zvířata v inkubátoru
6. dubna 2016 11:34

HLUBOKÁ N.VLT. (ČTK) - Jihočeská zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku může nově využívat inkubátor. Je určen především k rekonvalescenci handicapovaných a podchlazených živočichů. Jde o inkubátor pro děti, který zoo dostala od výrobce těchto přístrojů.
(Celý text)

V Bohumíně dokončují farmu se zvířaty Mauglího ranč
6. dubna 2016 10:14

BOHUMÍN (ČTK) - V Bohumíně na Karvinsku dokončují výstavbu farmy s domácími zvířaty, která ponese název Mauglího ranč. Pojmenování vybrali v soutěži obyvatelé města. Atrakce vzniká v centru v parku Petra Bezruče, kde doplní již fungující areál pro děti Hobbypark, řekla mluvčí radnice Lucie Kolková.
(Celý text)

Češi žijí déle a jsou zdravější, horší je to s ochranou životního prostředí
6. dubna 2016 06:55

PRAHA (ČTK) - Kvalita života Čechů z hlediska zdraví i ekonomiky se zlepšuje, ukázala vládní studie udržitelného rozvoje, kterou dnes představili její autoři. Česko ale zaostává v ochraně životního prostředí. Situační zpráva o udržitelném rozvoji 2016 upozorňuje také na to, že pokračuje stárnutí české populace.
(Celý text)

TTIP českým zemědělcům mnoho nepřinese, shodují se odborníci
6. dubna 2016 01:39

PRAHA (Ekolist) - Vyjednávání transatlantického obchodního a investičního partnerství, známého pod zkratkou TTIP, se zasekává. Příčinou jsou jiné právní principy v EU a USA. Složitou zůstává i otázka většího propojení trhu s potravinami. Právě o dopadech chystané úmluvy na české potraviny a zemědělství diskutovali odborníci minulý týden na půdě České zemědělské univerzity.
(Celý text)

Slon na severovýchodě Indie ušlapal pětičlennou rodinu
5. dubna 2016 18:51

DILLÍ (ČTK) - Rozzuřený slon v úterý časně ráno ušlapal pět členů spící rodiny na severovýchodě Indie ve státě Ásám. Mezi oběťmi jsou oba rodiče, dvě děti a teprve devítidenní novorozenec. Přežila jen tříletá holčička, která s lehčími zraněními skončila v nemocnici. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

V Jihomoravském kraji dnes padly teplotní rekordy na 10 místech
5. dubna 2016 18:43

BRNO (ČTK) - Na deseti místech Jihomoravského kraje v úterý padly teplotní rekordy, sdělila ČTK Andrea Kvapilová z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Podle ní padly rekordy na všech jihomoravských stanicích, kde situace sledují alespoň 20 let. Nejvýše teploměr vystoupal ve Strážnici na Hodonínsku, kde bylo 25,2 stupně Celsia. Padl rekord 22,9 stupně z roku 2009.
(Celý text)

V Jihomoravském kraji dnes padly teplotní rekordy na 10 místech
5. dubna 2016 18:43

BRNO (ČTK) - Na deseti místech Jihomoravského kraje v úterý padly teplotní rekordy, sdělila ČTK Andrea Kvapilová z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Podle ní padly rekordy na všech jihomoravských stanicích, kde situace sledují alespoň 20 let. Nejvýše teploměr vystoupal ve Strážnici na Hodonínsku, kde bylo 25,2 stupně Celsia. Padl rekord 22,9 stupně z roku 2009.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1476 | 1477 | 1478 | 1479 | 1480 | .. | 2144 | Další
Další články:
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00
11. května 2024 05:46
10. května 2024 05:59

Online diskuse
MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla muže, který pašoval 1500 štírů a jedovatých pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku, informovala agentura Reuters.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

Klimatolog: Srážek je dost, sucho v posledních letech ovlivňují jiné faktory
13. května 2024 01:25

(ČTK) - V posledních 20 letech se začíná měnit příčina, proč vzniká sucho. Zatímco v minulosti to bylo hlavně díky nedostatku srážek, tedy při delším období, kdy podprůměrně pršelo, nyní to souvisí mimo jiné s nárůstem teploty vzduchu. V důsledku většího tepla se vypařuje víc vody z půdy, a sucho tedy začíná být i při relativně normálních srážkách. ČTK to řekl klimatolog Pavel Zahradníček z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Kvůli nesprávnému hospodaření a rozvoji eroze půdy podle něj krajina navíc pozvolna ztrácí schopnost zadržovat vodu.
(Celý text)

V místech možných pro radioaktivní odpad brzy začne hydrogeologický monitoring
13. května 2024 01:10

(ČTK) - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) zřejmě do konce května zahájí hydrogeologický monitoring čtyř vytipovaných lokalit pro připravované hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Při monitoringu chce správa zjistit především stav vodních a dalších zdrojů na místě. Práce vyjdou přibližně na 139 milionů korun. ČTK to sdělili zástupci SÚRAO. Správa zároveň čeká na povolení rozsáhlejšího geologického průzkumu lokalit.
(Celý text)

Výborný: Nepojištěným pěstitelům bude stát krátit kompenzace o polovinu
12. května 2024 23:56

PRAHA (ČTK) - Pěstitelům, kteří neměli pojištění proti mrazům, bude stát krátit kompenzace o polovinu. V pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct to řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Zároveň odmítl kritiku europoslance Martina Hlaváčka (ANO), že by vláda nedostatečně podporovala pojištění zemědělců. Ministr zopakoval, že požádal Evropskou komisi o 100 milionů eur (2,5 miliardy korun) na pomoc českým zemědělcům, ale neočekává, že získá celou částku. Neupřesnil, kolik peněz by do Česka mohlo přijít.
(Celý text)

Italský ostrov nabídl k adopci přemnožené kozy, správce zaskočil obrovský zájem
12. května 2024 20:30

ŘÍM (ČTK) - Malý italský ostrov Alicudi se snažil zbavit přemnožených divokých koz, a tak je na začátku dubna nabídl k adopci jen za manipulační poplatek. Vedení ostrova čekalo, že se zvířat ujmou farmáři z okolí, ale zaplavily je stovky žádostí z celého světa. Na ostrově je zhruba 600 koz, nabídek adopce přišlo ale více než třikrát tolik, napsal server deníku The Guardian.
(Celý text)

Policie: Výskyt medvěda u Zlína potvrdily stopy, obezřetnost je na místě
12. května 2024 20:16

ZLÍN (ČTK) - Pohyb medvěda v okrajové části Zlína, který ohlásil v sobotu před polednem náhodný svědek, potvrdily podle městské policie jeho stopy. Zajistil je poblíž místa nahlášeného setkání se šelmou myslivecký hospodář, řekl ČTK pracovník operačního centra městské policie. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka může podle velikosti stopy jít o jedince o hmotnosti až 200 kilogramů, opatrnost je proto podle něho na místě.
(Celý text)

Na západě Kanady se kvůli lesním požárům evakuovaly tisíce lidí
12. května 2024 20:15

OTTAWA (ČTK) - Tisíce lidí se kvůli šířícím se lesním požárům na západě Kanady musely evakuovat v provinciích Alberta a Britská Kolumbie, informuje web stanice BBC. Kanadská vláda varovala, že letošní klimatické podmínky patrně přinesou zvýšené riziko požárů. Už loni požáry v Kanadě pohltily na 15 milionů hektarů vegetace.
(Celý text)

Kriticky ohrožená rybka duhovka se poprvé rozmnožila v brněnské zoo
12. května 2024 02:31

PRAHA (Ekolist) - Jedná se o rybu duhovku (Melanotaenia bowmani), která nemá české druhové jméno. Obývá pouze malou část ostrova Nová Guinea a brněnská zoo ji chová jako jediná zahrada v Evropě.
(Celý text)

Zvýšená teplota ovlivňuje vývoj pylu. Vědci hledají cestu, jak šlechtit odrůdy odolné vůči změně klimatu
12. května 2024 01:10

BRNO (ČTK) - Výzkum, na kterém pracovali brněnští biologové, naznačil cestu, jak zajistit výnosy plodin i při extrémních teplotách vyvolaných klimatickou změnou. Vědci z institutu CEITEC Masarykovy univerzity ukázali, jak zvýšená teplota ovlivňuje citlivost reprodukčního aparátu rostlin a vývoj pylu. Jejich zjištění lze v budoucnu využít při šlechtění odolnějších odrůd, informovala mluvčí institutu Halina Jílková. Studii otiskl časopis eLife.
(Celý text)

Výstava v Litomyšli představí Bedřicha Smetanu a vodu v jeho díle
12. května 2024 01:06

LITOMYŠL (ČTK) - Netradiční pohled na skladatele Bedřicha Smetanu a jeho dílo přinese výstava Na Smetanovské vlně, která bude přístupná od 15. června ve Smetanově domě v Litomyšli. Je věnována hudebníkovi a jeho vzdálenému příbuznému, hydrologovi Janu Smetanovi a jejich vztahu k vodě. S Bedřichem Smetanou je spojen i letošní Rok české hudby. Zajímavých příbuzných měl skladatel více a působili v nejrůznějších oborech, řekla ČTK Věra Dvořáčková z pořádajícího Masarykova ústavu a Archivu Akademie věd ČR.
(Celý text)

Záchranná stanice u Kladna má obnovené rybníky, rozšíří se ekologické středisko
12. května 2024 00:45

KLADNO (ČTK) - Záchranná stanice pro zraněné živočichy AVES u Kladna má obnovené rybníky, investici zajistilo město. Poblíž začne na podzim rozšiřovat Naučné středisko ekologické výchovy (NSEV) Čabárna. Stavební povolení i dotace už jsou schválené. Nová budova by měla být hotová v příštím roce, stát bude téměř 26 milionů korun, z toho přes 20 milionů pokryje evropská dotace. Kladno už dalo v této lokalitě téměř pět milionů korun na obnovu týneckého potoka, vodních nádrží a přilehlých chodníků, sdělil na dotaz ČTK mluvčí radnice Vít Heral.
(Celý text)

V Zoo Hodonín se narodil první tamarín sedlový, spatřit lze jen se štěstím
12. května 2024 00:10

HODONÍN (ČTK) - V Zoo Hodonín se narodil první tamarín sedlový, jde o druh všežravých drápkatých opiček původem z Jižní Ameriky. Rodiče si jej zatím velmi hlídají, v expozici je tak ke spatření jen s trochou štěstí a trpělivosti. Jeho dvojče ale nepřežilo. ČTK to řekl mluvčí zahrady Ivo Cencinger.
(Celý text)

V Zoo Hodonín se narodil první tamarín sedlový, spatřit lze jen se štěstím
12. května 2024 00:10

HODONÍN (ČTK) - V Zoo Hodonín se narodil první tamarín sedlový, jde o druh všežravých drápkatých opiček původem z Jižní Ameriky. Rodiče si jej zatím velmi hlídají, v expozici je tak ke spatření jen s trochou štěstí a trpělivosti. Jeho dvojče ale nepřežilo. ČTK to řekl mluvčí zahrady Ivo Cencinger.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2144 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama