titulní strana > co píší jiní
Berlín a spolkové země dohodly reformu podpory zelené energie v Německu
1. června 2016 08:30

BERLÍN (ČTK) - Německo zpomalí výstavbu nových obnovitelných zdrojů energie a omezí pro ně podporu. V noci na dnešek se na tom dohodla kancléřka Angela Merkelová s premiéry spolkových zemí s tím, že největší dopad bude mít opatření na větrné elektrárny na pevnině. Vládní plán by měl podle deníku Handelsblatt omezit růst nákladů, které v ceně elektřiny nesou spotřebitelé, a měl by zmírnit přetěžování přenosové soustavy.
(Celý text)

Soud: GIBS chybovala při vyšetřování blokády kácení na Šumavě
1. června 2016 08:15

BRNO (ČTK) - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) chybovala, když řádně nevyšetřila postup policie při zásahu proti lidem, kteří v roce 2011 protestovali na Šumavě proti kácení stromů napadených kůrovcem v lokalitě Ptačí potok, rozhodl včera Ústavní soud, a vyhověl tak stížnosti Jana Skalíka. Konstatoval také, že při vyšetřování GIBS nebyla nezávislá a nestranná. Nezávislost GIBS je podle názoru soudu pouze formální, ne však faktická, protože převzala většinu pracovníků někdejší Inspekce policie. A ta nezávislá nebyla.
(Celý text)

V potiscích na nádobí se ukrývá velké množství olova. Nové limity EU se jich ale netýkají
1. června 2016 08:00

PRAHA (Ekolist) - Spolek Arnika v rámci své kampaně Jezme bez jedů prověřil několik stovek potištěného porcelánového nádobí. V naprosté většině z nich objevil nezanedbatelné množství olova. Výjimkou nebyly ani české výrobky nebo zboží určené pro děti, jejichž organismus je k účinkům toxického kovu nejcitlivější. Přesto se nové zpřísnění limitů EU, které vstupuje dnes v platnost, na porcelánové a skleněné nádobí nevztahuje, upozorňují ekologičtí aktivisté.
(Celý text)

Můžete buď udělat dobrou fotku, nebo dát dobrou ránu, říká fotograf a myslivec Robert Hlavica
1. června 2016 01:15

PRAHA (Ekolist) - Robert Hlavica v roce 2014 získal za dramatický snímek souboje dvou slovenských medvědů hnědých ocenění Czech Press Photo. Jaké to je být fotograf divoké přírody? A jaké to je být zároveň myslivec? A kde na světě se Robertovi Hlavicovi příroda nejlépe fotí?
(Celý text)

Rusko mlčí o velkých lesních požárech, tvrdí Greenpeace
1. června 2016 01:14

PRAHA (Ekolist) - Zatímco ničivé lesní požáry v kanadské provincii Alberta mohou sloužit jako ukázkový vzor maximální koordinace hasičů, bezpečnostních složek a veřejnost příkladně informující administrativy, momentální události na ruské Sibiři jsou ztělesněním opačné situace. Dva miliony hektarů lesní půdy jsou buď čerstvým spáleništěm, nebo v plamenech, snaha oficiálních míst o nápravu stavu zůstává na minimální úrovni, stejně jako informovanost místních obyvatel. Vyplývá to ze zjištění organizace Greenpeace.
(Celý text)

V pražské Stromovce začalo napouštění opravených rybníků. A vzniknou zde i rybníky nové
1. června 2016 01:10

PRAHA (Ekolist) - Po téměř 18 měsíců trvající rekonstrukci původního vodohospodářského systému v parku Stromovka začnou místní rybníky opět plnit svoji funkci. V těchto dnech se začíná s jejich napouštěním. Informoval o tom Magistrát hl. m. Prahy.
(Celý text)

Světové investice do obnovitelných zdrojů energie byly loni rekordní
1. června 2016 01:00

LONDÝN (ČTK) - Celosvětové investice do obnovitelných zdrojů energie v loňském roce vystoupily na rekordních 285,9 miliardy dolarů (6,9 bilionu Kč) z předloňských 273 miliard USD. Uvedla to dnes výzkumná organizace REN21. Kapacity pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů se zvýšily o rekordních 147 gigawattů na 1849 gigawattů.
(Celý text)

Thajsko odebírá desítky tygrů buddhistickému chrámu
31. května 2016 20:28

PRAHA (ČTK) - Thajské úřady se rozhodly odebrat desítky tygrů z buddhistického chrámu v provincii Kančanaburi, který se díky jejich chovu stal turistickou atrakcí. Chrám je ale podezřelý z nelegálního obchodu se zvířaty či produkty, které z nich pocházejí. Zejména v Asii panuje pověra, že tygří ingredience, zejména prášek z jejich kostí, mají afrodiziakální účinky.
(Celý text)

Část pozemků na letišti a v centru Liberec možná vymění za vilu
31. května 2016 19:50

LIBEREC (ČTK) - Liberec část svých pozemků na letišti a kus zpustlé plochy v dolním centru města možná vymění za vilu, kterou vlastní Liberecký kraj. Chystaná směna souvisí se snahou města a kraje proměnit ještě letos zanedbaný pozemek mezi Domem kultury a budovou krajského úřadu v park. ČTK o tom informoval mluvčí magistrátu Jan Král.
(Celý text)

Oblast Holáseckých jezer v Brně čeká revitalizace za 38 milionů
31. května 2016 17:08

BRNO (ČTK) - Brno za 38 milionů korun zrevitalizuje oblast Holáseckých jezer, která jsou přírodní památkou. Novinářům dnes o zamýšlené investici řekl primátorův náměstek Martin Ander (SZ). U desítky vodních ploch na Černovickém potoku vzniknou místa pro rekreaci, naučné stezky nebo vyhlídková dřevěná mola. Podle Andera by práce mohly začít v příštím roce a potrvají odhadem dva roky.
(Celý text)

Pražská zvířecí záchranka denně vyjíždí k pěti případům
31. května 2016 16:08

PRAHA (ČTK) - Pražská zvířecí záchranka denně vyjíždí v průměru k pěti případům, za šest let najezdila přes 180 000 kilometrů. Staré auto jí dosluhuje, pořádá proto sbírku na nové.
(Celý text)

V CHKO Železné hory bude platit nové rozdělení do ochranných zón
31. května 2016 16:04

PARDUBICE (ČTK) - Od 1. června začne na území Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Železné hory platit nové rozdělení do čtyř zón ochrany. Dosud používané vymezení bylo zastaralé a neodpovídalo tomu, v jakém stavu je dnes příroda a krajina Železných hor, řekl ČTK ředitel regionálního pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny Vlastimil Peřina. Nové členění podle něj významně sníží administrativní zátěž většině vlastníků nemovitostí a pozemků i hospodářům.
(Celý text)

V Sokolově letos začne úprava lesoparku pod rozhlednou Hard
31. května 2016 15:35

SOKOLOV (ČTK) - Zanedbaný lesík pod rozhlednou Hard v Sokolově by letos mohl projít prvními úpravami. Městu se podařilo na projekt získat dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Za 4,7 milionu korun tak v lesoparku vznikne cestní síť, některé staré stromy budou vykáceny a naopak budou vysazeny nové. ČTK to řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).
(Celý text)

Zoo Ostrava hledá dobrovolníky, kteří zlepší servis návštěvníkům
31. května 2016 14:25

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada hledá dobrovolníky, kteří by v zoo pomáhali během hlavní návštěvnické sezony. Měli by zlepšit informování lidí a postarat se o větší pohodu pro zvířata. Směřovali by návštěvníky k jednotlivým expozicím nebo by dohlíželi na to, aby lidé nekrmili zvířata, řekla ČTK mluvčí zahrady Šárka Nováková.
(Celý text)

Šumavský park plánuje návštěvnické centrum s losy a možná zubry
31. května 2016 12:44

SRNÍ (ČTK) - Obrovský zájem o velká návštěvnická centra se zvířaty, hlavně o jeleny na Kvildě a vlky v Srní, podpořil Správu Národního parku Šumava v přípravě posledního střediska, tedy výběhu pro losy a možná i zubry. Vznikl by pod Stožcem směrem k Nové Peci, řekl ČTK náměstek ředitele národního parku Miloš Juha.
(Celý text)

Na lepší hospodaření s vodou půjde z dotací EU přes 4 miliardy Kč
31. května 2016 11:49

PRAHA (ČTK) - Přes čtyři miliardy korun z evropských dotací dostanou projekty na zajištění pitné vody v době sucha a zlepšení kvality vodohospodářské infrastruktury v České republice. Další miliarda půjde na rekultivace a sanace skládek odpadu a bioplynové stanice. Ministerstvo životního prostředí schválilo podporu úspěšným projektům ze čtyř výzev Operačního programu Životní prostředí. Informovala o tom mluvčí úřadu Petra Roubíčková.
(Celý text)

Podmínky miliardového tendru Lesů ČR zohlední přemnožení kůrovce
31. května 2016 11:43

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) více zohlední ve smlouvách z chystaného třímiliardového lesnického tendru problém s přemnožením kůrovce. Ve smlouvách budou například nově upraveny sankce za to, když smluvní partner nestihne včas kůrovcové dřevo odvézt z lesa. ČTK to řekla mluvčí LČR Eva Jouklová. Tendry 2017+ se týkají pětiny území státních lesů a budou na pět let. Podnik je chce vypsat v červnu. LČR patří asi polovina lesů v zemi.
(Celý text)

Poplatky za vynětí půdy pro rodinné domy mají být nižší, pro silnice žádné
31. května 2016 00:42

PRAHA (Ekolist) - Poslanecká sněmovna minulý týden schválila novelu zákona o ochraně zemědělského půdního fondu. Podle ochránců přírody tím politici oslabují ochranu zemědělské půdy, což povede k jejímu dalšímu zastavování. Každý týden podle nich ztrácíme zemědělskou půdu o rozloze několika fotbalových hřišť.
(Celý text)

Hlavním zdrojem elektřiny v Libereckém kraji jsou solární panely
30. května 2016 23:34

LIBEREC (ČTK) - Největším zdrojem elektrické energie vyrobené v Libereckém kraji jsou sluneční elektrárny. Solární panely loni do sítě dodaly přes 114,86 gigawatthodiny (GWh) elektrické energie, o sedm procent víc než před rokem. Je to 31 procent elektřiny, kterou loni kraj do sítě dodal. Podle statistik Energetického regulačního úřadu (ERÚ) se loni v kraji vyrobilo téměř 340 GWh elektrické energie, 61 procent pocházelo z alternativních zdrojů, jako jsou solární, větrné a vodní elektrárny.
(Celý text)

Vývar z tygra a 126 kilogramů slonoviny – českým celníkům a inspektorům se podařilo rozbít dva pašerácké gangy
30. května 2016 16:14

PRAHA (Ekolist) - Kriminalita spojená s nelegálním obchodem s těly divokých zvířat chráněných podle mezinárodní úmluvy je velmi výnosná. Kilogram nosorožčího rohu se na černém trhu prodává za víc jak 60 tisíc dolarů, produkty z tygrů za 3 tisíce dolarů. Česká republika se stala tranzitní zemí mezi Afrikou a Asií, kam produkty z divokých zvířat kvůli oblibě tradiční asijské medicíny typicky putují. Českých celníkům se ve spolupráci s Českou inspekcí životního prostředí podařilo rozkrýt, jak nelegální obchod na našem území probíhá a rozbít jeden vietnamský a jeden český gang.
(Celý text)

Vývar z tygra a 126 kilogramů slonoviny – českým celníkům a inspektorům se podařilo rozbít dva pašerácké gangy
30. května 2016 16:14

PRAHA (Ekolist) - Kriminalita spojená s nelegálním obchodem s těly divokých zvířat chráněných podle mezinárodní úmluvy je velmi výnosná. Kilogram nosorožčího rohu se na černém trhu prodává za víc jak 60 tisíc dolarů, produkty z tygrů za 3 tisíce dolarů. Česká republika se stala tranzitní zemí mezi Afrikou a Asií, kam produkty z divokých zvířat kvůli oblibě tradiční asijské medicíny typicky putují. Českých celníkům se ve spolupráci s Českou inspekcí životního prostředí podařilo rozkrýt, jak nelegální obchod na našem území probíhá a rozbít jeden vietnamský a jeden český gang.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1449 | 1450 | 1451 | 1452 | 1453 | .. | 2146 | Další
Další články:
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01

Online diskuse
Jak úspěšně navrátit jedli bělokorou do našich lesů?
17. května 2024 02:41

PRAHA (Ekolist) - Probíhající globální klimatická změna a její významné dopady na lesní ekosystémy nás nutí hledat inovativní přístupy k udržitelnému lesnictví. Jednou z klíčových dřevin, která může hrát významnou roli v adaptaci lesních porostů na nové klimatické podmínky, je jedle bělokorá.
(Celý text)

Správa chystané CHKO Soutok bude sídlit v Lanžhotě
17. května 2024 01:13

(ČTK) - Správa chystané Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Soutok v jihovýchodním cípu Česka bude sídlit v Lanžhotě na Břeclavsku, a to v objektu bývalé školy, uvedly ministerstvo životního prostředí a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Každý Čech loni vytřídil 75,6 kg odpadů. Pravidelně třídí tři čtvrtiny obyvatel
17. května 2024 01:02

(ČTK) - Každý Čech loni vytřídil v průměru 75,6 kilogramu odpadů, zhruba o 2,5 kilogramu méně než v roce 2022. Recyklace obalů se ale meziročně zvýšila o čtyři procentní body a jejich celkové využití bylo proti předchozímu roku vyšší o pět procentních bodů. Z celkového počtu vyprodukovaných obalů loni putovalo 75 procent k recyklaci a dalších 11 procent k energetickému využití, sdělila společnost Eko-kom, která v Česku organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů. Podle ní odpady třídí tři čtvrtiny obyvatel.
(Celý text)

Od září budou přísnější pravidla při cestování se zvířaty z Ruska a Běloruska
17. května 2024 00:58

(ČTK) - Chovatelé vstupující do zemí Evropské unie z Ruska nebo Běloruska se psy, kočkami nebo fretkami budou muset od poloviny září prokázat, že mají dostatečnou výši protilátek proti vzteklině. Vyplývá to z nařízení EU, které vstoupilo v platnost a účinnosti nabyde od 16. září. Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje, že po odběru krve pro požadované vyšetření může zvíře přicestovat do EU až po třech měsících.
(Celý text)

Bývalý dobrovolný strážce přiznal vinu u malých požárů na Děčínsku, zapálení Českého Švýcarska odmítl
16. května 2024 14:03

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Obžalovaný Jiří Lobotka dnes před krajským soudem v Ústí nad Labem částečně přiznal vinu v případě menších požárů v Českém Švýcarsku a na dalších místech Děčínska. To, že by úmyslně způsobil největší požár v České republice, odmítl. Soudce Roman Felzmann zatím o částečném prohlášení viny nerozhodl, vyžádá si zprávu lékaře vazební věznice, kde je obžalovaný od loňského května. Sedmatřicetiletý muž působil při hlavním líčení zmateně a chaoticky. Soud bude pokračovat v pátek.
(Celý text)

Stádo zubrů vypuštěných do rumunské přírody pomáhá ukládat emise CO2
16. května 2024 10:55

BUKUREŠŤ (ČTK) - Stádo 170 zubrů, které ochránci přírody vypustili do rumunského pohoří Tarcu, by mohlo pomoci ukládat emise CO2, jež by se rovnaly odstranění téměř dvou milionů automobilů ze silnic na jeden rok. Uvádí to vědecká studie, která tak podle serveru The Guardian dokazuje, jak by tato mohutná zvířata mohla pomoci zmírňovat nejhorší dopady klimatické krize.
(Celý text)

NESEHNUTÍ spouští sbírku Slunce pro Ukrajinu na solární elektrárnu pro nemocnici
16. května 2024 09:08

PRAHA (Ekolist) - Dětská nemocnice v Záporoží leží nedaleko frontové linie. Je přitom jediná v regionu, která poskytuje i vysoce specializovanou pomoc. Ruské bombardování a dronové útoky ji způsobují výpadky elektrického proudu, které ohrožují ty nejzranitelnější. NESEHNUTÍ spolu s ukrajinskou organizací Ekoklub spouští sbírku na solární elektrárnu přímo na střeše zařízení, která dětské nemocnici zajistí stabilní provoz.
(Celý text)

Obhájce: Muž obviněný ze založení požáru v Českém Švýcarsku bude vypovídat
16. května 2024 09:06

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Muž obviněný ze založení požáru v národním parku České Švýcarsko bude dnes u soudu vypovídat. ČTK to v SMS zprávě sdělil jeho obhájce Vít Pavko, který za ním ve středu byl ve vazební věznici. Před začátkem hlavního líčení ČTK a Českému rozhlasu řekl, že částečně prohlásí vinu. Případ největšího lesního požáru v historii ČR dnes otevře ústecký krajský soud. Pět minut před začátkem jednání se na chodbě shromáždili novináři, přišel jeden zástupce poškozených.
(Celý text)

Vykázané kusy ulovené zvěře podle myslivců zřejmě neodpovídají realitě
16. května 2024 09:00

(ČTK) - Myslivci ulovili v minulé sezoně, která trvala od dubna 2022 do konce března minulého roku, podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) 114 100 kusů srnčí zvěře. Oproti předchozímu období je to o 6,2 procenta více. Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti i Českomoravská myslivecká jednota ale poukazují na to, že vykázaný počet ulovené zvěře se může významně lišit od reálných úlovků. Ministerstvo zemědělství chce v připravované novele evidenci a kontrolu ulovené zvěře zlepšit.
(Celý text)

Ekologie dělaná páčidlem. A klíčové druhy, které vůbec nejsou klíčové
16. května 2024 04:42

PRAHA (Ekolist) - Ekologie se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Zní to trochu suchopárně, nicméně jako obor se dá provozovat na různé způsoby. Například Robert Paine ji dělal páčidlem. A přestože od jeho experimentů s mořskými hvězdicemi uplynulo bezmála šedesát let, učíme se o něm pořád. Celou ekologii totiž obrátil vzhůru nohama.
(Celý text)

ČR nemá podmínky pro výrobu vodíku, bude se dovážet, uvedli zástupci MŽP a MPO
16. května 2024 01:43

PRAHA (ČTK) - Česko se musí připravit na energetické využití vodíku, i když nemá ideální podmínky pro jeho výrobu a vodík se bude muset začít dovážet ze zahraničí. Jako zdroj energie by se měl vodík využívat například v teplárnách a v těžkém průmyslu, pro domácí vytápění a pohon menších dopravních prostředků to není pravděpodobné. Na diskusním setkání to uvedli vrchní ředitel sekce ochrany klimatu na ministerstvu životního prostředí Petr Holub a náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák (Piráti).
(Celý text)

MŽP: Norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů
16. května 2024 01:07

PRAHA (ČTK) - Takzvané norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů a dalších 11 bilaterálních iniciativ, zaměřených na podporu spolupráce mezi Českou republikou a Norskem. Realizace projektů z programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu tak po pěti letech dospěla do cíle, sdělilo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Jako tzv. norské fondy jsou označovány Finanční mechanismy Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska, jejichž prostřednictvím přispívá Norsko spolu s Islandem a Lichtenštejnskem ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v EHP.
(Celý text)

Prasat nakažených africkým morem na Liberecku přibývá, pásmo se opět rozšíří
15. května 2024 22:09

MNÍŠEK (ČTK) - Divokých prasat nakažených africkým morem na Liberecku dál přibývá, laboratoř nákazu potvrdila u dalších tří kusů. V prvním případě se jedná o prase divoké, které bylo uloveno 6. května u Mníšku na Liberecku v katastrálním území obce Fojtka. Vzhledem k tomu že se místo, kde byl divočák uloven, nachází mimo takzvané uzavřené pásmo II, dojde znovu k úpravě pásem, řekl ČTK mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Vorlíček.
(Celý text)

Ornitolog okroužkoval tři mláďata sokola na komínu v chemičce u Litvínova
15. května 2024 19:19

LITVÍNOV (ČTK) - Tři sokolí mláďata na komíně teplárny v chemičce v Záluží u Litvínova dostala kroužky. Do výšky 100 metrů k nim vystoupal ornitolog Václav Beran. Z bezpečné vzdálenosti ho sledovala samice, jejíž křik se rozléhal i přes silný vítr po okolí. Právě v průmyslových areálech se ohroženému dravci velmi daří, na komínech je při hnízdění nikdo neruší, navíc jim ornitologové budky před zimou pokaždé uklidí.
(Celý text)

Nejlepší fotografií přírody se stal snímek plotu s pavouky Jakuba Hodáně
15. května 2024 19:09

(ČTK) - Fotografie plotu posetého pavučinami a pavouky Jakuba Hodáně se stala nejlepším snímkem přírody v soutěži Czech Nature Photo. Ocenění dnes organizátoři předali v Praze. Vítěze vybrala odborná porota s účastí rakouského fotografa Bernharda Schuberta z více než 2500 fotografií. S vyhlášením soutěže také začíná výstava v Czech Photo Centre v Nových Butovicích, kde budou vítězné a další vybrané snímky k vidění do 25. srpna.
(Celý text)

Sydney se potýká s kácením stromů kvůli výhledu na přístav
15. května 2024 11:47

(ČTK) - Na nejbohatších a nejzelenějších předměstích australského Sydney se množí případy kácení či jiných způsobů likvidace stromů. Podle ochránců přírody je zpravidla cílem otevřít výhled na přístav, což razantně zvýší cenu nemovitostí, píše zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období, říká jeden z nich
15. května 2024 11:45

(ČTK) - Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období v historii. Zpravodajskému serveru CNBC to řekl největší producent olivového oleje na světě, španělská společnost Deoleo. Na vině je změna klimatu, prudký růst cen, vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Odvětví proto podle něj musí projít hlubokou transformací.
(Celý text)

Lední medvědi z varšavské zoo dorazili do Zoo Praha
15. května 2024 11:43

PRAHA (ČTK) - Lední medvědi Aleut a Gregor z varšavské zoologické zahrady dorazili do Zoo Praha, přicestovali v úterý ve večerních hodinách. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to dnes oznámil na sociální síti X. Lidé je v expozici budou moci vidět od pondělí 20. května. Oba medvědi jsou dvojčata a do Prahy zamířili na doporučení koordinátora evropského chovného programu.
(Celý text)

Lesy ČR po konci kůrovcové kalamity sníží zalesnění o pětinu na 14 000 hektarů
15. května 2024 11:43

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) letos sníží plochu zalesnění o pětinu asi na 14 000 hektarů z loňských 17 200 hektarů. Důvodem je konec kůrovcové kalamity a výrazné snížení těžeb kůrovcového dřeva, čímž ubývá ploch pro obnovu lesů. Stoupnout by měl letos podíl přirozené obnovy lesa na dosud nejvyšších 30 procent, řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2146 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama