titulní strana > co píší jiní
Ústecká zoo se chlubí novým tuleněm, mohl by rozšířit chov
22. října 2016 01:26

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Novým přírůstkem ústecké zoologické zahrady je samec tuleně obecného jménem Casper. Na sever Čech přicestoval z Nizozemska. Společnost bude dělat dvěma samicím. Chovatelé předpokládají, že by se tak skupinka těchto ploutvonožců mohla časem rozrůst. Oznámila to mluvčí zoo Věra Vrabcová.
(Celý text)

V okolí Slatiňan lesníci vytěží přestárlé stromy
22. října 2016 01:19

SLATIŇANY (ČTK) - Přestárlé stromy v alejích a lesích u Slatiňan a dalších okolních obcí vykácejí dřevorubci. Převážně listnaté stromy začnou těžit koncem října, aby se do nich nestihli nastěhovat zimující netopýři. Informoval o tom lesní správce z Nasavrk František Neznaj z podniku Lesy ČR.
(Celý text)

Plzeň: Bez dotací na energii z biomasy by se muselo zdražit teplo
22. října 2016 01:16

PLZEŇ (ČTK) - Pokud Energetický regulační úřad (ERÚ) neschválí dotace na výrobu energie z biomasy, hrozí Plzeňské teplárenské, že by musela výrazně zdražit teplo. ERÚ zatím v cenovém výměru podporu tohoto paliva odmítá, stejně jako loni, kdy ale nakonec čtyři dny před koncem roku rozhodnutí změnil. Informoval o tom Tomáš Drápela, předseda představenstva městské teplárny, která vyrábí z obnovitelných zdrojů 37 procent elektřiny a tepla. Problém se ale týká řady dalších výroben tepla v republice, které pálí anebo spoluspalují biomasu.
(Celý text)

Obce Opatov a v Kojčice postaví suché nádrže proti povodním
22. října 2016 01:09

JIHLAVA (ČTK) - Na Vysočině přibudou příští rok dvě suché nádrže, které pomohou chránit před povodněmi Kojčice na Pelhřimovsku a Opatov na Třebíčsku. Na projekty celkem za 12,6 milionu korun dostanou úřady dotaci z operačního programu Životní prostředí (OPŽP). Dalších devět sídel na Vysočině díky evropské podpoře zlepší systémy varování obyvatel před velkou vodou. Vyplývá to z údajů, které ČTK dostala od starostů a z webových stránek programu.
(Celý text)

Ministerstvo financí řeší starou ekologickou zátěž u Postřižína
21. října 2016 15:44

ODOLENA VODA (ČTK) - Ministerstvo financí řeší likvidaci staré ekologické zátěže z doby před rokem 1989, která znečistila podzemní vodu. Místo je nedaleko vodochodského letiště v katastrech obcí Postřižín a Vodochody nedaleko Prahy. Likvidaci zátěže má platit stát, ministerstvo financí ještě prověřuje další údaje. Obdrželo podnět obce Postřižín k přezkoumání hospodárnosti vynakládání veřejných prostředků a správnosti dokumentace. ČTK to sdělil mluvčí ministerstva financí Filip Běhal.
(Celý text)

Firma Žďas investovala 41 milionů do rekonstrukce čistírny odpadů
21. října 2016 15:37

ŽĎÁR N. S. (ČTK) - Firma Žďas ve Žďáru nad Sázavou investovala do rekonstrukce podnikové čistírny odpadních vod 41 milionů korun. Voda z ní odtéká do řeky Sázavy. Původní provoz už byl na hranici životnosti, řekl ČTK generální ředitel Miroslav Šabart. Strojírenský a metalurgický podnik s 2300 zaměstnanci patří od srpna čínské společnosti CEFC Group (Europe) Company. Šabart uvedl, že podnik vyrábí normálně dál.
(Celý text)

V Hodkovicích se chystá rekonstrukce čistírny odpadních vod
21. října 2016 14:59

HODKOVICE N.M. (ČTK) - V Hodkovicích nad Mohelkou na Liberecku se připravuje rekonstrukce čistírny odpadních vod, která je nezbytná pro další rozvoj města. Investorem projektu za zhruba 12 milionů korun je Severočeská vodárenská společnost (SVS). Práce by měly začít v příštích dnech, hotovo má být do 30. května příštího roku, pak bude následovat roční zkušební provoz.
(Celý text)

V olomoucké zoo se narodilo mládě mravenečníka čtyřprstého
21. října 2016 14:39

OLOMOUC (ČTK) - Mládě mravenečníka čtyřprstého se tento týden narodilo v Zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce. Jako jediné zoo v Česku a na Slovensku se jí daří tento druh mravenečníka rozmnožovat. Nemotorné mládě zatím většinu dne tráví u své matky, která si po roční pauze znovu užívá mateřské povinnosti.
(Celý text)

Kroměříž chce nakoupit 2200 kompostérů za 6,5 milionu korun
21. října 2016 13:32

KROMĚŘÍŽ (ČTK) - Kroměříž chce nakoupit 2200 domácích kompostérů na bioodpad do rodinných domů ve městě a hlavně v místních částech. Náklady činí 6,5 milionu korun, město bude žádat o evropskou dotaci. Ze svého rozpočtu by radnice dala 975.000 korun. Novinářům to dnes řekl starosta Jaroslav Němec (ANO).
(Celý text)

Lesníci v Krušných horách rozšiřují prostor pro tetřívka obecného
21. října 2016 12:07

LITVÍNOV (ČTK) - Lesníci v Krušných horách chtějí rozšířit plochy pro život ohroženého druhu tetřívka obecného. Ten se v minulosti na severozápadě Čech hojně vyskytoval, teď jeho populace klesá. Lesy ČR nyní připravují projekt za osm milionů korun, který má pomoci k návratu tetřívka do hor. Dnes plány státní společnost v Litvínově na Mostecku představila novinářům.
(Celý text)

Praha koupila za skoro 7 milionů Milíčovský rybník
21. října 2016 11:19

PRAHA (Ekolist) - Do majetku hlavního města Prahy přibyl Milíčovský rybník a dva přilehlé pozemky. Rybník je součástí přírodní památky Milíčovský lese a rybníky s největší diverzitou obojživelníků na území Prahy. Zastupitelstvo hl. m. Prahy včera potvrdilo jejich odkup za celkovou cenu 6 848 100 Kč bez DPH. Informoval o tom Magistrát hl. m. Prahy.
(Celý text)

V Jizerkách byla obnovena páteřní lesní cesta z Bedřichova
21. října 2016 11:07

BEDŘICHOV (ČTK) - V Jizerských horách skončila obnova páteřní lesní cesty mezi Bedřichovem a bývalou sklářskou osadou Nová Louka. Státní firma Lesy ČR za rekonstrukci 2,3 kilometry dlouhého úseku zaplatila 17,8 milionu korun. Informovala o tom mluvčí firmy Eva Jouklová.
(Celý text)

Praha 10 za devět milionů upraví Heroldovy sady ve Vršovicích
21. října 2016 10:44

PRAHA (ČTK) - Praha 10 za devět milionů upraví další část Heroldových sadů ve Vršovicích. Opraví hlavně cesty, místo asfaltových budou z dlažby a kamenné drti, přibudou i nové lavičky. Odborné péče se dostane i stromům, informovala městská část.
(Celý text)

Vítězem Ekotopfilmu se stal snímek o významu mikroorganismů na přirozený porod
21. října 2016 09:33

PRAHA (Ekolist) - Ve středu večer proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů prvního českého ročníku festivalu Ekotopfilm. Mezinárodní odbornou porotu nejvíce ohromil britský snímek Mikroporod, který poukazuje na význam mikroorganismů při přirozeném narození dítěte, a už dnes slouží jako učební pomůcka pro porodní asistentky. Festival se chystá na několikaměsíční putování po velkých českých městech.
(Celý text)

Stromem roku 2016 se stala lípa z Lipky na Chrudimsku
21. října 2016 01:08

PRAHA (Ekolist) - U příležitosti Dne stromů vyhlásila Nadace Partnerství výsledky celostátní ankety Strom roku. Vítězkou jubilejního 15. ročníku ankety se stala 800 let stará lípa z Lipky u Horního Bradla na Chrudimsku. Soutěž ovládla s více než 55 tisíc zaslanými hlasy. Druhé místo obsadily břestovce z Ústí nad Labem s téměř 22 tisíci hlasy, třetí v pořadí skončil dub z jihočeských Borovan s téměř 16 tisíci hlasy, uvedli organizátoři z Nadace Partnerství.
(Celý text)

Srílanští policisté nechali nocovat krokodýla na své stanici
20. října 2016 22:38

PRAHA (ČTK) - Ochotně a hlavně rychle opustili policisté svou stanici ve městě Noččijagama na severu Srí Lanky, když si ji jako dobré místo pro nocleh vyhlédl krokodýl. Nebezpečného plaza nechali, aby se v klidu vyspal, a počkali, až ho ráno odchytí odborníci, napsala agentura AFP s odvoláním na jistý policejní zdroj.
(Celý text)

ČEZ: Úprava cíle energetických úspor může ČR stát 650 miliard navíc
20. října 2016 20:12

PRAHA (ČTK) - Případná úprava současného evropského cíle v oblasti energetických úspor může pro Česko znamenat do roku 2030 další dodatečné náklady až 650 miliard korun. Na setkání s novináři to dnes uvedl generální ředitel energetické společnosti ČEZ Daniel Beneš. Evropská komise (EK) předloni stanovila, že členské státy EU mají do roku 2030 zvýšit energetickou účinnost svých soustav o 27 procent proti roku 1990. Prostředkem mají být mj. rekonstrukce budov a zavedení tzv. inteligentních sítí a měřicích přístrojů, které sníží a zefektivní spotřebu energie.
(Celý text)

Nejmladší pražské slůně prozkoumává svět venku
20. října 2016 15:28

PRAHA (ČTK) - Nejmladší slůně, které se v pražské zoologické zahradě narodilo před 13 dny, už prozkoumává svět venku. Návštěvníci zahrady ho mohou za hezkého počasí pozorovat v Údolí slonů kolem jedné hodiny odpoledne. Vidět mohou i půlročního slona Maxmiliána, který se s novým přírůstkem skamarádil.
(Celý text)

Na dnešek připadá Den stromů. Nejčastěji se slaví společným sázením
20. října 2016 15:00

PRAHA (Ekolist) - Den stromů se v současné době slaví ve více než 40 zemích světa. Podle Nadace Partnerství svátek dřeviny často oslavuje prostřednictvím jejich společného sázení. V různých částech světa přitom Den stromů připomíná jindy, většinou na jaře, nebo na podzim v závislosti na klimatických podmínkách a doby vhodné právě k sázení stromů v jednotlivých zemích. V Česku připadá Den stromů na 20. října.
(Celý text)

Lidé v Brně nezaplatili osm milionů na poplatcích za odpad
20. října 2016 14:32

BRNO (ČTK) - Brněnský magistrát v letošním roce vybral na poplatcích za komunální odpad 231 milionů z celkových 239 milionů korun. Informoval o tom mluvčí Brna Filip Poňuchálek. Osmimilionový nedoplatek tvoří tři procenta. Neplatičům hrozí sankce a vymáhání dluhu. Podle tajemníka magistrátu Pavla Loutockého je město ve vymáhání úspěšné. Město také nově zavádí možnost úhrady poplatku platební kartou.
(Celý text)

Lidé v Brně nezaplatili osm milionů na poplatcích za odpad
20. října 2016 14:32

BRNO (ČTK) - Brněnský magistrát v letošním roce vybral na poplatcích za komunální odpad 231 milionů z celkových 239 milionů korun. Informoval o tom mluvčí Brna Filip Poňuchálek. Osmimilionový nedoplatek tvoří tři procenta. Neplatičům hrozí sankce a vymáhání dluhu. Podle tajemníka magistrátu Pavla Loutockého je město ve vymáhání úspěšné. Město také nově zavádí možnost úhrady poplatku platební kartou.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1383 | 1384 | 1385 | 1386 | 1387 | .. | 2145 | Další
Další články:
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00
11. května 2024 05:46

Online diskuse
Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Vizuál festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio tvůrců se znevýhodněním
14. května 2024 19:17

PRAHA (ČTK) - Vizuální styl 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio obecně prospěšného sdružení Maturus, které zaměstnává tvůrce se znevýhodněním. S návrhem šestadvacetiletého Olivera Moučky zvítězilo ve veřejné soutěži, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Jubilejní ročník Ekofilmu s podtitulem Jak (ne)zabít přírodu se uskuteční 1. až 6. října v Brně. Zabývat se bude vlivem válečných a jiných konfliktů, katastrof, průmyslu nebo těžby na přírodní bohatství.
(Celý text)

Pražané se mohou v ulicích v horkých dnech osvěžit u mlžítek a osvěžítek
14. května 2024 19:10

PRAHA (ČTK) - Pražané a návštěvníci metropole se mohou v horkých dnech ochladit v ulicích u mlžítek a osvěžítek. V devíti městských částech rozmístili technici Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) 22 zařízení, sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Mlžítka ve svém okolí dokážou pocitově snížit teplotu vzduchu, zvýšit vlhkost a snížit prašnost.
(Celý text)

Letos proběhne 50. ročník filmového festivalu EKOFILM. O čem bude?
14. května 2024 16:15

PRAHA (Ekolist) - Nejstarší evropský filmový festival o životním prostředí EKOFILM představil vizuální styl pro jubilejní 50. ročník. Letos poprvé se na něj vyhlásila veřejná soutěž. Vítězné grafické zpracování letošního tématu Jak (ne)zabít přírodu vybrali organizátoři z dvaceti šesti přihlášených návrhů. Ten vítězný vznikl ve studiu Maturus, které zaměstnává tvůrce s handicapem. Autor ilustrací, šestadvacetiletý Oliver Moučka, vsadil ve svém zpracování především na hravost a důvtip. Letošní Ekofilm proběhne 1.–6. října v Brně, výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován projektům na ochranu přírody, které zaštiťuje ZOO Brno.
(Celý text)

Ekonomické důsledky změny klimatu: makroekonomické škody jsou zřejmě šest krát vyšší než se předpokládalo
14. května 2024 11:55

PRAHA (Ekolist) - Klimatická změna ohrožuje naše životy, živobytí a globální ekonomiku. Dosavadní poznatky hovořili o relativně přijatelných škodách: přibližně 1-3% ztráty HDP na 1 °C zvýšení teploty. Dosavadní poznatky se ale zaměřují na lokální teplotní změny v rámci jednotlivých zemí. Adrien Bilal z Harvardovy univerzity a Diego R. Känzig ze Severozápadní univerzity se podívali na ekonomické důsledky klimatické změny jiným pohledem. A jejich práce He Macroeconomic Impact Of Climate Change: Global Vs. Local Temperature říká, že zvýšení globální teploty o 1 °C vede k poklesu světového HDP o 12 %.
(Celý text)

Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama