titulní strana > co píší jiní
U pražského Hostivařského lesoparku se otevřel zookoutek Divoká zahrada
20. listopadu 2016 01:51

PRAHA (Ekolist) - Pražané mohou od poloviny listopadu zavítat na nově otevřeného zookoutku Divoká zahrada, na kraji Hostivařského lesoparku. Zookoutek se rozkládá na ploše 5000 m2 a návštěvníkům nabízí možnost zblízka si prohlédnout daňky a muflony.
(Celý text)

Na jižní Moravě se objevili vzácní zimní ptáci: zedníček skalní a sněhule severní
19. listopadu 2016 01:10

PRAHA (Ekolist) - Ornitologové z celé České republiky s napětím očekávali, zda se letos opět objeví na jihu Moravy velmi vzácný zedníček skalní a vzácně u nás zimující sněhule severní. Oba tyto výjimečné ptačí druhy se v těchto dnech k jejich velké radosti skutečně objevily. Informuje o tom Moravský ornitologický spolek.
(Celý text)

Brusel schválil polský plán podpory uzavírání černouhelných dolů
18. listopadu 2016 15:45

PRAHA (ČTK) - Evropská komise schválila plán polské vlády, který má podpořit zhruba osmi miliardami zlotých (asi 48 miliard Kč) uzavírání nekonkurenceschopných černouhelných dolů. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Doly mají být uzavřeny do roku 2018.
(Celý text)

Záříčské louky na Kroměřížsku jsou přírodní památkou
18. listopadu 2016 14:50

ZLÍN (ČTK) - Zaříčské louky nedaleko Chropyně na Kroměřížsku jsou přírodní památkou. Rozhodli o tom krajští radní, sdělil dnes Jan Vandík z tiskového oddělení hejtmanství. Zlínský kraj tak podle něj plní povinnost zabezpečovat ochranu evropsky významných lokalit, kterou mu ukládá zákon o ochraně přírody a krajiny.
(Celý text)

Veletrh Uplatni.se nabídne mladým lidem uplatnění v udržitelném byznysu
18. listopadu 2016 14:42

PRAHA (Ekolist) - Třetí ročník veletrhu Uplatni.se se koná 22. listopadu ve Studiu ALTA (U Výstaviště 21) na Praze 7. Veletrh je zaměřený na oblast udržitelného podnikání a je věnovaný studentům a absolventům vysokých škol, kteří se mohou inspirovat úspěšnými projekty a zajímavými řečníky z oblasti, seznámit se s firmami, které se „nenatírají na zeleno“, ale skutečně realizují aktivity v rámci podpory udržitelného rozvoje. Mohou zde získat zajímavé kontakty pro své budoucí pracovní uplatnění, či se přímo inspirovat pro založení vlastního podnikání. Za celou akcí stojí start-up BUZZ talk, jehož cílem je nabídnout inovativní osvětu veřejnosti a networking s lidmi z oblasti udržitelného podnikání.
(Celý text)

Vinařství dostalo pokutu za nedovolené vypouštění odpadních vod
18. listopadu 2016 13:16

BRNO (ČTK) - Vinařství Reisten z Pavlova na Břeclavsku dostalo pokutu 150.000 korun od České inspekce životního prostředí (ČIŽP), více než rok bez povolení vypouštělo odpadní vody do vod podzemních. Dopustilo se tak porušení zákona na ochranu vod, jak dnes v tiskové zprávě uvedla zástupkyně mluvčí ČIŽP Jana Jandová. Jednatel firmy Jaroslav Střítecký řekl, že vinařství už sjednalo nápravu.
(Celý text)

V Maroku končí klimatická konference v obavách z kroků Trumpa
18. listopadu 2016 12:26

MARRÁKEŠ (ČTK) - Představitelé téměř 200 zemí, kteří se účastnili v uplynulých dnech klimatické konference v marockém městě Marrákeš, označili ve společném prohlášení boj proti klimatickým změnám za "neodkladnou povinnost". Zároveň pak potvrdili svůj závazek plně realizovat klimatickou dohodu ujednanou loni na konferenci OSN v Paříži, jejímž cílem je omezit globální oteplování. Informovala o tom dnes, v závěrečný den marrákešské konference, agentura AFP.
(Celý text)

Snížení globálního oteplování by přineslo nárůst světového HDP
18. listopadu 2016 10:27

MARRÁKEŠ (ČTK) - Omezení růstu průměrné teploty na zemi na 1,5 stupně celsia, cíl pařížské dohody o klimatu, by zabránilo ekonomickým ztrátám v rozsahu 12 bilionů dolarů (304 bilionů Kč), neboli deseti procent světového HDP. Sdělila to v úterý OSN. Podle její studie, zveřejněné na klimatické konferenci v Marrákeši, by se ale do roku 2050 musely zrušit emise uhlíkových plynů a celý svět by přešel na obnovitelné energie.
(Celý text)

Na Madagaskaru se snaží zachránit ohrožené lemury
18. listopadu 2016 09:08

FORT-DAUPHIN (ČTK) - Několik druhů lemurů, malých primátů typických pro Madagaskar, jejichž přežití je ohroženo kácením lesů a lovem, nalezlo útočiště v soukromé rezervaci na jihu ostrova, který se je snaží se svými chudičkými prostředky chránit. Pronikavé skřeky vycházejí z bambusového háje, který obklopuje řeku Nahampoana. Malá hlavička šedého lemura vyčnívá z dlouhých lodyh, zatímco nedaleko si tři lemuři hrají v korunách stromů.
(Celý text)

Prasata mohou propadat pesimismu, jsou přesvědčeni britští vědci
18. listopadu 2016 06:20

PRAHA (ČTK) - Prasata jsou výrazné osobnosti a mohou propadat pesimistickým nebo optimistickým náladám podobně jako lidé. Ukázaly to nejnovější výzkumy, které prováděli britští vědci.
(Celý text)

Globální zákaz GMO dobro nepřinese, tvrdí výzkumníci z Indiany
18. listopadu 2016 01:36

PRAHA (Ekolist) - Hned několik mezinárodních organizací, které se věnují aktivní ochraně životního prostředí, si vytyčilo za svůj programový cíl celosvětové potlačení a zákaz pěstování geneticky modifikovaných plodin. Studie zemědělských a ekonomických specialistů z Univerzity Purdue ve státě Indiana přináší nevšední pohled na svět budoucnosti, ve kterém by se takový cíl podařilo naplnit.
(Celý text)

České Budějovice chtějí zřídit síť dobíjecích míst pro elektromobily
17. listopadu 2016 22:00

Č. BUDĚJOVICE (ČTK) - České Budějovice plánují zřízení sítě míst na dobíjení elektromobilů. Tento krok má mimo jiné vést ke zvýšení počtu ekologických automobilů ve městě. Podle zástupců vedení magistrátu podobná síť chybí a ve městě je jen pár veřejných míst, kde lze baterii do elektromobilu dobít. Novinářům to řekl náměstek primátora František Konečný (ANO).
(Celý text)

Peking odmítl tvrzení Trumpa, že změny klimatu jsou čínský výmysl
17. listopadu 2016 13:06

PRAHA (ČTK) - Čína odmítla tvrzení nového amerického prezidenta Donalda Trumpa, že globální oteplování je podvod, který si vymyslel Peking, aby poškodil americké hospodářství. Náměstek čínského ministra zahraničí Liou Čen-min na klimatické konferenci v Marrákeši připomněl, že to byli Trumpovi republikánští předchůdci Ronald Reagan a George Bush starší, kdo před téměř třemi desetiletími byli jedněmi z iniciátorů mezinárodních jednání o klimatických změnách.
(Celý text)

Nejsmutnější lední medvědice Pizza se dostane ze svého neutěšeného výběhu. Na chvilku
17. listopadu 2016 01:11

PRAHA (Ekolist) - Vedení obřího nákupního centra v čínském Guangzhou ustoupilo nátlaku veřejnosti a rozhodlo se přesunout svého maskota, ledního medvěda, z návštěvnické mini-zoo zpět do Oceánského parku. Namísto čtyřiceti metrů čtverečních uzavřeného „akvária“ tak medvědice zvaná Pizza konečně zakusí čerstvé povětří. Informuje o tom deník Guardian.
(Celý text)

Ukončete nadměrné používání antibiotik v českých velkochovech, žádají ochránci zvířat
16. listopadu 2016 16:50

PRAHA (Ekolist) - V pondělí začal Světový antibiotický týden. Mezinárodní organizace Compassion in World Farming (CIWF) při této příležitosti zveřejnila animaci, která upozorňuje na přímou souvislost mezi nadměrným používáním antibiotik ve velkochovech zvířat a narůstající hrozbou antibiotické rezistence pro lidské zdraví. A žádá vládu, aby se s preventivním užíváním antibiotik ve velkochovech přestalo.
(Celý text)

Ostravan chce od státu kvůli znečištěnému ovzduší milion korun
16. listopadu 2016 15:31

PRAHA (ČTK) - Ostravan Vladimír Burda žádá ve své žalobě na ministerstvo životního prostředí jeden milion korun jako náhradu nemajetkové újmy, kterou mu způsobilo znečištěné ovzduší. Novinářům řekl, že celá jeho rodina má zdravotní problémy a odstěhovat se nemůže, protože jejich domek by nikdo nekoupil. Soudkyně krátce po dnešním zahájení přerušila řízení, protože příští týden by mělo padnout pravomocné rozhodnutí v obdobném sporu.
(Celý text)

Ministr Richard Brabec v Marakéši: Česká republika své závazky splní
16. listopadu 2016 15:24

PRAHA (Ekolist) - V Maroku právě vrcholí klimatický summit COP 22. Po více než týdenním vyjednávání delegací včera do Marakéše přijeli hlavy států a ministři, aby vstoupili do finální fáze vyjednávání. Zároveň v rámci plenárního zasedání každý stát deklaruje, jak plní své závazky např. v oblasti snižování emisí skleníkových plynů vůči Pařížské dohodě, která vstoupila v platnost 4. listopadu 2016. Jak informovalo ministerstvo životního prostředí, Česká republika své závazky splní.
(Celý text)

Vláda: Dotace na veřejné osvětlení bude možné čerpat i příští rok
16. listopadu 2016 12:36

PRAHA (ČTK) - Dotace na veřejné osvětlení bude možné čerpat až do konce roku 2017. Rozhodla o tom dnes vláda, která o rok prodloužila program Efekt ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), jenž je určen na podporu úspor energií. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí resortu František Kotrba.
(Celý text)

Slovensko zaplatí likvidaci skládek a znečištěných lokalit
16. listopadu 2016 11:53

BRATISLAVA (ČTK) - Slovensko na sebe převezme sanaci vybraných skládek odpadů a znečistěných lokalit po někdejších podnicích a armádě. Rozhodla o tom dnes vláda premiéra Roberta Fica. Práce plánuje financovat i z evropských fondů.
(Celý text)

Praha zkusí sázet stromy v ulicích novým způsobem
16. listopadu 2016 10:58

PRAHA (Ekolist) - Hlavní město Praha zkusí v rámci pilotního projektu obnovu stromořadí v ulici Budečská v Praze s využitím nové technologie. Stromy zde budou sázeny do tzv. prokořenitelných buněk umístěných pod zpevněným povrchem ulice. Ty zaručí dostatečně velký prostor pro růst kořenů a současně trvalý přístup důležitého půdního vzduchu spolu s potřebnými živinami. Informoval o tom pražský magistrát.
(Celý text)

Praha zkusí sázet stromy v ulicích novým způsobem
16. listopadu 2016 10:58

PRAHA (Ekolist) - Hlavní město Praha zkusí v rámci pilotního projektu obnovu stromořadí v ulici Budečská v Praze s využitím nové technologie. Stromy zde budou sázeny do tzv. prokořenitelných buněk umístěných pod zpevněným povrchem ulice. Ty zaručí dostatečně velký prostor pro růst kořenů a současně trvalý přístup důležitého půdního vzduchu spolu s potřebnými živinami. Informoval o tom pražský magistrát.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1371 | 1372 | 1373 | 1374 | 1375 | .. | 2144 | Další
Další články:
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00
11. května 2024 05:46

Online diskuse
Ekonomické důsledky změny klimatu: makroekonomické škody jsou zřejmě šest krát vyšší než se předpokládalo
14. května 2024 11:55

PRAHA (Ekolist) - Klimatická změna ohrožuje naše životy, živobytí a globální ekonomiku. Dosavadní poznatky hovořili o relativně přijatelných škodách: přibližně 1-3% ztráty HDP na 1 °C zvýšení teploty. Dosavadní poznatky se ale zaměřují na lokální teplotní změny v rámci jednotlivých zemí. Adrien Bilal z Harvardovy univerzity a Diego R. Känzig ze Severozápadní univerzity se podívali na ekonomické důsledky klimatické změny jiným pohledem. A jejich práce He Macroeconomic Impact Of Climate Change: Global Vs. Local Temperature říká, že zvýšení globální teploty o 1 °C vede k poklesu světového HDP o 12 %.
(Celý text)

Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

Klimatolog: Srážek je dost, sucho v posledních letech ovlivňují jiné faktory
13. května 2024 01:25

(ČTK) - V posledních 20 letech se začíná měnit příčina, proč vzniká sucho. Zatímco v minulosti to bylo hlavně díky nedostatku srážek, tedy při delším období, kdy podprůměrně pršelo, nyní to souvisí mimo jiné s nárůstem teploty vzduchu. V důsledku většího tepla se vypařuje víc vody z půdy, a sucho tedy začíná být i při relativně normálních srážkách. ČTK to řekl klimatolog Pavel Zahradníček z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Kvůli nesprávnému hospodaření a rozvoji eroze půdy podle něj krajina navíc pozvolna ztrácí schopnost zadržovat vodu.
(Celý text)

V místech možných pro radioaktivní odpad brzy začne hydrogeologický monitoring
13. května 2024 01:10

(ČTK) - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) zřejmě do konce května zahájí hydrogeologický monitoring čtyř vytipovaných lokalit pro připravované hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Při monitoringu chce správa zjistit především stav vodních a dalších zdrojů na místě. Práce vyjdou přibližně na 139 milionů korun. ČTK to sdělili zástupci SÚRAO. Správa zároveň čeká na povolení rozsáhlejšího geologického průzkumu lokalit.
(Celý text)

Výborný: Nepojištěným pěstitelům bude stát krátit kompenzace o polovinu
12. května 2024 23:56

PRAHA (ČTK) - Pěstitelům, kteří neměli pojištění proti mrazům, bude stát krátit kompenzace o polovinu. V pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct to řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Zároveň odmítl kritiku europoslance Martina Hlaváčka (ANO), že by vláda nedostatečně podporovala pojištění zemědělců. Ministr zopakoval, že požádal Evropskou komisi o 100 milionů eur (2,5 miliardy korun) na pomoc českým zemědělcům, ale neočekává, že získá celou částku. Neupřesnil, kolik peněz by do Česka mohlo přijít.
(Celý text)

Italský ostrov nabídl k adopci přemnožené kozy, správce zaskočil obrovský zájem
12. května 2024 20:30

ŘÍM (ČTK) - Malý italský ostrov Alicudi se snažil zbavit přemnožených divokých koz, a tak je na začátku dubna nabídl k adopci jen za manipulační poplatek. Vedení ostrova čekalo, že se zvířat ujmou farmáři z okolí, ale zaplavily je stovky žádostí z celého světa. Na ostrově je zhruba 600 koz, nabídek adopce přišlo ale více než třikrát tolik, napsal server deníku The Guardian.
(Celý text)

Policie: Výskyt medvěda u Zlína potvrdily stopy, obezřetnost je na místě
12. května 2024 20:16

ZLÍN (ČTK) - Pohyb medvěda v okrajové části Zlína, který ohlásil v sobotu před polednem náhodný svědek, potvrdily podle městské policie jeho stopy. Zajistil je poblíž místa nahlášeného setkání se šelmou myslivecký hospodář, řekl ČTK pracovník operačního centra městské policie. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka může podle velikosti stopy jít o jedince o hmotnosti až 200 kilogramů, opatrnost je proto podle něho na místě.
(Celý text)

Policie: Výskyt medvěda u Zlína potvrdily stopy, obezřetnost je na místě
12. května 2024 20:16

ZLÍN (ČTK) - Pohyb medvěda v okrajové části Zlína, který ohlásil v sobotu před polednem náhodný svědek, potvrdily podle městské policie jeho stopy. Zajistil je poblíž místa nahlášeného setkání se šelmou myslivecký hospodář, řekl ČTK pracovník operačního centra městské policie. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka může podle velikosti stopy jít o jedince o hmotnosti až 200 kilogramů, opatrnost je proto podle něho na místě.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2144 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama