titulní strana > co píší jiní
Evropské úřady zajistily 122 tun nelegálních pesticidů
20. července 2017 01:15

(ČTK) - Evropské policejní organizaci Europol se v součinnosti s Evropským úřadem pro boj proti podvodům (OLAF) podařilo zajistit 122 tun zakázaných pesticidů. Akce pod názvem Silver Axe II se odehrála v 16 členských zemích EU a byla rozšířeným pokračováním akce Silver Axe I, která se ve spolupráci sedmi členských zemí EU konala v roce 2015. Informovala o tom včera Česká asociace ochrany rostlin.
(Celý text)

Desetiletou dívku v Zimbabwe zabil lev
20. července 2017 01:00

(ČTK) - Desetiletou dívku v zimbabwské vesnici při vykonávání potřeby zabil lev. S odkazem na místní policii a noviny o tom včera informoval zpravodajský web BBC. Dívčina teta policistům popsala, jak lev v zubech dítě odnesl do buše. Tělo bylo později nalezeno asi 300 metrů od chatrče.
(Celý text)

Uvízlý pes se v Českém ráji dostal po 16 dnech z nory, je v pořádku
20. července 2017 00:30

VYSKEŘ (ČTK) - V Českém ráji se dokázal dostat ven z nory pes, které tam uvízl před 16 dny s liškou. Pes byl unavený, zesláblý a má ulomený jeden zub, jinak je ale v pořádku. Řekla to včera krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.
(Celý text)

Vědci za 20 let zkoumání biodiverzity zabili a umístili do sbírek 7482 netopýrů
19. července 2017 13:30

PRAHA (Ekolist) - Ochrana biodiverzity by byla nemyslitelná bez vědeckého výzkumu. Studie, zveřejněná v odborném časopisu Mammal Review, však poukazuje na to, že vědci kvůli svému zkoumání přírody už zabili velmi mnoho netopýrů - a to i ohrožených druhů.
(Celý text)

Plnění Cílů udržitelného rozvoje: Podle MŽP jsme zemí se skvělou budoucností. Podle kritiků lpíme na jádru a uhlí
19. července 2017 11:07

PRAHA (Ekolist) - Jsou to téměř dva roky, co všechny členské státy OSN přijaly takzvané Cíle udržitelného rozvoje (SDGs = Sustainable Development Goals). V těchto dnech 44 zemí světa v newyorském sídle OSN prezentuje aktuální pokrok v naplňování SDGs na zasedání Politického fóra na vysoké úrovni o udržitelném rozvoji. Ministr životního prostředí Richard Brabec o plnění ze strany Česka hovořil včera. Během setkání byla také zveřejněna celosvětová studie SDG Index, která posuzuje pokrok jednotlivých zemích s ohledem na dosažení Cílů udržitelného rozvoje. Česko je ze 157 hodnocených zemí na 5. místě, hned za skandinávskými zeměmi. Podle organizace Social Watch, které zveřejnilo stínovou zprávu o plnění Cílů, má však Česko stále své rezervy.
(Celý text)

V botanické zahradě v Troji přišel na svět vzácný kometový motýl
19. července 2017 10:00

PRAHA (ČTK) - V trojské botanické zahradě se vylíhl vzácný madagaskarský motýl. Patří k druhu, kterému se kvůli nápadně protaženým koncům křídel přezdívá kometový motýl. V dospělosti může mít rozpětí křídel až 18 centimetrů. Naposledy se jedinec druhu Argema mittrei vylíhl v botanické zahradě v Troji před 13 lety. Informovala o tom mediální zástupkyně zahrady Darina Miklovičová.
(Celý text)

Filmař Václav Chaloupek natočí tři cestopisné dokumenty s jezevci
19. července 2017 08:00

PLZEŇ (ČTK) - Tři cestopisné dokumenty s jezevci začne příští týden natáčet plzeňský režisér, scénárista a hlavně milovník přírody a zvířat Václav Chaloupek. Už má na své chalupě dva zhruba půlroční jezevce Kvída a Huga. První přijde na řadu Toulání po Šumavě, poté Toulání po Brdech a pak Toulání po staré Praze aneb ze Senátu na Hrad, řekl Chaloupek, který je od loňska senátorem za část Plzně, Plzeň-jih a Horažďovicko. Jednotlivé dokumenty budou trvat 26 až 30 minut.
(Celý text)

Rusko musí Nizozemsku za zadržení lodě Greenpeace zaplatit miliony
19. července 2017 05:00

(ČTK) - Rusko musí Nizozemsku za zadržení lodi Greenpeace pod nizozemskou vlajkou v Barentsově moři v roce 2013 zaplatit přibližně 5,5 milionu eur (přes 143 milionů korun). Oznámil to včera stálý rozhodčí soud (PCA) v Haagu, který už v roce 2015 rozhodl, že Rusko musí Nizozemsko za zabavení lodi při protestu ekologických aktivistů u ruské těžební plošiny odškodnit, protože porušilo Úmluvu OSN o mořském právu. Moskva se odmítla procesu účastnit; tvrdí, že využila svých práv, když zadržela loď v oblasti, v níž má exkluzivní hospodářská práva.
(Celý text)

Britští biologové přivádí k životu rostliny, pohřbené zaživa před 150 lety
19. července 2017 05:00

PRAHA (Ekolist) - Lehce bulvární titulek v ničem nelže: Tým z University College London (UCL) skutečně hloubí na území Norfolku podivné jámy, a podle starých map na často dost strašidelných místech. Z těchto výkopů pak vyzvedává desítky až stovky let pohřbené druhy, kteří mají ještě dost vůle k životu. Ve hře není černá magie, ale neobvyklý projekt revitalizace krajiny. Inspirovat se studií uveřejněnou v žurnálu Biological Conservation se ostatně můžeme i u nás. Informuje o tom server New Scientist.
(Celý text)

Ryby vystavené znečištění ropou dělají nebezpečná rozhodnutí
19. července 2017 04:00

(ČTK) - Už velmi malé množství ropy v moři dokáže negativně ovlivnit chování korálových rybek a ohrozit tak jejich přežití. Zjistila to nová vědecká studie, o níž dnes informoval zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Čína zakáže dovoz řady druhů pevného odpadu
19. července 2017 03:30

(ČTK) - Čína v rámci kampaně proti zahraničnímu odpadu a znečišťování prostředí zakáže do konce tohoto roku dovoz 24 druhů pevného odpadu. Peking včera o tomto rozhodnutí uvědomil Světovou obchodní organizaci (WTO), sdělila čínská vláda.
(Celý text)

Zákaz spalovacích motorů v Německu by ohrozil 600.000 míst
19. července 2017 03:00

(ČTK) - Případný zákaz automobilů se spalovacím motorem by v Německu ohrozil existenci více než 600.000 pracovních míst. Odhadl to včera mnichovský institut Ifo, který k této problematice vypracoval studii. Loni na podzim se v německých médiích na základě nezávazné rezoluce Spolkové rady objevily zprávy, že spolkové země nebudou od roku 2030 schvalovat auta s benzinovým ani naftovým motorem.
(Celý text)

Přerov musel zrušit soutěž na opravu náměstí, přesto ho obnoví
19. července 2017 02:00

PŘEROV (ČTK) - Přerovská radnice musela zrušit soutěž na opravu náměstí nesoucí jméno po revolucionáři a námořníkovi rakouského válečného loďstva Františkovi Raschemu. O zakázku totiž neměl nikdo zájem. Město se jej rozhodlo i přesto zrevitalizovat. Důvodem je blížící se sté výročí popravy tohoto přerovského rodáka. Radnice si rekonstrukci objedná přímo od firmy Strabag. Její dělníci by se měli do úprav pustit už na konci léta, opravy potrvají do podzimu, informovala mluvčí radnice Lenka Chalupová. Do oprav parku vloží město 2,3 milionu korun.
(Celý text)

Lidé v některých středočeských městech kradou květinovou výzdobu
19. července 2017 01:30

KOLÍN (ČTK) - Lidé v některých středočeských městech kradou květinovou výzdobu, kterou radnice nechávají v letních měsících instalovat do ulic. S krádežemi se setkali například v Kolíně nebo Mladé Boleslavi. Podle zástupců radnic nezpůsobují krádeže větší škody, i tak se ale na kontrolu výzdoby soustředí strážníci.
(Celý text)

Ústí chce změnit poplatky za odpad, neplatili by senioři a děti
19. července 2017 01:00

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Senioři a děti do 18 let by nemuseli od příštího roku platit v Ústí nad Labem poplatek za komunální odpad. Vyplývá to z návrhu vyhlášky, kterou má ČTK k dispozici. Výše poplatku, tedy 500 korun ročně, by se měnit neměla. Vyhláška ale opomíjí ty, kteří sice mají trvalý pobyt v krajském městě, ale dlouhodobě zde nežijí, řekl opoziční zastupitel Martin Krsek (PRO!Ústí).
(Celý text)

Vlci na Šumavě napadli 29 ovcí. Chovatelé s vlky prostě musí počítat, zní z parku
18. července 2017 16:16

PRAHA (Ekolist) - Přítomnost divokých vlků na Šumavě je podle pracovníků Národního parku Šumava stále viditelnější. Naposledy tyto velké šelmy o sobě daly vědět v uplynulém víkendu na Knížecích Pláních na Borovoladsku, kde za sebou nechaly 29 napadených ovcí. S největší pravděpodobností pár vlků v noci ze soboty na neděli vběhl do ohrady zabezpečené elektrickým ohradníkem, kde se pásly desítky ovcí. K šestnácti zabitým ovcím přibyly v pondělí ještě tři další, které kvůli povaze zranění musely být veterinářem utraceny. Informoval o tom tiskový mluvčí Národního parku Šumava.
(Celý text)

Vídeň podporuje vznik parkletů - zelených oáz v ulicích
18. července 2017 14:00

PRAHA (Ekolist) - Lidé ve Vídni mohou spatřit tzv. parklety, tj. malé zelené oázy v ulicích města. Obyvatelé v nich mohou přímo před domovními dveřmi nalézt místo k odpočinku nebo setkávání s přáteli. Informuje o tom Zahraniční kanceláři města Vídně.
(Celý text)

Více zeleně a vodních ploch. Tak se Praha adaptuje na změnu klimatu
18. července 2017 13:45

PRAHA (ČTK / Ekolist) - Pražští radní dnes schválili strategii adaptace města na klimatickou změnu. Cílem je ochlazení města a snížení extrémních projevů této změny na život v Praze. Informovala o tom dnes po jednání rady města radní pro životní prostřední Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Následovat bude vypracování implementačního plánu.
(Celý text)

Kdosi vypustil z americké farmy 35.000 norků, zvířata zřejmě nepřežijí
18. července 2017 13:30

(ČTK) - Neznámí pachatelé vypustili v americkém státě Minnesota na svobodu 35.000 norků chovaných na kožešinové farmě. Oznámil to dnes šerif okresu Stearns, který leží severozápadně od Minneapolis. Zvířata nejsou schopna ve volné přírodě přežít.
(Celý text)

Problém českých škol? Vydýchaný vzduch, špatné světlo a hluk, upozorňuje Česká rada pro šetrné budovy
18. července 2017 13:00

PRAHA (Ekolist) - Vysoká koncentrace oxidu uhličitého, nedostatečná cirkulace čerstvého vzduchu, nevyhovující světelné a akustické podmínky, to jsou závěry vyplývající z měření České rady pro šetrné budovy (CZGBC) v českých školách. Že je stav vnitřního prostředí ve většině vzdělávacích zařízení nevyhovující až tristní, se podle CZGBC ví již delší dobu, nikdo se však tématu nevěnoval. Rada proto od letošního května provádí měření ve vybraných školách a navrhuje jim i vhodná řešení.
(Celý text)

Problém českých škol? Vydýchaný vzduch, špatné světlo a hluk, upozorňuje Česká rada pro šetrné budovy
18. července 2017 13:00

PRAHA (Ekolist) - Vysoká koncentrace oxidu uhličitého, nedostatečná cirkulace čerstvého vzduchu, nevyhovující světelné a akustické podmínky, to jsou závěry vyplývající z měření České rady pro šetrné budovy (CZGBC) v českých školách. Že je stav vnitřního prostředí ve většině vzdělávacích zařízení nevyhovující až tristní, se podle CZGBC ví již delší dobu, nikdo se však tématu nevěnoval. Rada proto od letošního května provádí měření ve vybraných školách a navrhuje jim i vhodná řešení.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1269 | 1270 | 1271 | 1272 | 1273 | .. | 2141 | Další
Další články:
7. května 2024 06:02
6. května 2024 06:00
6. května 2024 05:59
5. května 2024 05:45
4. května 2024 05:45

Online diskuse
Sasko hlásí úspěch v boji s africkým morem prasat, poprvé zmenší uzavřené zóny
7. května 2024 23:11

BERLÍN (ČTK) - Sasko poprvé zmenší takzvané uzavřené zóny, které zřídilo kvůli boji proti nákaze afrického moru prasat (AMP). Saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, jejíž úřad má boj s infekcí na starosti, to označila za milník a možný začátek konce AMP v Sasku. Nemoc, proti které neexistuje vakcína a která je velkou hrozbou pro hospodářské chovy prasat, se dostala i do Česka.
(Celý text)

Handelsblatt: Tesla přeruší v závodě u Berlína na čtyři dny výrobu
7. května 2024 19:32

(ČTK) - Americký výrobce elektromobilů Tesla přeruší ve svém závodě v Grünheide u Berlína na čtyři dny výrobu. V pátek budou všichni zaměstnanci povinně pracovat z domova. Je to preventivní opatření kvůli demonstracím, které se chystají na protest proti plánovanému rozšíření továrny. S odkazem na interní e-mail zaměstnancům o tom informuje web německého deníku Handelsblatt.
(Celý text)

Odborník: Ve městech se potkávají původně lesní, skalní i zahradní druhy ptáků
7. května 2024 17:47

PRAHA (ČTK) - Ve městech se potkávají původně lesní, skalní druhy ptáků, které se jim přizpůsobily, se zahradními druhy. Hnízdí třeba i na nečekaných místech v centru Prahy, například jiřičky na Staroměstském náměstí, pěnice u nové budovy Národního muzea nebo ledňáček na Čertovce. Účastníkům nedávné ornitologické vycházky v pražské Hostivaři to řekl vedoucí Kroužkovací stanice Národního muzea (NM) Jaroslav Cepák.
(Celý text)

MŽP dává obcím druhou šanci získat podporu na výstavbu vodovodů a kanalizací
7. května 2024 17:38

(ČTK) - Ministerstvo životního prostředí vyčlenilo deset miliard korun na projekty přihlášené do výzev Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), které ale kvůli vyčerpané alokaci na podporu nedosáhly. Ministerstvo pro ně prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP ČR) nově otevírá dvě dotační výzvy. Financování cílí na projekty k vybudování kanalizace, čistírny odpadních vod nebo vodovodních řadů.
(Celý text)

Jatka by měla mít povinnost zavést kamerové systémy, novelu schválila vláda
7. května 2024 17:32

PRAHA (ČTK) - Jatka by měla mít od roku 2026 povinnost zavést kamerové systémy pro sledování zacházení se zvířaty. Novelu zákona o veterinární péči dnes schválila vláda. Úprava, kterou připravilo ministerstvo zemědělství, reaguje na nová nařízení Evropské komise vydávaná pro veterinární péči, ruší také například povinnost aktualizovat pohotovostní plány pro případ mimořádných nákaz jednou za rok.
(Celý text)

Výborný: Výše podpory pro pěstitele zasažené mrazem se bude odvíjet od pomoci Evropské komise
7. května 2024 17:31

PRAHA (ČTK) - Vláda je připravena na podporu pěstitelů, jejichž produkci letos poškodily silné mrazy, uvolnit peníze ze státního rozpočtu. Konkrétní částku ale na dnešním jednání nedohodla, řekl novinářům ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Jeho úřad podle něj aktuálně čeká na odpověď od Evropské komise, kterou požádal o příspěvek 100 milionů eur (zhruba 2,5 miliardy korun). Právě od této podpory se bude odvíjet množství peněz poskytnutých státem, doplnil Výborný. Už dříve avizoval, že prioritu budou mít ovocnáři.
(Celý text)

dTest: Nová evropská směrnice zavede „právo na opravu“
7. května 2024 11:08

PRAHA (Ekolist) - Spotřebitelé i podnikatelé často dávají přednost výměně vadného zboží před jeho opravou. Spotřebitelé tak dostanou zcela nový kus na rozdíl od opravovaného, již však jednou porouchaného, zboží. Pro podnikatele zase může být dodání nového kusu výhodnější, jelikož nemusí zdlouhavě shánět náhradní díly a platit zaměstnance za mnohdy časově náročnou opravu, a to i v případě, kdy by spotřebitel mohl takovou opravu preferovat. Vyhazování velkého množství vyměněných výrobků, byť mohou být až na drobné součásti plně funkční, je však velkou zátěží pro životní prostředí. To má ovšem vyřešit návrh nové směrnice Evropského parlamentu o společných pravidlech na podporu oprav zboží.
(Celý text)

Mrazy v lesích poškodily plochy s nasetými duby, čeká se slabá úroda semen
7. května 2024 10:44

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Dubnová vlna mrazů poškodila v lesích především síje žaludů dubu, což jsou obnovované plochy s nasetými žaludy. Lesníci je budou muset obnovit. Podobně jako u ovocných dřevin mrazy poškodily květy stromů, což se odrazí ve slabé úrodě semen lesních dřevin, sdělila mluvčí státního podniku Lesy České republiky (LČR) Eva Jouklová. Podnik spravuje téměř polovinu lesů v ČR. V novodobé historii státního podniku jde o první takové poškození lesů jarními mrazy.
(Celý text)

Na Broumovsku skončil projekt na zmírnění dopadů klimatické změny
7. května 2024 10:40

BROUMOV (ČTK) - Na Broumovsku po roce skončil projekt na zadržování vody v krajině a zmírnění dopadů klimatické změny za 5,6 milionu korun. Díky projektu Voda na Broumovsku I vzniklo několik tůní, včetně uceleného vodního biotopu, a byla vysázena nová stromořadí. ČTK o tom informovala Kateřina Ostradecká z Agentury pro rozvoj Broumovska. Projekt, za kterým stojí Strategická rada regionu Broumovsko, je financován z tzv. norských fondů a jeho partnerem je spolek Krajinohled. Provedené úpravy jsou převážně na pozemcích obce Otovice a města Broumov.
(Celý text)

Příběh paní Mirky a záchrana malých kalousů
7. května 2024 04:25

PLZEŇ (Ekolist) - V pondělí 29. 4. 2024 kolem půlnoci byla svědkem, jak kamion v Plzni u Boleváku na nové čtyřproudé silnici (Na Sudech) srazil kalouse ušatého. Byla to obrovská shoda náhod a paní Mirka Sokolová, která šla se psem po chodníku, sebrala sovu ze silnice hned, jak bezvládné tělo zůstalo ležet na krajnici.
(Celý text)

Odborníci: Lidstvo kosmickým odpadem čím dál víc zamořuje vesmír
7. května 2024 01:29

PRAHA (ČTK) - Kosmický odpad především v podobě družic čím dál více zamořuje vesmír a oběžnou dráhu Země. Dopravit na ní sondy a družice je totiž poměrně levné a využívají toho i soukromé společnosti, uvedli odborníci v rozhovorech, které poskytla ČTK Akademie věd ČR (AV ČR). Hrozí podle nich, že bude docházet ke srážkám s technologickými družicemi, které zajišťují navigaci nebo předpovědi počasí.
(Celý text)

Na MŽP míří správní žaloba kvůli odtoku vody do dolu Turów, ministerstvo ji vítá
7. května 2024 00:57

(ČTK) - Expertní skupina Frank Bold podala správní žalobu na ministerstvo životního prostředí (MŽP), aby se domohla zveřejnění informací o odtoku vody do polského uhelného dolu Turów, který leží blízko českých hranic. Informace polská strana poskytuje MŽP, některé ale považuje za obchodní tajemství těžební společnosti PGE, a české ministerstvo je tak nemůže zveřejnit, upozornila skupina stejně jako MŽP na sociální síti X. Ministerstvo žalobu přivítalo.
(Celý text)

Praha dá letos na projekty pro životní prostředí 42 milionů Kč, podobně jako loni
6. května 2024 23:39

PRAHA (ČTK) - Praha dá letos na projekty, které mají zlepšit životní prostředí, 42 milionů korun, podobně jako loni. Peníze dostanou žadatelé například na ochranu přírody, vzdělávání nebo cirkulární ekonomiku. Rozdělí si je 145 takových projektů. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.
(Celý text)

Liberecký spolek Čmelák vysadil 1000 tisů červených ve 40 lokalitách kraje
6. května 2024 20:20

LIBEREC (ČTK) - Liberecký spolek Čmelák vysadil za poslední tři roky 1000 sazenic vzácného tisu červeného. Jsou ve 40 lesních lokalitách po Libereckém kraji. Na tříletý projekt návratu této dřeviny do české krajiny získal Čmelák z norských fondů 1,7 milionu korun. Další více než milion zaplatil ze svého a darů, informoval koordinátor projektu Jiří Antl.
(Celý text)

SVOL: Jarní mráz způsobil v lesích škody na mladých porostech za miliardy korun
6. května 2024 19:59

PELHŘIMOV (ČTK) - V lesích uškodily jarní mrazy mladým porostům listnatých stromů i jedlí. Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) odhadlo, že dopad mrazů způsobí v jejich hospodaření škody za miliardy korun. Vládu žádá, aby v rozpočtu na příští rok a na další roky vyčlenila peníze na plné pokrytí žádostí nestátních vlastníků lesů o příspěvky na jejich hospodaření.
(Celý text)

Výborný chce na vládě vyjednat podporu pro ovocnáře v řádu stovek milionů
6. května 2024 19:51

(ČTK) - Ministerstvo zemědělství (MZe) chce ovocnářům zasaženým jarními mrazy vyjednat podporu minimálně v řádu stovek milionů korun. Na úterním jednání vlády ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) seznámí členy kabinetu se situací a probere možnosti pomoci. Jednou z nich je spuštění programu pro řešení rizik a krizí v zemědělství, které je ministerstvo připravené spustit, jakmile vláda rozhodně o výši finanční podpory. Výborný dnes po jednání tripartity řekl, že pracovně uvažuje o částce zhruba 200 milionů korun, záleží ale na jednání s ostatními ministry. Výplaty by mohly začít od srpna. Další pomoc očekává od Evropské unie.
(Celý text)

V Krkonoších se objevil los evropský
6. května 2024 14:14

PRAHA (Ekolist) - Jelen evropský byl po desítky let největším savcem žijícím v Krkonoších. O tento svůj primát v budoucnu může přijít, protože se v Krkonoších objevil los evropský. Na tísňové lince Správy KRNAP jsme včera přijali opakovaná hlášení o pozorování potulujícího se losa evropského v okolí východokrkonošského Žacléře. Jedná se o druh, který zde byl doma a člověk jej v minulosti vyhubil.
(Celý text)

Studie: Jedovatí hadi budou kvůli globálnímu oteplování zřejmě masově migrovat
6. května 2024 12:36

LONDÝN (ČTK) - Změna klimatu pravděpodobně povede k masové migraci jedovatých hadů do nových regionů a zemí, které na to nejsou připravené, což jejich obyvatele učiní zranitelnějšími vůči uštknutí. Napsal to list The Guardian s odkazem na studii, podle které se nejvíce plazů zřejmě ze sousedních zemí přesune do Nepálu, Nigeru, Namibie, Číny a Barmy.
(Celý text)

Vláda projedná novelu veterinárního zákona, která zavádí kamery na jatkách
6. května 2024 12:18

PRAHA (ČTK) - Vláda v úterý projedná novelu veterinárního zákona, která by měla mimo jiné zavést kamery na jatkách. Novela reaguje na nová nařízení Evropské komise vydávaná pro veterinární péči. Novelu připravilo ministerstvo zemědělství. Připomínkové řízení skončilo loni v prosinci. Účinnost zákona předpokládá ministerstvo od roku 2025.
(Celý text)

O hledání travičů, výcviku psů a nebezpečnosti karbofuranu. Rozhovor s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické
6. května 2024 05:15

PRAHA (Ekolist) - Odhalit člověka, který ve volné krajině klade otrávené návnady, není jednoduché. Nedávno se díky spolupráci Policie ČR a psí jednotky České společnosti ornitologické povedlo jednoho traviče odhalit. O práci a výcviku psí jednotky jsme hovořili s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické.
(Celý text)

O hledání travičů, výcviku psů a nebezpečnosti karbofuranu. Rozhovor s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické
6. května 2024 05:15

PRAHA (Ekolist) - Odhalit člověka, který ve volné krajině klade otrávené návnady, není jednoduché. Nedávno se díky spolupráci Policie ČR a psí jednotky České společnosti ornitologické povedlo jednoho traviče odhalit. O práci a výcviku psí jednotky jsme hovořili s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2141 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama