titulní strana > co píší jiní
Polovina z 240 milionů korun v Dešťovce půjde do suchých oblastí
7. srpna 2017 11:27

PRAHA (ČTK) - V druhém kole dotačního programu Dešťovka, který je zaměřen na projekty využívající odpadní a dešťovou vodu v domácnosti nebo na zahradě, bude polovina peněz určena pro obyvatele obcí, které v posledních letech trápilo sucho. Celkem bude v novém kole 240 milionů korun, více než dvojnásobek prvního dotačního kola, který stát spustil letos. Příjem žádostí zahájí Státní fond životního prostředí (SFŽP) 7. září, řekl dnes na tiskové konferenci ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Počet katastrů zařazených do suché oblasti se zvětší ze stovek na nejméně 1215. Maximální výše dotace je 105.000 korun, pokryje polovinu způsobilých výdajů.
(Celý text)

Praha bude rozšiřovat zeleň, chce se postarat i o "městskou" džungli
7. srpna 2017 10:15

PRAHA (ČTK) - Hlavní město chce postupně rozšiřovat zelené plochy, ať už v podobě nových lesů nebo parkové zeleně. Vyplývá to z informací magistrátu a Institutu plánování a rozvoje (IPR). Nyní vzniká jeden nový les. Připravovaný nový územní plán počítá s kultivací neupravených a nevyužitých ploch zeleně a vznikem více než dvou stovek nových parků. Lesy, parky či zahrady tvoří nyní zhruba pětinu rozlohy Prahy, v posledních letech magistrát založil dva nové parky a zalesnil 42,4 hektaru původně zemědělské půdy.
(Celý text)

Dobrovolníci na Šumavě revitalizují rašeliniště
7. srpna 2017 10:08

SOUMARSKÝ MOST (ČTK) - Dobrovolníci na Šumavě revitalizují v oblasti Soumarského Mostu na Prachaticku rašeliniště, která jsou důležitá pro zadržování vody. Zahrazují odvodňovací strouhy, které byly v minulosti uměle vytvořeny. Udržení vody na Šumavě je mimo jiné důležité pro zachování vegetace stromů. Dobrovolníci budou na Šumavě revitalizovat rašeliniště do neděle jako součást akce Týden pro divočinu. Informovala o tom jedna z organizátorek Renata Placková.
(Celý text)

Daniel Cao: Prosadili jsme zákaz kožešinových farem v Česku, teď ho chceme prosadit v EU
7. srpna 2017 09:41

PRAHA (Ekolist) - Rozhovor s tiskovým mluvčím Danielem Cao ze spolku Obránci zvířat (OBRAZ) o kampani za prosazení zákazu kožešinových chovů a o přístupu Evropy k zákonům na ochranu zvířat.
(Celý text)

Ke konci století by v Evropě mohly být přírodní katastrofy běžné, varují vědci
7. srpna 2017 09:01

PRAHA (ČTK) - Katastrofy způsobené extrémními projevy počasí by mohly ke konci století každý rok postihovat dvě třetiny Evropanů. Záplavy, sucha, lesní požáry, bouře a vlny extrémních mrazů a veder tak mohou v období mezi lety 2071 až 2100 každoročně zabíjet 81.000 až 240.000 lidí. Varovná čísla zveřejnilo společné výzkumné centrum Evropské komise v italském městě Ispra.
(Celý text)

USA oficiálně oznámily OSN zájem odstoupit od dohody o klimatu
7. srpna 2017 09:00

WASHINGTON (ČTK) - Americké ministerstvo zahraničí oficiálně oznámilo Organizaci spojených národů, že chce odstoupit od pařížské dohody o klimatu. Oznámení však neznamená formální zahájení procesu odstoupení od dohody, upozornila agentura AP.
(Celý text)

Medvěd ve švédském zooparku před návštěvníky zabil ošetřovatele
7. srpna 2017 07:35

PRAHA (ČTK) - Devatenáctiletého ošetřovatele v zooparku Orsa v centrálním Švédsku v pátek napadl a zabil medvěd hnědý. Krvavá scéna se odehrála během předvádění zvířat návštěvníkům, informovala agentura DPA. Policie ve městě Dalarna odpoledne uvedla, že mladý pečovatel podlehl zraněním po převozu do nemocnice.
(Celý text)

Bidet, nebo toaletní papír? Ekosouboj bez jasného vítěze
7. srpna 2017 03:00

PRAHA (Ekolist) - Žurnál Scientific American se pustil do spotřebitelského hodnocení a rozhodl se porovnat výhody a nevýhody bidetů z hlediska životního prostředí. I když jejich výčet kladů tohoto hygienického zařízení působí spíš jako reklama na prodej, vyplývá z něj několik zajímavých údajů. Včetně informace, že bidety prostě nejsou pro každého.
(Celý text)

Čeští vědci vyvinuli unikátní domovní čistírnu šedé vody
7. srpna 2017 01:38

PRAHA (Ekolist) - Moderní zařízení schopné vyčistit v budovách tzv. šedou vodu vyvinuli výzkumníci z Vysokého učení technického v Brně. S inovací, která vznikla úspěšnou spoluprací akademiků s vývojáři ze společnosti ASIO, hodlají dobýt světový trh. Informuje o tom Technologická agentura ČR.
(Celý text)

Při Papouščím dni u Šumperka bylo k vidění 92 exotických ptáků
6. srpna 2017 17:39

ŠUMPERK (ČTK) - Při Papouščím dni u Šumperka bylo o víkendu k vidění 92 exotických ptáků, od drobných korel po metrového papouška ara hyacintového. Z toho 54 papoušků létalo u vodní nádrže Krásné volně. Na pátý ročník akce dorazilo 2500 návštěvníků. "To je zatím nejvíc za dobu, co tento celostátní sraz s mezinárodní účastní pořádáme," sdělil dnes organizátor Zdeněk Krňávek, zakladatel volného létání papoušků v Česku.
(Celý text)

Votice chystají rekonstrukci čističky za více než 50 milionů Kč
6. srpna 2017 09:40

VOTICE (ČTK) - Votice na Benešovsku chystají rekonstrukci čistírny odpadních vod, díky níž se zvýší kapacita tohoto zařízení. Práce si vyžádají přes 50 milionů korun, město na akci získalo příslib dotace od Státního fondu životního prostředí, řekl starosta Jiří Slavík (TOP 09).
(Celý text)

Siemens postaví za miliardu dolarů větrnou elektrárnu v Turecku
6. srpna 2017 01:55

PRAHA (ČTK) - Turecko si vybralo konsorcium pod vedením německé strojírenské společnosti Siemens, aby na jeho území postavilo větrnou elektrárnu v hodnotě jedné miliardy dolarů (asi 22 miliard Kč). Ankara tím zřetelně dala najevo, že hodlá byznys držet odděleně od diplomatických sporů, s nimiž se nyní obě členské země Severoatlantické alianci potýkají. Uvedla to agentura Reuters.
(Celý text)

V lesích Libereckého kraje výrazně přibylo druhů hub
6. srpna 2017 01:10

LIBEREC (ČTK) - V lesích a na loukách Libereckého kraje výrazně přibylo druhů hub, které se dají sbírat. Zatímco před měsícem jich bylo pět až deset, nyní jich je nad 50. Informoval o tom mykolog Zdeněk Pelda.
(Celý text)

Historickou alej v Tovačově čeká rozsáhlé ošetření starých stromů
5. srpna 2017 12:05

TOVAČOV (ČTK) - Alej v Tovačově na Přerovsku, jednu z nejstarších dubových alejí na Moravě, čekají rozsáhlé úpravy. Odborníci ošetří v aleji u rybníka Kolečko celkem 179 přestárlých stromů, část z nich ale bude muset být kvůli svému stavu pokácena. Práce, které potrvají až do dubna příštího roku, vyjdou na téměř tři miliony korun bez DPH. Návštěvníci aleje budou muset během této doby počítat s omezením, informovala mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.
(Celý text)

Středočeský kraj doplatí dotace žadatelům, které "předběhl" kurýr
5. srpna 2017 05:20

PRAHA (ČTK) - Středočeský kraj uvolní peníze navíc na kotlíkové dotace. Chce tak uspokojit žadatele, kteří v dubnu vystáli frontu s žádostmi, ale neuspěli kvůli administrativní chybě krajského úřadu. Kompenzace kraj vyjde na zhruba 25 milionů korun, řekla novinářům středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).
(Celý text)

Šumavský park nemůže předat pozemek na lyžařský areál v Železné Rudě
5. srpna 2017 01:41

ŽELEZNÁ RUDA (ČTK) - Soukromý investor nemůže prodloužit lyžařský areál Samoty v Železné Rudě a postavit tam novou sedačkovou lanovku. Správa Národního parku Šumava (NPŠ) mu nemůže prodat ani pronajmout chybějící státní pozemek ve II. zóně parku. Město za investora bojuje dál, NPŠ ale nevidí legální řešení. Informovali o tom starosta rekreačního města Michal Šnebergr a ředitel parku Pavel Hubený.
(Celý text)

Američané trpí "ekoúzkostí". Pomoc je snadná: nahradit maso fazolemi
4. srpna 2017 11:39

PRAHA (ČTK) - Spojenými státy se šíří "ekoúzkost". Onemocnění pojmenované v roce 2011 nedávno Americká psychologická asociace popsala jako bezmoc a strach vyvolaný sledováním pozvolných a zdánlivě nezvratných následků klimatických změn. Bojovat s nimi však může každý Američan. Kdyby všichni v jídelníčku hovězí maso nahradili fazolemi, USA by byly na nejlepší cestě ke splnění emisních cílů z roku 2009, napsal magazín The Atlantic.
(Celý text)

Čtyřicet dva syslů bylo vysazeno v Českém středohoří. Další budou brzy následovat
4. srpna 2017 11:02

PRAHA (Ekolist) - Přesně 42 syslů bylo včera vypuštěno v přírodní rezervaci Písečný vrch v Českém středohoří. Jedná se o první vypouštění tohoto kriticky ohroženého hlodavce na místa, kde dříve žil, v rámci záchranného programu, který pro něj připravila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR. Další zhruba dvě desítky zvířat by sem měly být přivezeny v příštím týdnu. Informuje o tom Agentura ochrany přírody a krajiny.
(Celý text)

Dravcům a sovám chybí přirozené hnízdní možnosti. Ochránci je nahrazují hnízdy z kanystrů
4. srpna 2017 09:45

PRAHA (Ekolist) - Bez pomoci člověka by v současné intenzivně zemědělsky využívané krajině Břeclavska nebyly schopny některé druhy ptáků přežívat ve větším množství. A to přesto, že zde mají dostatek potravy. Poštolky či kalousi a puštíci tu totiž nemají dostatek přirozených míst k hnízdění. Sami si hnízda nebudují, využívají starých hnízd vran či strak na vysokých stromech. Těch je však na mnohých místech jižní Moravy nedostatek. Český svaz ochránců přírody ve spolupráci s Lesy ČR pečuje na Břeclavsku o sto speciálních budek pro poštolky obecné, kalouse ušaté a puštíky obecné
(Celý text)

Hradec Králové je opět nejpříjemnějším místem pro cyklisty, hlásí Cyklobarometr
4. srpna 2017 09:16

PRAHA (Ekolist) - Na dvanáct set cyklistů se zapojilo do druhého ročníku ankety Cyklobarometr měst. Odpovídali na třicítku otázek týkajících se infrastruktury, bezpečnosti ale i například vztahu veřejné správy k rozvoji cyklodopravy. Výsledná známka ukazuje, nakolik je město pro cyklisty příjemné. Vítězství obhájil po roce Hradec Králové, na který se dotáhla Olomouc. Ta v žebříčku přeskočila Pardubice a Otrokovice. Informuje o tom Daniel Mourek z Nadace Partnerství.
(Celý text)

Hradec Králové je opět nejpříjemnějším místem pro cyklisty, hlásí Cyklobarometr
4. srpna 2017 09:16

PRAHA (Ekolist) - Na dvanáct set cyklistů se zapojilo do druhého ročníku ankety Cyklobarometr měst. Odpovídali na třicítku otázek týkajících se infrastruktury, bezpečnosti ale i například vztahu veřejné správy k rozvoji cyklodopravy. Výsledná známka ukazuje, nakolik je město pro cyklisty příjemné. Vítězství obhájil po roce Hradec Králové, na který se dotáhla Olomouc. Ta v žebříčku přeskočila Pardubice a Otrokovice. Informuje o tom Daniel Mourek z Nadace Partnerství.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1269 | 1270 | 1271 | 1272 | 1273 | .. | 2147 | Další
Další články:
19. května 2024 06:14
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45

Online diskuse
Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě
18. května 2024 00:23

(ČTK) - U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě. Nyní zde nemají možnost se během čekání na proplavení bezpečně a pohodlně vyvázat. Práce zahájilo Ředitelství vodních cest (ŘVC) tento týden, hotovo by mělo být letos na podzim letošního roku. Náklady přesáhnou 32 milionů korun bez DPH, pokryje je Státní fond dopravní infrastruktury. Stavba nových čekacích stání nebude mít na provoz v okolí plavební komory téměř žádný vliv. Stání poslouží podle velikosti jednomu většímu nebo dvěma menším rekreačním plavidlům, řekl dnes ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
(Celý text)

Ve Francii zapsali do vesnické školy čtyři ovce, aby splnili kvótu na počet žáků
18. května 2024 00:22

(ČTK) - Ve Francii zapsali rodiče malých dětí ke studiu ve vesnické škole také čtyři ovce, aby splnili požadavek úřadů na minimální počet žáků. Chtěli tak vyjádřit svůj protest proti předpisům, kvůli nimž hrozí jejich škole uzavření, napsala stanice BFM TV.
(Celý text)

Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, nyní je zhruba tři týdny staré
18. května 2024 00:14

BRNO (ČTK) - Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, narodilo se přímo ve výběhu zhruba před třemi týdny. V brněnském zařízení zůstane malá samička asi jen půl roku, pak poputuje jinam, řekla mluvčí zoo Věra Müllerová. Stádo sobů v Brně tak nyní čítá čtyři samice, jednoho samce a mládě.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2147 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama