titulní strana > co píší jiní
Nelegální obchod se zvířaty v Indonésii stále pokračuje, tvrdí ochránci
2. září 2017 03:00

PRAHA (Ekolist) - Nelegální obchod se zvířaty je velký problém Indonésie. Řízené odlesňování hlavně díky palmě olejné otevírá vzdálené a dříve nedostupné oblasti pralesa, ze kterých pod rukama pytláků mizí poslední zbytky populací divokých zvířat. Většina ilegálního obchodu se odehrává “za zavřenými dveřmi“ a většinou až náhoda poodhalí, jak velký dopad tento obchod může mít na přežití úchvatných zvířat, která stále ještě žijí v tropických deštných pralesích celého světa. Informovala o tom Kateřina Holubová, tisková mluvčí The Kukang Rescue Program.
(Celý text)

Evropští spotřebitelé neumějí správně recyklovat žárovky
2. září 2017 02:00

PRAHA (Ekolist) - Jak se evropští spotřebitelé vyznají ve světelných zdrojích a jejich následné recyklaci, zjišťovala evropská asociace EucoLight, která se zabývá sběrem a recyklací světelných zdrojů a svítidel. Provedla nadnárodní spotřebitelský průzkum, jehož cílem bylo zmapovat, jaké mají spotřebitelé povědomí o různých typech světelných zdrojů a o způsobu jejich recyklace. Výzkumná agentura GFK provedla průzkum pro EucoLight v roce 2017 mezi tisícovkou spotřebitelů ve věku 18 až 65 let.
(Celý text)

Ochránci přírody otevřeli na Sumatře anglicko-environmentální školu. Má přispět k ochraně outloňů
2. září 2017 01:00

PRAHA (Ekolist) - Česká nezisková organizace The Kukang Rescue Program založila na indonéském ostrově Sumatra anglicko-environmentální školu s výukou zdarma pro děti z vesnice Bandar Baru. Provoz této školy a vzdělávání nové generace místních obyvatel je jedním z kriticky důležitých kroků pro zvýšení osvěty o ilegálním obchodu s outloni a dalšími ohroženými zvířaty a nutnosti ochrany přírody. Informovala o tom Kateřina Holubová, tisková mluvčí The Kukang Rescue Program.
(Celý text)

Kampaň "Trumpův les" neboli “Když z ignorace rostou stromy“
1. září 2017 15:00

PRAHA (Ekolist) - Netradiční kampaň s podtitulem “Když z ignorace rostou stromy“ běží od března ve Spojených státech amerických. Jejím cílem je odrušit negativní efekt některých administrativních kroků prezidenta Donalda Trumpa. Informuje o tom TreeHugger.com.
(Celý text)

O přírodu na bývalých vojenských územích se postarají koně a tanky
1. září 2017 14:30

PRAHA (Ekolist) - Bývalá vojenská území jsou velmi cennými přírodními územími. Některé vzácné druhy rostlin a živočichů, které na těchto územích žijí, potřebují ke své obnově a zachování neustálé narušování terénu. Dříve k tomu pomáhala činnost armády při výcviku, v dnešních podmínkách po odchodu armády se musí přírodě pomoci jinak. Účinná je například těžká technika nebo divocí koně. Těžkou techniku v akci budou moci lidé vidět 1. a 2. září na Načeratickém kopci. Informuje o tom Beleco.
(Celý text)

V ostravské zoo ke smažení nepoužívá palmový olej
1. září 2017 14:00

(ČTK/Ekolist) - V ostravské zoologické zahradě se ke smažení pokrmů přestal používat palmový olej. Zoo je totiž členem Koalice proti palmovému oleji a dlouhodobě upozorňuje na devastaci přírody, která musí ustupovat stále se rozšiřujícím plantážím palmy olejné. Zoo provozuje restauraci Saola, kde se od jejího otevření palmový olej nepoužívá, nyní se k této iniciativě připojili i provozovatelé stánků s občerstvením, kteří výrazně omezili používání tohoto druhu oleje a žádný už na palmovém oleji nesmaží, řekla dnes mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Senioři nebudou v Kroměříži platit za prvního přihlášeného psa
1. září 2017 13:00

KROMĚŘÍŽ (ČTK) - Senioři v Kroměříži nebudou od příštího roku odvádět poplatek za prvního psa ve svém vlastnictví, kterého ve městě přihlásí. Vyplývá to ze změny vyhlášky o místních poplatcích, kterou tento týden přijali zastupitelé. Novinářům to dnes řekl starosta města Jaroslav Němec (nezávislý, zvolen za ANO). Příjmy z poplatků za psy, které činí ročně asi 800.000 korun, by klesly podle starosty zhruba o třetinu, investice by to ale neohrozilo.


(Celý text)

Lesníci vypustili v Beskydech do volné přírody pět tetřevů
1. září 2017 11:00

FRÝDEK-MÍSTEK (ČTK) - Lesníci během tohoto týdne vypustili v Beskydech do volné přírody pět odchovaných tetřevů hlušců. Čtyři kohouti a jedna slepice se vylíhli v odchovně, kterou státní firma Lesy ČR postavila v roce 2015 pod Lysou horou v Krásné na Frýdecko-Místecku. Dnes to řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Tetřev hlušec patří ke kriticky ohroženým druhům a v České republice mu hrozí vyhynutí.
(Celý text)

U Kojetína někdo střílí dravce, nalezeno přes 20 mrtvých ptáků
1. září 2017 08:00

PŘEROV (ČTK) - Více než dvě desítky dravců padly za oběť neznámu střelci, který zákonem chráněné ptáky zastřelil na poli u Kojetína na Přerovsku. Mezi zabitými dravci byli i dva motáci lužní, kteří jsou zařazeni mezi silně ohrožené druhy. Případem se už zabývá policie, řekl to včera vedoucí ornitologické stanice Muzea Komenského v Přerově Josef Chytil.
(Celý text)

Chroust mlynařík
1. září 2017 07:00

PRAHA (Naše příroda) - Živě si vzpomínám, jak mě ještě jako kluka neobyčejně zaujal celostránkový barevný snímek samečka chrousta mlynaříka v knize S kamerou za zvěří našich lesů od V. J. Staňka. Mnohem později, za mého působení v Praze, jsem se s tímto průkopníkem naší přírodovědecké kinematografie a fotografie spřátelil. A když jsme jednou spolu koncem 70. let chystali článek o mlynaříkovi (v jednom časopise nám jich tenkrát vyšlo asi deset o různých zvířatech a rostlinách), velmi litoval, že v Čechách, kde to nejlépe znal, rychle tento krásný brouk mizí. I když dříve, jak říkal, býval tam někde docela hojný. Jeho početnost se však nadále snižuje také na Moravě, a proto je už všude u nás považován za ohrožený druh.
(Celý text)

Čáp černý ze Znojemska netradičně možná hnízdí v Černobylu
1. září 2017 07:00

ZNOJMO (ČTK) - Čáp černý, který se před sedmi lety narodil na Znojemsku a kde ho tehdy okroužkovali ornitologové, zcela netradičně možná hnízdí v Černobylu na Ukrajině. Je to přes 1000 kilometrů daleko, navíc mimo jeho tah. Obvykle tito čápi hnízdí několik desítek kilometrů od místa narození, řekl včera František Pojer z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Kalifornský soud zamítl ekologickou žalobu Wyomingu na Volkswagen
1. září 2017 06:00

LOS ANGELES (ČTK) - Soudce v Kalifornii zamítl žalobu amerického státu Wyoming na Volkswagen v souvislosti se skandálem kolem falšování testů emisí. Wyoming chtěl v žalobě po automobilce více než jednu miliardu dolarů (22 miliard Kč) kvůli škodám na životním prostředí způsobeným nadměrnými emisemi naftových vozů, uvedla agentura Reuters.
(Celý text)

Lidé v Ústí možná nebudou muset platit poplatek za odpad
1. září 2017 04:00

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Lidé v Ústí nad Labem by od příštího roku možná nemuseli platit poplatek za komunální odpad. Radní schválili zrušení vyhlášky, která ukládá každému obyvateli města staršímu tří let zaplatit za odpad 500 korun ročně. Návrh projedná v září zastupitelstvo města, řekla včera primátorka Věra Nechybová (klub UFO).


(Celý text)

Nové modely aut čeká od září v EU spolehlivější testování emisí
1. září 2017 03:00

BRUSEL (ČTK) - Nové modely automobilů budou muset od počátku září před vstupem na evropské silnice absolvovat nové a spolehlivější emisní testy v reálných podmínkách i v laboratořích. Připomněla to včera Evropská komise.
(Celý text)

Telč buduje první větší cyklostezku, bude i pro bruslaře
1. září 2017 02:00

JIHLAVA (ČTK) - Město Telč začíná budovat první větší cyklostezku. Úsek dlouhý kolem čtyř kilometrů povede stromořadím Lipky, vhodný bude i pro in-line bruslení. V Telči, známé památkami na seznamu UNESCO, přibývá turistů s kolem, na trasu pro in-line bruslení zase čekají místní lidé, řekl včera novinářům starosta Roman Fabeš (za SNK ED). Na akci za 17 milionů korun dostalo město evropskou dotaci.
(Celý text)

Houston bude po hurikánu obnovovat infrastrukturu postaru
1. září 2017 01:00

HOUSTON (ČTK) - Americký prezident Donald Trump několik dní před úderem hurikánu Harvey v tichosti pozastavil platnost nařízení předchozí administrativy o výstavbě v oblastech ohrožených důsledky klimatických změn. Rozhodnutí Trumpova předchůdce Baracka Obamy umožňovalo komunitám v oblastech s vysokým výskytem bouří získat snadněji federální pomoc pro obnovu mostů, silnic a další infrastruktury tak, aby byla odolnější pro případ budoucích přírodních katastrof. Informovala agentura AP.
(Celý text)

Americké metropole zaplavili přemnožení hlodavci
31. srpna 2017 12:00

PRAHA (Ekolist) - Města ve Spojených státech amerických se letos potýkají s nebývalým nárůstem hlodavců. Krysy a potkani (označovaní bez bližšího rozlišení druhu jako “rats“) těží z loňské mírné zimy, a přebytku potravních odpadků v ulicích. Problém zatím není dostatečně řešen na federální úrovni, přestože důsledky přemnožení hlodavců by mohly přijít zemi na miliardy dolarů. Referuje o tom například TreeHugger.com.
(Celý text)

Na milovické pastvině se začaly objevovat významné druhy bylin
31. srpna 2017 11:00

MILOVICE (ČTK) - Na obou pastvinách velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice na Nymbursku se letos objevily významné druhy bylin, které zde v předchozích letech chyběly nebo byly velmi vzácné. Největší radost mají biologové z mateřídoušky, hvozdíku svazčitého, černýše rolního a nápadně žlutě kvetoucích omanů vrbolistých, řekl dnes ředitel společnosti Česká krajina Dalibor Dostál.
(Celý text)

Jackie Chan se připojil k boji za záchranu ohrožených luskounů
31. srpna 2017 10:00

(ČTK) - Superhvězda akčních filmů Jackie Chan se zapojil do kampaně proti lovu a konzumaci ohrožených luskounů. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.


(Celý text)

Brazilský soudce zneplatnil dekret o zrušení rezervace v Amazonii
31. srpna 2017 08:00

BRASÍLIA (ČTK) - Brazilský federální soudce včera s okamžitou platností pozastavil dekret prezidenta Michela Temera, který nově umožnil těžbu soukromým firmám v národní rezervaci v Amazonii. Soudce svůj verdikt zdůvodnil tím, že prezidentův dekret odporuje ústavě, porušil práva domorodých obyvatel a ohrozil velkou část amazonského pralesa. Temerova vláda už podle agentury EFE oznámila, že proti pozastavení dekretu podá opravný prostředek.
(Celý text)

Brazilský soudce zneplatnil dekret o zrušení rezervace v Amazonii
31. srpna 2017 08:00

BRASÍLIA (ČTK) - Brazilský federální soudce včera s okamžitou platností pozastavil dekret prezidenta Michela Temera, který nově umožnil těžbu soukromým firmám v národní rezervaci v Amazonii. Soudce svůj verdikt zdůvodnil tím, že prezidentův dekret odporuje ústavě, porušil práva domorodých obyvatel a ohrozil velkou část amazonského pralesa. Temerova vláda už podle agentury EFE oznámila, že proti pozastavení dekretu podá opravný prostředek.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1257 | 1258 | 1259 | 1260 | 1261 | .. | 2147 | Další
Další články:
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45

Online diskuse
Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě
18. května 2024 00:23

(ČTK) - U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě. Nyní zde nemají možnost se během čekání na proplavení bezpečně a pohodlně vyvázat. Práce zahájilo Ředitelství vodních cest (ŘVC) tento týden, hotovo by mělo být letos na podzim letošního roku. Náklady přesáhnou 32 milionů korun bez DPH, pokryje je Státní fond dopravní infrastruktury. Stavba nových čekacích stání nebude mít na provoz v okolí plavební komory téměř žádný vliv. Stání poslouží podle velikosti jednomu většímu nebo dvěma menším rekreačním plavidlům, řekl dnes ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
(Celý text)

Ve Francii zapsali do vesnické školy čtyři ovce, aby splnili kvótu na počet žáků
18. května 2024 00:22

(ČTK) - Ve Francii zapsali rodiče malých dětí ke studiu ve vesnické škole také čtyři ovce, aby splnili požadavek úřadů na minimální počet žáků. Chtěli tak vyjádřit svůj protest proti předpisům, kvůli nimž hrozí jejich škole uzavření, napsala stanice BFM TV.
(Celý text)

Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, nyní je zhruba tři týdny staré
18. května 2024 00:14

BRNO (ČTK) - Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, narodilo se přímo ve výběhu zhruba před třemi týdny. V brněnském zařízení zůstane malá samička asi jen půl roku, pak poputuje jinam, řekla mluvčí zoo Věra Müllerová. Stádo sobů v Brně tak nyní čítá čtyři samice, jednoho samce a mládě.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2147 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama