titulní strana > co píší jiní
V Německu se diskutuje o zavedení daně z oxidu uhličitého
3. května 2019 00:35

BERLÍN (ČTK) - V Německu se v posledních dnech naplno rozproudila debata o zavedení daně z oxidu uhličitého (CO2). Plán ministryně životního prostředí Svenjy Schulzeové (SPD), který má přispět ke snížení produkce tohoto skleníkového plynu, ale zatím rozděluje německou politickou scénu. Naproti tomu veřejnost má názor poměrně jasný - z téměř dvou třetin je proti takovémuto opatření.
(Celý text)

Sněmovna reprezentantů podpořila pařížskou klimatickou dohodu
3. května 2019 00:24

(ČTK) - Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu ovládaná opozičními demokraty včera schválila zákon blokující rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa odstoupit od pařížské dohody o ochraně klimatu. O zákonu by měl hlasovat Senát, který ho podle amerických médií vzhledem k republikánské většině téměř jistě neschválí. I kdyby se tak stalo, prezident už dal najevo, že by zákon vetoval.
(Celý text)

Vyčištění ruské ropy je logistická noční můra
3. května 2019 00:22

LONDÝN (ČTK) - Jak dostanete miliony barelů špinavé ruské ropy z ropovodu? Východoevropské státy pracují na nebývalé logistické operaci, která to má dokázat, píše agentura Bloomberg.
(Celý text)

Greenpeace spouští kampaň proti rozšíření dolu Turów v Polsku
3. května 2019 00:20

LIBEREC (ČTK) - Kampaň "Spolu za vodu!" proti plánovanému rozšíření hnědouhelného dolu Turów v Polsku zahájila česká pobočka organizace Greenpeace. Ekologická organizace uvádí, že desítky tisíc lidí na Liberecku mohou přijít o vodu ve svých studních i v krajině, která je obklopuje. Polská strana přitom výraznější vliv na zásoby vody popírá. Na stránkách projektu se mohou obyvatelé České republiky proti rozšiřování dolu v blízkosti česko-polské hranice postavit, sdělila včera v tiskové zprávě koordinátorka kampaně Nikol Krejčová.
(Celý text)

V Novém Městě nad Metují zpřístupnili zámeckou lipovou alej
3. května 2019 00:15

NOVÉ MĚSTO N.MET. (ČTK) - V areálu zámku v Novém Městě nad Metují je od středy otevřená část zámecké zahrady s lipovou alejí na bývalém obranném valu, která byla několik let návštěvníkům nepřístupná. První den přilákala asi 200 lidí. Řekl to správce novoměstského zámku Ondřej Daněk. Obnova aleje a mobiliáře stála tři miliony korun, 95 procent nákladů hradila evropská dotace.
(Celý text)

Vstup do EU pomohl českým zemědělcům k zisku
3. května 2019 00:11

(ČTK) - Po vstupu ČR do EU se české zemědělství dostalo ze ztráty do zisku. Přispěly k tomu dotace a podpory ze strany unie, uvádí Zemědělský svaz ČR. Naopak se prohlubuje schodek agrárního zahraničního obchodu. Podle poradce prezidenta Agrární komory ČR Jana Záhorky měli Češi při vyjednávání o vstupu do EU nízkou základnu i proto, že v zemědělství byly mzdy nižší než před rokem 1989 a odvětví bylo ve ztrátě. Podle tajemníka Asociace soukromého zemědělství ČR Jaroslava Šebka byl vstup do unie jednoznačným přínosem, české vlády ale podle něj nepochopily záměry evropské zemědělské politiky, nedošlo tak k restrukturalizaci zemědělské výroby ve prospěch menších farem a ohleduplnějšímu chování v krajině.
(Celý text)

VAK Trutnov chystá investici do likvidace kalů z čistírny odpadních vod za 60 milionů korun
3. května 2019 00:09

TRUTNOV (ČTK) - Společnost Vodovody a kanalizace Trutnov (VAK) chystá investici za 60 milionů korun do likvidace kalů z čistírny odpadních vod v Trutnově - Bohuslavicích. Stavba by měla začít v polovině roku a hotová by měla být příští rok. Od rekonstrukce úpravny vody v Temném Dole z roku 2015 za 120 milionů korun jde o největší jednotlivou investici vodáren. Včera to řekl ředitel vodáren Josef Moravec.
(Celý text)

Kdy začnou firmy vyrábět kvalitní věci, které se hned nerozbijí? Když vám je budou moct pronajmout
2. května 2019 10:55

PRAHA (Ekolist) - Některé firmy přecházejí od prodeje výrobků k prodeji služby. Má to být způsob, jak se částečně vymezit proti konzumnímu stylu života. Koncept bere výrobcům motivaci prodávat stále nové a nekvalitní produkty a naopak je vede k pronájmu věcí, u kterých je i v jejich zájmu, aby vydržely. Řešení koresponduje s trendy mladé generace a má mnohem větší potenciál přispět k ochraně životního prostředí než třeba úsporná lednička.
(Celý text)

Všichni máme zvířata rádi. Sneseme ale transplantování jejich orgánů do našich těl?
2. května 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Xenotransplantace se stávají velkým tématem, a to nejen mezi molekulárními biology, biotechnology a lékaři. Jde tu nejspíš o celou budoucnost moderní medicíny. Tkáňové štěpy nebo rovnou celé orgány by mohly zachraňovat životy lidí ve velkém. Jen by nepocházely od lidských, ale jiných živočišných dárců. Což pro někoho představuje problém. Píše o tom Guardian.
(Celý text)

Vědci z Brna pomáhají chránit vzácné dřeviny na ostrově Sokotra
2. května 2019 00:40

BRNO (ČTK) - Odborníci z Mendelovy univerzity v Brně pomáhají zachránit vzácné dřeviny na ostrově Sokotra v západní části Indického oceánu. Lesníci tam v posledních 20 letech vybudovali školky a vyučili "školkaře". Čeští vědci také podpořili založení několika stovek domácích a školních zahrad.
(Celý text)

Ekologické organizace: Bez EU by česká ekologie byla v horším stavu, než je
2. května 2019 00:32

(ČTK) - Bez legislativy z Evropské unie by česká ekologie byla v podstatně horším stavu, než je nyní. Z EU do Česka za 15 let od vstupu přišla řada směrnic, které hájí životní prostředí. Například jde o klimatické závazky nutící ČR rozhýbat obnovitelné zdroje energie nebo o pravidla pro oběhové hospodářství. Sdělili to zástupci českých ekologických organizací Greenpeace a Hnutí Duha i předsedkyně Výboru pro životní prostředí Poslanecké sněmovny ČR Dana Balcarová. Díky EU má podle nich Česko například také emisní limity a omezí jednorázové plasty.
(Celý text)

V pražské záchranné stanici jsou častými jarními pacienty mláďata
2. května 2019 00:31

PRAHA (ČTK) - Častými pacienty pražské záchranné stanice pro volně žijící živočichy se se začátkem jara stala mláďata. V březnu a dubnu jich ošetřovatelé do péče přijali 197 a každý den přibývají další. Řekla to mluvčí Lesů hlavního města Petra Fišerová. Od začátku roku do minulého pátku ve stanici ošetřili 902 živočichů 62 druhů.
(Celý text)

MŽP zveřejnilo dokumenty EIA k chystanému rozšíření dolu v Polsku
2. května 2019 00:30

(ČTK) - Jenom 30 dní mají veřejnost a dotčené orgány a samosprávy na vyjádření k plánovanému rozšíření hnědouhelného dolu Turów v Polsku nedaleko česko-polské hranice. Ministerstvo životního prostředí v úterý zveřejnilo doplněnou dokumentaci EIA a zároveň ji rozeslalo všem dotčeným. Informoval o tom mluvčí ministerstva Ondřej Charvát. Proti plánům na polské straně se staví široká veřejnost i obce, obávají se nejen zhoršení životního prostředí, ale především ztráty vody. Ta už teď z příhraničních oblastí mizí i kvůli suchu.
(Celý text)

Státy se v Ženevě shodly, že zakážou používání pesticidu dikofol
2. května 2019 00:20

ŽENEVA (ČTK) - Zástupci více než 150 států, které jsou signatáři Stockholmské úmluvy o jedovatých látkách, se na zasedání v Ženevě dohodli na celosvětovém zákazu používání pesticidu dikofol. Informovala o tom v úterý agentura DPA. Dikofol působí jako neurotoxin a jeho vyšší koncentrace v přírodě může způsobit úhyn ryb, nebezpečný je však i pro lidi. V Evropě se tento pesticid už nepoužívá, dosud se však vyrábí například v Indii.
(Celý text)

O speciální značku pro ekologické vozy zatím zažádalo 788 řidičů
2. května 2019 00:15

(ČTK) - O novou registrační značku pro ekologická vozidla v prvním měsíci jejich vydávání zažádalo v celé České republice 788 motoristů. Největší zájem o speciální značku je v Praze, následují další velká města. Sdělila to mluvčí ministerstva dopravy Lenka Rezková. Podle ministerstva dosud nenastal při vydávání značek žádný problém.
(Celý text)

Stavební firmy mají v Brně na Zvonařce víc uklízet, vyzval kraj
2. května 2019 00:12

BRNO (ČTK) - Jihomoravský krajský úřad vyzval po schůzce stavební firmy, aby v Brně na Zvonařce a v okolí zajistily dostatečný úklid ulic a chodníků kolem svých stavenišť a snížily prašnost v lokalitě. Za čtyři měsíce letošního roku už zde byl totiž ve 45 případech překročen imisní limit prachových částic, což z měřicí stanice dělá nejznečištěnější místo v republice, uvedla v tiskové zprávě mluvčí kraje Monika Brindzáková. K řádnému dohledu vyzval také stavební úřady.
(Celý text)

ČR a SR by mohly řešit hlubinné jaderné úložiště společně
2. května 2019 00:10

PRAHA (ČTK) - Česká republika a Slovensko podle slovenského premiéra Petera Pellegriniho zvažují, že by mohly vyřešit společně otázku budoucího hlubinného úložiště radioaktivního odpadu. Při příležitosti úterního Evropského jaderného fóra (ENEF) v Praze Pellegrini novinářům řekl, že považuje za neefektivní, aby Česko a Slovensko investovaly miliardy do úložišť samostatně.
(Celý text)

Květen. Začíná sezóna květin, které k nám neletěly přes půl světa
1. května 2019 01:13

PRAHA (Ekolist) - Slovo “sezóna" pochází ze starofrancouzského slova “seison" a znamená "vhodná příležitost", "pravý čas". Takže jestli máte na jaře chuť na pečené kaštany a v zimě na čerstvý chřest, tak jste prostě mimo sezónu (nebo těhotná). A jestli si chcete kupovat v zimě růže, na jaře slunečnice a v létě tulipány, tak jste také mimo sezónu. Jistě, monstrózní trh s květy je vyrobí a doveze kdykoliv a kamkoliv.
(Celý text)

V Krkonoších taje, místo potoků jsou dravé řeky s vodopády
1. května 2019 00:50

ŠPINDLERŮV MLÝN (ČTK) - Burácení vody v údolí Bílého Labe v Krkonoších nenechá nikoho na pochybách, který živel v horách na jaře vládne. Krkonošské vodopády dosahují maximálních průtoků, některé halí clona vodní tříště. I když mají dost vody z tajícího sněhu, za několik týdnů se to změní.
(Celý text)

Czech Nature Photo letos vyhrál snímek trnuchy na dně Rudého moře
1. května 2019 00:40

PRAHA (ČTK) - Cenu Fotografie roku v soutěži Czech Nature Photo získal od poroty Jan Stria, který zachytil trnuchu modroskvrnnou při snídani na dně Rudého moře v Egyptě. Vítěz byl vybrán z 2300 přihlášených snímků, které do soutěže přihlásilo 242 fotografů. Výsledky soutěže v pondělí porota vyhlásila v pražském Karolinu. Organizátor Czech Photo Center letos poprvé udělil grant na roční stipendium na fotografování s tematikou dokumentace, monitoringu nebo ochrany české přírody v hodnotě 50.000 korun.
(Celý text)

Czech Nature Photo letos vyhrál snímek trnuchy na dně Rudého moře
1. května 2019 00:40

PRAHA (ČTK) - Cenu Fotografie roku v soutěži Czech Nature Photo získal od poroty Jan Stria, který zachytil trnuchu modroskvrnnou při snídani na dně Rudého moře v Egyptě. Vítěz byl vybrán z 2300 přihlášených snímků, které do soutěže přihlásilo 242 fotografů. Výsledky soutěže v pondělí porota vyhlásila v pražském Karolinu. Organizátor Czech Photo Center letos poprvé udělil grant na roční stipendium na fotografování s tematikou dokumentace, monitoringu nebo ochrany české přírody v hodnotě 50.000 korun.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1023 | 1024 | 1025 | 1026 | 1027 | .. | 2145 | Další
Další články:
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00

Online diskuse
Sydney se potýká s kácením stromů kvůli výhledu na přístav
15. května 2024 11:47

(ČTK) - Na nejbohatších a nejzelenějších předměstích australského Sydney se množí případy kácení či jiných způsobů likvidace stromů. Podle ochránců přírody je zpravidla cílem otevřít výhled na přístav, což razantně zvýší cenu nemovitostí, píše zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období, říká jeden z nich
15. května 2024 11:45

(ČTK) - Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období v historii. Zpravodajskému serveru CNBC to řekl největší producent olivového oleje na světě, španělská společnost Deoleo. Na vině je změna klimatu, prudký růst cen, vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Odvětví proto podle něj musí projít hlubokou transformací.
(Celý text)

Lední medvědi z varšavské zoo dorazili do Zoo Praha
15. května 2024 11:43

PRAHA (ČTK) - Lední medvědi Aleut a Gregor z varšavské zoologické zahrady dorazili do Zoo Praha, přicestovali v úterý ve večerních hodinách. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to dnes oznámil na sociální síti X. Lidé je v expozici budou moci vidět od pondělí 20. května. Oba medvědi jsou dvojčata a do Prahy zamířili na doporučení koordinátora evropského chovného programu.
(Celý text)

Lesy ČR po konci kůrovcové kalamity sníží zalesnění o pětinu na 14 000 hektarů
15. května 2024 11:43

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) letos sníží plochu zalesnění o pětinu asi na 14 000 hektarů z loňských 17 200 hektarů. Důvodem je konec kůrovcové kalamity a výrazné snížení těžeb kůrovcového dřeva, čímž ubývá ploch pro obnovu lesů. Stoupnout by měl letos podíl přirozené obnovy lesa na dosud nejvyšších 30 procent, řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

V Saském Švýcarsku o víkendu objevili nepovolené táboráky i lidi pod širákem
15. května 2024 00:52

DRÁŽĎANY (ČTK) - Strážci v německém národním parku Saské Švýcarsko na hranici s Českem o minulém víkendu objevili dva případy, kdy si lidé v rozporu se zákazem rozdělali oheň. Informovala o tom podle portálu Sächsische Zeitung správa rezervace. Hlídky také přistihly 24 lidí, kteří chtěli přespat "pod širákem", což v současné době není možné ani na vyhrazených místech. Dalších osm milovníků přírody ochranáři našli spící na skalách a skalních vyhlídkách.
(Celý text)

Medvědice, která podle italských úřadů zabila běžce, zřejmě skončí v Německu
14. května 2024 21:40

(ČTK) - Medvědice Jj4, která podle italských úřadů loni zabila v lese v Tridentsku jednoho běžce, zřejmě skončí v útulku v Německu. Místní úřady původně usilovaly o to, aby byla utracena, čemuž ale zabránily protesty a soudní iniciativy ochránců zvířat, píše italský tisk. Medvědice se v současnosti nachází v útulku v Tridentsku, kde však podle aktivistů za práva zvířat trpí kvůli omezenému prostoru.
(Celý text)

Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Vizuál festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio tvůrců se znevýhodněním
14. května 2024 19:17

PRAHA (ČTK) - Vizuální styl 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio obecně prospěšného sdružení Maturus, které zaměstnává tvůrce se znevýhodněním. S návrhem šestadvacetiletého Olivera Moučky zvítězilo ve veřejné soutěži, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Jubilejní ročník Ekofilmu s podtitulem Jak (ne)zabít přírodu se uskuteční 1. až 6. října v Brně. Zabývat se bude vlivem válečných a jiných konfliktů, katastrof, průmyslu nebo těžby na přírodní bohatství.
(Celý text)

Pražané se mohou v ulicích v horkých dnech osvěžit u mlžítek a osvěžítek
14. května 2024 19:10

PRAHA (ČTK) - Pražané a návštěvníci metropole se mohou v horkých dnech ochladit v ulicích u mlžítek a osvěžítek. V devíti městských částech rozmístili technici Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) 22 zařízení, sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Mlžítka ve svém okolí dokážou pocitově snížit teplotu vzduchu, zvýšit vlhkost a snížit prašnost.
(Celý text)

Letos proběhne 50. ročník filmového festivalu EKOFILM. O čem bude?
14. května 2024 16:15

PRAHA (Ekolist) - Nejstarší evropský filmový festival o životním prostředí EKOFILM představil vizuální styl pro jubilejní 50. ročník. Letos poprvé se na něj vyhlásila veřejná soutěž. Vítězné grafické zpracování letošního tématu Jak (ne)zabít přírodu vybrali organizátoři z dvaceti šesti přihlášených návrhů. Ten vítězný vznikl ve studiu Maturus, které zaměstnává tvůrce s handicapem. Autor ilustrací, šestadvacetiletý Oliver Moučka, vsadil ve svém zpracování především na hravost a důvtip. Letošní Ekofilm proběhne 1.–6. října v Brně, výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován projektům na ochranu přírody, které zaštiťuje ZOO Brno.
(Celý text)

Ekonomické důsledky změny klimatu: makroekonomické škody jsou zřejmě šest krát vyšší než se předpokládalo
14. května 2024 11:55

PRAHA (Ekolist) - Klimatická změna ohrožuje naše životy, živobytí a globální ekonomiku. Dosavadní poznatky hovořili o relativně přijatelných škodách: přibližně 1-3% ztráty HDP na 1 °C zvýšení teploty. Dosavadní poznatky se ale zaměřují na lokální teplotní změny v rámci jednotlivých zemí. Adrien Bilal z Harvardovy univerzity a Diego R. Känzig ze Severozápadní univerzity se podívali na ekonomické důsledky klimatické změny jiným pohledem. A jejich práce He Macroeconomic Impact Of Climate Change: Global Vs. Local Temperature říká, že zvýšení globální teploty o 1 °C vede k poklesu světového HDP o 12 %.
(Celý text)

Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama