titulní strana > co píší jiní
Pila v Paskově má zaplatit 680.000 Kč za vypuštění odpadní vody
23. května 2019 00:12

(ČTK) - Společnost Mayr-Melnhof Holz, která v Paskově na Frýdecko-Místecku provozuje pilu, dostala od inspektorů ostravské pobočky České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 680.000 korun za nedovolené vypuštění znečištěné odpadní vody. Firma postih dostala i za to havárii, při které k vypuštění došlo, neohlásila. Řekla to mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová.
(Celý text)

Kraj Vysočina loni sledoval ovzduší čtyř obcí, horší bylo v zimě
23. května 2019 00:09

JIHLAVA; (ČTK) - Kraj Vysočina nechal loni sledovat čistotu ovzduší v Lukavci na Pelhřimovsku, Rantířově u Jihlavy, Přibyslavi na Havlíčkobrodsku a ve Velké Bíteši na Žďársku. Výsledky byly horší v zimě, kvůli lokálním topeništím. Hodnoty ale byly ve všech sídlech u prachu a oxidů dusíku pod ročními limity. Odborníci poukázali na vyšší výskyt rakovinotvorného benzo(a)pyrenu zejména v Lukavci. U této látky ale jde jen o orientační měření, upozornila v úterý novináře Lucie Hellebrandová ze Zdravotního ústavu v Ostravě.
(Celý text)

Do roku 2070 by mohlo zmizet až 10 % biomasy dřevin, varují vědci
22. května 2019 16:03

PRAHA (Ekolist) - Jaký dopad na množství uhlíku v atmosféře bude mít změna vztahu mezi stromy a symbiotickými houbami a bakteriemi zapříčiněná oteplujícím se klimatem? Výskyt základních symbiotických forem zmapovala v globálním měřítku studie mezinárodního vědeckého týmu, který vedli výzkumníci ze Stanfordovy univerzity. Práce, na níž se podíleli také vědci z Akademie věd a České zemědělské univerzity, zdobí aktuální titulní stranu prestižního časopisu Nature.
(Celý text)

KRNAP láká místní obyvatele, aby si sami vytěžili palivové dřevo. A chce jen 10 Kč za kubík
22. května 2019 10:08

PRAHA (Ekolist/ČTK) - Správa Krkonošského národního parku přichází s výzvou zejména místním obyvatelům: pojďte si s pilou do lesa na dříví. Důvodem toho netradičního kroku je množství vrcholových zlomů, které po zimě zůstaly v lesích a blížící se první rojení lýkožrouta smrkového. "Abychom snížili šanci na další šíření kůrovců po Krkonoších, nabízíme nyní v samovýrobě kubík dřeva za pouhých 10 korun," láká KRNAP.
(Celý text)

Vydejte se na veverku s mobilem!
22. května 2019 01:07

PRAHA (Ekolist) - Od loňského dubna, kdy se kampaň Na veverky s mobilem rozběhla, přispělo do Nálezové databáze ochrany přírody (NDOP) prostřednictvím aplikace BioLog více jak 230 uživatelů a přibylo 1190 zápisů pozorovaných veverek.
(Celý text)

Zimbabwe: Slonovina se prodávat nesmí. Ale co živí sloni?
22. května 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Zimbabwe je jednou z mála afrických zemí, které se mohou pochlubit relativně početnou populací slonů. V současnosti by jich tu mělo žít kolem 85 000, což je prý o čtvrtinu víc, než činí ekologická kapacita zdejších národních parků. Současně zdejší vláda přemýšlí, jak pomoci státní kase. Třeba tím, že se zbaví části „nadbytečných“ slonů. Píše o tom AfricaNews.
(Celý text)

Malajsie bude vracet nerecyklovatelné plasty zpět do zemí původu
22. května 2019 00:45

(ČTK) - Malajsie, která se stala světovou skládkou plastů, bude vracet nerecyklovatelný plastový odpad do zemí jeho původu. Oznámila to včera ministryně životního prostředí. Malajsie se stala alternativní destinací pro plastový odpad, když ho přestala přijímat Čína. Většina plastů, které se do Malajsie dostávají pochází z rozvinutých států a je kontaminovaná, nekvalitní a nedá se recyklovat.
(Celý text)

Ztracený rys je zas v Moravském krasu, hlásí svědci, důkazy nejsou
22. května 2019 00:33

BLANSKO (ČTK) - Ztracený vzácný rys ostrovid je znovu v Chráněné krajinné oblasti Moravský kras, uvádějí svědci. Chybějí ale důkazy, fotografie či stopy. Nelze tedy říct, že rys v lokalitě skutečně pobývá. Včera to řekl zoolog a vedoucí výzkumu rysa z Ústavu ekologie lesa Mendelovy univerzity v Brně Martin Duľa. Po rysovi v krasu se tak stále pátrá.
(Celý text)

Po Šumperku pobíhalo tele, uteklo výzkumníkům až z Rapotína
22. května 2019 00:30

ŠUMPERK (ČTK) - Na netradičního účastníka silničního provozu narazili v pondělí řidiči na silnici z Rapotína do Šumperka. Vyhýbali se tam teleti, které uteklo chovatelům při přepravě na pastvu. Po sedmikilometrové túře dorazilo zvíře až k vlakovému nádraží v Šumperku. V jedné z ulic jej nakonec odborníci zastavili uspávací střelou, řekla šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. V Šumperku je to letos již podruhé, co v tamních ulicích pobíhala velká zvířata. V lednu to bylo skoro dvacetičlenné stádo koní.
(Celý text)

Pytlák na Břeclavsku zastřelil čtrnácteráka, škoda až 300.000 Kč
22. května 2019 00:25

BULHARY (ČTK) - Neznámý pytlák zastřelil v oboře u Bulhar na Břeclavsku trofejního jelena čtrnácteráka. Škoda může být vyčíslena až na 300.000 korun. Pachateli hrozí až dva roky vězení. Včera to řekla mluvčí policie Kamila Haraštová. Na Břeclavsku se policie zabývá až pěti případy pytláctví ročně.
(Celý text)

Island chrání populární kaňon, důvodem je i Justin Bieber
22. května 2019 00:20

(ČTK) - Island turistům omezil přístup k jedné ze svých nejnavštěvovanějších přírodních památek, kaňonu Fjadrárgljúfur. Důvodem jeho velké popularity je hudební klip kanadské popové hvězdy Justina Biebera, který se zde natáčel, napsala agentura AP. Křehkému prostředí hrozilo, že ho velký příliv turistů nenávratně zničí.
(Celý text)

ČIŽP na jihu Čech bude víc sledovat, zda lesníci brání kůrovci
22. května 2019 00:18

Č. BUDĚJOVICE (ČTK) - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) bude v jižních Čechách letos víc kontrolovat, zda vlastníci lesů brání tomu, aby se šířil kůrovec. Bude také sledovat, jestli při zpracování dřeva nepoškozují půdu. Zaměří se i na zavlažování golfových hřišť a rozšíří kontroly penzionů i hotelů na Šumavě i Lipensku kvůli vypouštění odpadních vod a čerpání podzemních vod. Počet podnětů, jež inspekce dostává, roste ročně o desítky. Novinářům to včera řekli zástupci ČIŽP.
(Celý text)

Státy EU formálně potvrdily zákaz jednorázových výrobků z plastu
22. května 2019 00:15

BRUSEL (ČTK) - Členské země Evropské unie včera formálně potvrdily novou směrnici zakazující plastové výrobky na jedno použití. Cílem opatření, které se týká například jednorázových brček, nádobí, tyčinek do uší i některých dalších plastových výrobků, k nimž existují ekologičtější alternativy, je snížit množství plastového odpadu. Členské státy mají nyní nejvýše dva roky na převedení nových pravidel do svých vlastních zákonů.
(Celý text)

Města zvažují omezení sekání trávy kvůli přírodě a zádrži vody
22. května 2019 00:12

KLADNO (ČTK) - Některá středočeská města zvažují omezení sekání trávy kvůli přírodě a zvýšení zadržování vody v krajině. Ve vybraných lokalitách se například sníží frekvence sekání a mohou vznikat i květinové louky. Podle některých odborníků by pak v trávnících mohlo být více rostlinných i živočišných druhů, což má přínos pro životní prostředí.
(Celý text)

Cesta od kapličky v Obřím dole do sedla pod Sněžkou je uzavřena
22. května 2019 00:08

PEC P.S. (ČTK) - Frekventovaná modrá turistická cesta Obřím dolem na Sněžku v úseku od kapličky do Obřího sedla je uzavřená. Dřevěný mostek v Rudné rokli na jihozápadním svahu Sněžky nevydržel nápor sněhu. V pondělí to sdělil mluvčí Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Radek Drahný. Opravy poničené lávky mají podle něj začít co nejdříve, aby před zahájením letní sezony byla plně funkční.
(Celý text)

Nepodceňujte vnitřní stínění proti slunci – ochrání vás!
21. května 2019 13:20

() - Ostré paprsky, horko a dusno. To všechno se vám může velmi snadno přihodit, opomenete-li interiérové stínění proti slunci. Dejte si záležet na estetice, ale i funkčnosti, a vsaďte na kvalitní stínící římské rolety, které vás ochrání před nechtěným sluncem. Před přímým slunečním svitem vás dobře ochrání vnitřní látkové stínění, se kterým se záhy seznámíme. Ukážeme vám několik druhů - a zdaleka to nejsou všechny! - ze kterých si každý vybere to pravé.
(Celý text)

Bobr evropský na řece Labi – po 23 letech
21. května 2019 08:11

PRAHA (Ochrana přírody) - Na řece Labi se nacházejí dvě lokality soustavy Natura 2000, ve kterých je bobr evropský (Castor fiber) předmětem ochrany a ve kterých lze očekávat negativní vliv plavebního stupně Děčín v případě jeho výstavby. Konkrétně se jedná o EVL Labské údolí a EVL Porta Bohemica. V návaznosti na tzv. naturové hodnocení Koncepce vodních cest, jejíž součástí je i zmíněný plavební stupeň Děčín, byla mimo jiné posuzována kompenzovatelnost negativního vlivu plánovaného vodního díla na přítomné bobří osídlení.
(Celý text)

Jak se Amazon zbavuje neprodaného zboží? Místo skladování ho skládkuje
21. května 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Co se děje se zbožím, které včas nenajde svého kupce? Francouzští a britští investigativní žurnalisté nezávisle na sobě přináší velmi zneklidňující odpověď: internetový obchod Amazon nechává takové neprodané výrobky, často v hodnotě statisíců, zničit a pohřbít na skládkách. Píše o tom BussinesInsider.
(Celý text)

Majitele domu v JAR překvapili paviáni, přišli se vykoupat
21. května 2019 00:50

KAPSKÉ MĚSTO (ČTK) - Majitele domu v Jihoafrické republice překvapila neobvyklá návštěva. Dva paviáni si přišli zadovádět do jeho bazénu, do kterého nadšeně skákali jako malé děti, píše britský bulvární list Daily Mail.
(Celý text)

The Guardian bude místo klimatické změny psát o klimatické krizi
21. května 2019 00:45

PRAHA (ČTK) - Britský deník The Guardian začíná ve svých textech místo obratu "klimatická změna" používat slovní spojení "klimatická krize" či "klimatické zhroucení" a "klimatické skeptiky" bude označovat jako "popírače klimatického výzkumu". Aktualizaci svých stylových zásad redakce zdůvodňuje snahou přesněji popisovat ekologické problémy, kterým dnes svět čelí.
(Celý text)

The Guardian bude místo klimatické změny psát o klimatické krizi
21. května 2019 00:45

PRAHA (ČTK) - Britský deník The Guardian začíná ve svých textech místo obratu "klimatická změna" používat slovní spojení "klimatická krize" či "klimatické zhroucení" a "klimatické skeptiky" bude označovat jako "popírače klimatického výzkumu". Aktualizaci svých stylových zásad redakce zdůvodňuje snahou přesněji popisovat ekologické problémy, kterým dnes svět čelí.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1014 | 1015 | 1016 | 1017 | 1018 | .. | 2145 | Další
Další články:
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00

Online diskuse
Ekologie dělaná páčidlem. A klíčové druhy, které vůbec nejsou klíčové
16. května 2024 04:42

PRAHA (Ekolist) - Ekologie se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Zní to trochu suchopárně, nicméně jako obor se dá provozovat na různé způsoby. Například Robert Paine ji dělal páčidlem. A přestože od jeho experimentů s mořskými hvězdicemi uplynulo bezmála šedesát let, učíme se o něm pořád. Celou ekologii totiž obrátil vzhůru nohama.
(Celý text)

ČR nemá podmínky pro výrobu vodíku, bude se dovážet, uvedli zástupci MŽP a MPO
16. května 2024 01:43

PRAHA (ČTK) - Česko se musí připravit na energetické využití vodíku, i když nemá ideální podmínky pro jeho výrobu a vodík se bude muset začít dovážet ze zahraničí. Jako zdroj energie by se měl vodík využívat například v teplárnách a v těžkém průmyslu, pro domácí vytápění a pohon menších dopravních prostředků to není pravděpodobné. Na diskusním setkání to uvedli vrchní ředitel sekce ochrany klimatu na ministerstvu životního prostředí Petr Holub a náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák (Piráti).
(Celý text)

MŽP: Norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů
16. května 2024 01:07

PRAHA (ČTK) - Takzvané norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů a dalších 11 bilaterálních iniciativ, zaměřených na podporu spolupráce mezi Českou republikou a Norskem. Realizace projektů z programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu tak po pěti letech dospěla do cíle, sdělilo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Jako tzv. norské fondy jsou označovány Finanční mechanismy Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska, jejichž prostřednictvím přispívá Norsko spolu s Islandem a Lichtenštejnskem ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v EHP.
(Celý text)

Ornitolog okroužkoval tři mláďata sokola na komínu v chemičce u Litvínova
15. května 2024 19:19

LITVÍNOV (ČTK) - Tři sokolí mláďata na komíně teplárny v chemičce v Záluží u Litvínova dostala kroužky. Do výšky 100 metrů k nim vystoupal ornitolog Václav Beran. Z bezpečné vzdálenosti ho sledovala samice, jejíž křik se rozléhal i přes silný vítr po okolí. Právě v průmyslových areálech se ohroženému dravci velmi daří, na komínech je při hnízdění nikdo neruší, navíc jim ornitologové budky před zimou pokaždé uklidí.
(Celý text)

Nejlepší fotografií přírody se stal snímek plotu s pavouky Jakuba Hodáně
15. května 2024 19:09

(ČTK) - Fotografie plotu posetého pavučinami a pavouky Jakuba Hodáně se stala nejlepším snímkem přírody v soutěži Czech Nature Photo. Ocenění dnes organizátoři předali v Praze. Vítěze vybrala odborná porota s účastí rakouského fotografa Bernharda Schuberta z více než 2500 fotografií. S vyhlášením soutěže také začíná výstava v Czech Photo Centre v Nových Butovicích, kde budou vítězné a další vybrané snímky k vidění do 25. srpna.
(Celý text)

Sydney se potýká s kácením stromů kvůli výhledu na přístav
15. května 2024 11:47

(ČTK) - Na nejbohatších a nejzelenějších předměstích australského Sydney se množí případy kácení či jiných způsobů likvidace stromů. Podle ochránců přírody je zpravidla cílem otevřít výhled na přístav, což razantně zvýší cenu nemovitostí, píše zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období, říká jeden z nich
15. května 2024 11:45

(ČTK) - Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období v historii. Zpravodajskému serveru CNBC to řekl největší producent olivového oleje na světě, španělská společnost Deoleo. Na vině je změna klimatu, prudký růst cen, vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Odvětví proto podle něj musí projít hlubokou transformací.
(Celý text)

Lední medvědi z varšavské zoo dorazili do Zoo Praha
15. května 2024 11:43

PRAHA (ČTK) - Lední medvědi Aleut a Gregor z varšavské zoologické zahrady dorazili do Zoo Praha, přicestovali v úterý ve večerních hodinách. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to dnes oznámil na sociální síti X. Lidé je v expozici budou moci vidět od pondělí 20. května. Oba medvědi jsou dvojčata a do Prahy zamířili na doporučení koordinátora evropského chovného programu.
(Celý text)

Lesy ČR po konci kůrovcové kalamity sníží zalesnění o pětinu na 14 000 hektarů
15. května 2024 11:43

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) letos sníží plochu zalesnění o pětinu asi na 14 000 hektarů z loňských 17 200 hektarů. Důvodem je konec kůrovcové kalamity a výrazné snížení těžeb kůrovcového dřeva, čímž ubývá ploch pro obnovu lesů. Stoupnout by měl letos podíl přirozené obnovy lesa na dosud nejvyšších 30 procent, řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

V Saském Švýcarsku o víkendu objevili nepovolené táboráky i lidi pod širákem
15. května 2024 00:52

DRÁŽĎANY (ČTK) - Strážci v německém národním parku Saské Švýcarsko na hranici s Českem o minulém víkendu objevili dva případy, kdy si lidé v rozporu se zákazem rozdělali oheň. Informovala o tom podle portálu Sächsische Zeitung správa rezervace. Hlídky také přistihly 24 lidí, kteří chtěli přespat "pod širákem", což v současné době není možné ani na vyhrazených místech. Dalších osm milovníků přírody ochranáři našli spící na skalách a skalních vyhlídkách.
(Celý text)

Medvědice, která podle italských úřadů zabila běžce, zřejmě skončí v Německu
14. května 2024 21:40

(ČTK) - Medvědice Jj4, která podle italských úřadů loni zabila v lese v Tridentsku jednoho běžce, zřejmě skončí v útulku v Německu. Místní úřady původně usilovaly o to, aby byla utracena, čemuž ale zabránily protesty a soudní iniciativy ochránců zvířat, píše italský tisk. Medvědice se v současnosti nachází v útulku v Tridentsku, kde však podle aktivistů za práva zvířat trpí kvůli omezenému prostoru.
(Celý text)

Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Vizuál festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio tvůrců se znevýhodněním
14. května 2024 19:17

PRAHA (ČTK) - Vizuální styl 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio obecně prospěšného sdružení Maturus, které zaměstnává tvůrce se znevýhodněním. S návrhem šestadvacetiletého Olivera Moučky zvítězilo ve veřejné soutěži, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Jubilejní ročník Ekofilmu s podtitulem Jak (ne)zabít přírodu se uskuteční 1. až 6. října v Brně. Zabývat se bude vlivem válečných a jiných konfliktů, katastrof, průmyslu nebo těžby na přírodní bohatství.
(Celý text)

Pražané se mohou v ulicích v horkých dnech osvěžit u mlžítek a osvěžítek
14. května 2024 19:10

PRAHA (ČTK) - Pražané a návštěvníci metropole se mohou v horkých dnech ochladit v ulicích u mlžítek a osvěžítek. V devíti městských částech rozmístili technici Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) 22 zařízení, sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Mlžítka ve svém okolí dokážou pocitově snížit teplotu vzduchu, zvýšit vlhkost a snížit prašnost.
(Celý text)

Letos proběhne 50. ročník filmového festivalu EKOFILM. O čem bude?
14. května 2024 16:15

PRAHA (Ekolist) - Nejstarší evropský filmový festival o životním prostředí EKOFILM představil vizuální styl pro jubilejní 50. ročník. Letos poprvé se na něj vyhlásila veřejná soutěž. Vítězné grafické zpracování letošního tématu Jak (ne)zabít přírodu vybrali organizátoři z dvaceti šesti přihlášených návrhů. Ten vítězný vznikl ve studiu Maturus, které zaměstnává tvůrce s handicapem. Autor ilustrací, šestadvacetiletý Oliver Moučka, vsadil ve svém zpracování především na hravost a důvtip. Letošní Ekofilm proběhne 1.–6. října v Brně, výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován projektům na ochranu přírody, které zaštiťuje ZOO Brno.
(Celý text)

Ekonomické důsledky změny klimatu: makroekonomické škody jsou zřejmě šest krát vyšší než se předpokládalo
14. května 2024 11:55

PRAHA (Ekolist) - Klimatická změna ohrožuje naše životy, živobytí a globální ekonomiku. Dosavadní poznatky hovořili o relativně přijatelných škodách: přibližně 1-3% ztráty HDP na 1 °C zvýšení teploty. Dosavadní poznatky se ale zaměřují na lokální teplotní změny v rámci jednotlivých zemí. Adrien Bilal z Harvardovy univerzity a Diego R. Känzig ze Severozápadní univerzity se podívali na ekonomické důsledky klimatické změny jiným pohledem. A jejich práce He Macroeconomic Impact Of Climate Change: Global Vs. Local Temperature říká, že zvýšení globální teploty o 1 °C vede k poklesu světového HDP o 12 %.
(Celý text)

Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama