titulní strana > co píší jiní
Děti Země požádaly o přerušení územního řízení na D1 u Přerova
20. června 2019 00:14

PŘEROV (ČTK) - O přerušení územního řízení na dlouho chystanou stavbu úseku dálnice D1 z Přerova do Říkovic požádala v pondělí stavební úřad v Olomouci organizace Děti Země. Ve spisu podle Dětí Země chybí závazné stanovisko na ochranu krajinného rázu a také okraje lesa. Včera to sdělil předseda Dětí Země Miroslav Patrik.
(Celý text)

Hlučínská radnice odmění obyvatele za zaplacení poplatku za odpad
20. června 2019 00:11

(ČTK) - Radní Hlučína na Opavsku odmění obyvatele za včasné zaplacení poplatku za odpad ve výši 550 korun. Mohou získat levnější celosezonní vstupenku do místního Sportovně rekreačního areálu. Úředníci evidují kolem 13.000 poplatníků, každý rok poplatek ve městě nezaplatí více než 1000 lidí. Řekla to mluvčí města Kristina Neničková.
(Celý text)

STAN chce sloučit ministerstva zemědělství a životního prostředí
20. června 2019 00:08

PRAHA (ČTK) - Poslanci Starostů a nezávislých (STAN) chtějí sloučit ministerstva zemědělství a životního prostředí. Je to součástí jejich legislativního balíčku proti suchu, který včera představili na tiskové konferenci ve Sněmovně. Kromě novely kompetenčního zákona obsahuje například návrhy na změnu zákona o dani z nemovitých věcí nebo novely vodního zákona a zákona o odpadech.
(Celý text)

Zatímco Česko zvažuje další přehrady, Francie pokračuje v osvobozování řek demolicí dvou přehrad
19. června 2019 14:17

PRAHA (Ekolist) - Svou první přehradu odstranila Francie v roce 1996. Zatímco Česko zvažuje výstavbu nových přehrad, Francie pokračuje v jejich odstraňování. Informuje o tom ochranářská organizace WWF.
(Celý text)

Jsme svědky vymírání druhů. Poprvé v historii za něj může živý organismus, říká Pavel Kindlmann
19. června 2019 10:36

PRAHA (Ekolist) - „Teď stojíme ještě nahoře, na té mírné části sjezdovky. Ale kousek dál už se to láme strmě dolů,“ říká biolog Pavel Kindlmann. Sjezdovka mu posloužila jako obrazné vysvětlení toho, kde se zrovna nacházíme ohledně vymírání druhů. To se podle něho teprve pomalu rozjíždí. A varuje, že pokud se něco nezmění, ujedou nám lyže pod nohama.
(Celý text)

Publikace shrnuje, jak se v Česku za uplynulé čtvrt století proměnilo životní prostředí
19. června 2019 10:00

PRAHA (Ekolist) - Jak se v Česku za uplynulé čtvrt století proměnilo životní prostředí? A jak se proměnily postoje lidí k jeho ochraně a k udržitelnému způsobu života? CENIA právě vydala přehledovou publikaci, věnovanou tomuto tématu.
(Celý text)

Co by se malé děti měly dozvědět o vodě a jak na to?
19. června 2019 01:25

KNĚŽICE (Ekolist) - Jaké zkušenosti, znalosti a hodnoty by mělo mít předškolní dítě ve vztahu k vodě? Jak mohou maminky, tatínkové, babičky, dědečci, učitelky a učitelé v mateřských školách vybudovat v dětech zdravý vztah k pitné vodě, k vodě jako živlu a podmínce života?
(Celý text)

Snímek psů brodících se vodou upozornil na tání ledu v Grónsku
19. června 2019 01:10

(ČTK) - Tým vědců působících v Grónsku zveřejnil alarmující snímek, na němž je vidět psí spřežení brodící se vodou na tajícím mořském ledu. Vědci s pomocí psího spřežení odváželi v polovině června přes zamrzlý Inglefieldův fjord na severozápadě Grónska zařízení z místní meteorologické stanice, rychle tající mořský led ale změnil jejich cestu v nebezpečné dobrodružství, napsal dnes deník The Guardian.
(Celý text)

Do průmyslového Norilsku zabloudila vysílená lední medvědice
19. června 2019 01:02

(ČTK) - V průmyslovém Norilsku ležícím v severní části Sibiře se objevila vyhladovělá a vysílená lední medvědice, která urazila stovky kilometrů ze svého přirozeného prostředí v Arktidě. Medvědice, která působí apaticky a je zřejmě nemocná, včera hodiny ležela na zemi na předměstí Norilsku a jen občas se zvedla a čenichala kolem sebe, zda nenajde potravu, napsala agentura Reuters.
(Celý text)

Štěnice žily na Zemi už v době dinosaurů před 100 miliony let
19. června 2019 01:00

(ČTK) - Štěnice na naší planetě existují od dob, kdy se po jejím povrchu proháněli dinosauři, byť se saví parazité patrně nepokoušeli pít krev právě těmto prehistorickým tvorům, uvádí nový výzkum. Studie, kterou v polovině května zveřejnil časopis Current Biology, zjistila, že štěnice se vyskytují na světě zhruba 100 milionů let, což je podstatně déle, než se vědci původně domnívali.
(Celý text)

Evropská komise vyzvala státy, aby byly ambicióznější v energetických plánech
19. června 2019 00:35

(ČTK) - Evropská komise (EK) vyzvala členské státy, aby byly ambicióznější ve svých energetických a klimatických plánech pro rok 2030. Uvedla to včera komise na webu. České republice Brusel mimo jiné doporučil zvýšit do té doby podíl obnovitelných zdrojů energie (OZE) na celkové spotřebě na minimálně 23 procent. Česko dosud počítalo s 20,8 procenta. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) včera uvedlo, že zveřejněná doporučení pečlivě analyzuje.
(Celý text)

Mostar v Bosně zaplavuje smetí, lidé zablokovali vjezd ke skládce
19. června 2019 00:30

(ČTK) - Ulice bosenského Mostaru se plní neodvezenými odpadky, obyvatelé města totiž zablokovali příjezd k jediné skládce. Ta podle nich představuje nebezpečí pro životní prostředí i pro lidské zdraví, uvedla včera agentura AP. Mostar je jedním z hlavních turistických cílů v Bosně a Hercegovině. Píše o tom například Daily Echo.
(Celý text)

Brabec: Letos může být napadeno kůrovcem 500.000 ha smrkových lesů
19. června 2019 00:25

PRAHA (ČTK) - Pokud se naplní krizové scénáře, mohlo by být letos napadeno kůrovcem 500.000 hektarů smrkových lesů, což je polovina jejich rozlohy v ČR. Na včerejším setkání se středočeskými starosty to řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Lesníci podle něj nyní čelí největší kůrovcové kalamitě v historii českých zemí.
(Celý text)

Pět nosorožců odjede v neděli ze Dvora Králové do Rwandy
19. června 2019 00:20

DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK) - Pět vzácných nosorožců černých dvourohých by mělo v neděli odjet ze ZOO Dvůr Králové nad Labem do středoafrické Rwandy. Půjde o dosud největší převoz nosorožců z Evropy do Afriky. Ve Rwandě mají zvířata podpořit tamní v minulosti vyhubenou populaci nosorožců. Detaily k transportu zoo sdělí ve čtvrtek na tiskové konferenci, sdělila mluvčí zoo Andrea Jiroušová. Dvorská zoo patří k největším a nejúspěšnějším chovatelům nosorožců na světě.
(Celý text)

Praha chce o 30 procent zdražit svoz odpadu a převzít odvoz bioodpadu
19. června 2019 00:14

PRAHA (ČTK) - Pražský magistrát připravuje novelu vyhlášky, která zvedne cenu za svoz směsného odpadu o 30 procent a zároveň zavede službu svozu bioodpadu za nižší cenu. Vyplývá to z informačního tisku, který v pondělí dostali na stůl pražští radní. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru. Svoz bioodpadu by se měl oproti cenám, za které si nyní můžou lidé sami službu objednat u Pražských služeb, zlevnit o polovinu.
(Celý text)

Babiš: ČR potřebuje z EU peníze na zadržování vody či dopravu
19. června 2019 00:11

PRAHA (ČTK) - Česká republika potřebuje z Evropské unie získávat peníze na investice, nikoliv na takzvané měkké projekty. Evropské finance by měly směřovat na zadržování vody v krajině nebo dopravní infrastrukturu. Na včerejším setkání se středočeskými starosty v Praze to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Poukázal na to, že Česká republika bohatne, a dostává proto z EU méně peněz. O to je podle něj důležitější, aby čerpala finance, které skutečně potřebuje.
(Celý text)

ČIŽP dala pokutu 150.000 za nedovolené skladování dřevního odpadu
19. června 2019 00:08

PLZEŇ (ČTK) - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila pokutu 150.000 korun firmě GSIS Production z Dýšiné u Plzně. Výrobce pelet nedovoleně skladoval dřevěný odpad na venkovní ploše v rozporu s provozním řádem. V pondělí to řekla mluvčí inspekce Radka Nastoupilová. Výrobce se neodvolal, sankce nabyla právní moci, ale pokuta ještě zaplacena nebyla.
(Celý text)

Lesy umírají, voda mizí, ale vláda s pomocí lesům otálí. Proč?
18. června 2019 10:23

PRAHA (SVOL) - Katastrofa, kterou způsobila kůrovcová kalamita v kombinaci se suchem, nemá obdoby. Hrozí, že letos přijdeme až o milion hektarů lesů v republice!


(Celý text)

Zázračné superpotraviny: exotický problém, který má lokální řešení
18. června 2019 10:00

PRAHA (Ekolist) - Když na Instagramu zalovíte pod heslem #superfood, vyskočí na vás přes 3,6 milionů obrázků. Na stejný dotaz vám vyhledávač Google nabídne odkazy na 226 milionů příspěvků. Ano, superpotraviny jsou ve společnosti velké téma. A taky docela velký problém, jak na Sustainability Ninja píše Daniel Anthes, který se snaží propojit témata udržitelnosti a budoucnosti lidstva.
(Celý text)

Lidé na pražských Vinohradech se bouří proti kácení stromů Na Smetance
18. června 2019 06:53

PRAHA (ČTK) - Obyvatelé pražských Vinohrad podepisují petici proti kácení stromů v zahradě školy v ulici Na Smetance. Od pátku se pod ni podepsalo více než 1800 lidí. Stromy začala najatá firma kácet, neboť radnice Prahy 2 chce v zahradě vystavět nové sportoviště a stromy stavbě překáží. Podle místostarosty Michaela Grundlera (TOP 09) radnice své plány měnit nebude. V areálu byla od roku 2013 komunitní zahrada, kde místní obyvatelé pěstovali zeleninu a pořádali společenské akce. Před necelými dvěma lety musela skončit.
(Celý text)

Lidé na pražských Vinohradech se bouří proti kácení stromů Na Smetance
18. června 2019 06:53

PRAHA (ČTK) - Obyvatelé pražských Vinohrad podepisují petici proti kácení stromů v zahradě školy v ulici Na Smetance. Od pátku se pod ni podepsalo více než 1800 lidí. Stromy začala najatá firma kácet, neboť radnice Prahy 2 chce v zahradě vystavět nové sportoviště a stromy stavbě překáží. Podle místostarosty Michaela Grundlera (TOP 09) radnice své plány měnit nebude. V areálu byla od roku 2013 komunitní zahrada, kde místní obyvatelé pěstovali zeleninu a pořádali společenské akce. Před necelými dvěma lety musela skončit.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1002 | 1003 | 1004 | 1005 | 1006 | .. | 2147 | Další
Další články:
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45

Online diskuse
O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě
18. května 2024 00:23

(ČTK) - U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě. Nyní zde nemají možnost se během čekání na proplavení bezpečně a pohodlně vyvázat. Práce zahájilo Ředitelství vodních cest (ŘVC) tento týden, hotovo by mělo být letos na podzim letošního roku. Náklady přesáhnou 32 milionů korun bez DPH, pokryje je Státní fond dopravní infrastruktury. Stavba nových čekacích stání nebude mít na provoz v okolí plavební komory téměř žádný vliv. Stání poslouží podle velikosti jednomu většímu nebo dvěma menším rekreačním plavidlům, řekl dnes ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
(Celý text)

Ve Francii zapsali do vesnické školy čtyři ovce, aby splnili kvótu na počet žáků
18. května 2024 00:22

(ČTK) - Ve Francii zapsali rodiče malých dětí ke studiu ve vesnické škole také čtyři ovce, aby splnili požadavek úřadů na minimální počet žáků. Chtěli tak vyjádřit svůj protest proti předpisům, kvůli nimž hrozí jejich škole uzavření, napsala stanice BFM TV.
(Celý text)

Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, nyní je zhruba tři týdny staré
18. května 2024 00:14

BRNO (ČTK) - Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, narodilo se přímo ve výběhu zhruba před třemi týdny. V brněnském zařízení zůstane malá samička asi jen půl roku, pak poputuje jinam, řekla mluvčí zoo Věra Müllerová. Stádo sobů v Brně tak nyní čítá čtyři samice, jednoho samce a mládě.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

Ekologické organizace: Farmy podle návrhu ministerstva dostanou dotace i bez zlepšení stavu krajiny
17. května 2024 20:19

(ČTK) - Ekologické organizace kritizují návrh ministerstva zemědělství, podle kterého by se ekologické dotace vyplácely také zemědělcům, kteří nesplní některé podmínky ke zlepšení stavu krajiny, například požadavek na pěstování více než jedné plodiny na větších farmách nebo vyčlenění části půdy na podporu přírody. Ve společné tiskové zprávě to uvedly Hnutí Duha, Česká společnost ornitologická a Světový fond na ochranu přírody (WWF) v Česku. Ministerstvo zemědělství v reakci pro ČTK uvedlo, že chce sazbu ekologické platby zachovat, protože vypuštěný požadavek na diverzifikaci plodin je pouze jedním z mnoha a většina ostatních podmínek pro výplatu dotace se nezmění.
(Celý text)

Město Zlín začalo ve spolupráci s firmou odchytávat přemnožené nutrie
17. května 2024 20:15

ZLÍN (ČTK) - Město Zlín začalo ve spolupráci se specializovanou firmou odchytávat přemnožené nutrie. První odchyt se uskutečnil na sídlišti Bartošova čtvrť, kde je výskyt hlodavců nejvyšší, sdělil ČTK mluvčí radnice Tomáš Melzer. Ve středu se za tři hodiny podařilo chytit 17 dospělých a odrostlých nutrií.
(Celý text)

Protest zemědělců příští týden nebude, nový termín zatím není znám
17. května 2024 20:12

PRAHA (ČTK) - Čeští zemědělci odložili protest, který se měl konat příští týden ve středu v Praze. Chtějí tak uklidnit situaci a snížit riziko, že by se při protestu mohlo něco stát, řekl dnes ČTK prezident Agrární komory (AK ČR) Jan Doležal. Vedení Zemědělského svazu ČR (ZS) se rozhodlo protest přesunout na 4. června. Odklad zdůvodnilo rozjitřenou atmosférou po atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) rozhodnutí odvolat středeční protest ocenil, považuje ho za logické a odpovědné.
(Celý text)

Ombudsman připravuje pro stavebníky přehled povinností při výměně střechy s azbestem
17. května 2024 14:40

PRAHA (Ekolist) - Střechu s rakovinotvorným azbestem u nás mají tisíce rodinných domů. Ombudsman připravuje návod, jak její výměnu lidé zvládnou bezpečně a podle předpisů.
(Celý text)

Výsadba stromů kolem silnic a cest dostane zelenou
17. května 2024 13:40

PRAHA (Ekolist) - Stromy, stromořadí i ostatní dřeviny podél silnic jsou fenoménem a typickým prvkem naší krajiny, které navíc významně pomáhají adaptaci krajiny na změnu klimatu. Stará výsadba se ale kácí a novou často komplikuje povinnost dodržovat tří metrový odstup u vzrostlých stromů od pozemků, které sousedí s těmi silničními. To nyní změní novela zákona o zemědělském půdním fondu, kterou brzy projedná Senát. Platit by měla od 1. července. Novinky představil ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) na třetím ročníku semináře Udržitelnost silniční doprovodné zeleně, který se konal v Pardubicích. Informuje o tom MŽP.
(Celý text)

Soud chce psychiatrický posudek obžalovaného ze založení požáru v Českém Švýcarsku
17. května 2024 11:13

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem dnes opět odročil hlavní líčení s Jiřím Lobotkou, který je obžalován ze založení požáru v Národním parku České Švýcarsko. Stále není jasné, zda hlavní líčení chápe. Soud si proto vyžádá znalecké psychiatrické posouzení. Jednání bude pokračovat 27. května. Obžalovaný ve čtvrtek přiznal založení menších požárů na Děčínsku, způsobení největšího požáru v historii ČR odmítá. Soudce Roman Felzmann zatím o jeho přiznání viny v případě jiných požárů nerozhodl, protože obžalovaný působí zmateně. Za obecné ohrožení a poškození cizí věci mu hrozí až 15 let vězení.
(Celý text)

Soud vyhověl Dětem Země, termín dokončení D49 Hulín-Fryšták je ohrožen
17. května 2024 11:05

(ČTK) - Právní bitva o stavební povolení pro dálnici D49 v rozestavěném úseku Hulín-Fryšták ve Zlínském kraji bude pokračovat, letošní termín dokončení je tak ohrožen. Nejvyšší správní soud (NSS) na podnět spolku Děti Země zrušil rozsudek Městského soudu v Praze z roku 2022 a rozhodnutí ministra dopravy z roku 2021, kterým byla potvrzena právní moc stavebního povolení. Že je zprovoznění stavby v letošním roce ohrožené, uvedl na síti X generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. Ministerstvo musí znovu vypořádat námitky Dětí Země, NSS upozornil na více pochybení.
(Celý text)

Dobrovolníci budou v Krkonoších od pátku do neděle uklízet odpadky po turistech
17. května 2024 11:00

ŠPINDLERŮV MLÝN (ČTK) - Dobrovolníci budou od pátku do neděle při akci Čisté Krkonoše a Zelený Špindl uklízet odpadky, které v zimě lidé odhodili na sjezdovkách a turistických trasách. Centrem dění bude dolní stanice lanovky ze Špindlerova Mlýna na Medvědín. Na organizaci tradiční úklidové akce, při níž se sebere několik tun odpadu, se letos domluvily Správa Krkonošského národního parku, město Špindlerův Mlýn a Skiareál Špindlerův Mlýn.
(Celý text)

Jak úspěšně navrátit jedli bělokorou do našich lesů?
17. května 2024 02:41

PRAHA (Ekolist) - Probíhající globální klimatická změna a její významné dopady na lesní ekosystémy nás nutí hledat inovativní přístupy k udržitelnému lesnictví. Jednou z klíčových dřevin, která může hrát významnou roli v adaptaci lesních porostů na nové klimatické podmínky, je jedle bělokorá.
(Celý text)

Správa chystané CHKO Soutok bude sídlit v Lanžhotě
17. května 2024 01:13

(ČTK) - Správa chystané Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Soutok v jihovýchodním cípu Česka bude sídlit v Lanžhotě na Břeclavsku, a to v objektu bývalé školy, uvedly ministerstvo životního prostředí a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Každý Čech loni vytřídil 75,6 kg odpadů. Pravidelně třídí tři čtvrtiny obyvatel
17. května 2024 01:02

(ČTK) - Každý Čech loni vytřídil v průměru 75,6 kilogramu odpadů, zhruba o 2,5 kilogramu méně než v roce 2022. Recyklace obalů se ale meziročně zvýšila o čtyři procentní body a jejich celkové využití bylo proti předchozímu roku vyšší o pět procentních bodů. Z celkového počtu vyprodukovaných obalů loni putovalo 75 procent k recyklaci a dalších 11 procent k energetickému využití, sdělila společnost Eko-kom, která v Česku organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů. Podle ní odpady třídí tři čtvrtiny obyvatel.
(Celý text)

Každý Čech loni vytřídil 75,6 kg odpadů. Pravidelně třídí tři čtvrtiny obyvatel
17. května 2024 01:02

(ČTK) - Každý Čech loni vytřídil v průměru 75,6 kilogramu odpadů, zhruba o 2,5 kilogramu méně než v roce 2022. Recyklace obalů se ale meziročně zvýšila o čtyři procentní body a jejich celkové využití bylo proti předchozímu roku vyšší o pět procentních bodů. Z celkového počtu vyprodukovaných obalů loni putovalo 75 procent k recyklaci a dalších 11 procent k energetickému využití, sdělila společnost Eko-kom, která v Česku organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů. Podle ní odpady třídí tři čtvrtiny obyvatel.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2147 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama