titulní strana > tisková zpráva
Zubři z milovické rezervace budou dnes součástí programu dvacátého Ekofestu v Praze
20. dubna 2024
Praha (Česká krajina) - Přednáška Zubři za Prahou bude dnes součástí jubilejního dvacátého Ekofestu, který se koná v Malešickém parku v Praze. Zúčastní se ho pražské i celostátně působících organizace z oblastí ochrany životního prostředí, přírody a živočichů, udržitelného rozvoje a šetrného a zdravého životního stylu.

Pražský Ekofest patří k oblíbeným setkáním milovníků přírody a životního prostředí, loni se ho zúčastnilo přes šedesát organizací a akce přivítala na pět tisíc návštěvníků z řad veřejnosti. „Zubři jsou nejenom největším suchozemským živočichem Evropy, ale patří také k druhům, které člověk nejdříve téměř vyhubil a poté vynaložil obrovské úsilí na jejich záchranu. Naštěstí se tato snaha podařila a nyní je již zubrů více než deset tisíc a druh je považován za zachráněný. Na tomto mezinárodním úsilí se podílela i milovická rezervace velkých kopytníků,“ vysvětlil Dalibor Dostál, ředitel ochranářské organizace Česká krajina, která milovickou rezervaci založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.

V rámci přednášek se návštěvníci dozví například také to, jak přispět na obnovu zanikajícího ekosystému v Ekvádoru od Markéty Piškové z Global Volunteer Office, o ohraně antilop od Senegalu po Súdán od Karolíny Brandlové z Antelope Conservation nebo o tom, proč je nerůst cestou k udržitelnosti a blahobytu od Marzina Čecha z organizace NaZemi.

Malešický Ekofest pořádá Český svaz ochránců přírody „Natura, quo vadis?“ a její Ekocentrum ČSOP Malešice v rámci oslav mezinárodního Dne Země.

Ochranářská společnost Česká krajina na projektech spojených s ochranou přírody spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, Botanické zahrady hlavního města Prahy, Zoo Liberec, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporuje Akademie věd ČR v rámci programu Strategie AV 21, Záchrana a obnova krajiny, dále společnosti Nadace Benetheo, Nadace Qminers, Accace, Semix, ProfiG2, Bird & Bird, Nadační fond rodiny Orlických, Printwell, Delta Light Czech, Bříza & Trubač, advokátní kancelář, Zelená domácnost, Amanita Design, Linde, Vertue, Pro živou zahradu, JK Jitka Kudláčková, Nadace ČEZ, Megabooks CZ, Net4Gas, Pivovar Zubr, Cestovní kancelář Periscope Skandinávie, Hotelová škola Poděbrady, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička, sdružení Přátelé a rodáci Milovic i veřejnost.
Další tiskové zprávy:
17. května 2024 13:18
17. května 2024 10:49
17. května 2024 10:12
17. května 2024 07:41
17. května 2024 07:17

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama