titulní strana > tisková zpráva
Město jako mozaika – velkoformátová výstava na hrázi Boleveckého rybníka
24. července 2022 17:22
Plzeň (ENVIC, občanské sdružení) -

Až do 21. srpna 2022 si návštěvníci Velkého boleveckého rybníka mohou prohlédnout velkoformátovou výstavu s názvem "Město jako mozaika – O vodě, zeleni, městu a lidech…", která představuje problematiku zeleno-modré infrastruktury nejširší veřejnosti na poutavých příkladech z Plzně, České republiky i zahraničí. "Uvidíte zajímavé realizace zelených střech a fasád, tůní na srážkovou vodu i další možnosti, jak skrze zeleň a vodu zlepšit mikroklima našich měst", uvádí Václav Čubr, autor výstavy ze sdružení ENVIC.

"Letošní rok je další z řady suchých a teplotně rekordních a jinak než právě skrze zeleno-modrou infrastrukturu naše města klimatizovat nedokážeme. Je tak nesmírně důležité uvědomit si souvislosti, možná řešení a ta mít vůli realizovat. A k tomu svým dílem přispívá i tato výstava", doplňuje Jindřich Duras, předseda Komise životního prostředí Rady města Plzně, s jejíž spoluprací je výstava vytvořena. Výstavu, kterou tvoří celkem 36 velkoformátových fotografií, naleznete na hrázi Velkého boleveckého rybníka, kam se veřejnou dopravou dostanete nejlépe ze zastávky „Bolevecký rybník“ autobusové linky č. 30. Plakátek k výstavě (JPEG, PDF) ke stažení - https://www.uschovna.cz/zasilka/ALFYM5PT9RJWLFCM-SE4/.

Vernisáž – pouze pro NOVINÁŘE a zvané: Vážená paní, vážený pane, v rámci spolupráce sdružení ENVIC s Komisí Životního prostředí Rady města Plzně si Vás dovolujeme pozvat na symbolickou vernisáž venkovní velkoformátové výstavy "Město jako mozaika", která představuje problematiku zeleno-modré infrastruktury nejširší veřejnosti ve vlídném a poutavém podání.

Vernisáž s drobným pohoštěním proběhne ve středu 27. července ve 14 h na hrázi Velkého boleveckého rybníka - odkaz na mapu

Na setkání s Vámi se těší autor výstavy Václav Čubr a předseda Komise ŽP RMP Jindřich Duras.

Kontakty pro média: Václav Čubr, DiS.: 608 307 436, vaclav.cubr@envic.cz
Další tiskové zprávy:
26. září 2023 00:58
25. září 2023 20:20
25. září 2023 11:13
25. září 2023 09:38
25. září 2023 01:43

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama