titulní strana > tisková zpráva
EUPD Research počítá s nadále rostoucí výstavbou malých fotovoltaických systémů
16. května 2022
Lichtenštejnsko (Sun Contracting) - Poté, co v loňském roce přibylo rekordních 1,6 GW soukromých střešních fotovoltaických systémů s výkonem do 15 kWp, očekává společnost EUPD Research v letočním roce nárůst na 1,8 GW. Podíl nových instalací by pak pravděpodobně činil 36 % objemu trhu.

Soukromé domácnosti stále více využívají fotovoltaiku. V loňském roce dosáhla instalace fotovoltaických systémů s výkonem do 15 kWp celkového objemu 1,6 GW, jak zveřejnila společnost EUPD Research. Pro letošní rok se očekává nárůst poptávky na celkových 1,8 GW. Zvláště silně poroste segment s výkonem mezi 10 a 15 kWp, zatímco přírůstek systémů s výkonem mezi 5 a 10 kWp bude stagnovat. Podíl malých systémů na celkovém trhu se bude rovněž nadále zvyšovat. Podle společnosti EUPD Research budou v roce 2021 tvořit přibližně 30 %. Pro letošní rok se očekává 36% podíl expanze.

Důvody instalace PV systému

Analytici EUPD Research přisuzují posun směrem k fotovoltaickým systémům o výkonu 10 až 15 kWp rostoucí elektrifikaci v domácnostech, která se týká především vytápění a dopravy. Koupě elektromobilu nebo instalace tepelného čerpadla tak podporuje touhu po vlastním fotovoltaickém systému. Průzkum mezi 500 majiteli jedno- a dvoupodlažních domů ukázal, že téměř dvě třetiny z nich chtějí pokrýt svou pravidelnou spotřebu elektřiny pomocí solární energie a téměř každý druhý považuje za nezbytnou také instalaci akumulačního systému. Třetina dotázaných také plánuje zásobovat topný systém a čtvrtina dotázaných elektromobil solární energií z vlastní střechy.

Photovoltaic Contracting
Smluvní fotovoltaika (Photovoltaic Contracting) je mimo jiné velmi vhodná i pro lokality, kde veškerou vyrobenou elektřinu nelze zcela spotřebovat. Ve své aktuální podobě se Photovoltaic Contracting zaměřuje především na majitele velkých ploch a střech, které jsou vhodné pro fotovoltaiku. V případě tohoto energetického konceptu není důležité, zda je elektřina spotřebovávána přímo na místě, nebo se dodává do distribuční sítě, ať už zcela, nebo částečně. Sun Contracting nese veškeré investiční náklady, stejně jako náklady na údržbu.

Portrét firmy
Skupina Sun Contracting působí v oblasti fotovoltaiky již dvanáct let. Známá je především v německy mluvících zemích díky svému energetickému konceptu Photovoltaic Contracting. V současné době provozuje společnost Sun Contracting fotovoltaické systémy ve čtyřech zemích s celkovým projektovaným a instalovaným fotovoltaickým výkonem 106,7 MWp. Kromě výstavby a provozu solárních elektráren je skupina Sun Contracting úspěšná také v oblasti udržitelných investic. Dceřiná společnost Sun Invest AG vydala své první dluhopisy na doručitele. Více informací o obou dluhopisech Sun Invest Clean Energy Bonds najdete na https://suninvestag.com/cs/.
Další tiskové zprávy:
24. června 2022 13:00
24. června 2022 12:58
24. června 2022
24. června 2022
23. června 2022

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama