titulní strana > tisková zpráva
Senátorka Vítková: Podařilo se vyjednat náhradní přímé spojení Jevíčka a Velkých Opatovic s Brnem
18. ledna 2022 17:36
BRNO (KDU-ČSL) - V pondělí 17. ledna 2022 proběhlo jednání o dopravní obslužnosti regionu Boskovicka a Velkých Opatovic, které svolali představitelé Jihomoravského kraje. Tématem jednání bylo lednové ukončení spoje Moravská Třebová – Brno, který byl pro cestující z Opatovicka a Boskovicka jediným přímým spojem bez přesedání do krajského města. Spoj byl hojně využíván studenty, pracujícími v Brně a také senior. Jednání svolala lidovecká senátorka Jaromíra Vítková.

Soukromý dopravce provoz linky zrušil, mimo jiné z důvodu nedostatku řidičů. Na základě apelů od občanů a zástupců samospráv senátorka Jaromíra Vítková vyvolala on-line setkání se zástupci Jihomoravského kraje, Pardubického kraje, KORDIS JMK, MD ČR, ŘSD ČR a dopravci, aby hledali řešení nepříznivé situace. Na návrhy této on-line diskuze navázal KORDIS JMK a představil návrh řešení do doby ukončení vlakové výluky.

Od 1. března 2022 budou moci obyvatelé obcí v dané oblasti využít tři ranní spoje a tři odpolední zpáteční spoje. Vzniknou propojením tří existujících linek a přidáním dalších odjezdů linky 234 mezi Blanskem a Boskovicemi, aby byly minimalizovány vícenáklady se zavedením těchto spojů. V Brně bude linka ukončena v Králově Poli u nádraží, kde je přestup do všech důležitých směrů v Brně.

„Řešení je v době výluky na trati zlepšením pro cestující, nebudou muset přesedat a autobus je zaveze až do Králova Pole v Brně. Je nutné upozornit, že v Boskovicích nebude moci autobus zajíždět k nemocnici. Důležité je, že představitelé Jihomoravského kraje již nyní připravují jízdní řády pro období po ukončení výluky železniční dopravy a jednají s dopravci. Zazněl příslib dalšího společného jednání během února,“ zakončila senátorka Vítková.

„Náhradní řešení linky Velké Opatovice-Boskovice-Blansko-Brno vítáme, je však důležité připravovat návrhy na období po zrušení výluky. Samosprávy Velkoopatovicka jsou připraveny k jednání s Jihomoravským krajem i KORDIS JMK. Tato přímá komunikace mezi námi jistě přinese pozitivní výsledek,“ sdělila starostka Velkých Opatovic Kateřina Gerbrichová.
Další tiskové zprávy:
20. května 2022 08:29
ODS
20. května 2022
20. května 2022
19. května 2022 09:32
19. května 2022

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama