titulní strana > tisková zpráva
Tisková zpráva: VODA, ZELEŇ, MĚSTO, ČLOVĚK – Komentované vycházky
16. září 2021 15:28
Plzeň (ENVIC, občanské sdružení) - S každým rokem stále intenzivněji zažíváme reálné dopady klimatických změn v podobě extremity počasí. Jaké jsou příčiny, důsledky a možná řešení v podobě zeleno-modré infrastruktury se dozvíte nad konkrétními příklady během komentovaných vycházek ve dnech 18., 19., 21. a 23. září 2021.

„Sraz je vždy v 17h u Lochotínského pavilonku. Trasa všech termínů / vycházek, je shodná. Prohlédneme si přilehlý park se systémem srážkových tůní, probereme nad ním budovanou retenční nádrž a navštívíme i zelenou střechu ve FN Lochotín“, uvádí Václav Čubr, DiS. ze sdružení ENVIC, který bude vycházkami provázet.

A dodává: „Ať už jsou současné klimatické změny přirozeným planetárním dějem, vyústěním lidské činnosti, či kombinací obojího, nepříjemné dopady toho všeho reálně zažíváme – doslova na vlastní kůži. Problémům je dobré předcházet, nyní se už ale musíme i adaptovat. A tím předcházet problémům dalším. Na vycházce se na věc nad reálnými příklady pokusíme nahlédnout v širších souvislostech, z pohledu různých oborů, včetně sociálně-psychologického hlediska. Nahlédneme i do problematiky péče o zeleň, neboť tu ve městě k jeho dobrému fungování a ke kvalitě našeho života opravdu potřebujeme. Dotkneme se i problematiky ošetřování velkých stromů“, uzavírá Václav Čubr.

Na vycházce uvidíte řadu vzorků, např. materiály, z nichž se budují zelené střechy, unikátní technologii z Plzně - recyklovaný materiál k zadržení vody a ozelenění kolejových tratí i lano ke kotvení korun stromů.

Vycházky připravilo sdružení ENVIC za podpory Fondu životního prostředí města Plzně a v rámci spolupráce s Komisí životního prostředí Rady města Plzně.

Vycházky jsou zdarma a vyráží se za každého počasí. Jak pořadatelé uvádí, s deštěm bude probírané o to názornější.

Kontaktní osoba:
Václav Čubr, ENVIC
mail: vaclav.cubr@envic.cz
tel.: 608 307 436
Základní informace:
VODA, ZELEŇ, MĚSTO, ČLOVĚK – Komentované vycházky

Kdy:
sobota 18. a neděle 19. září 2021 úterý 21. a čtvrtek 23. září 2021
V kolik: Začátek v 17:00, délka vycházky cca 2 hodiny.

Kde:
Sraz u Lochotínského pavilonku. Prohlídka přilehlého parku se systémem srážkových tůní a zelené střechy ve FN Lochotín. Délka trasy cca 3 km.
Účast na vycházkách je zdarma a konají se za každého počasí.
Vycházky připravilo sdružení ENVIC v rámci spolupráce s Komisí životního prostředí Rady města Plzně a za podpory Fondu životního prostředí města Plzně.
Další tiskové zprávy:
20. října 2021 09:04
19. října 2021 22:35
19. října 2021 15:03
19. října 2021 14:00
19. října 2021

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama