titulní strana > tisková zpráva
V Oucmanicích staví dobrovolníci dětské hřiště z hlíny
3. srpna 2012 13:46
OUCMANICE (Ekocentrum Paleta) - Oucmanice – Na přelomu července a srpna i za nepříznivého počasí staví dobrovolníci v oucmanické pobočce Ekocentra PALETA dětské hřiště z hlíny v rámci projektu Letní škola s Amosem. První etapa stavby bude dokončena tuto sobotu odpoledne.

Smyslem celého projektu je formou zážitkových ekovýchovných vzdělávacích programů přiblížit účastníkům ve věku od 15 let alternativy fungování v lidské společnosti. Mísí se zde témata jako přírodní zahrada, zemědělství, bydlení, alternativní ekologické systémy atp. Od 27. července do 5. srpna tak v rámci Letní školy s Amosem vzniká v areálu oucmanické pobočky ekocentra PALETA i přírodní dětské hřiště. „Jde o první etapu stavby, během níž dokončíme stavbu komplikované lavičky s prolézačkou a s průhledy do krajiny z hlíny, pneumatik a dřevěných kůlů. V další etapě budou vybudovány kameniště, tunel a například i kopec s nášlapnými kameny,“ vysvětlil lektor a stavitel v jedné osobě, Mgr. Miroslav Míkovec. Součástí programu je například i každodenní péče o zvířata v areálu ekocentra, třídění odpadů a účastníci si pochutnají na vlastnoručně připravené stravě, převážně vegetariánské, pokud možno z místní produkce.

Přidanou hodnotou je i samotné místo konání akce. V prostorách Pobytového střediska ekologické výchovy Pardubického kraje mají účastníci možnost seznámit se i s ukázkami použití ekologicky šetrných technologií, jako jsou například sluneční kolektory, tepelné čerpadlo, kořenová čistírna odpadních vod či prohlédnout si dvě muzejní expozice zaměřené na bydlení a zemědělství nebo si odpočinout v bylinkové zahrádce.

Projekt Letní škola s Amosem, na kterém Středisko ekologické výchovy AMOS, o. p. s. volně spolupracuje i s Hnutím Brontosaurus, je částečně financován grantem z rozpočtových prostředků Pardubického kraje v rámci programu Vzdělávání, výchova a osvěta v oblasti životního prostředí v Pardubickém kraji pro rok 2012.
Další tiskové zprávy:
13. dubna 2021 10:48
12. dubna 2021 12:15
11. dubna 2021 14:33
9. dubna 2021 09:04
9. dubna 2021

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama