titulní strana > tisková zpráva
Recyklační hlídka vybrala od dětí už 1 tisíc vysloužilých elektrospotřebičů!
2. dubna 2012 14:01
PRAHA (Elektrowin) - Starý fén, nefunkční žehlička nebo rozbitá varná konvice – to jsou nejčastější přístroje, které žáci základních a středních škol odevzdávají k recyklaci v rámci úspěšného zábavně-vzdělávacího projektu Recyklační hlídka společnosti ELEKTROWIN. Během tohoto školního roku už nasbírali 1 000 kusů vysloužilých domácích elektrospotřebičů.

Potvrzuje to pozitivní trend posledních let, že české děti a teenageři berou recyklaci elektrospotřebičů opravdu vážně. Shodují se na tom i členové Recyklační hlídky, které příjemně překvapuje, že děti přicházejí na program věnovaný recyklaci dokonale připravené a „nabiflované“. „Od svého startu v říjnu 2011 navštívila Recyklační hlídka přes 80 škol a všude se setkala s pozitivním ohlasem,“ říká Taťána Pokorná, ředitelka zákaznického oddělení ELEKTROWIN. „A to jak ze strany dětí, tak i učitelů. Máme radost, že se nám povedlo děti k recyklaci skutečně motivovat. Vždyť odevzdání takového množství domácích elektrospotřebičů je jasným důkazem.“

Cílem Recyklační hlídky je přiblížit žákům základních a středních škol srozumitelnou, hravou a zábavnou formou nezbytnost recyklace elektroodpadu. Program je připraven na dvě vyučovací hodiny. Děti se formou soutěží, her a kvízů seznamují s problematikou recyklace a jejím pozitivním dopadem na životní prostředí. Pro vítěze jednotlivých soutěží a pro děti, které přinesou v den konání Recyklační hlídky vysloužilý elektrospotřebič k recyklaci, jsou pak připraveny zajímavé dárky.
Školy mohou o návštěvu Recyklační hlídky žádat na stránkách www.uklidmesisvet.cz.


ELEKTROWIN a.s., je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Od svého založení v roce 2005 již zrecykloval na 126 000 tun vyřazených elektrospotřebičů. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Zaměřuje se na chladící zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Sběrnou síť tvoří na 1300 sběrných míst ve více než 950 městech a obcích, skoro 2600 provozoven posledních prodejců a mobilní svozy ve více než 4000 obcích.


Pro více informací, prosím kontaktujte:

Taťána Pokorná
Email: tpokorna@elektrowin.cz
Tel.: 731 492 677

David Laňka, Bison & Rose
Email: david.lanka@bisonrose.cz
Tel.: 777 755 604
Další tiskové zprávy:
5. června 2020 17:28
5. června 2020 12:08
3. června 2020 16:32
3. června 2020 14:00
3. června 2020 11:00

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama