titulní strana > tisková zpráva
Ekoden na základních školách – inspirace do výuky i do života
29. listopadu 2010 14:53
PRAHA (Sdružení Občanská inspirace) - Sdružení Občanská inspirace již pátým rokem podporuje základní školy v environmentální výchově. Program Ekoden nabízí přehled možností, jak začlenit environmentální výchovu do výuky. Probíhá v prostorách školy během dopoledního vyučování, při dobrém počasí ve venkovních prostorách školy, za deště či mrazu v budově (v tělocvičně, jídelně apod.). Program je určen pro 150 - 250 žáků prvního i druhého stupně. Žáci plní úkoly přizpůsobené jejich věku a dovednostem zohledňující mezipředmětové souvislosti – deset stanovišť odpovídá deseti vyučovacím předmětům. Za vyplněnou hrací kartu získají žáci drobnou odměnu.

Do programu jsou zapojené další ekovýchovné organizace (např. Společnost pro zvířata, Lesy Hl.m. Prahy, Koniklec a další). Nejen žáci, ale i pedagogové tak mohou načerpat inspiraci a dále na tématech samostatně nebo ve spolupráci s představenými organizacemi pracovat. Konkrétní podoba Ekodne je vždy přizpůsobena potřebám školy tak, aby byl Ekoden co nejpřínosnější pro žáky, kteří se jej účastní, a zároveň respektoval provoz školy a
výuky.

„Ekoden bych určitě doporučila. Vše je perfektně zorganizované, stanoviště výborně připravená a pokud vyjde počasí, nebo místní podmínky dovolí, mají děti postaráno o pěkný zážitek. Při špatném počasí se stanoviště mohou postavit uvnitř školy. Ekoden se na naší škole konal už dvakrát a určitě nebudu váhat ho objednat za nějaký čas znovu.“ Řekla o svých zkušenostech s Ekodnem paní učitelka Petra Boháčková ze ZŠ E. Beneše.

Celá akce probíhá v režii sdružení, které zajišťuje vyškolené lektory na jednotlivá stanoviště, potřebný materiál i ceny pro zúčastněné žáky. Náklady na akci (spoluúčast rodičů/školy) činí 70 Kč na žáka. Ekodny se konají po celý rok a může si je objednat každá škola.

Více informací Vám ráda zodpoví koordinátorka programu PhDr. Tereza Vošahlíková (tereza@obcanskainspirace.cz).
Další tiskové zprávy:
3. července 2020
3. července 2020
2. července 2020 17:19
2. července 2020 13:23
2. července 2020 10:36

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama