titulní strana > co píší jiní
Valašské Klobouky vybudovaly soustavu tůní k zadržování vody
25. září 2017 08:48

VAL. KLOBOUKY (ČTK) - Valašské Klobouky na Zlínsku vybudovaly soustavu tůní k zadržování vody v přírodě. Tři tůně o celkovém objemu 160 metrů krychlových jsou v lesní nivě Dešňanského potoka v lokalitě pod Svatým Hubertem. Informovala o tom mluvčí radnice Lenka Zvonková.
(Celý text)

Oxfordská místnost je domovem 10.000 pavouků. Vědci tu zkoumají duplicitní sady genů
25. září 2017 08:00

PRAHA (ČTK) - Klidná univerzitní budova v Oxfordu skrývá nejhorší noční můru každého arachnofoba - laboratoř plnou tisíců kanibalských pavouků. Píše o tom zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Průzkum: Kotel si nechává pravidelně zkontrolovat polovina Čechů
25. září 2017 07:50

PRAHA (ČTK) - Jednou za rok si nechává odborně prohlédnout svůj kotel pouze necelá polovina tuzemských domácností. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti E.ON prostřednictvím agentury Ipsos na vzorku 1500 respondentů. U plynových kotlů je pro domácnosti provozní revize sice nepovinná, ale doporučuje se. Jednou za tři roky ji naopak musí podle vyhlášky povinně provést právnické osoby a podnikatelé. Kotle na tuhá paliva si pak i domácnosti musí nechat zrevidovat každé dva roky, jinak jim hrozí pokuta až 20.000 korun.
(Celý text)

Program ČSSD: Uzákoníme postupné snižování závislosti na fosilních palivech
25. září 2017 01:38

PRAHA (Ekolist) - Odhlédněme od obecných prohlášení a podívejme se na konkrétní věci, které ČSSD hodlá prosadit či udělat. Pokud vám na srdci leží osud energetiky, pak ČSSD počítá s útlumem uhelných elektráren a rozvojem jaderné energetiky. Přednost má výstavba nového bloku v Dukovanech, výhledově by se měl dostavět i Temelín. Přednost dává strana centrální energetice, obnovitelné zdroje podpoří tam, kde to bude efektivní.
(Celý text)

Zubří sameček z milovické rezervace dostal jméno Turbulent Knight
24. září 2017 14:48

MILOVICE (ČTK) - První sameček zubra evropského, který se narodil v bývalém vojenském prostoru mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou, dostal jméno Turbulent Knight neboli Nezkrotný rytíř. V sobotu ho pokřtili místostarosta Benátek Pavel Štifter (ODS) a Karel Bendl ze správy městských lesů, která na rezervaci velkých kopytníků dohlíží. ČTK to dnes sdělil ředitel společnosti Česká krajina Dalibor Dostál.
(Celý text)

Na Brněnsku se do šachty propadl kůň, vytáhli jej jeřábem
24. září 2017 12:18

LELEKOVI (ČTK) - Hasiči a veterináři dnes ráno zachránili koně, který se propadl do technologické šachty bazénu v Lelekovicích na Brněnsku. Z otvoru o stranách jen něco přes metr jej vyzvedl automobilový jeřáb. Novinářům to oznámil Jan Dvořák z hasičského záchranného sboru.
(Celý text)

Anketa Ekolistu: Hnutí Cesta považuje za největší ekologický problém stav půdy a znečistění podzemní i povrchové vody
24. září 2017 01:07

PRAHA (Ekolist) - Redakce Ekolistu oslovila všechny politické strany a hnutí, která kandidují do Poslanecké sněmovny, s krátkou anketou. Zde si můžete přečíst odpovědi Hnutí Cesta. Její volební program je zde.
(Celý text)

Středočeský kraj dodatečně vyhoví 187 žadatelům o dotace na kotle
23. září 2017 01:36

PRAHA (ČTK) - Středočeský kraj dodatečně vyhoví 187 neúspěšným žadatelům o dotace na nové kotle. Peníze na pořízení nového topidla získají ti zájemci, kteří letos v dubnu přišli zkrátka kvůli žádostem podaným kurýrem. Krajští zastupitelé v úterý pro tento účel uvolnili dalších 22,5 milionu korun. Dotace mohou lidé využít k nákupu nového ekologického kotle, například na plyn nebo biomasu, nebo tepelného čerpadla.
(Celý text)

Anketa Ekolistu: Pro Českou stranu národně sociální je největší problém energetika založená na uhlí
23. září 2017 01:33

PRAHA (Ekolist) - Redakce Ekolistu oslovila všechny politické strany a hnutí, která kandidují do Poslanecké sněmovny, s krátkou anketou. Zde si můžete přečíst odpovědi České strany národně sociální. Její volební program je zde.
(Celý text)

Praha začne měřit, zda nemají naftová auta vymontované filtry
22. září 2017 13:04

PRAHA (ČTK) - Praha chce kvůli zlepšení ovzduší zjistit, kolik jezdí ve městě naftových aut bez filtru pevných částí ve výfuku. Zároveň chce společně s policií kontrolovat stanice technické kontroly (STK), zda při kontrolách nepodvádí. Řekla to dnes pražská radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). První měření by se měla uskutečnit letos na podzim, další pak příští rok na jaře. Kromě měření aut Praha rovněž připravuje regulační řád, podle kterého bude postupovat při smogových situacích.
(Celý text)

Světové populace mořských želv jsou zřejmě na vzestupu
22. září 2017 08:39

SOLUŇ (ČTK) - Světové populace mořských želv jsou zřejmě na vzestupu. Vědci z Aristotelovy univerzity v Soluni totiž zjistili, že po historickém úbytku se želvám v posledních letech začíná znovu dařit. Výsledky vědecké práce ve středu otiskl časopis Science Advances.
(Celý text)

Lidé na Vysočině mohou znovu žádat o dotace na kotel od 20. října
22. září 2017 06:45

JIHLAVA (ČTK) - Obyvatelé Vysočiny budou moci znovu žádat o dotaci na výměnu starých kotlů v domácnostech od 20. října. V této druhé velké dotační vlně kraj může rozdělit 230,8 milionu korun, což je částka, jež umožní podpořit nákup skoro 2500 nových ekologičtějších kotlů. Žádosti bude v tomto kraji možné opět podávat osobně i elektronicky. Nová dotační pravidla v úterý schválila krajská rada.
(Celý text)

Kroměříž chystá novou výsadbu zeleně v polích na okraji města
22. září 2017 05:01

KROMĚŘÍŽ (ČTK) - Kroměřížská radnice připravuje výsadbu zeleně v polích na okraji města. Krajinné prvky tvořené stromy a keři by měly být poblíž sportovního letiště u soutoku řek Moravy a Kotojedky a v Trávnických zahrádkách v lokalitě zvaná Obora. Náklady činí podle projektu 4,2 milionu korun. Město žádá o evropskou dotaci, která může pokrýt až 100 procent této částky, řekl mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.
(Celý text)

Czech Nature Photo vyhrál Stanislav Macík se snímkem probouzejících se kaloňů
22. září 2017 04:00

PRAHA (ČTK) - Fotografií roku pilotního ročníku soutěže Czech Nature Photo se stal snímek Stanislava Macíka V očekávání noci. Je na něm zachycena skupinka kaloňů, kteří se právě probouzejí. Informoval o tom Radek Polák ze společnosti Czech Press Photo, která soutěž organizovala. Nejlepší snímek vybrala porota z 3140 fotografií, do sedmi kategorií je poslalo 467 autorů, kteří se věnují fotografování přírody.
(Celý text)

Zlínská zoo má kvůli úspoře nový vrt a nádrže na dešťovou vodu
22. září 2017 02:37

ZLÍN (ČTK) - Zlínská zoologická zahrada začala kvůli úspoře vody využívat nový vrt a nádrže na dešťovou vodu. Vloni ke dvěma kopaným šestimetrovým studním přibyl šedesátimetrový vrt. Předpokládá se, že bude zásobovat podstatnou část areálu. Nový vrt využívá zahrada od konce prázdnin, zoo bude při zásobování vodou mnohem soběstačnější, konkrétní čísla budou známa po uplynutí letošního roku, řekla mluvčí zahrady Romana Bujáčková.
(Celý text)

Volební program KSČM: Podpoříme dostavbu jaderných elektráren
22. září 2017 01:52

PRAHA (Ekolist) - Pokud byste v programu KSČM hledali jasné odpovědi ke konkrétním tématům, nepochodíte. Chcete vědět, jak se strana staví třeba k prolomení územních limitů těžby hnědého uhlí? Dozvíte se, že se strana „soustředí na nalezení společensky přijatelné a úměrné meze těžby nerostných surovin.“ Jedno environmentální téma je ale jasné. KSČM podporuje výstavbu dalších bloků v obou našich jaderných elektrárnách.
(Celý text)

Marek Zděradička: Nejlepší je auto, které do Prahy vůbec nedojede
22. září 2017 01:02

PRAHA (Ekolist) - Budoucností pražské dopravy budou tramvaje a železnice. Bude ale potřeba přesvědčit lidi, aby vystoupili z pohodlí svých aut a nastoupili do pohodlí veřejné dopravy. O pražské dopravě jsme hovořili s Markem Zděradičkou z Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy.
(Celý text)

Zlínský kraj rozdělí ve druhém kole dotací na nové kotle 155 milionů
21. září 2017 19:10

ZLÍN (ČTK) - Zlínský kraj dnes vyhlásil druhé kolo dotací na výměnu starých kotlů za ekologičtější nové. Mezi žadatele se rozdělí 155,3 milionu korun. Předpokládá se, že by peníze měly vyjít asi na 1500 žadatelů, řekl vedoucí krajského odboru řízení dotačních programů Martin Kobzáň. Příjem žádostí bude zahájen 25. října.
(Celý text)

Peníze na využívání dešťové vody ještě nejsou vyčerpané
21. září 2017 19:05

PRAHA (ČTK) - Dotační program na využívání dešťové a odpadní vody v domácnostech Dešťovka ještě není po dvou týdnech od spuštění druhého kola vyčerpaný. Stát v něm dává až 105.000 korun na domácnost, celkem chce nyní přerozdělit 240 milionů korun. Podpora může pokrýt maximálně polovinu ceny systému. V prvním kole s poloviční alokací peníze zmizely za 28 hodin. Informovala o tom tisková mluvčí Státního fondu životního prostředí Lucie Früblingová. Nyní byl ze začátku zájem stejný, pak se příjem žádostí zpomalil.
(Celý text)

Františkovy Lázně a Boží Dar třídí nejvíce odpadu v kraji
21. září 2017 13:01

PRAHA (ČTK) - Město Františkovy Lázně zvítězilo v soutěži Liga odpadů v třídění využitelných složek odpadu v Karlovarském kraji za rok 2016. Mezi obcemi do 1000 obyvatel vyhrál Boží Dar, který se na čelných místech soutěže umisťuje pravidelně. Kraj dnes rozdělil i ceny za třídění elektrodpadu.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 767 | Další
Další články:
22. září 2017 11:33
22. září 2017 11:30
22. září 2017 11:25
21. září 2017 15:53
21. září 2017 07:07

Online diskuse
Valašské Klobouky vybudovaly soustavu tůní k zadržování vody
25. září 2017 08:48

VAL. KLOBOUKY (ČTK) - Valašské Klobouky na Zlínsku vybudovaly soustavu tůní k zadržování vody v přírodě. Tři tůně o celkovém objemu 160 metrů krychlových jsou v lesní nivě Dešňanského potoka v lokalitě pod Svatým Hubertem. Informovala o tom mluvčí radnice Lenka Zvonková.
(Celý text)

Oxfordská místnost je domovem 10.000 pavouků. Vědci tu zkoumají duplicitní sady genů
25. září 2017 08:00

PRAHA (ČTK) - Klidná univerzitní budova v Oxfordu skrývá nejhorší noční můru každého arachnofoba - laboratoř plnou tisíců kanibalských pavouků. Píše o tom zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Průzkum: Kotel si nechává pravidelně zkontrolovat polovina Čechů
25. září 2017 07:50

PRAHA (ČTK) - Jednou za rok si nechává odborně prohlédnout svůj kotel pouze necelá polovina tuzemských domácností. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti E.ON prostřednictvím agentury Ipsos na vzorku 1500 respondentů. U plynových kotlů je pro domácnosti provozní revize sice nepovinná, ale doporučuje se. Jednou za tři roky ji naopak musí podle vyhlášky povinně provést právnické osoby a podnikatelé. Kotle na tuhá paliva si pak i domácnosti musí nechat zrevidovat každé dva roky, jinak jim hrozí pokuta až 20.000 korun.
(Celý text)

Program ČSSD: Uzákoníme postupné snižování závislosti na fosilních palivech
25. září 2017 01:38

PRAHA (Ekolist) - Odhlédněme od obecných prohlášení a podívejme se na konkrétní věci, které ČSSD hodlá prosadit či udělat. Pokud vám na srdci leží osud energetiky, pak ČSSD počítá s útlumem uhelných elektráren a rozvojem jaderné energetiky. Přednost má výstavba nového bloku v Dukovanech, výhledově by se měl dostavět i Temelín. Přednost dává strana centrální energetice, obnovitelné zdroje podpoří tam, kde to bude efektivní.
(Celý text)

Zubří sameček z milovické rezervace dostal jméno Turbulent Knight
24. září 2017 14:48

MILOVICE (ČTK) - První sameček zubra evropského, který se narodil v bývalém vojenském prostoru mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou, dostal jméno Turbulent Knight neboli Nezkrotný rytíř. V sobotu ho pokřtili místostarosta Benátek Pavel Štifter (ODS) a Karel Bendl ze správy městských lesů, která na rezervaci velkých kopytníků dohlíží. ČTK to dnes sdělil ředitel společnosti Česká krajina Dalibor Dostál.
(Celý text)

Na Brněnsku se do šachty propadl kůň, vytáhli jej jeřábem
24. září 2017 12:18

LELEKOVI (ČTK) - Hasiči a veterináři dnes ráno zachránili koně, který se propadl do technologické šachty bazénu v Lelekovicích na Brněnsku. Z otvoru o stranách jen něco přes metr jej vyzvedl automobilový jeřáb. Novinářům to oznámil Jan Dvořák z hasičského záchranného sboru.
(Celý text)

Anketa Ekolistu: Hnutí Cesta považuje za největší ekologický problém stav půdy a znečistění podzemní i povrchové vody
24. září 2017 01:07

PRAHA (Ekolist) - Redakce Ekolistu oslovila všechny politické strany a hnutí, která kandidují do Poslanecké sněmovny, s krátkou anketou. Zde si můžete přečíst odpovědi Hnutí Cesta. Její volební program je zde.
(Celý text)

Středočeský kraj dodatečně vyhoví 187 žadatelům o dotace na kotle
23. září 2017 01:36

PRAHA (ČTK) - Středočeský kraj dodatečně vyhoví 187 neúspěšným žadatelům o dotace na nové kotle. Peníze na pořízení nového topidla získají ti zájemci, kteří letos v dubnu přišli zkrátka kvůli žádostem podaným kurýrem. Krajští zastupitelé v úterý pro tento účel uvolnili dalších 22,5 milionu korun. Dotace mohou lidé využít k nákupu nového ekologického kotle, například na plyn nebo biomasu, nebo tepelného čerpadla.
(Celý text)

Anketa Ekolistu: Pro Českou stranu národně sociální je největší problém energetika založená na uhlí
23. září 2017 01:33

PRAHA (Ekolist) - Redakce Ekolistu oslovila všechny politické strany a hnutí, která kandidují do Poslanecké sněmovny, s krátkou anketou. Zde si můžete přečíst odpovědi České strany národně sociální. Její volební program je zde.
(Celý text)

Praha začne měřit, zda nemají naftová auta vymontované filtry
22. září 2017 13:04

PRAHA (ČTK) - Praha chce kvůli zlepšení ovzduší zjistit, kolik jezdí ve městě naftových aut bez filtru pevných částí ve výfuku. Zároveň chce společně s policií kontrolovat stanice technické kontroly (STK), zda při kontrolách nepodvádí. Řekla to dnes pražská radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). První měření by se měla uskutečnit letos na podzim, další pak příští rok na jaře. Kromě měření aut Praha rovněž připravuje regulační řád, podle kterého bude postupovat při smogových situacích.
(Celý text)

Světové populace mořských želv jsou zřejmě na vzestupu
22. září 2017 08:39

SOLUŇ (ČTK) - Světové populace mořských želv jsou zřejmě na vzestupu. Vědci z Aristotelovy univerzity v Soluni totiž zjistili, že po historickém úbytku se želvám v posledních letech začíná znovu dařit. Výsledky vědecké práce ve středu otiskl časopis Science Advances.
(Celý text)

Lidé na Vysočině mohou znovu žádat o dotace na kotel od 20. října
22. září 2017 06:45

JIHLAVA (ČTK) - Obyvatelé Vysočiny budou moci znovu žádat o dotaci na výměnu starých kotlů v domácnostech od 20. října. V této druhé velké dotační vlně kraj může rozdělit 230,8 milionu korun, což je částka, jež umožní podpořit nákup skoro 2500 nových ekologičtějších kotlů. Žádosti bude v tomto kraji možné opět podávat osobně i elektronicky. Nová dotační pravidla v úterý schválila krajská rada.
(Celý text)

Kroměříž chystá novou výsadbu zeleně v polích na okraji města
22. září 2017 05:01

KROMĚŘÍŽ (ČTK) - Kroměřížská radnice připravuje výsadbu zeleně v polích na okraji města. Krajinné prvky tvořené stromy a keři by měly být poblíž sportovního letiště u soutoku řek Moravy a Kotojedky a v Trávnických zahrádkách v lokalitě zvaná Obora. Náklady činí podle projektu 4,2 milionu korun. Město žádá o evropskou dotaci, která může pokrýt až 100 procent této částky, řekl mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.
(Celý text)

Czech Nature Photo vyhrál Stanislav Macík se snímkem probouzejících se kaloňů
22. září 2017 04:00

PRAHA (ČTK) - Fotografií roku pilotního ročníku soutěže Czech Nature Photo se stal snímek Stanislava Macíka V očekávání noci. Je na něm zachycena skupinka kaloňů, kteří se právě probouzejí. Informoval o tom Radek Polák ze společnosti Czech Press Photo, která soutěž organizovala. Nejlepší snímek vybrala porota z 3140 fotografií, do sedmi kategorií je poslalo 467 autorů, kteří se věnují fotografování přírody.
(Celý text)

Zlínská zoo má kvůli úspoře nový vrt a nádrže na dešťovou vodu
22. září 2017 02:37

ZLÍN (ČTK) - Zlínská zoologická zahrada začala kvůli úspoře vody využívat nový vrt a nádrže na dešťovou vodu. Vloni ke dvěma kopaným šestimetrovým studním přibyl šedesátimetrový vrt. Předpokládá se, že bude zásobovat podstatnou část areálu. Nový vrt využívá zahrada od konce prázdnin, zoo bude při zásobování vodou mnohem soběstačnější, konkrétní čísla budou známa po uplynutí letošního roku, řekla mluvčí zahrady Romana Bujáčková.
(Celý text)

Volební program KSČM: Podpoříme dostavbu jaderných elektráren
22. září 2017 01:52

PRAHA (Ekolist) - Pokud byste v programu KSČM hledali jasné odpovědi ke konkrétním tématům, nepochodíte. Chcete vědět, jak se strana staví třeba k prolomení územních limitů těžby hnědého uhlí? Dozvíte se, že se strana „soustředí na nalezení společensky přijatelné a úměrné meze těžby nerostných surovin.“ Jedno environmentální téma je ale jasné. KSČM podporuje výstavbu dalších bloků v obou našich jaderných elektrárnách.
(Celý text)

Marek Zděradička: Nejlepší je auto, které do Prahy vůbec nedojede
22. září 2017 01:02

PRAHA (Ekolist) - Budoucností pražské dopravy budou tramvaje a železnice. Bude ale potřeba přesvědčit lidi, aby vystoupili z pohodlí svých aut a nastoupili do pohodlí veřejné dopravy. O pražské dopravě jsme hovořili s Markem Zděradičkou z Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy.
(Celý text)

Zlínský kraj rozdělí ve druhém kole dotací na nové kotle 155 milionů
21. září 2017 19:10

ZLÍN (ČTK) - Zlínský kraj dnes vyhlásil druhé kolo dotací na výměnu starých kotlů za ekologičtější nové. Mezi žadatele se rozdělí 155,3 milionu korun. Předpokládá se, že by peníze měly vyjít asi na 1500 žadatelů, řekl vedoucí krajského odboru řízení dotačních programů Martin Kobzáň. Příjem žádostí bude zahájen 25. října.
(Celý text)

Peníze na využívání dešťové vody ještě nejsou vyčerpané
21. září 2017 19:05

PRAHA (ČTK) - Dotační program na využívání dešťové a odpadní vody v domácnostech Dešťovka ještě není po dvou týdnech od spuštění druhého kola vyčerpaný. Stát v něm dává až 105.000 korun na domácnost, celkem chce nyní přerozdělit 240 milionů korun. Podpora může pokrýt maximálně polovinu ceny systému. V prvním kole s poloviční alokací peníze zmizely za 28 hodin. Informovala o tom tisková mluvčí Státního fondu životního prostředí Lucie Früblingová. Nyní byl ze začátku zájem stejný, pak se příjem žádostí zpomalil.
(Celý text)

Františkovy Lázně a Boží Dar třídí nejvíce odpadu v kraji
21. září 2017 13:01

PRAHA (ČTK) - Město Františkovy Lázně zvítězilo v soutěži Liga odpadů v třídění využitelných složek odpadu v Karlovarském kraji za rok 2016. Mezi obcemi do 1000 obyvatel vyhrál Boží Dar, který se na čelných místech soutěže umisťuje pravidelně. Kraj dnes rozdělil i ceny za třídění elektrodpadu.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 767 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama