titulní strana > co píší jiní
Němec použil proti krtkovi dělobuchy, skončil v nemocnici
16. října 2019 00:30

BERLÍN (ČTK) - S těžkými zraněními nohy a oka skončil zaměstnanec durynské obce Sulza na východě Německa, který se pustil do nerovného boje s krtkem. Nepopulárního návštěvníka zahrad se pokusil vyhnat dělobuchy, uvedla dnes podle agentury DPA policie.
(Celý text)

Pražský dopravní podnik bude odstraňovat plevel horkou párou namísto chemických látek
16. října 2019 00:27

PRAHA (ČTK) - Pražský dopravní podnik (DPP) začne odstraňovat plevel mezi tramvajovými kolejemi pomocí horké páry namísto chemických látek. Pára způsobí, že rostlina přestane přijímat vodu a během několika dnů uschne. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě), zástupci DPP a představitelé společnosti Mira expert. Dopravní podnik se zároveň rozhodl vysazovat mezi koleje rozchodníky namísto travnatých pásů, které využíval dosud.
(Celý text)

ČR podle experta patří v kvalitě pitné vody v Evropě k průměru
16. října 2019 00:22

PRAHA (ČTK) - Česko patří v kvalitě pitné vody v Evropě k průměru, nikoli ke špičce. Je třeba zvýšit odbornost provozovatelů vodovodů a zlepšit mikrobiální kvalitu vody, tedy omezit vedlejší produkty z dezinfekce vody. K tomu nepomůže zpřísnění předpisů, ale tlak spotřebitelů, uvedl včera v Senátu na semináři věnovaném zajištění pitné vody František Kožíšek ze Státního zdravotního ústavu.
(Celý text)

Arnika: Chvaletická elektrárna loni zvýšila emise škodlivin
16. října 2019 00:20

PRAHA (ČTK) - Chvaletická hnědouhelná elektrárna loni výrazně zvýšila emise rakovinotvorných látek, skleníkových plynů a jedovaté rtuti. Podle organizace Arnika tak elektrárna loni zaznamenala nejvyšší nárůst škodlivin ze sledovaných firem. Vyplývá to ze žebříčků za rok 2018, které čerpají z dat Integrovaného registru znečišťování (IRZ) a které včera Arnika uvedla na tiskové konferenci. Největším znečišťovatelem jedovatými látkami je popáté Spolana, snížila ale emise škodlivých látek. Majitel chvaletické elektrárny uvedl, že snižuje emise znečišťujících látek, vyrobila ale rekordní množství elektřiny, takže množství některých látek se zvýšilo.
(Celý text)

Praha možná omezí světelný smog a pálení rostlinných zbytků
16. října 2019 00:17

PRAHA (ČTK) - Praha by mohla omezit světelné znečištění na svém území. Míru takzvaného světelného smogu by měla nechat zmapovat a následně vytvořit plán k jeho částečnému odstranění. Pražané by se také měli připravit na případné omezení spalování suchých větví a dalších rostlinných zbytků v otevřených ohništích. Oba doporučující dokumenty na včerejším jednání schválil magistrátní výbor pro infrastrukturu, technickou vybavenost a životní prostředí.
(Celý text)

Dillí začalo uvádět v platnost opatření proti smogu
16. října 2019 00:15

(ČTK) - Indická metropole Dillí, která byla loni nejvíce znečištěným městem světa, se snaží čelit emisím a smogu. Od včerejška je v Dillí zakázáno používání dieselových generátorů a příští týden se úřady chystají rozdat školákům v indické metropoli ochranné masky, informovala včera agentura AFP.
(Celý text)

Policie v Londýně zakázala další protesty Extinction Rebellion
16. října 2019 00:12

(ČTK) - Londýnská policie zakázala další protesty členů ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) v britské metropoli. V prohlášení z pondělního večera podle BBC varovala, že kdo se demonstrací zúčastní od pondělních 22:00 SELČ, může být zatčen. Někteří aktivisté ale včera podle agentury Reuters v protestech pokračovali, jejich cílem se stalo sídlo ministerstva dopravy.
(Celý text)

Plzeň se včera vrátila k odběru pitné vody z Úhlavy
16. října 2019 00:10

PLZEŇ (ČTK) - Plzeň se včera odpoledne vrátilo k odběru pitné vody z Úhlavy. Vodárna Plzeň z ní bude znovu pouštět vodu do své úpravny, protože v pondělí a v noci na úterý výrazně klesly hodnoty nebezpečných látek v Úhlavě, řekla včera mluvčí magistrátu Eva Barborková. Do řeky se minulý týden dostaly prostředky na impregnaci dřeva, které unikly z klatovské firmy do Drnového potoka a s ním pak do Úhlavy. Plzeň odstavila v neděli večer úpravnu vody a do kohoutků tekla voda ze zásobních vodojemů. V pondělí vodárna začala díky náhradnímu hadicovému vedení dočasně brát a upravovat vodu z Radbuzy.
(Celý text)

V Žatci má zatím čip třetina psů, od ledna bude ze zákona povinný
16. října 2019 00:07

ŽATEC (ČTK) - V Žatci je čipovaná zatím asi třetina psů, od 1. ledna příštího roku bude ze zákona povinné označování všech psů mikročipem. Bez něj bude očkování psů proti vzteklině bráno jako neplatné. Ukládá to novela veterinárního zákona a za nedodržení povinnosti hrozí majitelům pokuta. Včera to řekl novinářům mluvčí města Tomáš Kassal. Čip slouží k prokázání platné vakcinace proti vzteklině a lépe se pomocí něj zjišťuje identita psa v případě zatoulání, kontroly či monitoringu chovu. Usnadňuje tím i zamezení fungování takzvaných množíren psů.
(Celý text)

Jaký je svět mravenců? V mnoha ohledech fascinující, říká entomolog Klimeš
15. října 2019 01:52

PRAHA (Ekolist) - Petr Klimeš studuje poměrně málo probádané mravence z pralesů Nové Guineje a Bornea, jako modelovou skupinu pro výzkum ekologii společenstev, se specializací na mravence žijící v korunách tropických stromů. „Začal jsem tak prvotními otázkami, proč je tolik druhů v původních pralesích, a mnohem méně v lesích, co vyrostou v sukcesi po jejich vykácení. Na to teď díky mému výzkumu známe odpověď, že ani tak nejde o rozmanitost druhů stromů v tropech, ale spíše o rozmanitost hnízdních příležitostí a dostatečné výšky vegetace pro mravence,“ říká Klimeš.
(Celý text)

Evropský soudní dvůr rozhodl, že je možné jít na vlky s puškou. Ale není to zelená k jejich odstřelu
15. října 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Zprávu o tom, že Evropský soudní dvůr nyní zamítl předběžné rozhodnutí nejvyššího finského soudu, bychom v proudu novinek ze světa nejspíš snadno přehlédli. Přitom právě tohle rozhodnutí se může pro evropskou ochranu přírody stát zásadním precedentem. Jak to? Lov se díky němu oficiálně stal jedním z povolených nástrojů managementu populací ohrožených druhů. Dlužno doplnit, že za velmi specifických podmínek. Píše o tom GreenNews.ie.
(Celý text)

Části berlínské zdi slouží ke třídění odpadů v německé metropoli
15. října 2019 00:30

BERLÍN (ČTK) - Části berlínské zdi, která padla před 30 lety 9. listopadu 1989, jsou dnes k vidění v galeriích, památnících a vzdělávacích institucích po celém světě - od Dánska a Británie, přes Uzbekistán a Koreu až po Havaj a Tongu. Ne všechny kusy stavby, která německou metropoli dělila 28 let, mají ale tak vznosné poslání. Část jich totiž dnes v Berlíně slouží ke třídění odpadů.
(Celý text)

SmVaK Ostrava zavádí systém sdíleného vývozu odpadních vod z žump
15. října 2019 00:26

FRÝDEK-MÍSTEK (ČTK) - Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK), která v Moravskoslezském kraji dodává vodu 730.000 lidí, zavádí systém sdíleného vývozu odpadních vod ze žump a septiků. Chce tím pomoci řádně zlikvidovat odpadní vody lidem, kteří nemají domy napojené na veřejnou kanalizaci. Sdělil to mluvčí SmVaK Marek Síbrt.
(Celý text)

Nový rybník v Příbrami se vylovil a dostane čisticí rostliny
15. října 2019 00:22

PŘÍBRAM (ČTK) - Nový rybník v Příbrami má problémy s kvalitou vody. Radnice ho proto nechala vypustit a osadí ho rostlinami, které budou napomáhat čištění vody. Změní se také skladba ryb, která není ideální, řekl starosta Jan Konvalinka (za ANO).
(Celý text)

Australský zemědělec podal žalobu kvůli glyfosátu, má rakovinu
15. října 2019 00:20

(ČTK) - Žalobu na německou společnost Bayer kvůli výrobku obsahujícímu glyfosát minulý týden podal australský farmář, u něhož se rozvinula rakovina. Kontroverzní herbicid, který muž používal více než 40 let, je podle něj zodpovědný za jeho zdravotní stav. Jedná se o první podobnou žalobu zemědělce proti Bayeru v Austrálii, informovala tamní televize ABC.
(Celý text)

Ministerstva životního prostředí dá 100 milionů Kč na rozvoj obcí v národních parcích
15. října 2019 00:18

(ČTK) - Investovat do oprav cest, šetrnějšího osvětlení i spolufinancovat náročnější projekty mohou obce a organizace na území národních parků s pomocí dotace ministerstva životního prostředí (MŽP). Úřad letos opět uvolní 100 milionů korun. Zvedl také strop pro podporu některých aktivit. Žádosti o dotace přijímá Státní fond životního prostředí (SFŽP) od pondělí 18. listopadu, uvedlo ministerstvo v tiskové zprávě.
(Celý text)

Svoz komunálního odpadu lidem v Praze podraží o 30 procent
15. října 2019 00:15

PRAHA (ČTK) - Svoz komunálního odpadu v Praze domácnostem podraží o 30 procent, změnu znění vyhlášky o svozu odpadu včera schválili pražští radní. Chtějí tak snížit částku, kterou musí město za svoz každoročně doplácet. Zvýšení poplatku přinese do městské pokladny ročně asi 220 milionů korun navíc. Nyní domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru. Opozice zdražení kritizuje. Radní také schválili zavedení služby svozu bioodpadu, jehož cena bude proti současnosti o polovinu nižší.
(Celý text)

Dnešní debatu kraje o kůrovci na Šumavě odmítli vědci i NP
15. října 2019 00:12

VIMPERK (ČTK) - Debaty o kůrovcové kalamitě na Šumavě, kterou chystá na dnešek Jihočeský kraj, se nezúčastní ani vedení šumavského národního parku, ani zástupci platformy Vědci pro Šumavu. Obě instituce to včera oznámily novinářům. Kritizovaly termín i pojetí debaty. Kraj debatu pořádá dnes ve 13:00 ve Vimperku na Prachaticku. Platforma včera kritizovala i tvrzení jihočeské hejtmanky Ivany Stráské (ČSSD), že vědci účast odmítli.
(Celý text)

Soud se slovenskou majitelkou uhynulých tygřat skončil narovnáním
15. října 2019 00:10

VÍDEŇ (ČTK) - Soud se slovenskou majitelkou dvou uhynulých tygřat včera v rakouském Korneuburgu vyústil v podmíněné zastavení trestního stíhání. Čtyřiatřicetiletá obžalovaná souhlasila s možností narovnání zaplacením částky 600 eur (zhruba 15.500 Kč), kterou stanovil soud. Informovala o tom agentura APA. Státní zastupitelství proti tomu nemělo námitek.
(Celý text)

ČIŽP uložila pokutu provozovateli litvínovské skládky za azbest
15. října 2019 00:08

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Ústí nad Labem uložili pokutu 100.000 korun provozovateli skládky Celio v Litvínově. Nepřekryl nebezpečný azbest a překročil kapacitu překladiště. Firma se proti pokutě neodvolala, pokuta je platná, řekla včera novinářům zástupkyně tiskové mluvčí ČIŽP Jana Jandová. Vyjádření provozovatele skládky se zjišťuje.
(Celý text)

ČIŽP uložila pokutu provozovateli litvínovské skládky za azbest
15. října 2019 00:08

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Ústí nad Labem uložili pokutu 100.000 korun provozovateli skládky Celio v Litvínově. Nepřekryl nebezpečný azbest a překročil kapacitu překladiště. Firma se proti pokutě neodvolala, pokuta je platná, řekla včera novinářům zástupkyně tiskové mluvčí ČIŽP Jana Jandová. Vyjádření provozovatele skládky se zjišťuje.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 945 | 946 | 947 | 948 | 949 | .. | 2148 | Další
Další články:
21. května 2024 05:45
20. května 2024 06:05
19. května 2024 06:14
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02

Online diskuse
O ochraně Soutoku se bez výsledku jedná už půl století
21. května 2024 05:25

PRAHA (Ekolist) - Lužní lesy nad soutokem Moravy a Dyje, známé také jako Soutok nebo Moravská Amazonie, jsou přírodně nejbohatší lesy u nás. Pro řadu druhů živočichů, hub a rostlin jsou hlavním nebo jediným místem výskytu u nás. Vlastníkem je český stát, který se před více než dvaceti lety zavázal k jejich ochraně. Tu dosud nebyl schopen zajistit. Toto cenné území ale řádnou péči a ochranu potřebuje nutně a co nejdříve.
(Celý text)

Vláda projedná návrh zákona o ochraně ovzduší a jeho připomínky
21. května 2024 01:24

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí ve středu předloží vládě k projednání návrh zákona, kterým se mění zákon o ochraně ovzduší a další související zákony. Cílem novely je změnit platnou právní úpravu tak, aby co nejlépe odpovídala aktuálním potřebám v oblasti ochrany ovzduší. Meziresortní řízení návrhu zákona skončilo v loni v červnu. Návrh zákona se předkládá vládě k projednání s třemi rozpory, u kterých se nenalezla shoda.
(Celý text)

O prodloužení výjimky pro rtuť pro elektrárnu Počerady rozhodne ministerstvo
21. května 2024 01:00

(ČTK) - Nevládní organizace a spolky se odvolaly proti prodloužení emisní výjimky pro rtuť pro uhelnou elektrárnu Počerady na Lounsku. Rozhodovat o odvolání bude ministerstvo životního prostředí. Výjimka má skončit u dvou kotlů 30. června, u dalšího na konci roku a u zbylých dvou 30. června 2025. Elektrárna Počerady patří pod skupinu Sev.en Česká energie finančníka Pavla Tykače.
(Celý text)

Praha rozšíří svoz zbytků jídla ze škol i na domovy pro seniory
21. května 2024 00:29

PRAHA (ČTK) - Pražský magistrát rozšíří svoz zbytků jídla ze školních jídelen i na domovy pro seniory, které provozuje. O službu podle schváleného dokumentu projevilo zájem osm z deset domovů. Město také službu začne poskytovat dalším 20 školám ke 400, které již ji využívají. Svoz takzvaného gastroodpadu magistrát rovněž testuje pro domácnosti v některých městských částech.
(Celý text)

U Hrádku n. N. myslivci ulovili další divoké prase nakažené africkým morem
20. května 2024 23:16

HRÁDEK NAD NISOU (ČTK) - V Hrádku nad Nisou na Liberecku u hranic s Polskem myslivci ulovili další divoké prase nakažené africkým morem prasat. Laboratoř státního veterinárního ústavu nákazu potvrdila u kusu ulovené v katastru Václavic, informoval dnes ČTK zastupující mluvčí Státní veterinární správy ČR Petr Majer. Nákaza byla potvrzena u zvířete uloveného v takzvaném uzavřeném pásmu II, nebude to tak znamenat další změny hranic ochranných pásem vymezených kolem míst výskytu nákazy.
(Celý text)

Japonsko zavedlo on-line rezervace pro výstup na horu Fudži
20. května 2024 18:57

TOKIO (ČTK) - Japonsko dnes zavedlo on-line rezervace pro turisty, kteří chtějí vystoupit na nejvyšší japonskou horu Fudži po nejfrekventovanější stezce vedoucí na vrchol. Stezku, která bývá obvykle otevřená od 1. července do 10. září, v posledních letech zaplavily davy návštěvníků, což vyvolává zvýšené riziko nehod a obavy z ničení životního prostředí v oblasti. Japonské úřady již dříve oznámily, že denní počet návštěvníků omezí na 4000 a výstup zpoplatní.
(Celý text)

Aktivisté zvažují právní kroky proti rozšíření německé továrny automobilky Tesla
20. května 2024 18:40

Grünheide (Německo) (ČTK) - Ekologičtí aktivisté zvažují právní kroky proti plánovanému rozšíření továrny amerického výrobce elektromobilů Tesla v obci Grünheide v německé spolkové zemi Braniborsko. Agentuře DPA to dnes řekl šéf braniborské pobočky ekologické organizace Naturschutzbund Deutschland (Nabu) Björn Ellner.
(Celý text)

Ministerstvo zemědělství dá na rozvoj venkova 5 miliard korun, o využití peněz rozhodnou regiony
20. května 2024 18:38

LIBEREC (ČTK) - Téměř pět miliard korun na dotacích dostanou do roku 2027 místní akční skupiny (MAS) v programu na rozvoj venkova. Nová pravidla umožní akčním skupinám, což jsou sdružení občanů, neziskových organizací nebo obcí, využít peníze nejen na spolupráci mezi sebou, ale také na projekty, které samy uznají za nejdůležitější pro daný region. Může jít například o investice do stezek nebo sociálních služeb pro seniory. Zároveň jim podstatně ubude byrokracie, uvedlo ministerstva zemědělství.
(Celý text)

Ministerstvo od září sníží dotace na výměnu kotlů. Zároveň oznámilo, jak budou probíhat kontroly
20. května 2024 14:35

PRAHA (Ekolist) - Zákaz využívání kotlů první a druhé emisní třídy začne platit od 1. září 2024. Mnoho občanů již využilo podporu z kotlíkových dotací i z programu Nová zelená úsporám. Ty, kteří nevyhovující kotle ještě nevyměnili, Ministerstvo životního prostředí nabádá, aby tak učinili a využili do konce srpna jedinečné příležitosti čerpat aktuální výši dotací. Od 1. září sice bude podpora pokračovat, ale bude výrazně nižší. Pokud si navíc domácnosti stihnou o dotaci požádat do konce srpna, i když nestihnou kotel vyměnit, budou k tomu úředníci při kontrolách přihlížet. A nově bude možné od září zažádat o dotaci na výměnu všech uhelných kotlů.
(Celý text)

Ostravská zoo bude hostit mezinárodní ochranářskou konferenci
20. května 2024 11:01

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada bude v červenci hostit mezinárodní ochranářskou konferenci EAZA Conservation Forum 2024. Účastnit se jí bude více než stovka zástupců institucí z celého světa, sdělila mluvčí zahrady Šárka Nováková.
(Celý text)

Případem nevhodného uložení tun fosforu v Rajhradě se bude zabývat odvolací soud
20. května 2024 10:54

(ČTK) - Případem nevhodného uložení 19 tun nebezpečného bílého fosforu v Rajhradě na Brněnsku se bude zabývat odvolací Vrchní soud v Olomouci. Krajský soud v Brně na začátku dubna za neoprávněné nakládání s odpady a obecné ohrožení potrestal obžalovaného muže 20 měsíci vězení, dva další podmíněnými a peněžitými tresty, tresty dal i dvěma firmám. Všichni kromě jedné firmy se proti rozsudku odvolali. Odvolal se i žalobce a žádá přísnější tresty. ČTK o odvoláních informovala mluvčí krajského soudu Klára Belkovová.
(Celý text)

Projekty přeměny Mostecka a vzdělávání v Ústeckém kraji mohou získat peníze z EU
20. května 2024 10:53

(ČTK) - Projekty využití těžební lokality na Mostecku a vzdělávání zaměřené na přeměnu průmyslového regionu v základních a mateřských školách v Ústeckém kraji by mohly získat dotaci z Evropské unie. Oba strategické projekty doporučila Regionální stálá konference Ústeckého kraje ministerstvu životního prostředí k posouzení. Kraj to uvedl na webu.
(Celý text)

Má to smysl. Po deseti letech vytrhávání invazní boryt z Pálavy téměř zmizel
20. května 2024 02:04

PRAHA (Ekolist) - Dlouhodobé systematické úsilí ochranářů a stovek dobrovolníků přináší výsledky. Invazní boryt barvířský v národní přírodní rezervaci Děvín se už téměř podařilo zlikvidovat.
(Celý text)

Nová studie našla ve více než polovině vzorků spermatu vysoké množství herbicidu glyfosátu
20. května 2024 01:49

(ČTK) - Více než 55 procent vzorků spermatu z francouzské kliniky pro léčbu neplodnosti obsahovalo vysoké množství glyfosátu, nejběžnějšího prostředku na hubení plevele na světě. Zjistila to nová studie, která vyvolává další otázky ohledně dopadu této chemické látky na reprodukční zdraví a celkovou bezpečnost, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Analytik: Oblíbenou dezinformací popíračů změn klimatu jsou teorie o spiknutí
20. května 2024 01:45

(ČTK) - U popíračů změn klimatu jsou v posledních letech oblíbené konspirační teorie, které tvrdí, že informace o klimatické změně jsou výsledkem spiknutí. ČTK to řekl analytik Vojtěch Pecka. Škála různorodosti těchto teorií je podle něj široká, jejich motivace jsou ekonomické, ideologické či geopolitické a mocenské. K popíračům klimatických změn podle Pecky patří nejen třeba zástupci fosilního průmyslu, nýbrž i států jako například Rusko nebo Saudská Arábie, které jsou závislé na exportu fosilních paliv.
(Celý text)

Chystaná novela legalizuje komerční chov zvířat, kritizuje ji unie zoologických zahrad
20. května 2024 00:48

(ČTK) - Unie českých a slovenských zoologických zahrad nesouhlasí s chystanou novelou zákona o zoologických zahradách. Podle ní by pomohla legalizovat doposud nezákonný komerční chov volně žijících zvířat a podpořila by tak nelegální aktivity a obchod se zvířaty. Novela totiž počítá se zavedením akreditovaných zařízení, jako jsou například zookoutky, pro která ale mají platit méně přísná pravidla než pro zoologické zahrady. ČTK to dnes sdělil prezident Unie českých a slovenských zoologických zahrad a ředitel olomoucké zoo Radomír Habáň. Organizace sdružuje 18 zoologických zahrad v Česku a na Slovensku.
(Celý text)

Příběh unikátní zahrady pod Nuselským mostem začal před sto lety
19. května 2024 19:20

PRAHA (ČTK) - V údolí pod pražským Nuselským mostem se nachází nevšední a stále pro mnoho lidí neznámá Umělecká zahrada, která vznikla před sto lety okolo prosperující sochařské dílny. Na úzkém pozemku podél železniční trati doplňují stromy, keře, trávníky a záhony s květinami desítky uměleckých děl - sochy, busty a reliéfy, vstupní portály, sloupy, fontány či altány s posezením. Pozoruhodnou i pohnutou historii tohoto místa připomíná nově otevřená výstava v galerii zahrady, která mapuje umění sochařů a štukatérů z přelomu 19. a 20. století. Areál je veřejnosti přístupný do konce října, a to každou středu a sobotu od 10:00 do 16:00. ČTK to řekl majitel Umělecké zahrady Vojtěch Haluza, který stojí za její novodobou obnovou.
(Celý text)

Tokio bojuje proti mývalům. Z mazlíčků se stala hrozba pro ekosystém
19. května 2024 18:32

TOKIO (ČTK) - Japonské hlavní město už vyhrálo bitvu, která měla za cíl dostat pod kontrolu populaci obřích, hladových vran. Nyní se ale tokijské úřady pustily do mnohem tvrdšího oříšku: do další zvířecí hrozby v podobě mývalů severních, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Plzeň dá peníze na školní včelí úly, květinovou louky i na řezy stromů
19. května 2024 18:04

PLZEŇ (ČTK) - Plzeň podpoří sedm projektů ze svého fondu životního prostředí více než 680 000 korunami. Peníze dá například na školní včelí úly, založení květinové louky, péči o zelenou fasádu nebo na řezy vzrostlých stromů a nádrže na vodu na městských hřbitovech. Dotace tento týden schválili zastupitelé.
(Celý text)

Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2148 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama