titulní strana > co píší jiní
Německá vláda se dohodla se zeměmi na klimatickém balíčku
16. prosince 2019 00:24

(ČTK) - Zástupci německé vlády se v noci na dnešek domluvili s představiteli spolkových zemí na zvýšení ceny tuny CO2 v chystaném národním systému emisních povolenek v oblastech dopravy a bydlení z dosud plánovaných deseti eur (255 korun) na 25 eur k 1. lednu 2021. Informovala o tom agentura DPA. Obě strany se na upraveném balíčku opatření proti klimatickým změnám dohodly po dlouhých jednáních. V pátek tak může opatření schválit Spolková rada, kterou tvoří zástupci 16 spolkových zemí. Spolkový sněm balíček na ochranu klimatu schválil už v listopadu.
(Celý text)

Thunbergová chtěla politiky postavit ke zdi, pak výrok zmírnila
16. prosince 2019 00:22

(ČTK) - Švédská aktivistka Greta Thunbergová se omluvila za svůj výrok o potřebě postavit světové politiky ke zdi za průtahy madridské konference o klimatu. Na twitteru zmírnila svou brutální výzvu s odkazem na nepřesnost překladu. V Madridu se delegáti téměř 200 zemí stále přeli o text závěrečných dokumentů, přestože konference měla původně skončit v pátek, nakonec skončila včera bez shody.
(Celý text)

Podle Obamy jsou u klimatu ostrovní země morálním apelem pro svět
16. prosince 2019 00:20

(ČTK) - Podle Baracka Obamy představují ostrovní národy a chudé pobřežní země morální apel na zbytek světa, který by měl nyní začít jednat. Bývalý americký prezident to v pátek řekl mladým lidem na klimatické konferenci v hlavním městě Malajsie Kuala Lumpur, uvedla agentura Reuters.
(Celý text)

Odpadní vodu umíme vyčistit mnohem lépe. Ale nemusíme a tak to neděláme, říká hydrobiolog Pavel Rosendorf
16. prosince 2019 00:17

PRAHA (Ekolist) - Odpadní vody po staletí svádíme do řek, potoků a rybníků. A zhruba několik desítek let znečištěnou vodu čistíme, než ji vypustíme zpátky do přírody. Jak dobře dnes umíme vodu vyčistit a jak znečištění ovlivňuje život v řece?
(Celý text)

Náklady na dodatečná opatření proti emisím činí zhruba 22 miliard
16. prosince 2019 00:15

(ČTK) - Šest nových prioritních opatření, které povedou ke snížení emisí, obsahuje aktualizovaný Národní program snižování emisí ČR. Patří mezi ně dodatečné snížení emisí k roku 2030 ve veřejné energetice a výrobě tepla a v silniční dopravě, obměna zdrojů tepla v lokálním vytápění domácností nebo podpora pastevního chovu. Náklady činí zhruba 22 miliard korun. Materiál, který mají novináři k dispozici, dnes projedná vláda.
(Celý text)

Zoologové v Tatrách odchytili jeleny a laně, převezou je do ČR
16. prosince 2019 00:13

BRATISLAVA (ČTK) - Po medvědech si ve Vysokých Tatrách na Slovensku zvykli navštěvovat obydlené lokality v podhůří nejvyššího pohoří země také jeleni. Kvůli zajištění bezpečnosti obyvatel a návštěvníků Tater zoologové v uplynulých dnech odchytili dva jeleny a tři laně, které nyní převezou do Česka. V pátek o tom informoval slovenský podnik Státní lesy TANAP, který spravuje lesy na území Tatranského národního parku.
(Celý text)

Za psy budou od ledna v Praze platit i všichni hlášení cizinci
16. prosince 2019 00:11

PRAHA (ČTK) - Za psy budou v Praze od ledna platit také cizinci s pobytem v hlavním městě. Přestal se rozlišovat rozdíl mezi přihlášením k trvalému pobytu a hlášením místa pobytu. Rozšířil se tím okruh poplatníků. Na základě novely zákona pražští zastupitelé v pátek schválili změnu vyhlášky o poplatku ze psů. Nově mají na nižší poplatek nárok také lidé starší 65 let. Nadále bude platit pro všechny, kteří pobírají důchod a je jejich jediným zdrojem příjmu. Stávající sazba se nemění.
(Celý text)

Ve Vsetíně se zvýší poplatek za odpad z 492 Kč na 600 Kč za rok
16. prosince 2019 00:08

VSETÍN (ČTK) - Lidé ve Vsetíně budou od příštího roku platit více za svoz komunálního odpadu. Kvůli rostoucím nákladům na odvoz a zpracování odpadu se poplatek zvýší z nynějších 492 korun na 600 korun ročně, řekl v pátek novinářům starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL).
(Celý text)

Vědci AV ČR vytvořili nejrozsáhlejší databázi půdních hub
15. prosince 2019 00:50

(ČTK) - Nejrozsáhlejší současnou databázi houbových komunit vytvořili vědci z Mikrobiologického ústavu Akademie věd ČR. Získali díky ní nové poznatky ohledně rozmanitosti hub, jejich vztahu s prostředím i možných hrozeb spjatých s teplotními změnami, uvedla mluvčí ústavu Lucia Hronková v tiskové zprávě.
(Celý text)

Český startup připravil novou verzi systému pro sledování žraloků
15. prosince 2019 00:25

(ČTK) - Pražský startup Mapotic připravil a spustil novou verzi systému na sledování žraloků pro americkou neziskovou organizaci OCEARCH. Ta ve spolupráci s vědci sbírá data o pohybu žraloků v oceánech a změnách jejich migračních tras. Dosavadní verze už nezvládala nároky na sledování většího množství žraloků, uvedl ve čtvrtek Ivoš Gajdorus z Mapotic v tiskové zprávě.
(Celý text)

Jizerskohorské bučiny usilují o zápis na seznam UNESCO
14. prosince 2019 00:50

LIBEREC (ČTK) - Národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny v Jizerských horách usiluje o zápis na seznam UNESCO. Pokud by se to podařilo, bylo by to první území přírodního světové dědictví v České republice, řekl Jiří Hušek z oddělení Správy chráněné krajinné oblasti (CHKO) Jizerské hory Agentury ochrany přírody a krajiny (AOPK). Česko má zatím na seznamu UNESCO 14 památek v kategorii kulturního dědictví a dalších šest položek mezi nehmotným kulturním dědictví.
(Celý text)

V Keni běhá žirafa s křivým krkem, je však v pořádku
14. prosince 2019 00:30

(ČTK) - Dlouhý krk je pro žirafu v africké savaně velmi užitečný. Může díky němu okusovat listy v korunách stromů, a nemusí tak soupeřit o potravu s dalšími savci. Na podivný exemplář ale narazil ochránce přírody v jihovýchodní Keni: žirafí samec sice má dlouhý krk, na první pohled je však patrné, že byl zřejmě zlomený. Přesto zvíře působí spokojeným dojmem, píše britský bulvární list Daily Mail.
(Celý text)

Viktoriiny vodopády z mapy nemizí
13. prosince 2019 12:45

PRAHA (Ekolist) - Dokládat negativní vliv klimatických změn a ničivé sucho tím, že světu ukážete půlku snímku Viktoriiných vodopádů, respektive tu polovinu, která je v momentálním nedeštivém období vyschlá pravidelně pokaždé, není úplně dobrá ukázka férové práce žurnalistů. Je to podobné, jako demonstrovat zhoubný vliv globálního ochlazení a příchodu nové doby ledové do Čech lednovými fotkami ze Sněžky.
(Celý text)

ČIŽP zastavila provoz čistírny odpadních vod Březhrad. Její provoz by mohl ohrozit zdroj pitné vody
13. prosince 2019 11:58

HRADEC KRÁLOVÉ (Ekolist) - Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) zastavili provoz čistírny odpadních vod Březhrad. Její provozovatel, společnost Purum, provozovala čistírnu tři měsíce nelegálně. Firma také nedoložila, jakým způsobem naložila s minimálně 1220 m3 odpadních vod. Inspekce se rozhodla zastavit provoz čistírny především proto, že se nachází blízko podzemního zdroje pitné vody.
(Celý text)

Summit EU se shodl na klimatické neutralitě, Polsko má výjimku
13. prosince 2019 00:28

BRUSEL (ČTK) - Lídři 26 zemí Evropské unie se dnes nad ránem po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Výjimku ze závazku si vyjednalo Polsko, o jehož pozici bude jednat summit v červnu příštího roku. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Závěry obsahují zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko.
(Celý text)

Babiš: Je černé na bílém, že bez jádra ČR neutralitu nezvládne
13. prosince 2019 00:27

BRUSEL (ČTK) - Česká republika se dnes mohla přihlásit k ambici Evropské unie dosáhnout do roku 2050 uhlíkovou neutralitu, protože se do závěrů zasedání Evropské rady podařilo prosadit zmínku o jaderné energii. Uvedl to český premiér Andrej Babiš, podle něhož jednání pro ČR dopadla velice dobře. Společné prohlášení lídrů EU ale neobsahuje slova o podpoře jádra, pouze formulaci, že některé členské země řadí tento zdroj do svých "energetických mixů". Předseda vlády si kromě toho pochvaloval i celkovou atmosféru na prvním summitu unie, který coby nový šéf Evropské rady vede bývalý belgický premiér Charles Michel.
(Celý text)

Trump doporučil Thunbergové, aby se zklidnila a zašla si do kina
13. prosince 2019 00:23

(ČTK) - Americký prezident Donald Trump doporučil ve svém včerejším ranním tweetu Švédce Gretě Thunbergové, která se stala symbolem mladých lidí dožadujících se účinnějšího boje proti klimatickým změnám, aby se zklidnila a šla raději s kamarádkou do kina. Thunbergová na to reagovala velmi rychle a získala si tím ocenění mnoha lidí, když svou charakteristiku na twitterovém účtu rozšířila v duchu Trumpova doporučení. Trump tweet napsal krátce potom, co časopis Time ve středu vyhlásil Thunbergovou osobností roku.
(Celý text)

Svaz: Česko má slabé plány pro rozvoj moderní energetiky
13. prosince 2019 00:20

PRAHA (ČTK) - Česko má slabé plány pro rozvoj moderní energetiky, existuje přitom řada impulsů, které ho v této oblasti mohou posunout vpřed. Při včerejší debatě o inovacích v moderní energetice v Praze to řekl programový ředitel Svazu moderní energetiky (SME) Martin Sedlák. Česko má podle něj mimo jiné jeden z nejnižších závazků v rozvoji obnovitelných zdrojů pro výrobu elektřiny v Evropské unii.
(Celý text)

EU nemá podporovat jadernou energii, řekl lucemburský premiér
13. prosince 2019 00:17

BRUSEL (ČTK) - Jaderná energie by se neměla podporovat z unijních peněz, její financování je záležitostí jednotlivých zemí. Před začátkem včerejšího summitu EU to řekl lucemburský premiér Xavier Bettel, který nechce připustit zmínku o takzvaném zeleném financování jaderné energie v usnesení schůzky unijních lídrů. To před zahájením summitu původně požadovala Česká republika, podporovaná Polskem a Maďarskem.
(Celý text)

Proti jmelí zabírá postřik, který testuje Mendelova univerzita
13. prosince 2019 00:15

VRANOVICE (ČTK) - Jmelí není jen oblíbená vánoční dekorace, ale také parazit, který škodí hostitelským stromům. Odborníci z Mendelovy univerzity našli způsob, jak prostřednictvím postřiku jmelí likvidovat. Před Vánoci ale řeší paradoxní problém - sběrači jmelí jim kradou ze stromků vzorky, řekl včera mluvčí univerzity Filip Vrána.
(Celý text)

Proti jmelí zabírá postřik, který testuje Mendelova univerzita
13. prosince 2019 00:15

VRANOVICE (ČTK) - Jmelí není jen oblíbená vánoční dekorace, ale také parazit, který škodí hostitelským stromům. Odborníci z Mendelovy univerzity našli způsob, jak prostřednictvím postřiku jmelí likvidovat. Před Vánoci ale řeší paradoxní problém - sběrači jmelí jim kradou ze stromků vzorky, řekl včera mluvčí univerzity Filip Vrána.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 906 | 907 | 908 | 909 | 910 | .. | 2135 | Další
Další články:
27. dubna 2024 06:00
26. dubna 2024 15:11
26. dubna 2024 06:00
25. dubna 2024 05:55
24. dubna 2024 17:16

Online diskuse
Pastva skotu přinesla ptačímu parku u Dubňan pestrost, těší ornitology
28. dubna 2024 14:15

DUBŇANY (ČTK) - Do ptačího parku Kosteliska u Dubňan na Hodonínsku se díky pastvě uherského skotu začaly vracet vzácné druhy rostlin, mizí naopak náletové dřeviny či nepůvodní zlatobýl. Pastva má podle ornitologů, kteří se o lokalitu starají, také významně pozitivní efekt na druhovou pestrost.
(Celý text)

Bonobové nejsou zas tak mírumilovní, jak jsme si mysleli
28. dubna 2024 05:55

PRAHA (Ekolist) - Ohrožený druh bonobo, lidoop ze středoafrického deštného pralesa, má pověst tak trochu hipíka. Bonobové jsou známí jako mnohem mírumilovnější než jejich bojovní příbuzní šimpanzi. Žijí v matriarchálních společnostech, provozují rekreační sex a vykazují známky spolupráce uvnitř i vně svých bezprostředních sociálních skupin. Prostě pohoda.
(Celý text)

Portál MiSe Klima - nový digitální průvodce klimatickou změnou
28. dubna 2024 05:00

PRAHA (Ekolist) - Nový digitální průvodce nabízí široké veřejnosti veškeré informace o klimatických opatřeních, která pomáhají zmírňovat dopady změny klimatu. Základ portálu tvoří jejich katalog, který byl sestaven pracovníky poradenských center financovaných v rámci projektu LIFE COALA. K dispozici jsou publikace, metodiky a knihy, kde lze získat bližší představu, jak opatření fungují.
(Celý text)

Jméno nově narozeného gorilího mláděte v Zoo Praha vybere bioložka Goodallová
28. dubna 2024 01:06

PRAHA (ČTK) - Jméno mláděte gorily nížinné, které se samici Kijivu narodilo předminulý týden v pražské zoologické zahradě, vybere slavná britská bioložka, znalkyně primátů a ochránkyně přírody Jane Goodallová. Jméno se lidé dozvědí v sobotu 11. května v zahradě v rezervaci Dja. Pohlaví nově narozené gorily zoo určí na základě testu DNA z trusu mláděte. ČTK to řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Uvedl, že podle vzhledu by nové mládě mohla být samička.
(Celý text)

Vranovskou přehradu čeká řada akcí, slaví 90 let od napuštění
28. dubna 2024 01:00

VRANOV NAD DYJÍ (ČTK) - Vranovskou přehradu na řece Dyji letos čeká řada akcí, 11. dubna totiž oslavila 90 let od napuštění. Za tu dobu se stala jednou z největších turistických destinací jižní Moravy. Kromě toho plní vodohospodářské funkce. Akce k oslavám zastřešuje destinační společnost ZnojmoRegion, která připravila s místními podnikateli i samosprávami výstavy, přednášky či exkurze do míst, kam se běžně nechodí. Přednášky se budou týkat například historie výstavby vodního díla, zániku obce Bítov či stavby nové stejnojmenné obce. Výstavy pak připomenou podobu krajiny a vesnic před stavbou, staré fotografie budou doplněné současnými.
(Celý text)

V Mladé Boleslavi budou mít na podzim první medovinu z městské včelnice
28. dubna 2024 00:59

MLADÁ BOLESLAV (ČTK) - Mladá Boleslav bude mít na podzim první medovinu z medu z městské včelnice. Loňský výnos medu byl dosud největší a činil poprvé od založení včelnice téměř 100 kilogramů. O šest včelstev v zahradě komunitního centra Klementinka se starají členové včelařského kroužku, zahajují jeho pátou sezonu. Stejně jako med i medovinu využije město k propagačním účelům, řekl ČTK Martin Weiss, který kroužek vede.
(Celý text)

Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za rok 2023 šest psů
28. dubna 2024 00:56

PRAHA (ČTK) - Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za loňský rok šest psů. Zasloužili si ho tím, že pomohli zachránit lidský život. Fenka velkého knírače Terezka našla po zemětřesení v Turecku v sutinách ženu, německý ovčák Ajax ze Slovenska zachránil, rovněž po zemětřesení v Turecku, sedm lidí v troskách domů a fena jorkšírského teriéra Kája zachránila život svému pánovi při epileptickém záchvatu. Čivava Diana pak pomáhá svému majiteli na invalidním vozíku se záchvaty a působí jako asistenční pes a německý ovčák Rapp našel ztraceného muže se zdravotními problémy, který byl v bezvědomí. Pořadatelé ankety dnes v Praze rozdávali ceny psím hrdinům počtrnácté.
(Celý text)

Osm jihočeských projektů se letos přihlásilo do národní ekologické soutěže Adapterra Awards
28. dubna 2024 00:52

(ČTK) - Osm projektů z jižních Čech je letos přihlášených do ekologické soutěže Adapterra Awards, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství. Pět jich je v kategorii Krajina, tři v kategorii Sídla. Budou soupeřit s dalšími 69 projekty. Letošní novinkou je udělení Ceny Jihočeského kraje, který se stal regionálním partnerem soutěže a který tak navíc ocení jihočeské projekty, řekla mluvčí Nadace Partnerství Andrea Křivánková. Krajské i národní výsledky vyhlásí organizátoři na podzim.
(Celý text)

V olomoucké zoo se narodilo mládě hrabáče kapského, pavilon je uzavřen
28. dubna 2024 00:47

OLOMOUC (ČTK) - Mládě hrabáče kapského se na začátku dubna narodilo v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce, která o tato zvířata pečuje od roku 2017. Zatím odchovala dvě jejich mláďata. Péče o narozeného hrabáče je náročná. Zoo dočasně uzavřela pavilon, v němž tyto africké savce chová. Samice i ošetřovatelé tak mají klid a mohou se společnými silami o potomka postarat. Pokud bude odchov úspěšný, tak malého hrabáče návštěvníci zoologické zahrady uvidí ve výběhu zhruba za tři týdny, sdělila mluvčí zoo Iveta Gronská.
(Celý text)

Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky na stavění máje a pastvu ovcí
28. dubna 2024 00:19

UHERSKÉ HRADIŠTĚ (ČTK) - Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky ve středu 1. května na stavění máje a pastvu ovcí. Tradiční prvomájový program zahrnuje také ukázky práce s pasteveckým psem, stříhání ovcí, folklorní vystoupení nebo dílničky pro děti, sdělila za organizátory Hana Maděričová.
(Celý text)

Seznam Zprávy: Precheza dostala za únik oxidu siřičitého novou pokutu
27. dubna 2024 21:23

PŘEROV (ČTK) - Přerovská chemička Precheza dostala za únik oxidu siřičitého do ovzduší v říjnu 2014 od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) novou pokutu. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Podle jeho informací má Precheza zaplatit půl milionu korun. Firma se může odvolat, případ by pak řešilo ministerstvo životního prostředí (MŽP).
(Celý text)

Tažní koně předváděli lidem v brdských lesích šetrné vyvážení kmenů z lesa
27. dubna 2024 21:13

OHRAZENICE (PŘÍBRAM)/STRAŠICE (ROKYCANSKO) (ČTK) - Čtrnáct tažných koní předvádělo dnes lidem v brdských lesích šetrné vyvážení pokácených stromů z těžko dostupného lesního terénu. Vojenské lesy a statky (VLS) tak ukazovaly přírodě blízké hospodaření, které zavádějí, řekl ČTK ředitel divize VLS Hořovice David Novotný. Soutěžní trať vedla posádkovým cvičištěm Jince, které se mimořádně otevřelo veřejnosti.
(Celý text)

Vychuchol pyrenejský připomíná krtka i ptakopyska. Španělští experti se ho snaží zachránit před vymřením
27. dubna 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělská vláda i Mezinárodní svaz ochrany přírody zintenzivnily snahy o záchranu nepříliš známého živočicha, který vypadá trochu jako krtek, trochu jako potkan a trochu jako ptakopysk a žije už jen v několika málo oblastech severu Španělska a Portugalska či jihu Francie. Jmenuje se vychuchol pyrenejský a k životu potřebuje čisté bystřiny. Právě proto mu možná už do deseti let hrozí vymření, informoval tento týden deník El País.
(Celý text)

Drony vyvinuté na ČVUT pomáhají s mapováním znečištěných vodních ploch
27. dubna 2024 13:07

(ČTK) - Drony vyvinuté na Českém vysokém učení technickém (ČVUT) pomáhají s přesnějším a rychlejším mapováním znečištěných vodních ploch, hledáním sinic a odpadků. Dokážou to ve spolupráci s autonomně řízenými loděmi. Skupina multirobotických systémů (MRS) Fakulty elektrotechnické ČVUT představila v pondělí své výsledky u břehů vodní nádrže Orlík.
(Celý text)

Dotační hřebík do rakve přírodě šetrnému zemědělství
27. dubna 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Evropský parlament 24. dubna podpořil návrh Evropské komise radikálně oslabit ekologické podmínky pro čerpání veřejných peněz ze zemědělských dotací v rámci Společné zemědělské politiky.
(Celý text)

Kraj Vysočina se chystá přispět ochráncům na výkup mokřadu Na Skřivánku
27. dubna 2024 01:08

JIHLAVA (ČTK) - Kraj Vysočina se chystá přispět na výkup mokřadu Na Skřivánku nedaleko Jihlavy, aby tam bylo možné zachovat podmínky pro chráněné a ohrožené živočichy a rostliny. Český svaz ochránců přírody (ČSOP) potřebuje do konce května sehnat na vykoupení téměř osmi hektarů pozemků 3,5 milionu korun. Zatím podle webu sbírky dostal zhruba 2,6 milionu korun. Radní kraje tento týden doporučili krajskému zastupitelstvu, aby ochráncům schválilo dar 1,3 milionu korun. ČTK to řekl krajský radní Pavel Hájek (STAN).
(Celý text)

Hradecká záchranná služba uvede do ostrého provozu jako první v ČR elektromobil
27. dubna 2024 01:07

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Královéhradeckého kraje v květnu nasadí do ostrého provozu nový elektromobil Volkswagen ID.4 GTX. Vozidlo pro výjezdovou skupinu rychlé lékařské pomoci ve složení lékař a zdravotnický záchranář v systému tzv. rendez-vous bude vyjíždět ze základny v Hradecké ulici v Hradci Králové. Půjde o první elektromobil ve službách Zdravotnické záchranné služby v ČR, řekli zástupci záchranářů a kraje. Cena vozidla je okolo dvou milionů korun, na další zhruba 1,2 milionu korun vyšlo zdravotnické vybavení a informační technologie.
(Celý text)

Nejvýznamnější objev učinili loni speleologové v ČR v systému Amatérské jeskyně
27. dubna 2024 01:00

SLOUP (ČTK) - Cenu předsednictva České speleologické společnosti za loňský nejvýznamnější objev v Česku získali jeskyňáři za objevy v jeskyni Lipovecká ventarola, která je součástí Amatérské jeskyně jako nejrozsáhlejšího jeskynního systému v Česku. Cenu za objev českých speleologů v zahraničí získala Expedice Sokotra za objevy na stejnojmenném ostrově, řekl ČTK předseda České speleologické společnosti Jan Lenart.
(Celý text)

Svaz včelařů: Výnos medu může být letos oproti loňsku poloviční až třetinový
27. dubna 2024 00:14

(ČTK) - Výnos medu může letos podle Českého svazu včelařů klesnout oproti loňskému roku na polovinu až třetinu. Můžou za to teplotní výkyvy, se snížením teplot a jarními mrazy totiž zůstávají včelstva v úlech a spotřebovávají své zásoby, uvedl svaz. Včelařská společnost Medokomerc naopak tvrdí, že ochlazení poskytne včelám čas na zesílení a produkci dalších dělnic.
(Celý text)

Prase nakažené africkým morem ulovili u Hrádku nad Nisou, ochranná pásma se rozšíří
27. dubna 2024 00:12

HRÁDEK NAD NISOU (ČTK) - Ochranná pásma vytyčená kvůli africkému moru prasat se na Liberecku opět rozšíří. Je to kvůli nakaženému divočákovi, kterého myslivci ulovili v katastru Oldřichova na Hranicích u Hrádku nad Nisou. ČTK o tom informoval mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Majer.
(Celý text)

Prase nakažené africkým morem ulovili u Hrádku nad Nisou, ochranná pásma se rozšíří
27. dubna 2024 00:12

HRÁDEK NAD NISOU (ČTK) - Ochranná pásma vytyčená kvůli africkému moru prasat se na Liberecku opět rozšíří. Je to kvůli nakaženému divočákovi, kterého myslivci ulovili v katastru Oldřichova na Hranicích u Hrádku nad Nisou. ČTK o tom informoval mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Majer.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2135 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama