titulní strana > co píší jiní
Zemědělci z Vlčnova hubí hraboše s pomocí speciálního stroje
29. února 2020 00:20

VLČNOV (ČTK) - Zemědělec Antonín Tykal z Vlčnova na Uherskohradišťsku začal spolu s bratrem jako první v republice hubit hraboše za pomoci speciálního stroje vyvinutého ve Švýcarsku. Stroj zapřažený za traktor vytváří v půdě rýhu, do které klade otrávenou návnadu. Umělou noru následně udusá válec. Účinnost stroje je výborná, řekl tento týden novinářům Tykal.
(Celý text)

Na Šumavě a v okolí žije 107 rysů. Nárůst rysí populace je podle odborníků relativně malý
28. února 2020 11:20

PRAHA (Ekolist) - Na česko-bavorsko-rakouském pomezí o rozloze 13 000 km2 žije 107 samostatných rysů. Přibližně třetinu z nich tvoří novopečené matky doprovázené koťaty. Mezinárodní studie projektu 3Lynx dává nahlédnout do toho, jak se daří rysům na Šumavě.
(Celý text)

Kam s ním: problém psích exkrementů nemá uspokojivé řešení
28. února 2020 05:00

PRAHA (Ekolist) - Máte psa? Pak jste už jistě zaznamenali, že kromě chlupaté radosti a roztomile uslintaného štěstí váš čtyřnohý miláček produkuje také exkrementy. Ano, je až opravdu zarážející, jak moc společného s nimi máme. Otázkou je, jak se přiměřeně psího trusu zbavit. Protože zase tak snadné to není.
(Celý text)

Stát si musí vybrat mezi pastevectvím a vlky, znělo na konferenci
28. února 2020 00:35

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Stát by si měl vybrat mezi obhospodařovanou krajinou a vlky, shodli se včera někteří účastníci konference v Hradci Králové k vlivu vlka obecného a vydry říční na přírodu a hospodaření. Uskutečnila se na krajském úřadu, podle organizátorů - Lesnicko-dřevařského vzdělávacího institutu - šlo o dosud největší podobnou konferenci v ČR. Účastnili se jí také zástupci státní Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK).
(Celý text)

Povodí se pustilo do úpravy tříkilometrového koryta Bečvy u Ústí
28. února 2020 00:27

PŘEROV (ČTK) - Povodí Moravy se pustilo do rozsáhlé úpravy tříkilometrového koryta řeky Bečvy u obcí Černotín, Ústí a Skalička na Přerovsku. Projekt v hodnotě 318 milionů korun má především snížit ohrožení obcí povodněmi, revitalizovat krajinu a vrátit do řeky chybějící biotopy. Stavba by měla podle mluvčího povodí Petra Chmelaře podobu koryta zcela proměnit. Tok řeky se až trojnásobně rozšíří a vznikne tak široké a mělké koryto. Práce potrvají do dubna 2022, peníze půjdou z evropských fondů, informoval včera Chmelař.
(Celý text)

Veřejná doprava v Lucembursku bude od neděle zdarma
28. února 2020 00:26

(ČTK) - Lucembursko se v neděli stane první zemí světa, v níž budou moci lidé veřejnou dopravou cestovat zdarma. Opatření, které už v závěru roku 2018 schválila vláda premiéra Xaviera Bettela, se bude týkat tramvají, autobusů i vlaků. Cílem je přesvědčit místní i cizince, aby místo aut dali přednost hromadné dopravě, informoval list Lëtzebuerger Journal.
(Celý text)

Cirkusy se zvířaty na městských pozemcích Mostu nebudou
28. února 2020 00:25

MOST (ČTK) - Cirkusy se zvířaty na veřejných pozemcích Mostu nebudou. Radnice zohlední při žádostech o zábor výsledky ankety, v níž většina respondentů nesouhlasila s pronájmem městských pozemků takovým cirkusům. Magistrát tak nebude vydávat souhlas s umístěním cirkusů se zvířaty na městském pozemku. Rozhodli o tom včera zastupitelé.
(Celý text)

Brňané chtějí kvalitnější vodu, vznikne proto studie
28. února 2020 00:20

BRNO (ČTK) - Nová studie ukáže, jaké látky obsahuje kohoutková i odpadní voda v Brně. Zadá ji brněnský magistrát na základě projektu z participativního rozpočtu. Cílem ročního laboratorního bádání je získat přehled o škodlivých látkách, jako jsou léky, hormony, drogy, pesticidy nebo mikročástice plastů, i možnostech jejich odstraňování, uvedli zástupci magistrátu.
(Celý text)

Firmy působící v Brně pomohou městu snižovat emise
28. února 2020 00:14

BRNO (ČTK) - Celkem 28 firem a institucí se připojí k vedení města Brna ve snaze snížit emise oxidu uhličitého do roku 2030 o 40 procent. Podepsání společného memoranda včera na Festivalu architektury na brněnském výstavišti oznámili zástupci města i zapojených firem. Festival doprovází stavební veletrhy, které v Brně potrvají do soboty.
(Celý text)

Upozornění na týrání zvířat v Ústeckém kraji přibývá
28. února 2020 00:12

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Veterinární správa v Ústeckém kraji prověřovala loni 556 podnětů, které se týkaly podezření na týrání zvířat. Z toho se u 29 procent případů týrání prokázalo, řekla včera novinářům Lenka Hanušová, ředitelka odboru ochrany zdraví a pohody zvířat ze Státní veterinární správy pro Ústecký kraj. Oproti roku 2018 se zvýšil počet podnětů o 50, ve srovnání s rokem 2017 dokonce téměř o 100 podnětů.
(Celý text)

Nový systém třídění odpadů v Břeclavi se podle města osvědčil
28. února 2020 00:10

BŘECLAV (ČTK) - Nový systém třídění odpadů v Břeclavi se za první měsíc provozu osvědčil. Město ale mělo problém s doručováním aktivačních kódů k odpadovým účtům, každému čtvrtému Břeclavanovi jej pošta nedoručila. Řekla to mluvčí radnice Jana Pelcová. Česká pošta pochybení odmítá, podle ní naopak pochybilo město například tím, že na zásilkách byly chyby v adresách.
(Celý text)

Ústí získalo dotaci na vodíkovou plnicí stanici, využije ji MHD
28. února 2020 00:07

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Ústí nad Labem získalo dotaci na stavbu vodíkové plnicí stanice. Bude u chemičky, v níž vodík vzniká jako vedlejší produkt výroby. Ekologicky čistou surovinu využijí autobusy městské hromadné dopravy, případně veřejnost. Novináře o tom informoval primátor Petr Nedvědický (ANO).
(Celý text)

Jeřábi přestávají na zimu létat do teplých krajin. Vyhnou se tím i nebezpečí na cestě
27. února 2020 07:10

OSTRAVA (Ekolist) - Jeřábi popelaví právě teď znovu obsazují svá hnízdiště. Někteří se vracejí z velké dálky – ze Španělska či Francie, kde trávili zimu. Jiní to mají naopak blízko, protože v posledních letech zimují v České republice. To je v chování těchto ptáků nový trend, který zaznamenali ornitologové v rámci projektu Jeřábí život. Tento projekt díky podpoře Zoo Ostrava dlouhodobě sleduje migrační trasy jeřábů popelavých a změny v jejich migračním chování. Jedním ze zásadních zjištění je skutečnost, že vývoj klimatických podmínek v Evropě vede k tomu, že ne všichni jeřábi migrují na zimní měsíce do zahraničí, ale někteří u nás již tráví i celou zimu. Neodradily je ani letošní mrazy a vysoká sněhová pokrývka.
(Celý text)

Très terrasse: francouzská záliba ve vyhřívaných terasách kaváren dráždí ekoaktivisty
27. února 2020 01:00

PRAHA (Ekolist) - Monstra v Paříži? Zní to sice jako název laciného filmu, ale ve Francii je to velké téma. Francouzští environmentální aktivisté totiž aktuálně vidí problém v nejrůznějších teplo sálajících vyhřívačích a přenosných teplometech, kterými restauratéři a majitelé kaváren vyhřívají venkovní terasy svých podniků. Takový tepelný komfort ale není zadarmo. Píše o tom TheLocal.fr.
(Celý text)

Studie odhalila záplavu podvodných tweetů o klimatu
27. února 2020 00:28

(ČTK) - Za čtvrtinou příspěvků stály v průměrný den automatizované účty, neboli "boti". Takové je hlavní zjištění badatelů z americké Brownovy univerzity, kteří zkoumali miliony tweetů z roku 2017 na téma klimatických změn. Výsledná studie ještě nebyla zveřejněna, přístup k ní ale získal deník The Guardian. Ten minulý pátek na základě zjištění píše, že diskuse na twitteru jsou "překrucovány armádou botů" ve prospěch popírání vědeckých poznatků.
(Celý text)

Ministerstvo životního prostředí chce vyhlásit pět nových zvláště chráněných území
27. února 2020 00:27

(ČTK) - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) chce vyhlásit tři nové národní přírodní rezervace a dvě národní přírodní památky. Vyhlášky, které teritoria zařazují do kategorií zvláště chráněných území, resort poslal do připomínkového řízení. Národními přírodními rezervacemi by se měly stát lokality Nebesa v Karlovarském, Čtvrtě ve Středočeském a Děvín v Jihomoravském kraji. Národními přírodními památkami pak území Bystřina - Lužní potok v Karlovarském a Mladá ve Středočeském kraji.
(Celý text)

V projektu Sázíme budoucnost lidé vysadili už půl milionu stromů
27. února 2020 00:22

BRNO (ČTK) - V projektu Sázíme budoucnost lidé dosud vysadili 563.000 stromů, do výsadby se zapojilo téměř 9000 dobrovolníků. Na tiskové konferenci to v úterý řekl Miroslav Kundrata, strategický ředitel Nadace Partnerství, která za zrodem iniciativy stojí. Projekt oficiálně začal v polovině loňského září, cílem je vysadit za pět let deset milionů stromů mimo les. V brněnském sídle nadace se v úterý sešly tři desítky partnerů projektu.
(Celý text)

Soud zrušil výjimku pro šumavskou silnici, zjistil sérii chyb
27. února 2020 00:20

BRNO (ČTK) - Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil výjimku z ochrany rostlin i živočichů vydanou kvůli rekonstrukci šumavské silnice mezi Novou Pecí a Zadní Zvonkovou na Prachaticku. Zjistil sérii pochybení, na podnět Hnutí Duha zneplatnil jak verdikt Krajského soudu v Českých Budějovicích, tak rozhodnutí ministerstva životního prostředí a Správy Národního parku Šumava, zjistili včera novináři z úřední desky.
(Celý text)

Dokument popsal odvrácenou zónu obchodu na soucitu se zvířaty
27. února 2020 00:19

PRAHA (ČTK) - Do šedé zóny obchodu se zvířaty a parazitování na dobré vůli milovníků zvířat zamířili tvůrci dokumentárního cyklu Infiltrace. Díl nazvaný Obchod se soucitem, který v pondělí odvysílá Česká televize, se zaměřil na podivné praktiky spolku "pečujícího" o handicapovaná a týraná zvířata. Popisuje také případ ženy, která chová kočky ve špatných podmínkách. Tvůrkyně včera dokument představily na projekci v Praze.
(Celý text)

Pošty ČR a SR chtějí být ekologičtější, chystají spolupráci
27. února 2020 00:17

BRNO (ČTK) - Česká a Slovenská pošta chtějí společně zavádět ekologičtější dopravu zásilek, snižovat energetickou náročnost budov a také zavádět technologie, které budou méně zatěžovat životní prostředí. Společně včera s českým a slovenským spolkem Čistá mobilita podepsaly memorandum, v němž slibují sdělovat si zkušenosti a spolupracovat na pilotních projektech.
(Celý text)

Pošty ČR a SR chtějí být ekologičtější, chystají spolupráci
27. února 2020 00:17

BRNO (ČTK) - Česká a Slovenská pošta chtějí společně zavádět ekologičtější dopravu zásilek, snižovat energetickou náročnost budov a také zavádět technologie, které budou méně zatěžovat životní prostředí. Společně včera s českým a slovenským spolkem Čistá mobilita podepsaly memorandum, v němž slibují sdělovat si zkušenosti a spolupracovat na pilotních projektech.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 885 | 886 | 887 | 888 | 889 | .. | 2145 | Další
Další články:
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01

Online diskuse
Stádo zubrů vypuštěných do rumunské přírody pomáhá ukládat emise CO2
16. května 2024 10:55

BUKUREŠŤ (ČTK) - Stádo 170 zubrů, které ochránci přírody vypustili do rumunského pohoří Tarcu, by mohlo pomoci ukládat emise CO2, jež by se rovnaly odstranění téměř dvou milionů automobilů ze silnic na jeden rok. Uvádí to vědecká studie, která tak podle serveru The Guardian dokazuje, jak by tato mohutná zvířata mohla pomoci zmírňovat nejhorší dopady klimatické krize.
(Celý text)

NESEHNUTÍ spouští sbírku Slunce pro Ukrajinu na solární elektrárnu pro nemocnici
16. května 2024 09:08

PRAHA (Ekolist) - Dětská nemocnice v Záporoží leží nedaleko frontové linie. Je přitom jediná v regionu, která poskytuje i vysoce specializovanou pomoc. Ruské bombardování a dronové útoky ji způsobují výpadky elektrického proudu, které ohrožují ty nejzranitelnější. NESEHNUTÍ spolu s ukrajinskou organizací Ekoklub spouští sbírku na solární elektrárnu přímo na střeše zařízení, která dětské nemocnici zajistí stabilní provoz.
(Celý text)

Obhájce: Muž obviněný ze založení požáru v Českém Švýcarsku bude vypovídat
16. května 2024 09:06

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Muž obviněný ze založení požáru v národním parku České Švýcarsko bude dnes u soudu vypovídat. ČTK to v SMS zprávě sdělil jeho obhájce Vít Pavko, který za ním ve středu byl ve vazební věznici. Před začátkem hlavního líčení ČTK a Českému rozhlasu řekl, že částečně prohlásí vinu. Případ největšího lesního požáru v historii ČR dnes otevře ústecký krajský soud. Pět minut před začátkem jednání se na chodbě shromáždili novináři, přišel jeden zástupce poškozených.
(Celý text)

Vykázané kusy ulovené zvěře podle myslivců zřejmě neodpovídají realitě
16. května 2024 09:00

(ČTK) - Myslivci ulovili v minulé sezoně, která trvala od dubna 2022 do konce března minulého roku, podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) 114 100 kusů srnčí zvěře. Oproti předchozímu období je to o 6,2 procenta více. Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti i Českomoravská myslivecká jednota ale poukazují na to, že vykázaný počet ulovené zvěře se může významně lišit od reálných úlovků. Ministerstvo zemědělství chce v připravované novele evidenci a kontrolu ulovené zvěře zlepšit.
(Celý text)

Ekologie dělaná páčidlem. A klíčové druhy, které vůbec nejsou klíčové
16. května 2024 04:42

PRAHA (Ekolist) - Ekologie se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Zní to trochu suchopárně, nicméně jako obor se dá provozovat na různé způsoby. Například Robert Paine ji dělal páčidlem. A přestože od jeho experimentů s mořskými hvězdicemi uplynulo bezmála šedesát let, učíme se o něm pořád. Celou ekologii totiž obrátil vzhůru nohama.
(Celý text)

ČR nemá podmínky pro výrobu vodíku, bude se dovážet, uvedli zástupci MŽP a MPO
16. května 2024 01:43

PRAHA (ČTK) - Česko se musí připravit na energetické využití vodíku, i když nemá ideální podmínky pro jeho výrobu a vodík se bude muset začít dovážet ze zahraničí. Jako zdroj energie by se měl vodík využívat například v teplárnách a v těžkém průmyslu, pro domácí vytápění a pohon menších dopravních prostředků to není pravděpodobné. Na diskusním setkání to uvedli vrchní ředitel sekce ochrany klimatu na ministerstvu životního prostředí Petr Holub a náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák (Piráti).
(Celý text)

MŽP: Norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů
16. května 2024 01:07

PRAHA (ČTK) - Takzvané norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů a dalších 11 bilaterálních iniciativ, zaměřených na podporu spolupráce mezi Českou republikou a Norskem. Realizace projektů z programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu tak po pěti letech dospěla do cíle, sdělilo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Jako tzv. norské fondy jsou označovány Finanční mechanismy Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska, jejichž prostřednictvím přispívá Norsko spolu s Islandem a Lichtenštejnskem ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v EHP.
(Celý text)

Prasat nakažených africkým morem na Liberecku přibývá, pásmo se opět rozšíří
15. května 2024 22:09

MNÍŠEK (ČTK) - Divokých prasat nakažených africkým morem na Liberecku dál přibývá, laboratoř nákazu potvrdila u dalších tří kusů. V prvním případě se jedná o prase divoké, které bylo uloveno 6. května u Mníšku na Liberecku v katastrálním území obce Fojtka. Vzhledem k tomu že se místo, kde byl divočák uloven, nachází mimo takzvané uzavřené pásmo II, dojde znovu k úpravě pásem, řekl ČTK mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Vorlíček.
(Celý text)

Ornitolog okroužkoval tři mláďata sokola na komínu v chemičce u Litvínova
15. května 2024 19:19

LITVÍNOV (ČTK) - Tři sokolí mláďata na komíně teplárny v chemičce v Záluží u Litvínova dostala kroužky. Do výšky 100 metrů k nim vystoupal ornitolog Václav Beran. Z bezpečné vzdálenosti ho sledovala samice, jejíž křik se rozléhal i přes silný vítr po okolí. Právě v průmyslových areálech se ohroženému dravci velmi daří, na komínech je při hnízdění nikdo neruší, navíc jim ornitologové budky před zimou pokaždé uklidí.
(Celý text)

Nejlepší fotografií přírody se stal snímek plotu s pavouky Jakuba Hodáně
15. května 2024 19:09

(ČTK) - Fotografie plotu posetého pavučinami a pavouky Jakuba Hodáně se stala nejlepším snímkem přírody v soutěži Czech Nature Photo. Ocenění dnes organizátoři předali v Praze. Vítěze vybrala odborná porota s účastí rakouského fotografa Bernharda Schuberta z více než 2500 fotografií. S vyhlášením soutěže také začíná výstava v Czech Photo Centre v Nových Butovicích, kde budou vítězné a další vybrané snímky k vidění do 25. srpna.
(Celý text)

Sydney se potýká s kácením stromů kvůli výhledu na přístav
15. května 2024 11:47

(ČTK) - Na nejbohatších a nejzelenějších předměstích australského Sydney se množí případy kácení či jiných způsobů likvidace stromů. Podle ochránců přírody je zpravidla cílem otevřít výhled na přístav, což razantně zvýší cenu nemovitostí, píše zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období, říká jeden z nich
15. května 2024 11:45

(ČTK) - Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období v historii. Zpravodajskému serveru CNBC to řekl největší producent olivového oleje na světě, španělská společnost Deoleo. Na vině je změna klimatu, prudký růst cen, vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Odvětví proto podle něj musí projít hlubokou transformací.
(Celý text)

Lední medvědi z varšavské zoo dorazili do Zoo Praha
15. května 2024 11:43

PRAHA (ČTK) - Lední medvědi Aleut a Gregor z varšavské zoologické zahrady dorazili do Zoo Praha, přicestovali v úterý ve večerních hodinách. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to dnes oznámil na sociální síti X. Lidé je v expozici budou moci vidět od pondělí 20. května. Oba medvědi jsou dvojčata a do Prahy zamířili na doporučení koordinátora evropského chovného programu.
(Celý text)

Lesy ČR po konci kůrovcové kalamity sníží zalesnění o pětinu na 14 000 hektarů
15. května 2024 11:43

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) letos sníží plochu zalesnění o pětinu asi na 14 000 hektarů z loňských 17 200 hektarů. Důvodem je konec kůrovcové kalamity a výrazné snížení těžeb kůrovcového dřeva, čímž ubývá ploch pro obnovu lesů. Stoupnout by měl letos podíl přirozené obnovy lesa na dosud nejvyšších 30 procent, řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

V Saském Švýcarsku o víkendu objevili nepovolené táboráky i lidi pod širákem
15. května 2024 00:52

DRÁŽĎANY (ČTK) - Strážci v německém národním parku Saské Švýcarsko na hranici s Českem o minulém víkendu objevili dva případy, kdy si lidé v rozporu se zákazem rozdělali oheň. Informovala o tom podle portálu Sächsische Zeitung správa rezervace. Hlídky také přistihly 24 lidí, kteří chtěli přespat "pod širákem", což v současné době není možné ani na vyhrazených místech. Dalších osm milovníků přírody ochranáři našli spící na skalách a skalních vyhlídkách.
(Celý text)

Medvědice, která podle italských úřadů zabila běžce, zřejmě skončí v Německu
14. května 2024 21:40

(ČTK) - Medvědice Jj4, která podle italských úřadů loni zabila v lese v Tridentsku jednoho běžce, zřejmě skončí v útulku v Německu. Místní úřady původně usilovaly o to, aby byla utracena, čemuž ale zabránily protesty a soudní iniciativy ochránců zvířat, píše italský tisk. Medvědice se v současnosti nachází v útulku v Tridentsku, kde však podle aktivistů za práva zvířat trpí kvůli omezenému prostoru.
(Celý text)

Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Vizuál festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio tvůrců se znevýhodněním
14. května 2024 19:17

PRAHA (ČTK) - Vizuální styl 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio obecně prospěšného sdružení Maturus, které zaměstnává tvůrce se znevýhodněním. S návrhem šestadvacetiletého Olivera Moučky zvítězilo ve veřejné soutěži, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Jubilejní ročník Ekofilmu s podtitulem Jak (ne)zabít přírodu se uskuteční 1. až 6. října v Brně. Zabývat se bude vlivem válečných a jiných konfliktů, katastrof, průmyslu nebo těžby na přírodní bohatství.
(Celý text)

Vizuál festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio tvůrců se znevýhodněním
14. května 2024 19:17

PRAHA (ČTK) - Vizuální styl 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio obecně prospěšného sdružení Maturus, které zaměstnává tvůrce se znevýhodněním. S návrhem šestadvacetiletého Olivera Moučky zvítězilo ve veřejné soutěži, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Jubilejní ročník Ekofilmu s podtitulem Jak (ne)zabít přírodu se uskuteční 1. až 6. října v Brně. Zabývat se bude vlivem válečných a jiných konfliktů, katastrof, průmyslu nebo těžby na přírodní bohatství.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama