titulní strana > co píší jiní
Potravin je v České republice dostatek, hlásí zemědělci a potravináři
17. března 2020 09:17

PRAHA (Ekolist) - Zemědělci a potravináři jsou schopni plynule zásobovat obyvatelstvo potravinami. Na tiskové konferenci to včera řekli předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha a prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová.
(Celý text)

Lesíky v zemědělské krajině mohou být lidem užitečnější než velké lesní celky
17. března 2020 01:30

PRAHA (Ochrana přírody) - Není žádným tajemstvím, že zdravé lesy poskytují člověku hned celou řadu ekosystémových služeb, a to nejen zásobovacích, jako je produkce dřeva nebo lesních plodů. Původní lesní pokryv byl ale rozdroben do té míry, že více než 70 % všech těchto porostů na Zemi leží do vzdálenosti menší než jeden kilometr od lesního okraje a mnohé lesy jsou menší než 10 hektarů, přičemž bývají nezřídka obklopeny krajinou přeměněnou lidskou společností na ornou půdu, pastviny nebo lidská sídla.
(Celý text)

Třítunový elektromobil životnímu prostředí neprospěje
17. března 2020 01:00

PRAHA (Ekolist) - Elektromobily jsou teď ty hodné a SUV sající benzín nebo naftu po litrech na ujetý kilometr špatné. Ve Státech je to celé ale trochu složitější. Snaha výrobců elektrických vozů zavděčit se spotřebitelům je vede k výrobě sportovních žihadel i těžkotonážních obrněnců v elektroverzi. A tím se ztrácí potenciál změny k lepšímu.
(Celý text)

Zoo Dvůr získala na posílení chovu nosorožce z Francie
17. března 2020 00:24

DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK) - Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku získala z Francie na posílení chovu nosorožců bílých jižních tříletou samici. Postupně by se měla připojit ke třem samicím a jednomu samci bílých jižních nosorožců. Samice pochází ze zoo Beauval ve střední Francii a do Dvora Králové dorazila minulý čtvrtek ráno. Řekla to mluvčí zoo Markéta Grúňová.
(Celý text)

V Gabonu jedí luskouny navzdory obavám, že šíří koronavirus
17. března 2020 00:21

LIBREVILLE (ČTK) - V Gabonu si lidé i nadále pochutnávají na luskounech, i když čínští vědci mají podezření, že právě od nich se mohl na člověka přenést nový koronavirus. Podle neziskových organizací zaměřených na životní prostředí je luskoun zároveň jednou z nejčastějších obětí pytláků na světě, informovala agentura AFP.
(Celý text)

Všude je zavřeno, plno je proto v Moravském krasu
17. března 2020 00:18

BRNO (ČTK) - Vládní opatření kvůli šíření nového typu koronaviru pociťují i strážci přírody v Moravském krasu. Vzhledem k tomu, že kulturní a další zařízení jsou uzavřena, do přírody vyrazilo mnohem více lidí, než je obvyklé. Dnes to řekl zástupce vedoucího správy chráněné krajinné oblasti Antonín Tůma.
(Celý text)

Obyvatelé Opavska protestují proti uzavření obory Jelenice
17. března 2020 00:15

(ČTK) - Obyvatelé části Opavska protestují proti plánovanému uzavření obory Jelenice v údolí řeky Moravice vyhledávaném turisty. Petici podepsalo od začátku března už více než 1000 lidí. Oboru chce celoročně uzavřít společnost Opavská lesní, která v ní provozuje komerční lovy. Proti je ale vedení radnice ve Vítkově či ochránci přírody z Hnutí Duha. Vyplývá to ze zjištění novinářů.
(Celý text)

Trojice odmítla obžalobu z toho, že chtěla prodat nosorožčí roh
17. března 2020 00:13

PRAHA (ČTK) - Pražský policista i jeho dva známí včera odmítli obžalobu z toho, že chtěli prodat roh kriticky ohroženého nosorožce tuponosého na asijský trh. Policista David Kučera u Obvodního soudu pro Prahu 4 prohlásil, že je jeho stíhání vykonstruované a účelové. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) pak podle něj nepostupovala při vyšetřování standardně a ve spise je mnoho lží a fabulací. Trojice čelí obžalobě z neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami, za což jim v případě odsouzení hrozí až pětileté vězení.
(Celý text)

Koniklece na Kamenném vrchu kvetou, exkurze letos nebude
17. března 2020 00:09

BRNO (ČTK) - Stovky, možná tisíce fialových květů konikleců velkokvětých vyrašily na louce na Kamenném vrchu. Pro lidi je volně přístupná, květiny jsou ale chráněné zákonem. Tradiční každoroční komentovanou exkurzi na koniklecovou louku letos ekologické sdružení Rezekvítek kvůli vládním opatřením zrušilo. Řekl to Vilém Jurek, vedoucí úseku péče o přírodu Rezekvítku.
(Celý text)

Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se přesunou nejspíš na podzim
16. března 2020 13:11

(Ekolist) - Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko naplánované na letošní jaro se z důvodu vyhlášení karantény nemohou uskutečnit v plánovaném rozsahu. Přesunou se proto na pozdější termíny, pravděpodobně podzimní.
(Celý text)

Nefunkční domovní čistírny odpadních vod či prokopnutý septik, to je realita všedního dne, říká Michal Šperling
16. března 2020 04:45

PRAHA (Ekolist) - Když si chcete u svého rodinného domu postavit čistírnu odpadních vod, čeká vás návštěva vodoprávního úřadu s jeho přísnými předpisy. Jakmile čistírnu zprovozníte, jste za vodou: v praxi už nikdo už nebude kontrolovat, zda ji provozujete správně. Pokud nás zajímá kvalita vody v Česku, neměli bychom podle Michala Šperlinga, který se od roku 2008 věnuje výstavbě kořenových čistíren odpadních vod, nečištění odpadních vod dále přehlížet.
(Celý text)

Odstávka průmyslu a přepravy způsobená koronavirem zachrání miliony lidských životů
16. března 2020 01:56

PRAHA (Ekolist) - Razantní opatření, určená ve světě k omezení přenosu momentálně pandemického viru, mají řadu vedlejších efektů. Omezení letecké a hromadné přepravy či přeshraničního pohybu osob, zrovna tak jako odstávky v průmyslové výrobě, například snižují znečištění ovzduší. A tímto způsobem paradoxně šířící se infekce zachrání víc lidských životů, než kolik jich nejspíš zmaří. Píše o tom Forbes.
(Celý text)

Pražská přírodní rezervace Prokopské údolí se rozšíří
16. března 2020 00:31

PRAHA (ČTK) - Chráněná přírodní rezervace Prokopské údolí v Praze se rozšíří. Dnes o tom rozhodli radní hlavního města. Důvodem je, že dosavadní rezervace, vyhlášená v roce 1979, zahrnuje pouze zhruba tři čtvrtiny rozlohy schválené Evropskou komisí pro evropsky významnou lokalitu Prokopské údolí. Dosavadní plocha rezervace činí asi 217 hektarů.
(Celý text)

Státní garance za ekologické škody loni klesly o 1,2 miliardy Kč
16. března 2020 00:28

PRAHA (ČTK) - Celková výše státních garancí na odstranění starých ekologických škod činila ke konci loňského roku 137,8 miliardy korun. V meziročním srovnání tak garance klesly o 1,2 miliardy korun. Vyplývá to z pravidelného materiálu ministerstva financí, který dnes dostane vláda pro informaci. Novináři mají materiál k dispozici. Od roku 1991 do konce loňského roku ministerstvo uzavřelo ekologické smlouvy s garancemi za zhruba 175,7 miliardy korun.
(Celý text)

Začal platit zákaz letů z 26 evropských zemí do USA
16. března 2020 00:25

NEW YORK (ČTK) - Od soboty platí zákaz letů z 26 evropských zemí do Spojených států, který nařídil prezident Donald Trump a který má zabránit dalšímu pronikání nového koronaviru do USA. Vstup do země je zakázán Neameričanům, kteří 14 dnů před cestou pobývali v některé ze zemí schengenského prostoru, tedy i v České republice. Americký viceprezident Mike Pence pak v sobotu oznámil, že se zákaz od půlnoci na pondělí washingtonského času (pondělí 05:00 SEČ) rozšíří také na Británii a Irsko.
(Celý text)

Pardubice znovu odmítnou spalovnu v Rybitví
16. března 2020 00:22

PARDUBICE (ČTK) - Pardubice stále nechtějí, aby společnost AVE CZ odpadové hospodářství znovu otevřela spalovnu nebezpečného odpadu v Rybitví. Proti projektu podá negativní stanovisko. Řekl to náměstek primátora Jan Nadrchal (ANO). Firma opětovně žádá o kladné povolení vlivu stavby na životní prostředí (EIA).
(Celý text)

Tábor ukončil plašení havranů, počet kolonií klesl na 33 hnízd
16. března 2020 00:19

TÁBOR (ČTK) - Počet kolonií hnízdících havranů na Pražském sídlišti v Táboře po třech týdnech plašení pomocí dravců klesnul na 33 hnízd. Loni jich ve stejnou dobu bylo 79. Obyvatelé si stěžovali především na hluk, který havrani dělají. Město zkoušelo v minulosti ptáky ze sídliště vyhnat, ale havrani se stále vraceli. Proto se rozhodlo oslovit sokolníky s káňaty. Novináře o výsledcích spolupráce se sokolníky řekl mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák.
(Celý text)

AVE má doplatit 128 milionů Kč za uložení odpadu na skládku v Čáslavi
16. března 2020 00:15

ČÁSLAV (ČTK) - Středočeský krajský úřad uložil společnosti AVE CZ odpadové hospodářství doplatit přes 128 milionů korun za ukládání odpadu na čáslavskou skládku. Nepravomocným rozhodnutím tak vyhověl požadavku města, které tvrdí, že dostává na poplatcích méně peněz, než mu náleží. Novinářům to minulý čtvrtek řekl starosta Vlastislav Málek (Čáslav pro všechny). Firma s rozhodnutím krajského úřadu nesouhlasí a odvolá se k ministerstvu životního prostředí.
(Celý text)

V Lačnově a okolí rozkvetl vzácný šafrán bělokvětý
16. března 2020 00:13

LAČNOV (ČTK) - Na loukách a v zahradách v Lačnově na Vsetínsku rozkvetl vzácný šafrán bělokvětý. V obci a jejím okolí na rozhraní Vsetínska a Zlínska jsou dvě desítky významných lokalit s šafránem. Za přírodní památku jsou označeny čtyři lokality, ale chráněná je každá rostlina jako jedinec, řekl včera Milan Orálek z Českého svazu ochránců přírody Valašské Meziříčí.
(Celý text)

Nizozemci snižují rychlost na dálnicích na 100 kilometrů v hodině
16. března 2020 00:11

(ČTK) - Citelně přibrzdit svá auta musejí ode dneška uživatelé nizozemských dálnic. V zájmu ochrany životního prostředí budou v denních hodinách jezdit pouze stokilometrovou rychlostí a dosud obvyklých 120 nebo 130 kilometrů v hodině budou moci mít na tachometru jen večer a v noci. Porušování pravidla může řidiče přijít draho.
(Celý text)

Nizozemci snižují rychlost na dálnicích na 100 kilometrů v hodině
16. března 2020 00:11

(ČTK) - Citelně přibrzdit svá auta musejí ode dneška uživatelé nizozemských dálnic. V zájmu ochrany životního prostředí budou v denních hodinách jezdit pouze stokilometrovou rychlostí a dosud obvyklých 120 nebo 130 kilometrů v hodině budou moci mít na tachometru jen večer a v noci. Porušování pravidla může řidiče přijít draho.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 876 | 877 | 878 | 879 | 880 | .. | 2145 | Další
Další články:
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00

Online diskuse
Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

V Saském Švýcarsku o víkendu objevili nepovolené táboráky i lidi pod širákem
15. května 2024 00:52

DRÁŽĎANY (ČTK) - Strážci v německém národním parku Saské Švýcarsko na hranici s Českem o minulém víkendu objevili dva případy, kdy si lidé v rozporu se zákazem rozdělali oheň. Informovala o tom podle portálu Sächsische Zeitung správa rezervace. Hlídky také přistihly 24 lidí, kteří chtěli přespat "pod širákem", což v současné době není možné ani na vyhrazených místech. Dalších osm milovníků přírody ochranáři našli spící na skalách a skalních vyhlídkách.
(Celý text)

Medvědice, která podle italských úřadů zabila běžce, zřejmě skončí v Německu
14. května 2024 21:40

(ČTK) - Medvědice Jj4, která podle italských úřadů loni zabila v lese v Tridentsku jednoho běžce, zřejmě skončí v útulku v Německu. Místní úřady původně usilovaly o to, aby byla utracena, čemuž ale zabránily protesty a soudní iniciativy ochránců zvířat, píše italský tisk. Medvědice se v současnosti nachází v útulku v Tridentsku, kde však podle aktivistů za práva zvířat trpí kvůli omezenému prostoru.
(Celý text)

Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Vizuál festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio tvůrců se znevýhodněním
14. května 2024 19:17

PRAHA (ČTK) - Vizuální styl 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio obecně prospěšného sdružení Maturus, které zaměstnává tvůrce se znevýhodněním. S návrhem šestadvacetiletého Olivera Moučky zvítězilo ve veřejné soutěži, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Jubilejní ročník Ekofilmu s podtitulem Jak (ne)zabít přírodu se uskuteční 1. až 6. října v Brně. Zabývat se bude vlivem válečných a jiných konfliktů, katastrof, průmyslu nebo těžby na přírodní bohatství.
(Celý text)

Pražané se mohou v ulicích v horkých dnech osvěžit u mlžítek a osvěžítek
14. května 2024 19:10

PRAHA (ČTK) - Pražané a návštěvníci metropole se mohou v horkých dnech ochladit v ulicích u mlžítek a osvěžítek. V devíti městských částech rozmístili technici Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) 22 zařízení, sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Mlžítka ve svém okolí dokážou pocitově snížit teplotu vzduchu, zvýšit vlhkost a snížit prašnost.
(Celý text)

Letos proběhne 50. ročník filmového festivalu EKOFILM. O čem bude?
14. května 2024 16:15

PRAHA (Ekolist) - Nejstarší evropský filmový festival o životním prostředí EKOFILM představil vizuální styl pro jubilejní 50. ročník. Letos poprvé se na něj vyhlásila veřejná soutěž. Vítězné grafické zpracování letošního tématu Jak (ne)zabít přírodu vybrali organizátoři z dvaceti šesti přihlášených návrhů. Ten vítězný vznikl ve studiu Maturus, které zaměstnává tvůrce s handicapem. Autor ilustrací, šestadvacetiletý Oliver Moučka, vsadil ve svém zpracování především na hravost a důvtip. Letošní Ekofilm proběhne 1.–6. října v Brně, výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován projektům na ochranu přírody, které zaštiťuje ZOO Brno.
(Celý text)

Ekonomické důsledky změny klimatu: makroekonomické škody jsou zřejmě šest krát vyšší než se předpokládalo
14. května 2024 11:55

PRAHA (Ekolist) - Klimatická změna ohrožuje naše životy, živobytí a globální ekonomiku. Dosavadní poznatky hovořili o relativně přijatelných škodách: přibližně 1-3% ztráty HDP na 1 °C zvýšení teploty. Dosavadní poznatky se ale zaměřují na lokální teplotní změny v rámci jednotlivých zemí. Adrien Bilal z Harvardovy univerzity a Diego R. Känzig ze Severozápadní univerzity se podívali na ekonomické důsledky klimatické změny jiným pohledem. A jejich práce He Macroeconomic Impact Of Climate Change: Global Vs. Local Temperature říká, že zvýšení globální teploty o 1 °C vede k poklesu světového HDP o 12 %.
(Celý text)

Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama