titulní strana > co píší jiní
Kolik druhů žije v současnosti na Zemi?
6. dubna 2020 01:30

PRAHA (Ochrana přírody) - Na první pohled se může zdát, že popisování nových druhů vědeckými postupy a jejich následné logické třídění podle příbuznosti může být důležité jen pro značně omezený počet posedlých nadšenců, kteří se jim věnují ve svém volném čase, v lepším případě pro pár nepraktických staromódních vědátorů, zakopávajících o krabice s brouky. Jenže opak je pravdou.
(Celý text)

Nad původem dřeva z Indonésie momentálně nikdo nebdí. Budeme jej dovážet dál?
6. dubna 2020 01:00

PRAHA (Ekolist) - Mezinárodní dohody v oblasti ochrany životního prostředí mají svůj význam jen tehdy, když jsou skutečně dodržovány. Proto nad jejich průběžným plněním obvykle bdí nějaký kontrolní orgán. V případě dovozu dřeva z indonéských pralesů do Evropské unie teď ale došlo ke zvláštní situaci, při které nad certifikovaným původem dřeva nebdí nikdo. Což, jak píše Mongabay, zavdává důvod k pochybnostem o tom, že smluvní strany své podmínky dodrží.
(Celý text)

Tygr v newyorské zoo měl pozitivní test na koronavirus
6. dubna 2020 00:32

WASHINGTON (ČTK) - Tygr v zoologické zahradě v newyorském Bronxu měl pozitivní test na přítomnost koronaviru, uvedl mluvčí zoo Stephen Sautner. Jak napsala agentura Reuters, jde o první případ nákazy zjištěné u zvířete ve Spojených státech a o vůbec prvního nakaženého tygra na celém světě.
(Celý text)

Studie: Koronavirus sníží letos emise leteckého průmyslu o 38 procent
6. dubna 2020 00:26

SYDNEY (ČTK) - Emise oxidu uhličitého z letecké dopravy by letos mohly klesnout o více než třetinu. Epidemie onemocnění způsobeného novým koronavirem prudce snížila poptávku po letecké přepravě a tento trend by mohl pokračovat, protože firmy přehodnocují své potřeby létat. Vyplývá to ze zprávy hospodářského institutu Australia Institute, na kterou upozornila agentura Bloomberg.
(Celý text)

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava prudce stoupá
6. dubna 2020 00:24

VIMPERK (ČTK) - Počet mladých smrků v Národním parku Šumava (NP) prudce stoupá. Zatímco v roce 2002 jich připadalo na jeden hektar 3700, nyní je jich na stejnou rozlohu 8600. Jde o přirozenou obnovu smrku, lesníci ho nevysazují. Plochu lesa NP Šumava tvoří smrk ze 74 procent. Vyplývá to z aktuální inventarizace, o níž park informoval v tiskové zprávě.
(Celý text)

Situace kolem koronaviru se promítá do péče o louky v Krkonoších
6. dubna 2020 00:18

VRCHLABÍ (ČTK) - Mimořádná opatření vyhlášená v souvislosti s šířením nákazy koronaviru se promítají také do péče o vzácné horské louky v Krkonoších. Zatímco tradičně na jaře se do ní zapojovaly i školy, nyní se o to musí postarat sami zaměstnanci Správy Krkonošského národního parku (KRNAP). Jde o vzácné botanické lokality, orchidejové louky, které Správa KRNAP každoročně na jaře zbavuje staré loňské trávy, takzvané stařiny.
(Celý text)

Aktivisté stávkovali on-line, projevy zkomplikovala technika
6. dubna 2020 00:15

(ČTK) - On-line "stávku" za klima v pátek uspořádala česká odnož Fridays For Future (FFF). Aktivisté ve videích na Facebooku odsoudili březnové rozhodnutí o prodloužení těžby v polském dole Turów či žádost ČEZ o výjimku z emisních limitů pro hnědouhelnou elektrárnu Počerady. Vyzvali také, aby se příznivci hnutí soustředili na činnost po konci současné krize. Přenos některým mluvčím zkomplikovaly technické potíže.
(Celý text)

Moravské Budějovice zavedly třídění plastů přímo v domácnostech
6. dubna 2020 00:13

M. BUDĚJOVICE (ČTK) - Více než sedmitisícové Moravské Budějovice na Třebíčsku začaly třídit plasty přímo v domácnostech. Radnice pro ně z asi dvoumilionové dotace koupila 1000 nádob o objemu 240 litrů. Stačila jich rozdat přes polovinu, další distribuci zastavila v reakci na opatření proti koronavirové infekci. Domácí třídění je první změnou v nakládání s odpady ve městě. Radnice chce postupně zavést platby za odpad podle jeho odevzdaného množství. Zatím vybírá poplatek 660 korun za osobu. Řekl to starosta Vlastimil Bařinka.
(Celý text)

Města postupně otevírají sběrové dvory, které uzavřela epidemie
6. dubna 2020 00:11

OLOMOUC (ČTK) - Města v Olomouckém kraji začínají postupně otvírat sběrové dvory, které byly uzavřeny v březnu na začátku epidemie koronaviru. Pro pohyb ve sběrových dvorech ale platí přísnější pravidla. Připravuje se i obnovení provozu kompostáren, kam se sváží bioodpad, vyplývá z ankety ČTK.
(Celý text)

Ve zlínské zoo se narodilo mládě lenochoda dvouprstého
6. dubna 2020 00:09

ZLÍN (ČTK) - Ve zlínské zoologické zahradě se narodilo mládě lenochoda dvouprstého. Na svět přišlo v polovině února, zdárně prospívá a podle všech pozorování je ve skvělé kondici. Matkou mláděte je sedmiletá samice jménem Zlínská, která se v zoo narodila a pro kterou to je první potomek. Zahrada chová lenochody dvouprsté od roku 1998, úspěšně zatím odchovala čtyři mláďata, sdělila koncem března mluvčí zoo Romana Bujáčková.
(Celý text)

Ostrov Niue se oficiálně stal královstvím noční oblohy
5. dubna 2020 00:22

ALOFI (ČTK) - Ostrůvek Niue v Tichém oceánu je možná nejlepším místem na planetě pro pozorování hvězdné oblohy a rozhodně stojí za návštěvu, napsala v pondělí televize CNN. Niue, ležící mezi Fidži a Cookovými ostrovy ve vzdálenosti asi 2400 kilometrů od Nového Zélandu, získalo speciální status od Mezinárodní asociace pro tmavou oblohu (IDA), která se zabývá ochranou noční oblohy a je světově uznávanou autoritou.
(Celý text)

Mohly by být syntetické ryby v budoucnu lepším úlovkem?
5. dubna 2020 00:10

(ČTK) - "Kaviár už není luxusní zboží," tvrdí David Shenson, který vlastní čtyři rybí farmy v kalifornském Sacramentu, kde chová jesetery kvůli jejich jikrám - známějším jako kaviár. Obchody jen kvetou, dodává Shenson - a není to samochvála. Globální trh s kaviárem v roce 2018 dosáhl objemu 854 milionů dolarů (téměř 22 miliard korun) a do roku 2025 se podle firmy pro výzkum trhu Androit Market očekává další rozmach o téměř deset procent, napsal zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Škodlivá azobarviva by z vody a půdy mohly odstraňovat řasy
4. dubna 2020 00:45

BRNO (ČTK) - Ústav chemie a biochemie Mendelovy univerzity v Brně zkoumá možnosti využití mikrořas k odstranění azobarviv a dalších toxických látek z životního prostředí. Vědci z ústavu se jako jediní z Česka zapojili do mezinárodního projektu nazvaného Greener, který se orientuje právě na vývoj a praktické využití nástrojů k odstranění toxických látek z vody a půdy. Projektu se účastní 16 evropských institucí a firem a čtyři partneři z Číny. Koordinuje ho Univerzita v Burgos ve Španělsku, řekla vedoucí výzkumné skupiny bioanalýzy a genového inženýrství Markéta Vaculovičová.
(Celý text)

Na valech pardubického zámku žije vzácný druh ploštice
4. dubna 2020 00:21

PARDUBICE (ČTK) - Na zámeckých valech v Pardubicích žije vzácný druh ploštice. Odborníci Východočeského muzea objevili první doklad výskytu tohoto hmyzu v Čechách. Štíhlenka pavoukomilná má navíc unikátní způsob obživy, živí se krádežemi kořistí z pavoučích sítí, uvedlo muzeum v tiskové zprávě.
(Celý text)

V Brdech se objevil rys ostrovid. Zavítal sem zřejmě ze Šumavy
3. dubna 2020 12:52

PRAHA (Ekolist) - Letos v lednu se opět podařilo potvrdit výskyt silně ohroženého rysa ostrovida v chráněné krajinné oblasti Brdy. Zachytila jej jedna z fotopastí, které jsou tu naistalovány díky mezinárodnímu projektu 3Lynx. Snímky byly porovnány se stovkami fotografií rysů z nejbližší oblasti jejich trvalého výskytu, tedy ze Šumavy. Zvíře se ale identifikovat nepodařilo. Na základě fotografie nešlo ani určit pohlaví, rys byl proto prozatím označen kódem R721.
(Celý text)

Zemřel průkopník ochrany přírody v Československu Otakar Leiský
3. dubna 2020 11:29

PRAHA (ČTK) - Ve věku 94 let zemřel 31. března spoluzakladatel nejstarší ekologické organizace v Československu a iniciátor záchrany huculského koně Otakar Leiský. Koncem 50. minulého století založil ve spolupráci s Národním muzeem Sbor ochrany přírody, kterému byl roku 1969 udělen status nezávislé organizace TIS - svaz pro ochranu přírody a krajiny a lidí. O úmrtí Leiského dnes ČTK informoval Martin Poláček z Hucul Clubu, u jehož zrodu Leiský stál.
(Celý text)

Severskou tundrou dusající spásači by mohli ochránit permafrost. A tím i atmosféru
3. dubna 2020 01:00

PRAHA (Ekolist) - Permafrost, trvale zamrzlá půda, zvolna taje. A pokud to tímto tempem půjde dál, může kolem roku 2100 polovina permafrostu rozmrznout. Tím by se ale dost razantně zvýšily emise skleníkových plynů, dosud uložených ve zmrzlé půdě. Co s tím? Mohli by pomoci velcí, chlupatí a hlavně těžcí spásači. Píše o tom Eurekalert.org.
(Celý text)

V západní Africe se díky koronaviru snižuje nelegální kácení
3. dubna 2020 00:27

FREETOWN (ČTK) - Nynější pandemie má pozitivní vliv na pokles nelegální těžby dřeva v západoafrickém státě Sierra Leone, který je z velké části pokrytý lesy. Rozšíření koronaviru způsobilo prudké snížení poptávky po exotickém dřevu v Číně, která ho využívá pro výrobu nábytku, upozornila agentura Reuters.
(Celý text)

Ústecký kraj asi pozastaví dotace, záchranná stanice by skončila
3. dubna 2020 00:25

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Rada Ústeckého kraje navrhla zastupitelstvu, které je naplánované na 20. dubna, pozastavit rozdělování některých dotací. Šlo by třeba o dotace z Regionálního podpůrného fondu. V některých případech navrhla rada zastavit vyřizování již přijatých žádostí. Jde o ekonomická opatření kvůli epidemii koronaviru, řekl včera mluvčí kraje Martin Volf. O svou existenci se kvůli tomu obává záchranná stanice Falco se sídlem na Litoměřicku, uvedl v tiskové zprávě Petr Stýblo z Českého svazu ochránců přírody.
(Celý text)

V Brazílii byl zavražděn další domorodý ochránce pralesa
3. dubna 2020 00:23

(ČTK) - V Brazílii byl v úterý zavražděn od listopadu pátý příslušník indiánského kmene Guajajara, jehož členové jsou známí svým odporem proti kácení pralesů. Informovala o tom agentura AP.
(Celý text)

V Brazílii byl zavražděn další domorodý ochránce pralesa
3. dubna 2020 00:23

(ČTK) - V Brazílii byl v úterý zavražděn od listopadu pátý příslušník indiánského kmene Guajajara, jehož členové jsou známí svým odporem proti kácení pralesů. Informovala o tom agentura AP.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 864 | 865 | 866 | 867 | 868 | .. | 2141 | Další
Další články:
7. května 2024 06:02
6. května 2024 06:00
6. května 2024 05:59
5. května 2024 05:45
4. května 2024 05:45

Online diskuse
V Libereckém kraji vznikají nové mokřady a tůně
8. května 2024 01:18

LIBEREC (ČTK) - Nové mokřady a tůně vzniknou v Libereckém kraji díky takzvaným norským fondům. Cílem projektu libereckého Institutu pro udržitelný rozvoj (IPUR) je zpestřit krajinu a zlepšit podmínky pro život více než 20 chráněných druhů rostlin a živočichů. Jeho klíčovým výstupem je 77 nových tůní na území kraje, nejvíc jich krajinu zpestří v okolí Jablonného v Podještědí a u Nového Boru, sdělil ČTK za institut Jan Korytář. Z norských fondů získala organizace na projekt 5,2 milionu korun.
(Celý text)

Táborská zoo v červnu otevře záchranné centrum pro chladnomilné šelmy
8. května 2024 01:09

TÁBOR (ČTK) - Táborská zoologická zahrada v červnu otevře záchranné centrum pro chladnomilné šelmy. Náklady činí 13 milionů korun. Centrum CITES poskytne zázemí pro zvířata, jejichž majitelé se o ně z různých důvodů nedokážou postarat. Záchranné centrum zahájí provoz 12. června, informoval mluvčí táborské zoo.
(Celý text)

Pařížské muzeum vystavuje tapiserie, které se lidským dotekem rozsvítí
8. května 2024 01:04

PAŘÍŽ (ČTK) - V pařížském muzeu moderního umění Palais de Tokyo v těchto dnech návštěvníci dostávají pro muzeum neobvyklé instrukce: sahejte na exponáty. V prostoru totiž visí tapisérie, které se pod lidským dotekem rozsvítí a začnou hrát, láká na výstavu agentura AFP.
(Celý text)

Vojenské lesy otevřou v Brdech opravené interiéry loveckého zámečku Tři Trubky
8. května 2024 00:54

STRAŠICE (ČTK) - Státní podnik Vojenské lesy a statky ČR (VLS) otevře v září v Brdech opravené interiéry romantického loveckého zámečku Tři Trubky u Strašic na Rokycansku. Vznikne tam 14 lůžek k ubytování turistů. Úpravy zámečku za více než 20 milionů korun uhradí lesy. Loni v srpnu otevřely v opravených přiléhajících bývalých hospodářských objektech Dům přírody Brd a myslivnu, kde je v šesti pokojích 11 lůžek. ČTK to řekl ředitel hořovické divize VLS David Novotný.
(Celý text)

Kraj opraví střechy v areálu Letiště K. Vary, počítá s nimi pro solární panely
8. května 2024 00:29

KARLOVY VARY (ČTK) - Karlovarský kraj opraví v areálu Letiště Karlovy Vary střechy dvou vedlejších budov. Kromě oprav technického stavu střechy upraví tak, aby na ně bylo možné umístit i solární panely, které by vyráběly elektřinu pro provoz letiště. S rostoucím počtem linek, které na letiště létají, se připravuje i rozšíření přilehlého parkoviště, řekl ČTK hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN).
(Celý text)

Sasko hlásí úspěch v boji s africkým morem prasat, poprvé zmenší uzavřené zóny
7. května 2024 23:11

BERLÍN (ČTK) - Sasko poprvé zmenší takzvané uzavřené zóny, které zřídilo kvůli boji proti nákaze afrického moru prasat (AMP). Saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, jejíž úřad má boj s infekcí na starosti, to označila za milník a možný začátek konce AMP v Sasku. Nemoc, proti které neexistuje vakcína a která je velkou hrozbou pro hospodářské chovy prasat, se dostala i do Česka.
(Celý text)

Handelsblatt: Tesla přeruší v závodě u Berlína na čtyři dny výrobu
7. května 2024 19:32

(ČTK) - Americký výrobce elektromobilů Tesla přeruší ve svém závodě v Grünheide u Berlína na čtyři dny výrobu. V pátek budou všichni zaměstnanci povinně pracovat z domova. Je to preventivní opatření kvůli demonstracím, které se chystají na protest proti plánovanému rozšíření továrny. S odkazem na interní e-mail zaměstnancům o tom informuje web německého deníku Handelsblatt.
(Celý text)

Odborník: Ve městech se potkávají původně lesní, skalní i zahradní druhy ptáků
7. května 2024 17:47

PRAHA (ČTK) - Ve městech se potkávají původně lesní, skalní druhy ptáků, které se jim přizpůsobily, se zahradními druhy. Hnízdí třeba i na nečekaných místech v centru Prahy, například jiřičky na Staroměstském náměstí, pěnice u nové budovy Národního muzea nebo ledňáček na Čertovce. Účastníkům nedávné ornitologické vycházky v pražské Hostivaři to řekl vedoucí Kroužkovací stanice Národního muzea (NM) Jaroslav Cepák.
(Celý text)

MŽP dává obcím druhou šanci získat podporu na výstavbu vodovodů a kanalizací
7. května 2024 17:38

(ČTK) - Ministerstvo životního prostředí vyčlenilo deset miliard korun na projekty přihlášené do výzev Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), které ale kvůli vyčerpané alokaci na podporu nedosáhly. Ministerstvo pro ně prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP ČR) nově otevírá dvě dotační výzvy. Financování cílí na projekty k vybudování kanalizace, čistírny odpadních vod nebo vodovodních řadů.
(Celý text)

Jatka by měla mít povinnost zavést kamerové systémy, novelu schválila vláda
7. května 2024 17:32

PRAHA (ČTK) - Jatka by měla mít od roku 2026 povinnost zavést kamerové systémy pro sledování zacházení se zvířaty. Novelu zákona o veterinární péči dnes schválila vláda. Úprava, kterou připravilo ministerstvo zemědělství, reaguje na nová nařízení Evropské komise vydávaná pro veterinární péči, ruší také například povinnost aktualizovat pohotovostní plány pro případ mimořádných nákaz jednou za rok.
(Celý text)

Výborný: Výše podpory pro pěstitele zasažené mrazem se bude odvíjet od pomoci Evropské komise
7. května 2024 17:31

PRAHA (ČTK) - Vláda je připravena na podporu pěstitelů, jejichž produkci letos poškodily silné mrazy, uvolnit peníze ze státního rozpočtu. Konkrétní částku ale na dnešním jednání nedohodla, řekl novinářům ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Jeho úřad podle něj aktuálně čeká na odpověď od Evropské komise, kterou požádal o příspěvek 100 milionů eur (zhruba 2,5 miliardy korun). Právě od této podpory se bude odvíjet množství peněz poskytnutých státem, doplnil Výborný. Už dříve avizoval, že prioritu budou mít ovocnáři.
(Celý text)

dTest: Nová evropská směrnice zavede „právo na opravu“
7. května 2024 11:08

PRAHA (Ekolist) - Spotřebitelé i podnikatelé často dávají přednost výměně vadného zboží před jeho opravou. Spotřebitelé tak dostanou zcela nový kus na rozdíl od opravovaného, již však jednou porouchaného, zboží. Pro podnikatele zase může být dodání nového kusu výhodnější, jelikož nemusí zdlouhavě shánět náhradní díly a platit zaměstnance za mnohdy časově náročnou opravu, a to i v případě, kdy by spotřebitel mohl takovou opravu preferovat. Vyhazování velkého množství vyměněných výrobků, byť mohou být až na drobné součásti plně funkční, je však velkou zátěží pro životní prostředí. To má ovšem vyřešit návrh nové směrnice Evropského parlamentu o společných pravidlech na podporu oprav zboží.
(Celý text)

Mrazy v lesích poškodily plochy s nasetými duby, čeká se slabá úroda semen
7. května 2024 10:44

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Dubnová vlna mrazů poškodila v lesích především síje žaludů dubu, což jsou obnovované plochy s nasetými žaludy. Lesníci je budou muset obnovit. Podobně jako u ovocných dřevin mrazy poškodily květy stromů, což se odrazí ve slabé úrodě semen lesních dřevin, sdělila mluvčí státního podniku Lesy České republiky (LČR) Eva Jouklová. Podnik spravuje téměř polovinu lesů v ČR. V novodobé historii státního podniku jde o první takové poškození lesů jarními mrazy.
(Celý text)

Na Broumovsku skončil projekt na zmírnění dopadů klimatické změny
7. května 2024 10:40

BROUMOV (ČTK) - Na Broumovsku po roce skončil projekt na zadržování vody v krajině a zmírnění dopadů klimatické změny za 5,6 milionu korun. Díky projektu Voda na Broumovsku I vzniklo několik tůní, včetně uceleného vodního biotopu, a byla vysázena nová stromořadí. ČTK o tom informovala Kateřina Ostradecká z Agentury pro rozvoj Broumovska. Projekt, za kterým stojí Strategická rada regionu Broumovsko, je financován z tzv. norských fondů a jeho partnerem je spolek Krajinohled. Provedené úpravy jsou převážně na pozemcích obce Otovice a města Broumov.
(Celý text)

Příběh paní Mirky a záchrana malých kalousů
7. května 2024 04:25

PLZEŇ (Ekolist) - V pondělí 29. 4. 2024 kolem půlnoci byla svědkem, jak kamion v Plzni u Boleváku na nové čtyřproudé silnici (Na Sudech) srazil kalouse ušatého. Byla to obrovská shoda náhod a paní Mirka Sokolová, která šla se psem po chodníku, sebrala sovu ze silnice hned, jak bezvládné tělo zůstalo ležet na krajnici.
(Celý text)

Odborníci: Lidstvo kosmickým odpadem čím dál víc zamořuje vesmír
7. května 2024 01:29

PRAHA (ČTK) - Kosmický odpad především v podobě družic čím dál více zamořuje vesmír a oběžnou dráhu Země. Dopravit na ní sondy a družice je totiž poměrně levné a využívají toho i soukromé společnosti, uvedli odborníci v rozhovorech, které poskytla ČTK Akademie věd ČR (AV ČR). Hrozí podle nich, že bude docházet ke srážkám s technologickými družicemi, které zajišťují navigaci nebo předpovědi počasí.
(Celý text)

Na MŽP míří správní žaloba kvůli odtoku vody do dolu Turów, ministerstvo ji vítá
7. května 2024 00:57

(ČTK) - Expertní skupina Frank Bold podala správní žalobu na ministerstvo životního prostředí (MŽP), aby se domohla zveřejnění informací o odtoku vody do polského uhelného dolu Turów, který leží blízko českých hranic. Informace polská strana poskytuje MŽP, některé ale považuje za obchodní tajemství těžební společnosti PGE, a české ministerstvo je tak nemůže zveřejnit, upozornila skupina stejně jako MŽP na sociální síti X. Ministerstvo žalobu přivítalo.
(Celý text)

Praha dá letos na projekty pro životní prostředí 42 milionů Kč, podobně jako loni
6. května 2024 23:39

PRAHA (ČTK) - Praha dá letos na projekty, které mají zlepšit životní prostředí, 42 milionů korun, podobně jako loni. Peníze dostanou žadatelé například na ochranu přírody, vzdělávání nebo cirkulární ekonomiku. Rozdělí si je 145 takových projektů. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.
(Celý text)

Liberecký spolek Čmelák vysadil 1000 tisů červených ve 40 lokalitách kraje
6. května 2024 20:20

LIBEREC (ČTK) - Liberecký spolek Čmelák vysadil za poslední tři roky 1000 sazenic vzácného tisu červeného. Jsou ve 40 lesních lokalitách po Libereckém kraji. Na tříletý projekt návratu této dřeviny do české krajiny získal Čmelák z norských fondů 1,7 milionu korun. Další více než milion zaplatil ze svého a darů, informoval koordinátor projektu Jiří Antl.
(Celý text)

SVOL: Jarní mráz způsobil v lesích škody na mladých porostech za miliardy korun
6. května 2024 19:59

PELHŘIMOV (ČTK) - V lesích uškodily jarní mrazy mladým porostům listnatých stromů i jedlí. Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) odhadlo, že dopad mrazů způsobí v jejich hospodaření škody za miliardy korun. Vládu žádá, aby v rozpočtu na příští rok a na další roky vyčlenila peníze na plné pokrytí žádostí nestátních vlastníků lesů o příspěvky na jejich hospodaření.
(Celý text)

SVOL: Jarní mráz způsobil v lesích škody na mladých porostech za miliardy korun
6. května 2024 19:59

PELHŘIMOV (ČTK) - V lesích uškodily jarní mrazy mladým porostům listnatých stromů i jedlí. Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) odhadlo, že dopad mrazů způsobí v jejich hospodaření škody za miliardy korun. Vládu žádá, aby v rozpočtu na příští rok a na další roky vyčlenila peníze na plné pokrytí žádostí nestátních vlastníků lesů o příspěvky na jejich hospodaření.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2141 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama