titulní strana > co píší jiní
V hodonínské zoo se narodili klokani i chameleoni
8. června 2020 12:35

HODONÍN (ČTK) - Hodonínská zoo se letos může pochlubit hned několika přírůstky. Mezi nimi jsou například mláďata chameleonů jemenských, klokana rudokrkého nebo klokana obrovského. Letošní mláďata se v zoo začala rodit či líhnout na sklonku zimy.
(Celý text)

Temelín snižuje výkon na II. bloku. Čeká ho výměna paliva
8. června 2020 11:48

TEMELÍN (ČTK) - Energetici v jaderné elektrárně Temelín snižují výkon reaktoru na druhém bloku. Jde o takzvaný výkonový efekt, při němž výkon postupně klesne na 95 procent. Tento provoz skončí 12. června, kdy Temelín plánovaně odstaví druhý blok kvůli výměně paliva. ČTK to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Odstávka by měla trvat dva měsíce.
(Celý text)

Na kůrovcovou kalamitu reagovaly Lesy ČR pomalu, uvedl NKÚ
8. června 2020 10:35

PRAHA (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) reagoval na kůrovcovou kalamitu pomalu. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) z let 2016 až 2018. Kůrovcová kalamita začala gradovat v roce 2016, systémové řešení přijaly Lesy ČR ale až v roce 2019 ve strategii na léta 2019 až 2024, uvedli kontroloři. Podle nich ministerstvo zemědělství podnik nijak nenutilo, aby postupoval v řešení kalamity razantněji. Oproti dřívějším letům také podnik podle NKÚ prodával dřevo méně výhodným způsobem. Ministerstvo v reakci uvedlo, že závěr NKÚ nekonstatuje jakékoliv porušení předpisů nebo nehospodárné využití peněz.
(Celý text)

Silničáři vysadili stromy a vytvořili tůně, kterými kompenzují obchvat Břeclavi
8. června 2020 09:46

BŘECLAV (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončilo zásahy do přírody jako kompenzační opatření za plánovanou stavbu obchvatu Břeclavi. Vysadilo stromy či vytvořilo tůně. Nyní už bude s příslušnými institucemi pravidelně kontrolovat, jestli jsou opatření účinná, aby se mohl obchvat ve lhůtě dvou až pěti let začít stavět, uvedl ředitel brněnského závodu ŘSD David Fiala. Úpravy silničáři nechali udělat v blízkosti budoucího obchvatu, dále i v Kančí oboře na opačné straně města, ale také ve vzdáleném Drnholci.
(Celý text)

Australský surfař zahynul po útoku žraloka
8. června 2020 08:38

SYDNEY (ČTK) - Na šedesátiletého australského surfaře v neděli zaútočil a zabil ho třímetrový žralok. Muž utrpěl těžké zranění levé nohy, kterému podlehl, uvedla s odkazem na místní policii agentura Reuters.
(Celý text)

Floridský řemeslník vyrábí roušky z kůže invazních hadů a leguánů
8. června 2020 04:30

DELRAY BEACH (USA) (ČTK) - Jeden floridský řemeslník se pustil do výroby ochranných masek z kůže krajt a leguánů, exotických zvířat, která zaplavují tento stát na jihovýchodě Spojených států a ohrožují místní ekosystém. Píše o tom agentura AFP a Miamiherald.com.
(Celý text)

Kvůli koronaviru se do květinářství vrátily místní květiny
8. června 2020 04:05

PAŘÍŽ (ČTK) - Květiny dovážené z celého světa se staly běžným zbožím. Krize s koronavirem ale situaci změnila a donutila květináře kupovat lokální a sezonní květiny. A tato praxe by měla přetrvat, píše francouzský deník Le Monde.
(Celý text)

Historie těžby rašeliny
8. června 2020 01:12

KAŠPERSKÉ HORY (Ekolist) - Rašelinu v největším množství najdeme, celkem nepřekvapivě, hlavně na rašeliništích. Za rašelinný biotop považujeme místa, kde je alespoň 20 cm nerozloženého rašelinného substrátu – tedy i rašelinné lesy, louky a řadu podobných. Těžit rašelinu z takto tenké vrstvy (v případě lesů navíc s nutností odstranit stromy) by se opravdu nevyplatilo.

Těžba rašeliny se proto vždy soustředila na místa, kde je jí nejvíce, tedy vyklenutá vrchoviště. U nich může vrstva nastřádané rašeliny dosáhnout až deseti metrů a rozloha mnoha hektarů.


(Celý text)

Vikingové z Grónska odešli i kvůli vylovené populaci mrožů, uvádějí vědci
8. června 2020 00:55

NUUK (ČTK) - Za odchodem Vikingů z Grónska v 15. století možná nestálo pouze ochlazování klimatu, jak se dosud soudilo, ale i nadměrné lovení mrožů. Vikingové jich zabili tolik, že se tamní populace ploutvonožců ocitla až na pokraji vyhynutí. Při výzkumu, jehož výsledky byly zveřejněny v odborném časopise Quarternary Science Reviews, k tomu dospěl tým vědců z Británie a Skandinávie.
(Celý text)

Do rezervace v Milovicích vědci vrátili původní květinu, trávničku obecnou
7. června 2020 15:03

MILOVICE (ČTK) - Do rezervace v Milovicích, kde jsou divocí koně, vědci vrací původní květiny, konkrétně trávničku obecnou. Vypěstovali je odborníci v pražské botanické zahradě.
(Celý text)

Jeden z nejstarších stromů v Porubě se změní na broukoviště
7. června 2020 13:40

OSTRAVA (ČTK) - Jeden z nejstarších stromů v ostravské městské části Poruba se promění v broukoviště. Suchou lípu se sice již nepodařilo zachránit, ale alespoň bude mít nové využití. Mrtvého dřeva, které má význam pro ohrožený dřevní hmyz, je totiž v přírodě a především v městském prostředí nedostatek, řekl mluvčí radnice Martin Otipka.
(Celý text)

Lidé mohou nominovat stromořadí do soutěže o alej roku
7. června 2020 12:10

BRNO (ČTK) - Do jubilejního desátého ročníku soutěže o nejkrásnější alej roku mohou lidé už nominovat své kandidáty. Čas mají až do podzimu, uvedl mluvčí pořadatelského sdružení Arnika Jiří Kaňa. Loni vyhrálo historické stromořadí u Rakovnického potoka ve Středočeském kraji. Cílem ankety je podnítit zájem veřejnosti o stav veřejné zeleně.
(Celý text)

Ve zlínské zoo se letos narodilo nejméně deset mláďat klokanů, jedno je albín
7. června 2020 11:00

ZLÍN (ČTK) - Ve zlínské zoologické zahradě se letos narodilo nejméně deset mláďat klokanů rudokrkých. Devět z nich má klasické tmavě hnědé zabarvení, jedno je bílé. Mláďata, která v průchozím výběhu doplňuje 19 dospělých jedinců, už nyní opouštějí bezpečí vaku samic. Zahradě se daří odchov klokanů každoročně, chov prosperuje, řekl hlavní zoolog Kamil Čihák.
(Celý text)

Lide si mohli prohlédnout přírodní zahradu nedaleko Zlína
7. června 2020 10:40

ZLÍN (ČTK) - Přírodní zahradu Pasekářská idylka nedaleko Zlína si mohli lidé prohlédnout díky Víkendu otevřených zahrad, při němž se v zemi otevřelo asi 170 zahrad, parků, sadů a dalších prostranství. Soukromá zahrada u rodinného domu u Zlína se skládá ze zahrady s vyvýšenými záhony a ovocnými keři, nechybí ani sad, ve kterém jsou i méně tradiční odrůdy a včelí úly. Principem přírodní zahrady je do ní málo zasahovat, také nepožívat chemii, řekl ČTK majitel Martin Davidov.
(Celý text)

Slavičín má svůj vlastní čaj, vyrobený je z místních bylinek
7. června 2020 10:01

SLAVIČÍN (ČTK) - Vlastní bylinkový čaj má město Slavičín na Zlínsku. Důležité je, že je vyroben z bylin, které rostou v okolí, řekl starosta Tomáš Chmela (nez.). Čaj nazvaný Slavičaj byl o víkendu pokřtěn v rámci Heřmánkového odpoledne.
(Celý text)

V Plzni se na víkend otevřených zahrad otevřel i bývalý hřbitov
7. června 2020 07:54

PLZEŇ (ČTK) - Tajemně působící místo zarostlé sytou zelení jen kousek od centra Plzně mohli o víkendu obdivovat lidé, kteří se přišli podívat na víkend otevřených zahrad. Bývalý hřbitov U Všech svatých ve čtvrti Roudná, kde se naposledy pohřbívalo před více než stoletím, otevřela Plzeň spolu s dalšími místy při celostátní akci Víkend otevřených zahrad.
(Celý text)

Lesní rybníčky skrývaly překvapení: vzácné karasy obecné
7. června 2020 05:22

PRAHA (Ekolist) - Několik malých lesních rybníčků u Moravských Budějovic se může pyšnit významným zoologickým nálezem - kriticky ohroženým karasem obecným.
(Celý text)

Masožravky jsou i v české přírodě, některé pozřou drobné mušky
7. června 2020 04:08

OLOMOUC (ČTK) - Horské louky, rašeliniště i rybníky a zatopené lomy jsou na mnoha místech Česka od jara do podzimu dějištěm nenápadného souboje masožravých rostlin s kořistí z řad hmyzu či prvoků, kterou rostlinní predátoři lapají pomocí důmyslných pastí. V Česku roste 13 původních druhů masožravek a dva kříženci, přičemž některé dokážou pozřít i drobné mušky. V rozhovoru s ČTK to řekla Martina Oulehlová z katedry botaniky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, která se v Olomouci podílela na přípravě dnes zahájené výstavy masožravých rostlin Živé pasti.
(Celý text)

Praha má nový rybník. Na Říčanský potok se vrátily meandry
7. června 2020 03:45

PRAHA (Ekolist) - Na místě původního rybníka, který byl v minulosti vypuštěn a vysušen, bude opět rozlehlá vodní plocha. Hlavní město Praha dokončilo výstavbu rybníka mezi městskými částmi Běchovice a Dubeč. Nový Lítožnický rybník zabírá plochu 11 hektarů.
(Celý text)

V Nizozemsku začalo usmrcování norků nakažených koronavirem
6. června 2020 23:58

AMSTERODAM (ČTK) - Na deseti nizozemských farmách začali usmrcovat norky kvůli obavám, že z těchto zvířat nakažených koronavirem se infekce může přenést na člověka. Podle agentury Reuters úřady nařídily utratit norky z chovů zasažených nákazou, na kožešinových farmách, kde se virus neobjevil, tyto malé šelmy usmrcovány nebudou.
(Celý text)

V Nizozemsku začalo usmrcování norků nakažených koronavirem
6. června 2020 23:58

AMSTERODAM (ČTK) - Na deseti nizozemských farmách začali usmrcovat norky kvůli obavám, že z těchto zvířat nakažených koronavirem se infekce může přenést na člověka. Podle agentury Reuters úřady nařídily utratit norky z chovů zasažených nákazou, na kožešinových farmách, kde se virus neobjevil, tyto malé šelmy usmrcovány nebudou.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 840 | 841 | 842 | 843 | 844 | .. | 2144 | Další
Další články:
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00
11. května 2024 05:46

Online diskuse
Ekonomické důsledky změny klimatu: makroekonomické škody jsou zřejmě šest krát vyšší než se předpokládalo
14. května 2024 11:55

PRAHA (Ekolist) - Klimatická změna ohrožuje naše životy, živobytí a globální ekonomiku. Dosavadní poznatky hovořili o relativně přijatelných škodách: přibližně 1-3% ztráty HDP na 1 °C zvýšení teploty. Dosavadní poznatky se ale zaměřují na lokální teplotní změny v rámci jednotlivých zemí. Adrien Bilal z Harvardovy univerzity a Diego R. Känzig ze Severozápadní univerzity se podívali na ekonomické důsledky klimatické změny jiným pohledem. A jejich práce He Macroeconomic Impact Of Climate Change: Global Vs. Local Temperature říká, že zvýšení globální teploty o 1 °C vede k poklesu světového HDP o 12 %.
(Celý text)

Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

Klimatolog: Srážek je dost, sucho v posledních letech ovlivňují jiné faktory
13. května 2024 01:25

(ČTK) - V posledních 20 letech se začíná měnit příčina, proč vzniká sucho. Zatímco v minulosti to bylo hlavně díky nedostatku srážek, tedy při delším období, kdy podprůměrně pršelo, nyní to souvisí mimo jiné s nárůstem teploty vzduchu. V důsledku většího tepla se vypařuje víc vody z půdy, a sucho tedy začíná být i při relativně normálních srážkách. ČTK to řekl klimatolog Pavel Zahradníček z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Kvůli nesprávnému hospodaření a rozvoji eroze půdy podle něj krajina navíc pozvolna ztrácí schopnost zadržovat vodu.
(Celý text)

V místech možných pro radioaktivní odpad brzy začne hydrogeologický monitoring
13. května 2024 01:10

(ČTK) - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) zřejmě do konce května zahájí hydrogeologický monitoring čtyř vytipovaných lokalit pro připravované hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Při monitoringu chce správa zjistit především stav vodních a dalších zdrojů na místě. Práce vyjdou přibližně na 139 milionů korun. ČTK to sdělili zástupci SÚRAO. Správa zároveň čeká na povolení rozsáhlejšího geologického průzkumu lokalit.
(Celý text)

Výborný: Nepojištěným pěstitelům bude stát krátit kompenzace o polovinu
12. května 2024 23:56

PRAHA (ČTK) - Pěstitelům, kteří neměli pojištění proti mrazům, bude stát krátit kompenzace o polovinu. V pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct to řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Zároveň odmítl kritiku europoslance Martina Hlaváčka (ANO), že by vláda nedostatečně podporovala pojištění zemědělců. Ministr zopakoval, že požádal Evropskou komisi o 100 milionů eur (2,5 miliardy korun) na pomoc českým zemědělcům, ale neočekává, že získá celou částku. Neupřesnil, kolik peněz by do Česka mohlo přijít.
(Celý text)

Italský ostrov nabídl k adopci přemnožené kozy, správce zaskočil obrovský zájem
12. května 2024 20:30

ŘÍM (ČTK) - Malý italský ostrov Alicudi se snažil zbavit přemnožených divokých koz, a tak je na začátku dubna nabídl k adopci jen za manipulační poplatek. Vedení ostrova čekalo, že se zvířat ujmou farmáři z okolí, ale zaplavily je stovky žádostí z celého světa. Na ostrově je zhruba 600 koz, nabídek adopce přišlo ale více než třikrát tolik, napsal server deníku The Guardian.
(Celý text)

Policie: Výskyt medvěda u Zlína potvrdily stopy, obezřetnost je na místě
12. května 2024 20:16

ZLÍN (ČTK) - Pohyb medvěda v okrajové části Zlína, který ohlásil v sobotu před polednem náhodný svědek, potvrdily podle městské policie jeho stopy. Zajistil je poblíž místa nahlášeného setkání se šelmou myslivecký hospodář, řekl ČTK pracovník operačního centra městské policie. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka může podle velikosti stopy jít o jedince o hmotnosti až 200 kilogramů, opatrnost je proto podle něho na místě.
(Celý text)

Policie: Výskyt medvěda u Zlína potvrdily stopy, obezřetnost je na místě
12. května 2024 20:16

ZLÍN (ČTK) - Pohyb medvěda v okrajové části Zlína, který ohlásil v sobotu před polednem náhodný svědek, potvrdily podle městské policie jeho stopy. Zajistil je poblíž místa nahlášeného setkání se šelmou myslivecký hospodář, řekl ČTK pracovník operačního centra městské policie. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka může podle velikosti stopy jít o jedince o hmotnosti až 200 kilogramů, opatrnost je proto podle něho na místě.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2144 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama