titulní strana > co píší jiní
Botanici našli v Podyjí vzácnou orchidej, poprvé po 70 letech
28. července 2020 20:45

ZNOJMO (ČTK) - Botanici našli u Hnanic v Podyjí na Znojemsku vzácnou orchidej jazýček jadranský, stalo se tak poprvé po 70 letech. Správa národního parku to uvedla na svém webu. Odborníci v parku našli i další vzácné rostliny.
(Celý text)

Sucho nás na chvíli přestalo trápit. Kromě severozápadu Čech
28. července 2020 17:09

PRAHA (Ekolist) - Na Moravě pršelo v posledních týdnech výrazně více než v Čechách a tento trend má podle předpovědi počasí pokračovat. V souvislosti s nerovnoměrným rozložením srážek vystupuje z mapy České republiky nejvýrazněji region severozápadních Čech, kde začíná narůstat sucho. Informuje o tom portál Intersucho.
(Celý text)

Na jezeře Milada u Ústí jsou nová plovoucí mola. Pro odpočinek ptáků i plavců
28. července 2020 16:18

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Na jezeře Milada u Ústí nad Labem jsou nová plovoucí mola. Některá jsou určena pro zahnízdění a odpočinek ptáků, další využijí pro oddech plavci. O umístění mol na jezero vzniklé zatopením hnědouhelného lomu informovala Hana Volfová, mluvčí Palivového kombinátu Ústí (PKÚ), který vodní plochu spravuje.
(Celý text)

Americké ministerstvo zemědělství řeší nevyžádané zásilky semen z Číny
28. července 2020 16:17

WASHINGTON (ČTK) - Americké ministerstvo zemědělství vyzvalo Američany, aby nepoužívali sadbu z Číny, pokud jim byla doručena bez vyžádání. Podle ministerstva se může jednat o invazivní rostliny, které poškodí životní prostředí. Podobné výzvy vydaly i místní úřady v osmi amerických státech. Požádaly občany, aby semena nedávali do země, protože rostliny mohou uškodit i dobytku.
(Celý text)

Ornitologové na jihu Moravy mapují vzniklé mokřady, zapojit se může i veřejnost
28. července 2020 12:02

BRNO (ČTK) - Ornitologové na jihu Moravy chtějí zmapovat mokřady, které na polích vznikly po vydatných deštích v předchozích týdnech. Jsou útočištěm mnoha vzácných druhů. Ornitologové žádají o pomoc s mapováním i veřejnost.
(Celý text)

Portugalsko sužují vysoké teploty, platí varování před požáry
28. července 2020 11:56

LISABON/ATÉNY (ČTK) - Portugalsko vydalo pro celou zemi varování kvůli vysokému riziku lesních požárů v souvislosti s vysokými teplotami, které meteorologové v těchto dnech očekávají. Požár, s nímž bojovalo o víkendu v centru země přes 800 hasičů, se už podařilo dostat pod kontrolu, informovala místní média. S lesními požáry se potýká také Řecko, kde od neděle do pondělního večera hořely lesy na 63 místech. Většinu z těchto požárů se podařilo dostat pod kontrolu už v počátečním stádiu, uvedla dnes agentura AMNA.
(Celý text)

Správa NP Podyjí: Zemědělci hospodaří přívětivěji, je to znát
28. července 2020 11:14

ZNOJMO (ČTK) - Správa Národního parku (NP) Podyjí hodnotí pozitivně změnu hospodaření zemědělců na území parku. Zemědělci po novelizaci zákona už dva a půl roku mimo jiné nesmí používat umělá hnojiva. Podle expertky správy parku na zemědělství Veroniky Dubovské se zlepšila kvalita vody i orné půdy. Správa NP to uvedla na svém webu.
(Celý text)

Ohrožení sýčkové letos vyvedli o třetinu mláďat více než loni
28. července 2020 11:03

PRAHA (ČTK) - Asi o třetinu mláďat více než loni vyvedli letos páry kriticky ohrožených sýčků obecných v Česku. V hlavní oblasti výskytu těchto malých sov v severních Čechách napočítali odborníci z České společnosti ornitologické (ČSO) a Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR letos 95 mláďat sýčků, což je zatím nejvíc za celou dobu, po kterou ornitologové populaci sýčků sledují. Sýčkům se podle ornitologů dařilo díky přemnožení hrabošů, kteří jsou hlavní potravou mladých sýčků.
(Celý text)

Sociální distanc činí hromadnou dopravu méně ekologickou než osobní automobily
28. července 2020 08:00

PRAHA (Ekolist) - Zdá se, že praxe držet si od ostatních lidí odstup v rámci sociálního distancování, bude ještě nějakou dobu v trendu. Minimálně ve světě tomu tak je. A začíná to komplikovat celkovou pozitivní bilanci hromadné dopravy. Po ekonomické i ekologické stránce. Píše o tom Conversation.
(Celý text)

Kůrovcem je silně zasaženo či ohroženo 47 procent katastrů v ČR
28. července 2020 07:59

PRAHA (ČTK) - Kůrovcem je mimořádně silně zasaženo či bezprostředně ohroženo 47 procent katastrálních území v Česku. Ministerstvo zemědělství rozšířilo o zhruba desetinu tzv. červenou zónu, pro kterou platí mimořádná opatření k řešení kalamitní situace v lesích. Majitelé lesů v ní mohou upustit od některých nařízení, aby měli kapacity na zpracování a asanaci napadeného dříví. Poslední aktualizaci kůrovcové kalamity provedlo ministerstvo v prosinci.
(Celý text)

Lidé mohou podpořit péči o Krkonoše zakoupením samolepky
28. července 2020 07:58

VRCHLABÍ (ČTK) - Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) vydala samolepky s textem Podporuji Krkonošský národní park. Zakoupením samolepky lze podpořit péči o Krkonoše. ČTK to sdělil mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný. Samolepky budou k dispozici v nominální hodnotě 100, 500 a 1000 korun.
(Celý text)

Slovensku se nedaří snížit závislost na dovozu potravin
28. července 2020 01:47

BRATISLAVA (ČTK) - Slovensku se nedaří snížit závislost na dovozu potravin a zemědělských produktů. Bilance zahraničního obchodu se zmíněným zbožím se loni podle analýzy slovenského ministerstva zemědělství znovu zhoršila. Slovenští farmáři dlouhodobě upozorňují na nízké zastoupení potravin domácí produkce na pultech obchodů a na chybějící potravinovou soběstačnost země v základních komoditách.
(Celý text)

Pole s mákem se letos rozrostla, úroda je ale nejistá
28. července 2020 01:47

PRAHA (ČTK) - Osevní plocha máku se letos podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně rozrostla o 12,5 procenta na 40 255 hektarů. Činí tak 1,6 procenta celkových osevních ploch. Ještě však není jisté, že se o tolik zvýší také úroda. Pěstitelé se obávají plísňových chorob spojených s letošní větší vlhkostí, řekl předseda spolku Český modrý mák Jaromír Gec.
(Celý text)

Společné řešení odpadů v Olomouckém kraji podpořily desítky obcí
28. července 2020 01:35

OLOMOUC (ČTK) - Zástupci desítky měst Olomouckého kraje již podepsali smlouvy o nákupu akcií od Servisní společnosti odpady Olomouckého kraje, která má v příštích letech pro města a obce zajišťovat v kraji likvidaci zbytkového komunálního odpadu. Dalších 45 obcí se do projektu přidalo prostřednictvím spolku Odpady Olomouckého kraje, který bude jedním z přímých akcionářů firmy. ČTK to sdělila mluvčí kraje Eva Knajblová. Založení akciové společnosti schválili na podzim 2018 krajští zastupitelé.
(Celý text)

Dnes se na Pradědu začalo s vyřezáváním kdysi vysazené kleče
27. července 2020 13:00

PRAHA (Ekolist) - Dělníci dnes začali na Vysoké holi, Velkém Máji a v Jelením dole s vyřezáváním borovice kleče. Kleč zde není původní, byla tu vysazována od 19. století. Postupně zarůstá cenné vysokohorské trávníky a ovlivňuje tak výjimečné území národní přírodní rezervace. Jejím odstraněním dojde k obnově původní skladby rostlin horských holí. Informuje o tom Agentura ochrany přírody a krajiny.
(Celý text)

Průzkum: Většina Čechů by se ráda zbavila závislosti na uhlí
27. července 2020 11:30

PRAHA (ČTK) - Většina Čechů, 86 procent, by ráda zbavila závislosti země na uhlí, a to především kvůli zastavení ničení krajiny a znečišťovaní ovzduší. Vyplývá to z výzkumu publikovaného podnikatelským a inovačním centrem BIC Brno ve spolupráci se Svazem moderní energetiky, který vznikl v rámci projektu spolufinancovaného Technologickou agenturou ČR. Ze studie vyplynulo, že 74 procent lidí souhlasí s tím, že je potřeba mít zdroje energie, které mohou nahradit současné uhelné elektrárny a zároveň budou šetrné k životnímu prostředí.
(Celý text)

Povodí Labe vyčistilo rameno Orlice pro kriticky ohrožený rdest
27. července 2020 11:10

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Povodí Labe vyčistil za 6,5 milionů korun slepé rameno Orlice v Hradci Králové, aby podpořil růst kriticky ohroženého rdestu dlouholistého a vzácného rdestu alpského. Projekt přispěje i k zadržování vody v krajině, řekli zástupci vlády a Agentury ochrany přírody a krajiny (AOPK). Ve slepém rameni řeky v hradecké čtvrti Malšova Lhota je poslední původní lokalita výskytu vodní rostliny rdestu dlouholistého v ČR.
(Celý text)

Inspekce životního prostředí řeší další prohřešek Mynářovy firmy
27. července 2020 11:02

BRNO (ČTK) - Brněnská pobočka České inspekce životního prostředí zahájila řízení se společností O.L.G.A., v níž je společníkem hradní kancléř Vratislav Mynář. Důvodem je neoprávněný odběr povrchových vod, které firma používala pro zasněžování sjezdovky v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Upozornila na to Česká televize, zahájení řízení ČTK potvrdila mluvčí inspekce Radka Nastoupilová.
(Celý text)

Blíž přírodě po sté, tentokrát srdcem Českého krasu
27. července 2020 10:15

PRAHA (ČSOP) - 18 zastavení a 3 vstupní panely na 9 km dlouhé trase, to je nová naučná stezka Srdcem Českého krasu, která návštěvníky seznámí s přírodním bohatstvím a historií národní přírodní rezervace Karlštejn na Berounsku. Tato stezka se stala jubilejní 100. lokalitou, která byla vybudována v rámci společného programu Českého svazu ochránců přírody a společnosti NET4GAS s názvem Blíž přírodě. Tento program úspěšně běží již 14 let. Vybudování stezky rovněž významně podpořilo Ministerstvo životního prostředí ze svého Programu péče o krajinu. Stezku bude provozovat Agentura ochrany přírody a krajiny, jejíž pracovníci se na obsahu tabulí rovněž významně podíleli.
(Celý text)

Energie není zdaleka jen elektřina. Rozvoj čisté dopravy a vytápění však zaostává
27. července 2020 02:18

PRAHA (Ekolist) - Na jedné straně optimistické zprávy o tom, že se k výrobě elektřiny ve světě stále s méně využívá uhlí. Na straně druhé pak prosté nepochopení toho, že elektřina je jen jednou z forem civilizací vyžadované energie. A že v některých sektorech lidského počínání to se zaváděním čisté elektřiny z obnovitelných zdrojů a dekarbonizací zdaleka tak jednoduché není. Píše o tom Conversation.
(Celý text)

Energie není zdaleka jen elektřina. Rozvoj čisté dopravy a vytápění však zaostává
27. července 2020 02:18

PRAHA (Ekolist) - Na jedné straně optimistické zprávy o tom, že se k výrobě elektřiny ve světě stále s méně využívá uhlí. Na straně druhé pak prosté nepochopení toho, že elektřina je jen jednou z forem civilizací vyžadované energie. A že v některých sektorech lidského počínání to se zaváděním čisté elektřiny z obnovitelných zdrojů a dekarbonizací zdaleka tak jednoduché není. Píše o tom Conversation.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 816 | 817 | 818 | 819 | 820 | .. | 2147 | Další
Další články:
19. května 2024 06:14
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45

Online diskuse
Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě
18. května 2024 00:23

(ČTK) - U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě. Nyní zde nemají možnost se během čekání na proplavení bezpečně a pohodlně vyvázat. Práce zahájilo Ředitelství vodních cest (ŘVC) tento týden, hotovo by mělo být letos na podzim letošního roku. Náklady přesáhnou 32 milionů korun bez DPH, pokryje je Státní fond dopravní infrastruktury. Stavba nových čekacích stání nebude mít na provoz v okolí plavební komory téměř žádný vliv. Stání poslouží podle velikosti jednomu většímu nebo dvěma menším rekreačním plavidlům, řekl dnes ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
(Celý text)

Ve Francii zapsali do vesnické školy čtyři ovce, aby splnili kvótu na počet žáků
18. května 2024 00:22

(ČTK) - Ve Francii zapsali rodiče malých dětí ke studiu ve vesnické škole také čtyři ovce, aby splnili požadavek úřadů na minimální počet žáků. Chtěli tak vyjádřit svůj protest proti předpisům, kvůli nimž hrozí jejich škole uzavření, napsala stanice BFM TV.
(Celý text)

Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, nyní je zhruba tři týdny staré
18. května 2024 00:14

BRNO (ČTK) - Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, narodilo se přímo ve výběhu zhruba před třemi týdny. V brněnském zařízení zůstane malá samička asi jen půl roku, pak poputuje jinam, řekla mluvčí zoo Věra Müllerová. Stádo sobů v Brně tak nyní čítá čtyři samice, jednoho samce a mládě.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2147 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama