titulní strana > co píší jiní
K plotu britského parlamentu se připoutaly ekologické aktivistky
11. září 2020 01:13

LONDÝN/PAŘÍŽ (ČTK) - K plotu britského parlamentu se ve čtvrtek připoutalo 30 ekologických aktivistek s obnaženou hrudí. Ekologičtí aktivisté demonstrovali také v Paříži. Oznámila to agentura Reuters.
(Celý text)

Za ilegální skládku chemikálií na zahradě za domkem policie stíhá dva muže
11. září 2020 00:16

BUDČEVES (ČTK) - Za vytvoření nelegální skládky různých chemikálií ve velkých plastových kontejnerech v Budčevsi na Jičínsku policie stíhá dva muže ve věku 36 a 62 let. Za neoprávněné nakládání s odpady jim v případě odsouzení hrozí až pět let vězení, uvedl mluvčí policie Aleš Brendl. Na skládku ukrytou v zahradě za roubeným domkem v centru obce policii a hasiče upozornil loni v září anonym. Následná likvidace skládky stála 3,1 milionu korun.
(Celý text)

Hraboš dál škodí jihomoravským zemědělcům, nejvíce na Znojemsku
11. září 2020 00:08

BRNO (ČTK) - Hrabošů od května přibývá a dál škodí jihomoravským zemědělcům. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) potvrdil extrémní skok v počtech obydlených východů z nor na jižní Moravě v okresech Blansko a Znojmo. Celorepublikově v srpnu zaznamenal průměrně 1168 aktivních východů z nor na hektar. Nárůstu si všímají někteří jihomoravští zemědělci, které ČTK oslovila.
(Celý text)

Vytí vlků potvrdilo, že na Šumavě a v Bavorském lese jsou už dvě vlčí smečky
10. září 2020 13:56

PRAHA (Ekolist) - Vlci, kteří zde byli kdysi vyhubeni, se od roku 2015 přirozeně vracejí do příhraniční oblasti mezi Bavorskem a Čechami. Proces velmi pečlivě sledují zejména odborní pracovníci Správ národních parků Bavorský les a Šumava. Pomáhají jim v tom mimo jiné fotopasti a také rozbory genetických vzorků. Rozsáhlé monitorování nyní přineslo nová zjištění. Region těchto dvou velkých přeshraničních chráněných území již nevyužívá jen jedna, ale dvě vlčí smečky. Informuje o tom Národní park Šumava.
(Celý text)

Za 46 let zmizely dvě třetiny volně žijících zvířat, tvrdí studie
10. září 2020 13:26

KUALA LUMPUR (ČTK) - Populace volně žijících zvířat se od roku 1970 zmenšily v průměru o dvě třetiny, upozorňuje Světový fond na ochranu přírody (WWF) ve své zveřejněné zprávě. Za hlavní důvody pokládá mýcení lesů kvůli zemědělství, nadměrný rybolov a obchod s divokými zvířaty.
(Celý text)

Advokát soudu EU podpořil rituální porážení zvířat
10. září 2020 13:21

LUCEMBURK (ČTK) - Belgický zákon zakazující rituální porážení zvířat bez omráčení je v rozporu s právem Evropské unie a měl by být zrušen. Doporučil to advokát Soudního dvora EU, podle něhož unijní země nemohou přijímat normy, které omezují svobodu vyznání. Rituální porážky praktikují přes odpor ochránců zvířat židé a muslimové, jejichž organizace se kvůli zákonu obrátily na justici.
(Celý text)

Ropný gigant BP vstupuje do odvětví větrných elektráren na moři
10. září 2020 13:12

LONDÝN/OSLO (ČTK) - Britský ropný gigant BP vstupuje na trh s elektřinou, kterou vyrábějí větrné elektrárny na moři. Firma uvedla, že tak učiní prostřednictvím dohody o spolupráci s norskou energetickou skupinou Equinor. V rámci dohody zaplatí 1,1 miliardy dolarů (téměř 25 miliard Kč) za poloviční podíly ve dvou projektech Equinoru ve Spojených státech. Jde o první významný krok v transformaci BP a její snaze odklonit se od těžby ropy a plynu, uvedla agentura Reuters.
(Celý text)

V Ekvádoru překvapil vědce kolibřík s kontratenorem
10. září 2020 11:44

SOPKA ANTISANA (ČTK) - Jeho zpěv si lidé dlouho pletli s šepotem větru v ekvádorské krajině. Dnes se však vědci radují, že objevili ptáka s kontratenorem: kolibříka s unikátním zpěvem, s nejvyšším tónem ze všech, píše agentura AFP.
(Celý text)

USA kvůli podezření na nucenou práci omezí dovoz bavlny a rajčat z části Číny
10. září 2020 11:39

WASHINGTON (ČTK) - Spojené státy se chystají zakázat dovoz bavlny a rajčat z čínského regionu Sin-ťiang. Mají podezření, že tam na polích pracují lidé, kteří jsou k práci nuceni. Oficiální oznámení mělo podle agentury Reuters přijít už v úterý, ale bylo pozdrženo, i když úřady už příslušné pokyny připravily. Bavlna a rajčata jsou pro tuto čínskou oblast klíčovým vývozním artiklem, poznamenal server BBC. Čína v reakci uvedla, že cílem opatření, k nimž se Spojené státy chystají, je podněcovat nestabilitu.
(Celý text)

Temelín znovu zavedl koridory před vstupem, má 1 nemocného
10. září 2020 11:38

TEMELÍN (ČTK) - Jaderná elektrárna Temelín zavedla opatření proti šíření nákazy koronavirem od březnového začátku pandemie. Koncem srpna se pak vrátila i k nošení roušek ve vnitřních prostorách, kde nelze dodržet dvoumetrové rozestupy. V celé zemi tato povinnost znovu platí ode dneška. Elektrárna také opět zavedla koridory před vstupem a zpřísnila opatření v jídelnách. ČTK to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Nemoc covid-19 se podle něj potvrdila u jednoho pracovníka.
(Celý text)

Prodej elektromobilů se do srpna ztrojnásobil na 1477 vozů
10. září 2020 11:32

PRAHA (ČTK) - Prodej elektromobilů na českém trhu se za osm měsíců meziročně téměř ztrojnásobil na 1477 vozidel. Trh hybridů vzrostl o 37 procent na 7030 vozů, z toho bylo 988 plug-in hybridů do zásuvky, což znamená více než čtyřnásobný nárůst. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů (SDA). Za růstem elektrických kategorií stojí snaha automobilek plnit u nabízených modelů přísnější emisní limity CO2. Celkový trh v Česku zaznamenal pokles o čtvrtinu na 131 410 vozů.
(Celý text)

Je vzácná kareta pravá ohrožena globálními změnami víc než obyčejný jelen evropský?
10. září 2020 05:16

PRAHA (Ekolist) - O negativním vlivu globálních změn na celou řadu živočichů se všeobecně ví, většina z nás ale očekává, že jsou jimi ohroženy především vzácné druhy. Vědci z University of Edinburgh přicházejí s novou studií, která se vlivem právě těchto změn na velikost populací různých živočišných druhů zabývá a ukazuje, že naše očekávaní nemusí být vždy správná. Informuje o tom Univesity of Edinburgh.
(Celý text)

Senátoři podpořili vládní kritiku razantních změn v zemědělství
10. září 2020 01:04

PRAHA (ČTK) - Senátoři se shodli s vládou na kritice záměru Evropské komise, která chce kvůli zavedení udržitelného potravinového systému omezit v Evropě razantně používání hnojiv nebo léků pro zvířata. Ministerstvu zemědělství vadí, že Evropská komise nebyla schopna předložit dopady svého návrhu. Se senátory z evropského výboru se v úterý shodlo na tom, že cíle návrhu jsou ambiciózní a že Evropská komise nemá jak přimět producenty potraviny mimo EU, aby se k nim připojili.
(Celý text)

Povinnost nosit roušky platí od čtvrtka také v jeskyních
10. září 2020 00:57

PRŮHONICE (ČTK) - Návštěvníci ve všech zpřístupněných jeskyních, které provozuje Správa jeskyní České republiky, budou od čtvrtka muset nosit roušky. Používat by měli také dezinfekci u pokladen, vstupů či východů z podzemí, informoval mluvčí Správy jeskyní ČR Pavel Gejdoš.
(Celý text)

Zimbabwe zakázala těžbu v přírodních rezervacích
10. září 2020 00:45

HARARE (ČTK) - Zimbabwská vláda podle agentury Reuters zakázala těžbu v přírodních rezervacích poté, co ochránci přírody obvinili dvě čínské společnosti, že těží uhlí v největším národním parku v zemi. Park Hwange v západní části Zimbabwe je domovem více než 40 000 slonů, kromě toho zde žijí velké skupiny lvů, buvoli a ptáci, kteří jsou lákadlem pro turisty.
(Celý text)

Rakouská firma skládkující v ČR vypsala odměnu kvůli pomluvám
10. září 2020 00:04

VÍDEŇ (ČTK) - Rakouská odpadová firma, která využívá odkaliště v jižních Čechách, vypsala odměnu 30 000 eur (téměř 800 000 Kč). Tvrdí totiž, že se stala terčem pomlouvačné kampaně, a peníze chce vyplatit tomu, kdo ji přivede na stopu jejího autora. Informovala o tom agentura APA.
(Celý text)

VW prý může zanedlouho předstihnout Teslu ve výrobě elektromobilů
10. září 2020 00:03

WOLFSBURG (ČTK) - Německý automobilový koncern Volkswagen by mohl v blízké budoucnosti předstihnout amerického konkurenta Tesla v objemu výroby elektromobilů i v softwaru. Uvedl to šéf závodní rady Volkswagenu Bernd Osterloh v rozhovoru s německým listem Welt am Sonntag. Tesla, v jejímž čele stojí známý podnikatel Elon Musk, je považována za průkopníka v oblasti elektromobilů.
(Celý text)

OSN: Pandemie covidu-19 změny klimatu nezastavila
9. září 2020 16:10

ŽENEVA (ČTK) - Koncentrace skleníkových plynů v atmosféře dosáhly letos rekordu, upozorňuje OSN ve své nové zprávě s tím, že pandemie nemoci covid-19 nemá na klimatické změny z dlouhodobého hlediska příliš dopad. Podle zprávy tak svět není na cestě k cíli udržet růst teploty pod dvěma stupni Celsia a co nejblíže k hodnotě 1,5 stupně ve srovnání s předindustriálním obdobím, jak se státy dohody v roce 2015 v Paříži.
(Celý text)

Arnika: Chemická recyklace plastů škodí životnímu prostředí
9. září 2020 15:32

PRAHA (ČTK) - Zpracovávání plastového odpadu procesy označovanými jako chemická recyklace má podle ekologického sdružení Arnika řadu technologických nedostatků, které škodí životnímu prostředí. Jako lepší řešení se podle ekologické organizace ukazuje mechanická recyklace a snížení výroby plastů. Škodlivost chemické recyklace plastů podle ní vyplývá z aktuální odborné studie Světové aliance pro alternativy ke spalovnám (GAIA) s názvem Chemická recyklace: Stav, udržitelnost a dopady na životní prostředí. Hlavní výhrada tkví v tom, že pod chemickou recyklací se ve skutečnosti skrývají procesy, které žádnou recyklací nejsou. Jde jen o produkci oleje a syntetického plynu, které se pak stávají palivem. O studii informoval Ekolist v článku O chemické recyklaci se v USA hodně mluví, ale nikdo ji ve skutečnosti nedělá, tvrdí aliance GAIA.
(Celý text)

Ledovce tají podle nejhoršího klimatického scénáře, upozorňuje studie
9. září 2020 11:55

LEEDS (ČTK) - Tání ledových příkrovů v Grónsku a na Antarktidě odpovídá nejhoršímu možnému scénáři Mezivládního panelu pro změny klimatu (IPCC) ohledně zvyšování hladiny oceánů. Vyplývá to z nové studie publikované v magazínu Nature Climate Change, podle níž ledovce z Grónska a Antarktidy zvedly hladinu oceánů od roku 1992 o takřka 1,8 centimetru.
(Celý text)

Ledovce tají podle nejhoršího klimatického scénáře, upozorňuje studie
9. září 2020 11:55

LEEDS (ČTK) - Tání ledových příkrovů v Grónsku a na Antarktidě odpovídá nejhoršímu možnému scénáři Mezivládního panelu pro změny klimatu (IPCC) ohledně zvyšování hladiny oceánů. Vyplývá to z nové studie publikované v magazínu Nature Climate Change, podle níž ledovce z Grónska a Antarktidy zvedly hladinu oceánů od roku 1992 o takřka 1,8 centimetru.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 783 | 784 | 785 | 786 | 787 | .. | 2138 | Další
Další články:
2. května 2024 06:00
1. května 2024 06:00
30. dubna 2024 06:01
29. dubna 2024 06:00
27. dubna 2024 06:00

Online diskuse
Ochranáři a včelaři umístili u D5 desítky pastí na invazní asijské sršně
2. května 2024 11:31

(ČTK) - Třicet až čtyřicet pastí k odhalení výskytu invazní asijské sršně umístili ochranáři z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) ve spolupráci s místními včelaři. Zatím jde převážně o Plzeňský kraj, hlavně o místa podél dálnice D5 desítky metrů až jeden kilometr od krajnice, ale také třeba v Železné a Bělé na Domažlicku, ve Švihově na Klatovsku, Šťáhlavech na Plzeňsku a v Hrádku u Rokycan. Pasti se umisťují také u dálnice D5 ve Středočeském kraji ve směru na Prahu a u logistických center, tedy překladišť zboží z kamionů, což jsou riziková místa. ČTK to dnes řekl Zdeněk Myslík z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Na čištění odpadních vod v EU by se měly podílet největší znečišťovatelé, farmaceutický a kosmetický průmysl
2. května 2024 11:30

(ČTK) - Na čištění městských odpadních vod by se od roku 2045 měly podílet největší znečišťovatelé, tedy farmaceutický a kosmetický průmysl, vyplývá z úpravy směrnice, kterou schválil v dubnu Evropský parlament. Česká asociace farmaceutických firem (ČAFF) uvedla, že směrnici vnímá jako další přítěž již tak těžko konkurenceschopnému odvětví a může to ovlivnit cenu i dostupnost léků. Zavedení dalších opatření se dotkne téměř 600 čistíren v Česku, náklady budou ve stovkách miliard korun během následujících 20 let, řekl ČTK ředitel Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK) Vilém Žák.
(Celý text)

Produkce elektřiny z větru v USA se loni poprvé po 25 letech snížila
2. května 2024 11:29

WASHINGTON (ČTK) - Produkce elektřiny z větrných elektráren ve Spojených státech se loni poprvé za čtvrt století snížila, a to o dvě procenta. Výroba byla nižší, přestože instalovaný výkon stoupl o 6,2 gigawattu (GW). Mohly za to slabší větry na Středozápadě, než je obvyklé. Vyplývá to ze zprávy amerického vládního úřadu pro energetické informace (EIA).
(Celý text)

Dříve opomíjená osika může lesníkům výrazně pomoct po kůrovcové kalamitě
2. května 2024 01:17

BRNO (ČTK) - Osika obecná, která byla dříve běžnou a častou součástí českých lesů, má velmi dobrý potenciál stát se využívanou přípravnou dřevinou při obnově lesů poničených suchem a kůrovcem. Mnohde si již na holiny našla cestu sama, uvedl Antonín Kusbach, jenž vedl mezinárodní tým lesnických vědců v čele s odborníky z Mendelovy univerzity v Brně při výzkumu rozšíření a roli osiky obecné v lesích.
(Celý text)

Evropská komise zahájila kroky proti 20 aerolinkám kvůli tzv. greenwashingu
2. května 2024 00:54

BRUSEL (ČTK) - Evropská komise (EK) společně s úřady na ochranu spotřebitelů členských zemí Evropské unie zahájila kroky proti dvaceti leteckým společnostem, a to kvůli zavádějícím tvrzením ohledně ochrany životního prostředí, takzvanému greenwashingu. Zaslala firmám dopisy, ve kterých identifikovala několik typů potenciálně zavádějících tvrzení, a vyzvala podniky, aby do 30 dnů uvedly své praktiky do souladu s právními předpisy EU v oblasti ochrany spotřebitelů. Komise o tom informovala ve své tiskové zprávě. Názvy aerolinek zatím nezveřejnila, protože vyšetřování je teprve v předběžné fázi.
(Celý text)

Hydrologové: Zásoby vodních nádrží v ČR jsou připravené i na extrémní sucho
2. května 2024 00:49

(ČTK) - Zásoby vodních nádrží jsou letos podle informací hydrologů, které ČTK oslovila, dostatečné, může za to srážkově nadprůměrná zima, která doplnila také zásoby podzemních vod. Aktuální stav nádrží zvládne podle hydrologů zajistit zásobování obyvatel, průmyslových podniků nebo chlazení elektráren i v případě opakování extrémního sucha. Pravděpodobnost výskytu nadprůměrně teplého roku je letos vyšší než v minulosti, tvrdí klimatolog Ondřej Lhotka.
(Celý text)

V českých městech a obcích opět probíhá květnová výzva Do práce na kole
2. května 2024 00:25

(ČTK) - Počínaje včerejškem začala v Česku měsíční výzva Do práce na kole. Lidé během ní mohou do 31. května cestovat do práce či školy na kole, pěšky nebo klusem a při tom porovnávat své síly s dalšími účastníky. Akce je pro týmy i jednotlivce a nerozhoduje počet kilometrů, ale pravidelnost. Loni se květnové výzvy, kterou pořádá spolek AutoMat, zúčastnilo 25 600 lidí z různých měst a obcí v ČR.


(Celý text)

Vědci na Špicberkách zaznamenali první případ úmrtí mrože na ptačí chřipku
1. května 2024 21:17

(ČTK) - Na jednom z norských ostrovů v Severním ledovém oceánu byl potvrzen první případ úmrtí mrože na ptačí chřipku. Informoval o tom list The Guardian s odkazem na vědce. Virus už zabil i další savce včetně lachtanů a tuleňů.
(Celý text)

Z pokácení slavného stromu u Hadriánova valu v Anglii byli obviněni dva muži
1. května 2024 18:55

LONDÝN (ČTK) - Dva muži byli obviněni z pokácení slavného, zhruba 150 let starého stromu u Hadriánova valu na severu Anglie. Informovala o tom podle agentury AP prokuratura. Majestátní javor klen, který byl díky své fotogeničnosti velkou turistickou atrakcí, někdo úmyslně pokácel koncem loňského září.
(Celý text)

Hasiči v Královéhradeckém kraji dnes zasahovali u několika požárů v přírodě
1. května 2024 18:51

(ČTK) - Hasiči v Královéhradeckém kraji dnes zasahovali u několika požárů v lesních porostech. Problémy působí především silný vítr a sucho, uvedli. Například u Hořic na Jičínsku hořela hrabanka, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Zákaz rozdělávání ohňů v přírodě v kraji zatím vyhlášen nebyl. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal pro většinu ČR výstrahu před nebezpečím vzniku požárů.
(Celý text)

Odborníci v Lysicích registrují nové odrůdy ovoce a udržují živou kolekci
1. května 2024 12:59

LYSICE (ČTK) - Většina nových odrůd ovoce, které se v posledních letech v Česku objevily, rostou společně v Lysicích na Blanensku. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZUZ) na tamější zkušební stanici registruje nově vyšlechtěné odrůdy ovoce a zároveň udržuje takzvanou živou kolekci, do které umisťuje registrované odrůdy. Čítá stovky odrůd a přes 2000 stromů, řekla ČTK vedoucí stanice Eva Gothardová. Dá se podle ní říci, že ovocné odrůdy, které rostou v českých sadech a zahradách, rostou také v Lysicích.
(Celý text)

Český projekt Jedna příroda se loni umístil v top ten evropských LIFE projektů. I díky dokumentárnímu filmu Hodnoty přírody
1. května 2024 05:59

PRAHA (Ekolist) - Český projekt Jedna příroda byl v LIFE Highlights 2023 označen jako jeden z deseti nejlepších LIFE projektů z celé EU. A to nejen díky úspěšnému plnění nastavených cílů, které přispívají k ochraně přírody a krajiny, ale také díky takovým výstupům oslovujícím širokou veřejnost, jako je dokumentární film Hodnoty přírody (The Values of Nature).
(Celý text)

Česko je dvacet let v EU. Co nám to přineslo v oblasti životního prostředí?
1. května 2024 05:04

PRAHA (Ekolist) - Kvalita pitné vody i čistota řek a vodních nádrží, čistší ovzduší ve městech a obcích nebo větší podíl chráněné přírody na území České republiky. Ochrana životního prostředí prošla v posledních dekádách skokovým zlepšením. Vstup do Evropské unie v roce 2004 byl na této cestě důležitým milníkem.
(Celý text)

CHKO Slavkovský les oslaví s veřejností 50 let své existence
1. května 2024 01:01

CHEB (ČTK) - Akcemi pro veřejnost bude Chráněná krajinná oblast (CHKO) Slavkovský les slavit po celý letošní rok 50 let od svého založení. Ředitel CHKO Jindřich Horáček řekl ČTK, že Slavkovský les je jediná chráněná krajinná oblast v Česku, která vznikla kvůli ochraně přírodních léčebných zdrojů. Dodal, že za půlstoletí existence zabránili ochranáři možným škodám v unikátní přírodní krajině a pomohli zachovat výjimečné lokality v CHKO. Ocenění v podobě zápisu na seznam UNESCO z roku 2021 nebo získání statusu klimatických lázní to podle něj potvrzují.
(Celý text)

V centru Českých Budějovic je první ovocný sad, tvoří jej 113 stromů a 177 keřů
1. května 2024 00:56

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - V centru Českých Budějovic vznikl první ovocný sad. Tvoří jej více než stovka stromů a téměř dvě stovky keřů. Projekt sadu, který je poblíž sportovní haly na ploše půl hektaru, zaplatila energetická společnost ČEZ v souvislosti s výstavbou horkovodu z Jaderné elektrárny Temelín do Českých Budějovic. Sad má vynahradit stromy pokácené kvůli stavbě, řekli zástupci města, kraje i společnosti ČEZ.
(Celý text)

NP Šumava otevře soví voliéry v Borových Ladách kvůli počasí až 14. května
1. května 2024 00:44

(ČTK) - Šumavský národní park otevře soví voliéry v Borových Ladách na Prachaticku kvůli počasí až 14. května. Standardně je přitom mohou turisté navštěvovat od 1. května. Přípravy voliéry na zahájení provozu ale minulý týden zkomplikoval napadaný sníh. ČTK to řekl mluvčí šumavského parku Jan Dvořák.
(Celý text)

Zoo Ostrava ve speciálním programu představí přírodu Vietnamu
1. května 2024 00:28

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada dnes ve speciálním programu představí návštěvníkům přírodu Vietnamu. Blíže je chce seznámit hlavně s kampaní Vietnamazing. Jedná se o novou kampaň Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií zaměřenou právě na ochranu přírody ve Vietnamu, řekla ČTK mluvčí zahrady Šárka Nováková. Do projektu jsou zapojeny české a slovenské zahrady včetně ostravské zoo.
(Celý text)

Liberecké zoo má poprvé mláďata nosálů bělohubých, jsou i další přírůstky
1. května 2024 00:15

LIBEREC (ČTK) - Liberecké zoo má poprvé mláďata nosálů bělohubých. Za úspěch považuje i narození vzácného a silně ohroženého kopytníka uriala bucharského. Přírůstky má také u margayů (ocelotů dlouhoocasých), osináků afrických, surikat či orlosupů bradatých. Od začátku roku přišlo v liberecké zoo na svět zatím 38 mláďat, informovala mluvčí zoo Barbara Tesařová.
(Celý text)

Češi konzumují méně ovoce a zeleniny, než je doporučená denní dávka
1. května 2024 00:07

PRAHA (ČTK) - Průměrný Čech konzumuje méně než 600 gramů ovoce a zeleniny denně, tedy méně, než doporučuje Společnost pro výživu ČR. Příjem ovoce a zeleniny v posledních letech podle údajů Českého statistického ústavu (ČSÚ) klesá, lidé omezují také jejich nákup. Motivovat lidi, aby alespoň polovinu talíře naplnili ovocem a zeleninou, má nová kampaň Půl talíře, kterou v polovině dubna představil ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) spolu s lékařem Petrem Smejkalem a dalšími zástupci projektu.
(Celý text)

Ochranná pásma kvůli africkému moru prasat na Liberecku se znovu rozšířila
30. dubna 2024 23:20

HRÁDEK NAD NISOU (ČTK) - Ochranná pásma vyhlášená Státní veterinární správou ČR (SVS) v souvislosti s výskytem afrického moru prasat na Liberecku se znovu rozšířila. Důvodem jsou dva případy nákazy potvrzené v dubnu u divočáků ulovených a nalezených u Hrádku nad Nisou na Liberecku mimo takzvané uzavřené pásmo II. O další území se rozšířilo nejen hlavní pásmo II vytyčené kolem míst výskytu nákazy, ale i takzvané nárazníkové pásmo, řekl dnes ČTK mluvčí SVS Petr Vorlíček.
(Celý text)

Ochranná pásma kvůli africkému moru prasat na Liberecku se znovu rozšířila
30. dubna 2024 23:20

HRÁDEK NAD NISOU (ČTK) - Ochranná pásma vyhlášená Státní veterinární správou ČR (SVS) v souvislosti s výskytem afrického moru prasat na Liberecku se znovu rozšířila. Důvodem jsou dva případy nákazy potvrzené v dubnu u divočáků ulovených a nalezených u Hrádku nad Nisou na Liberecku mimo takzvané uzavřené pásmo II. O další území se rozšířilo nejen hlavní pásmo II vytyčené kolem míst výskytu nákazy, ale i takzvané nárazníkové pásmo, řekl dnes ČTK mluvčí SVS Petr Vorlíček.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2138 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama