titulní strana > co píší jiní
Lidé ve Zlíně chtějí jiný model provozu vodohospodářství
4. října 2020 13:38

ZLÍN (ČTK) - Obyvatelé Zlína v místním referendu rozhodli, aby město nepokračovalo ve stávajícím modelu vodohospodářství. Na Zlínsku funguje takzvaný provozní model, při němž Vodovody a kanalizace (VaK) Zlín vlastní infrastrukturu, ale provozuje ji Veolia prostřednictvím Moravské vodárenské. VaK Zlín vlastní společně obce a města, Veolia je soukromá firma. Hlavním smyslem referenda je podle iniciátorů, aby se hospodaření s vodou vrátilo do rukou měst a obcí Zlínska.
(Celý text)

Objevil jsem na Radouči několik hnízd zápřednice jedovaté
4. října 2020 06:49

PRAHA (Ekolist) - Příroda Radouče má nové obyvatele – zápřednice jedovaté. Několik hnízd tohoto poměrně velkého pavouka jsem objevil na spletených latách třtiny na radoučské pláni ve slunných zářijových dnech dnech tohoto roku.
(Celý text)

Před deseti lety zasáhlo Maďarsko "rudé cunami"
4. října 2020 01:00

AJKA/PRAHA (ČTK) - Očití svědkové hovořili o rudém cunami, skutečnost ale byla mnohem horší. Před deseti lety, 4. října 2010, se u hliníkárny u západomaďarského města Ajka protrhla nádrž s toxickým kalem a nebezpečná rudě zabarvená tekutina připravila o život deset osob a zamořila plochu o rozloze asi 40 kilometrů čtverečních. Byla to jedna z nejhorších průmyslových havárii v dějinách Maďarska.
(Celý text)

Česko zažívá boom pěstování malých rajčat, skleníky zabírají 60 hektarů
4. října 2020 00:22

OLOMOUC (ČTK) - Šest desítek hektarů už v Česku zabírají skleníky určené pro pěstování menších rajčat, po kterých v tuzemských obchodech navzdory vyšší ceně výrazně roste poptávka. Za posledních deset let proto bylo v Česku vybudováno téměř 55 hektarů nových krytých ploch pro pěstování těchto rajčat. Stavba dalších skleníků se připravuje. ČTK dnes informaci získala ze situační a výhledové zprávy ministerstva zemědělství, která je zaměřena na zeleninu.
(Celý text)

Plzeň stočila svůj první med ze dvou úlů na střeše radnice
4. října 2020 00:18

PLZEŇ (ČTK) - Plzeň stočila svůj první včelí med ze dvou úlů, které před rokem instalovala na střechu historické radnice na náměstí Republiky v centru města. Je ho asi 17 kilogramů a město jím naplnilo 60 skleněných nádobek. Dárkově zabalené skleničky budou sloužit pro prezentaci Plzně, sdělil primátor Martin Baxa (ODS).
(Celý text)

Zoo Plzeň otevřela pavilon zlatých rybek v asijském stylu
4. října 2020 00:05

PLZEŇ (ČTK) - Nový pavilon asijských zlatých rybek otevřela plzeňská zoologická zahrada ve své severovýchodní části na hranici s lochotínským amfiteátrem. Pavilonek v červených a zlatých barvách v čínském architektonickém stylu vznikl na půdorysu původního zahradního altánku z první třetiny 20. století. Patří do asijské zahrady, kterou zoo buduje v horní části areálu od roku 2004. Tehdy ve spolupráci s uznávaným japonským zahradním architektem a filozofem Eišinem Haradou vznikla unikátní kamenná zahrada Šówa-en, řekl dnes ČTK mluvčí zoo Martin Vobruba.
(Celý text)

Jelen sika trápí české lesy
3. října 2020 06:54

PRAHA (Ekolist) - Poškozování lesa spárkatou zvěří představuje jeden z hlavních problémů našeho lesního hospodářství a myslivosti. Velké nevratné škody vznikají loupáním mladých smrkových porostů spárkatou zvěří. Tento typ poškození má zásadní vliv na produkci dřeva a tloušťkový přírůst poškozených stromů a stabilitu porostů. Jedním z problematických druhů spárkaté zvěře je u nás nepůvodní jelen sika japonský, u něhož dlouhodobě narůstá početnost populace, která již výrazně převyšuje normované stavy. Informuje o tom Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti.
(Celý text)

Evropská sonda objevila na Marsu nová asi slaná podzemní jezera
3. října 2020 01:11

PAŘÍŽ (ČTK) - Sonda Evropské kosmické agentury (ESA) Mars Express objevila pod vrstvou ledu v jižní polární oblasti rudé planety několik jezer tekuté vody, která je zřejmě slaná. ESA o tom informuje na svých webových stránkách.
(Celý text)

Malta: Princ George si zub vyhynulého žraloka může nechat
3. října 2020 00:49

VALLETTA (ČTK) - Malta nebude žádat po sedmiletém britském princi Georgovi, aby jí vrátil zub obřího prehistorického žraloka, který mu minulý týden daroval britský přírodovědec a dokumentarista David Attenborough. Oznámily to agentury s odvoláním na maltské ministerstvo kultury.
(Celý text)

Radkovská alej se rozrostla o dalších 20 lip
3. října 2020 00:21

OSTRAVA (ČTK) - V aleji v Radkově na Opavsku přibyly další dvě desítky lip velkolistých. Kraj si tímto způsobem připomněl letošní dvacáté výročí vzniku krajů. V předchozích letech bylo v aleji vysazeno již 50 stromů, lípy se sázely například loni při příležitosti 30 let od sametové revoluce. Kraj chce celkovou obnovu radkovské aleje dokončit v nejbližších letech. Novinářům to dnes sdělila mluvčí kraje Nikola Birklenová.
(Celý text)

Letošní výstava bonsají v botanické zahradě bude prodejní
3. října 2020 00:17

PRAHA (ČTK) - V pražské botanické zahradě v Troji otevřeli výstavu bonsají. Do 11. října budou k vidění rostliny převážně od českých pěstitelů. Novinkou letošního ročníku je možnost zakoupení vybraných exponátů po skončení akce, uvedl ředitel trojské botanické zahrady Bohumil Černý.
(Celý text)

Reorganizace ČIŽP, kvůli které mělo zaniknout oddělení CITES, se nekoná. Obavy o jeho osud zůstávají
2. října 2020 14:57

PRAHA (Ekolist) - Začátkem září informovaly Hospodářské noviny o chystané reorganizaci České inspekce životního prostředí, kvůli které by mimo jiné zaniklo oddělení mezinárodní ochrany biodiverzity a CITES, který vede Pavla Říhová. Jak Ekolistu dnes potvrdila tisková mluvčí inspekce, reorganizace schválena nebyla. Podle informací Hospodářských novin se ale se zrušením oddělení dál počítá. Stejnou obavu vyjádřila i šéfka parlamentního výboru pro životní prostředí Dana Balcarová.
(Celý text)

Výzkum: Plastů v jeskyních přibylo, odhalují zatížení krajiny
2. října 2020 14:03

SLOUP (ČTK) - Vědci z Mendelovy univerzity v Brně začali dokumentovat plastový odpad v krasových jeskyních, který se do nich dostává z volné krajiny. Odpadu v posledních letech přibylo, odhaluje to zatížení krajiny.
(Celý text)

Čeští vědci dokončují zařízení k dočištění odpadních vod
2. října 2020 13:54

PRAHA (ČTK) - Testy zařízení k dočištění odpadní vody pro její opětovné využití dokončují čeští experti. Poloprovozní jednotka dočišťuje odtok z Ústřední čistírny odpadních vod Praha od září loňského roku. Kombinací různých typů filtrací je podle vědců možné odpadní vodu upravit do takové kvality, aby nahradila pitnou vodu při zavlažování městské zeleně, sportovišť či čištění ulic. Projekt má pomoci zmírnění dopadů sucha a nedostatku vody, informovala mluvčí Technologické agentury ČR (TA ČR) Ivana Drábková. TA ČR počin podpořila téměř pěti miliony korun.
(Celý text)

U Skalné obnovili soustavu rybníků, kde žijí vzácné druhy
2. října 2020 11:50

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ (ČTK) - V přírodní rezervaci U Sedmi rybníků mezi Františkovy Lázněmi a Skalnou na Chebsku obnovila Agentura ochrany přírody a krajiny (AOPK) významnou soustavu téměř zaniklých rybníků. Cílem projektu, na kterém AOPK spolupracovala se Správou Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, bylo obnovit prostředí pro chráněné druhy, díky kterým bylo zařazeno mezi evropsky významné lokality, řekl garant projektu a zástupce Správy CHKO Slavkovský les Miloš Holub.
(Celý text)

Šéf Lesní správy Lány Balák je opět stíhaný kvůli těžbě kamene
2. října 2020 11:43

PRAHA (ČTK) - Policie znovu obvinila ředitele Lesní správy Lány Miloše Baláka kvůli těžbě kamene v Lánské oboře, napsal Deník N. Balák je nyní stíhán pro porušení povinnosti při správě cizího majetku. Policie ho původně kvůli těžbě kamene obvinila ze zpronevěry, koncem srpna ale státní zástupce trestní stíhání zrušil a věc vrátil policii kvůli změně právní kvalifikace.
(Celý text)

ČR a Polsko chtějí dál přímo jednat o problému dolu Turów
2. října 2020 11:43

PRAHA (ČTK) - Česko a Polsko mají zájem dál přímo jednat o řešení situace kolem polského dolu Turów, přestože Česko podalo v úterý podnět k Evropské komisi kvůli polskému záměru na rozšíření tohoto dolu. V Praze se na tom shodli ministři zahraničí obou zemí Tomáš Petříček (ČSSD) a Zbigniew Rau. Podle Petříčka je zásadní zajistit, aby polský záměr na rozšiřování dolu ležícího v bezprostřední blízkosti českých hranic neohrozil zásobování vodou pro české občany.
(Celý text)

Brněnský biojarmark se letos přesunul na web
2. října 2020 11:38

BRNO (ČTK) - Tradiční brněnský biojarmark se letos kvůli koronavirovým opatřením přesunul na web. Koná se celý měsíc a kupující za prodejci nemusí jezdit do Brna.
(Celý text)

Nová naučná stezka provede návštěvníky divočinou Koutských a Zábřežských luk
2. října 2020 10:59

PRAHA (ČSOP) - Prvního října byla slavnostně zpřístupněna nová naučná stezka Koutské a Zábřežské louky vedoucí stejnojmennou přírodní rezervací ležící mezi Kravařemi a Dolním Benešovem na Opavsku. Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Levrekův ostrov jí vybudovala díky programu NET4GAS Blíž přírodě. Stezka seznámí návštěvníky s mokřady a podmáčenými loukami nivy řeky Opavy a na ně vázanými rostlinami a živočichy.
(Celý text)

Týden skleněného zabijáka. Pomozte najít skleněné plochy, které zbytečně zabíjejí ptáky
2. října 2020 05:35

PRAHA (Ekolist) - Milion ptáků ročně přijde v Česku o život poté, co narazí do prosklené překážky, odhadují ornitologové. Aby zmapovali nebezpečná místa, organizují druhý říjnový týden akci Týden skleněné zabijáka, ve které budou odborníci i veřejnost pátrat po místech, kde se o skla zabíjejí ptáci. Nejčastěji jde o zrcadlící pláště obchodních center či moderních výškových domů, průhledné spojovací krčky budov, ale i prosklené stěny zastávek. Údaje získané při hromadném mapování ptáků zabitých o sklo poskytnou České společnosti ornitologické přesnější čísla a jasné argumenty pro jednání s majiteli nebezpečných objektů.
(Celý text)

Týden skleněného zabijáka. Pomozte najít skleněné plochy, které zbytečně zabíjejí ptáky
2. října 2020 05:35

PRAHA (Ekolist) - Milion ptáků ročně přijde v Česku o život poté, co narazí do prosklené překážky, odhadují ornitologové. Aby zmapovali nebezpečná místa, organizují druhý říjnový týden akci Týden skleněné zabijáka, ve které budou odborníci i veřejnost pátrat po místech, kde se o skla zabíjejí ptáci. Nejčastěji jde o zrcadlící pláště obchodních center či moderních výškových domů, průhledné spojovací krčky budov, ale i prosklené stěny zastávek. Údaje získané při hromadném mapování ptáků zabitých o sklo poskytnou České společnosti ornitologické přesnější čísla a jasné argumenty pro jednání s majiteli nebezpečných objektů.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 777 | 778 | 779 | 780 | 781 | .. | 2146 | Další
Další články:
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03

Online diskuse
Jak úspěšně navrátit jedli bělokorou do našich lesů?
17. května 2024 02:41

PRAHA (Ekolist) - Probíhající globální klimatická změna a její významné dopady na lesní ekosystémy nás nutí hledat inovativní přístupy k udržitelnému lesnictví. Jednou z klíčových dřevin, která může hrát významnou roli v adaptaci lesních porostů na nové klimatické podmínky, je jedle bělokorá.
(Celý text)

Správa chystané CHKO Soutok bude sídlit v Lanžhotě
17. května 2024 01:13

(ČTK) - Správa chystané Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Soutok v jihovýchodním cípu Česka bude sídlit v Lanžhotě na Břeclavsku, a to v objektu bývalé školy, uvedly ministerstvo životního prostředí a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Každý Čech loni vytřídil 75,6 kg odpadů. Pravidelně třídí tři čtvrtiny obyvatel
17. května 2024 01:02

(ČTK) - Každý Čech loni vytřídil v průměru 75,6 kilogramu odpadů, zhruba o 2,5 kilogramu méně než v roce 2022. Recyklace obalů se ale meziročně zvýšila o čtyři procentní body a jejich celkové využití bylo proti předchozímu roku vyšší o pět procentních bodů. Z celkového počtu vyprodukovaných obalů loni putovalo 75 procent k recyklaci a dalších 11 procent k energetickému využití, sdělila společnost Eko-kom, která v Česku organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů. Podle ní odpady třídí tři čtvrtiny obyvatel.
(Celý text)

Od září budou přísnější pravidla při cestování se zvířaty z Ruska a Běloruska
17. května 2024 00:58

(ČTK) - Chovatelé vstupující do zemí Evropské unie z Ruska nebo Běloruska se psy, kočkami nebo fretkami budou muset od poloviny září prokázat, že mají dostatečnou výši protilátek proti vzteklině. Vyplývá to z nařízení EU, které vstoupilo v platnost a účinnosti nabyde od 16. září. Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje, že po odběru krve pro požadované vyšetření může zvíře přicestovat do EU až po třech měsících.
(Celý text)

Bývalý dobrovolný strážce přiznal vinu u malých požárů na Děčínsku, zapálení Českého Švýcarska odmítl
16. května 2024 14:03

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Obžalovaný Jiří Lobotka dnes před krajským soudem v Ústí nad Labem částečně přiznal vinu v případě menších požárů v Českém Švýcarsku a na dalších místech Děčínska. To, že by úmyslně způsobil největší požár v České republice, odmítl. Soudce Roman Felzmann zatím o částečném prohlášení viny nerozhodl, vyžádá si zprávu lékaře vazební věznice, kde je obžalovaný od loňského května. Sedmatřicetiletý muž působil při hlavním líčení zmateně a chaoticky. Soud bude pokračovat v pátek.
(Celý text)

Stádo zubrů vypuštěných do rumunské přírody pomáhá ukládat emise CO2
16. května 2024 10:55

BUKUREŠŤ (ČTK) - Stádo 170 zubrů, které ochránci přírody vypustili do rumunského pohoří Tarcu, by mohlo pomoci ukládat emise CO2, jež by se rovnaly odstranění téměř dvou milionů automobilů ze silnic na jeden rok. Uvádí to vědecká studie, která tak podle serveru The Guardian dokazuje, jak by tato mohutná zvířata mohla pomoci zmírňovat nejhorší dopady klimatické krize.
(Celý text)

NESEHNUTÍ spouští sbírku Slunce pro Ukrajinu na solární elektrárnu pro nemocnici
16. května 2024 09:08

PRAHA (Ekolist) - Dětská nemocnice v Záporoží leží nedaleko frontové linie. Je přitom jediná v regionu, která poskytuje i vysoce specializovanou pomoc. Ruské bombardování a dronové útoky ji způsobují výpadky elektrického proudu, které ohrožují ty nejzranitelnější. NESEHNUTÍ spolu s ukrajinskou organizací Ekoklub spouští sbírku na solární elektrárnu přímo na střeše zařízení, která dětské nemocnici zajistí stabilní provoz.
(Celý text)

Obhájce: Muž obviněný ze založení požáru v Českém Švýcarsku bude vypovídat
16. května 2024 09:06

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Muž obviněný ze založení požáru v národním parku České Švýcarsko bude dnes u soudu vypovídat. ČTK to v SMS zprávě sdělil jeho obhájce Vít Pavko, který za ním ve středu byl ve vazební věznici. Před začátkem hlavního líčení ČTK a Českému rozhlasu řekl, že částečně prohlásí vinu. Případ největšího lesního požáru v historii ČR dnes otevře ústecký krajský soud. Pět minut před začátkem jednání se na chodbě shromáždili novináři, přišel jeden zástupce poškozených.
(Celý text)

Vykázané kusy ulovené zvěře podle myslivců zřejmě neodpovídají realitě
16. května 2024 09:00

(ČTK) - Myslivci ulovili v minulé sezoně, která trvala od dubna 2022 do konce března minulého roku, podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) 114 100 kusů srnčí zvěře. Oproti předchozímu období je to o 6,2 procenta více. Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti i Českomoravská myslivecká jednota ale poukazují na to, že vykázaný počet ulovené zvěře se může významně lišit od reálných úlovků. Ministerstvo zemědělství chce v připravované novele evidenci a kontrolu ulovené zvěře zlepšit.
(Celý text)

Ekologie dělaná páčidlem. A klíčové druhy, které vůbec nejsou klíčové
16. května 2024 04:42

PRAHA (Ekolist) - Ekologie se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Zní to trochu suchopárně, nicméně jako obor se dá provozovat na různé způsoby. Například Robert Paine ji dělal páčidlem. A přestože od jeho experimentů s mořskými hvězdicemi uplynulo bezmála šedesát let, učíme se o něm pořád. Celou ekologii totiž obrátil vzhůru nohama.
(Celý text)

ČR nemá podmínky pro výrobu vodíku, bude se dovážet, uvedli zástupci MŽP a MPO
16. května 2024 01:43

PRAHA (ČTK) - Česko se musí připravit na energetické využití vodíku, i když nemá ideální podmínky pro jeho výrobu a vodík se bude muset začít dovážet ze zahraničí. Jako zdroj energie by se měl vodík využívat například v teplárnách a v těžkém průmyslu, pro domácí vytápění a pohon menších dopravních prostředků to není pravděpodobné. Na diskusním setkání to uvedli vrchní ředitel sekce ochrany klimatu na ministerstvu životního prostředí Petr Holub a náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák (Piráti).
(Celý text)

MŽP: Norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů
16. května 2024 01:07

PRAHA (ČTK) - Takzvané norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů a dalších 11 bilaterálních iniciativ, zaměřených na podporu spolupráce mezi Českou republikou a Norskem. Realizace projektů z programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu tak po pěti letech dospěla do cíle, sdělilo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Jako tzv. norské fondy jsou označovány Finanční mechanismy Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska, jejichž prostřednictvím přispívá Norsko spolu s Islandem a Lichtenštejnskem ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v EHP.
(Celý text)

Prasat nakažených africkým morem na Liberecku přibývá, pásmo se opět rozšíří
15. května 2024 22:09

MNÍŠEK (ČTK) - Divokých prasat nakažených africkým morem na Liberecku dál přibývá, laboratoř nákazu potvrdila u dalších tří kusů. V prvním případě se jedná o prase divoké, které bylo uloveno 6. května u Mníšku na Liberecku v katastrálním území obce Fojtka. Vzhledem k tomu že se místo, kde byl divočák uloven, nachází mimo takzvané uzavřené pásmo II, dojde znovu k úpravě pásem, řekl ČTK mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Vorlíček.
(Celý text)

Ornitolog okroužkoval tři mláďata sokola na komínu v chemičce u Litvínova
15. května 2024 19:19

LITVÍNOV (ČTK) - Tři sokolí mláďata na komíně teplárny v chemičce v Záluží u Litvínova dostala kroužky. Do výšky 100 metrů k nim vystoupal ornitolog Václav Beran. Z bezpečné vzdálenosti ho sledovala samice, jejíž křik se rozléhal i přes silný vítr po okolí. Právě v průmyslových areálech se ohroženému dravci velmi daří, na komínech je při hnízdění nikdo neruší, navíc jim ornitologové budky před zimou pokaždé uklidí.
(Celý text)

Nejlepší fotografií přírody se stal snímek plotu s pavouky Jakuba Hodáně
15. května 2024 19:09

(ČTK) - Fotografie plotu posetého pavučinami a pavouky Jakuba Hodáně se stala nejlepším snímkem přírody v soutěži Czech Nature Photo. Ocenění dnes organizátoři předali v Praze. Vítěze vybrala odborná porota s účastí rakouského fotografa Bernharda Schuberta z více než 2500 fotografií. S vyhlášením soutěže také začíná výstava v Czech Photo Centre v Nových Butovicích, kde budou vítězné a další vybrané snímky k vidění do 25. srpna.
(Celý text)

Sydney se potýká s kácením stromů kvůli výhledu na přístav
15. května 2024 11:47

(ČTK) - Na nejbohatších a nejzelenějších předměstích australského Sydney se množí případy kácení či jiných způsobů likvidace stromů. Podle ochránců přírody je zpravidla cílem otevřít výhled na přístav, což razantně zvýší cenu nemovitostí, píše zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období, říká jeden z nich
15. května 2024 11:45

(ČTK) - Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období v historii. Zpravodajskému serveru CNBC to řekl největší producent olivového oleje na světě, španělská společnost Deoleo. Na vině je změna klimatu, prudký růst cen, vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Odvětví proto podle něj musí projít hlubokou transformací.
(Celý text)

Lední medvědi z varšavské zoo dorazili do Zoo Praha
15. května 2024 11:43

PRAHA (ČTK) - Lední medvědi Aleut a Gregor z varšavské zoologické zahrady dorazili do Zoo Praha, přicestovali v úterý ve večerních hodinách. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to dnes oznámil na sociální síti X. Lidé je v expozici budou moci vidět od pondělí 20. května. Oba medvědi jsou dvojčata a do Prahy zamířili na doporučení koordinátora evropského chovného programu.
(Celý text)

Lesy ČR po konci kůrovcové kalamity sníží zalesnění o pětinu na 14 000 hektarů
15. května 2024 11:43

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) letos sníží plochu zalesnění o pětinu asi na 14 000 hektarů z loňských 17 200 hektarů. Důvodem je konec kůrovcové kalamity a výrazné snížení těžeb kůrovcového dřeva, čímž ubývá ploch pro obnovu lesů. Stoupnout by měl letos podíl přirozené obnovy lesa na dosud nejvyšších 30 procent, řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2146 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama