titulní strana > co píší jiní
Národní park Bavorský les slaví 50 let, dočkal se rozšíření
7. října 2020 14:52

NEUSCHÖNAU (ČTK) - Národní park Bavorský les na německé straně Šumavy se k nynějšímu 50. výročí založení dočkal u hranic s Českou republikou rozšíření o 630 hektarů (6,3 kilometru čtverečních). Nejstarší německý národní park tak s plochou 24 850 hektarů (248,5 kilometru čtverečních) patří k největším takto chráněným oblastem v Německu, oproti Národnímu parku Šumava, který vznikl v roce 1991, je ale rozlohou zhruba třetinový.
(Celý text)

Lesy ČR chtějí o budoucnosti lužních lesů u Dyje debatu
7. října 2020 14:42

BŘECLAV (ČTK) - Lesy ČR chtějí s veřejností - odborníky i laiky debatovat o budoucnosti lužních lesů u Dyje, kde hospodaří. Podle státního podniku je třeba si vyjasnit, co je nutné a možné. Připraví proto webové stránky s možností debatního fóra. Lokalitě nad soutokem Moravy a Dyje se přezdívá Moravská Amazonie, podle některých odborných společností ji stát spravuje především jako zdroj dřeva.
(Celý text)

Ministerstvo školství doporučuje učit i venku. Kde najít inspiraci, dobré rady a materiály?
7. října 2020 12:53

PRAHA (Ekolist) - Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy před několika dny vydalo Metodické doporučení pro vzdělávání distančním způsobem. Z něho vyplývá doporučení učit se také venku, což je podle propagátorů tohoto způsobu výuky prospěšnější pro děti i pedagogy. Informuje o tom vzdělávací centrum TEREZA.
(Celý text)

Letošní září bylo nejteplejší od začátku měření v roce 1979
7. října 2020 11:50

BRUSEL (ČTK) - Letošní září bylo celosvětově v průměru nejteplejší od začátku měření v roce 1979. Informovala o tom evropská klimatická služba Copernicus, která data shromažďuje. Průměrné teploty byly podle ní minulý měsíc o 0,05 stupně Celsia vyšší než v září roku 2019, které drželo dosavadní světový teplotní rekord.
(Celý text)

Europoslanci podpořili přísnější omezení emisí, než navrhla Evropská komise
7. října 2020 11:43

BRUSEL (ČTK) - Většina poslanců Evropského parlamentu podpořila návrh, aby Evropská unie omezila do roku 2030 emise skleníkových plynů o 60 procent proti úrovním roku 1990. V těsném hlasování o pozměňovacích návrzích k takzvanému klimatickému zákonu se přiklonili k variantě, která jde v emisních limitech dále než zářijový plán Evropské komise. Výsledky úterního hlasování dnes ráno zveřejnil EP. Unijní exekutiva navrhla cíl nejméně 55 procent. I s ním ale mají vlády některých členských zemí včetně Česka problém, proto se očekávají složitá vyjednávání mezi státy a parlamentem.
(Celý text)

Ostravská univerzita vyzvala vládu, aby znovu zvážila usnesení ke kanálu Dunaj-Odra-Labe
7. října 2020 10:19

PRAHA (Ekolist) - Česká vláda dala na pondělním jedná zelenou přípravě českopolského kanálu na řece Odře, který je součástí velkého záměru na kanál Dunaj-Odra-Labe. Ostravská univerzita včera ve svém prohlášení vyzvala vládu, aby své usnesení přehodnotila. Vedení Ostravské univerzity "zásadně odmítá, aby tento ekonomicky a environmentálně rozporuplný projekt byl přijat bez široké diskuze v regionu, kde má být realizován".
(Celý text)

Více neznamená vždy více. Ambiciózní plán EU na větší snižování emisí vyvolává kritiku
7. října 2020 08:02

PRAHA (Ekolist) - Dosavadní společný plán zemí EU, a to snaha do roku 2030 snížit produkované emise o 40 % ve srovnání s rokem 1990, má být upraven a změněn. Navrhuje to viceprezident evropské komise pro politiku klimatických změn, Frans Timmermans. Nový cíl u snížení emisí vidí v 55 % do roku 2030. Pochvaly se za to ale nedočkal. Rád by totiž do celkové bilance emisí EU nově zahrnul i odpočty za přírodní úložiště uhlíku. Lesy. Proč je to problém? O tom píše ClimateChangeNews.
(Celý text)

Europoslanci budou hlasovat o zpřísnění emisních limitů
7. října 2020 07:53

BRUSEL (ČTK) - Dvě důležitá hlasování čekají poslance Evropského parlamentu během plenární schůze v Bruselu. Schvalovat budou takzvaný klimatický zákon, jehož cílem je vytyčit podmínky dosažení uhlíkové neutrality Evropské unie do roku 2050. Měli by rovněž potvrdit nové složení Evropské komise, jejíž řady má rozšířit jejich dosavadní irská kolegyně z europarlamentu Mairead McGuinnessová.
(Celý text)

EU zaostává za svým cílem v recyklaci plastů, uvádí auditoři
7. října 2020 01:17

BRUSEL (ČTK) - Pokud Evropská unie nezačne výrazně více recyklovat plastový odpad, nenaplní své ekologické cíle pro následujících pět a deset let. Uvádí to zpráva auditorů Evropského účetního dvora, podle jejichž zjištění unijní státy stále likvidují větší množství plastových obalů, než kolik jich zvládnou recyklovat.
(Celý text)

V lesích na Rejvízu kvůli silnému větru popadaly tisíce stromů
7. října 2020 00:27

JESENÍK (ČTK) - Několik tisíc stromů popadalo o víkendu kvůli vichřici v lesích v okolí Rejvízu na Jesenicku, kde popadené stromy na mnoha místech zablokovaly i silnice. Lesníci spolu s hasiči následky vichřice stále odstraňují, lidé by se proto měli oblasti zatím vyhýbat. Nejhorší situace je v lesnickém úseku Bradlo v polesí Rejvíz, kde je stále silný vítr, což komplikuje likvidaci škod. ČTK to řekl Libor Petřík z Arcibiskupských lesů a statků Olomouc, která v tamních lesích hospodaří.
(Celý text)

Zoo Dvůr získala na posílení chovu nosorožce z Německa
7. října 2020 00:17

DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK) - Safari Park Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku získal v minulých dnech z Německa na posílení chovu nosorožců bílých jižních osmadvacetiletého samce. Nově bude skupina jižních bílých nosorožců čítat dva samce a čtyři samice. Nový samec jménem Kusini přišel do Dvora Králové ze Serengeti Parku Hodenhagen, narodil se v americkém San Diegu. ČTK to dnes řekl mluvčí dvorské zoo Michal Šťastný.
(Celý text)

Pratuři začali spásat Josefovské louky na Náchodsku
6. října 2020 19:21

JAROMĚŘ (ČTK) - Ochranáři vypustili do Ptačího parku Josefovské louky u Jaroměře na Náchodsku dva pratury. Dvě jalovice, které patří ochranářské společnosti Česká krajina, přepravila z rezervace u Milovic speciální transportní služba zoologické zahrady Safari Park Dvůr Králové nad Labem. Převoz se obešel bez větších problémů, řekl ČTK správce ptačího parku Břeněk Michálek. Spásáním křovin a rostlin a rozdupáváním podmáčených luk pratuři pomohou vytvářet vhodné podmínky pro mokřadní a luční ptáky.
(Celý text)

Chcete vědět, kde přesně máte své pole a co se na něm děje?
6. října 2020 19:12

PRAHA (Ekolist) - Jak se dopátrám, kde leží moje půda a jak se na ní hospodaří? Na to odpoví nový Rádce pro vlastníky půdy, kterého spustila Nadace Partnerství. Přehledně a srozumitelně v něm provádí drobné vlastníky krok za krokem různými situacemi, které musí řešit. Lidé se tak dozví, jak vyhledat pozemky v katastru nemovitostí, zjistit kvalitu půdy nebo na co si dát pozor při uzavírání smlouvy se zemědělcem, který bude na jejich půdě hospodařit. Úskalím péče o půdu provede web www.propudu.cz. Informuje o tom Nadace Partnerství.
(Celý text)

Austrálie se k novému závazku ochrany biodiverzity nehlásí. A není v tom sama
6. října 2020 18:52

PRAHA (Ekolist) - Letošní Biodiversity Summit, mezinárodní generální jednání pod záštitou OSN, které bylo zahájeno 30. září, s sebou přináší řadu globálních výzev k řešení. Proto se 64 zemí ještě před jeho zahájením přihlásilo k podepsání nového Závazku o biodiverzitě. Austrálie k nim ale nepatří. Píše o tom SBSnews.
(Celý text)

Na jihu Francie uteklo při povodních z výběhu sedm vlků
6. října 2020 18:16

MARSEILLE (ČTK) - Sedm černých vlků kanadských uteklo z výběhu v parku Alpha v jihovýchodní Francii. Jeho oplocení poškodily rozsáhlé povodně, které v pátek zasáhly region severně od přímořského města Nice. Po zvířatech za pomoci vrtulníku pátrají veterináři a zaměstnanci Francouzského úřadu pro biodiverzitu (OFB), informovala agentura AFP.
(Celý text)

Soud zrušil rozhodnutí v kauze těžby štěrkopísku na Hodonínsku
6. října 2020 17:46

(ČTK) - Krajský soud v Brně zrušil rozhodnutí Českého báňského úřadu o stanovení dobývacího prostoru v souvislosti se zamýšlenou těžbou štěrkopísku u Moravského Písku na Hodonínsku. V tiskové zprávě rozhodnutí soudu oznámil vedoucí PR a marketingového týmu Frank Bold Advokáti David Povolný. Advokátní kancelář zastupuje obce, které bojují proti těžbě kvůli obavám ze znečištění blízkého zdroje pitné vody pro více než 140 000 obyvatel. V místě chce těžit firma České štěrkopísky, podle které nejsou obavy na místě.
(Celý text)

Ministerstvo: Na honu může být přes 20 lidí, bez následného večírku
6. října 2020 13:27

PRAHA (ČTK) - Zákaz více než 20 lidí na vnějších hromadných akcích se nevztahuje na hony zvěře a výlovy rybníků. Nesmějí ale na ně navazovat společenská shromáždění. Dnes to ČTK sdělili zástupci ministerstva zemědělství, podle kterých to úřadu potvrdilo ministerstvo zdravotnictví. Na jaře byly společné hony zakázané, i tak se nyní podle Vlastimila Waice z Českomoravské myslivecké jednoty jejich počet nejspíš proti loňsku sníží. Podle Waice se myslivci budou snažit dojednat, aby mohli získat výjimku z opatření i pro zkoušky psů.
(Celý text)

Houby na jižní Moravě nerostly v masách, byly i lesy bez hub
6. října 2020 13:25

BRNO (ČTK) - Houby na jižní Moravě letos rostly jen lokálně. Pomohly jim červnové deště, přesto houbaři mnohdy chodili domů s prázdnými košíky. Děkan Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně Libor Jankovský ČTK řekl, že bylo možné narazit na lesy bez hub i bohatá místa. Obecně se však houby na jižní Moravě ve velkém počtu nevyskytovaly.
(Celý text)

Dvěma pětinám amazonského pralesa hrozí, že se stane savanou
6. října 2020 11:48

STOCKHOLM (ČTK) - Dvěma pětinám amazonského pralesa hrozí, že se do konce století změní na savanu. Uvádí to výzkum zveřejněný ve vědeckém časopise Nature Communications. Obdobná přeměna hrozí i dalším tropickým deštným pralesům na světě kvůli menším srážkám a rostoucím emisím.
(Celý text)

Vědci: Nad Antarktidou je největší ozonová díra posledních let
6. října 2020 11:45

BRUSEL (ČTK) - Nad Antarktidou se nyní nachází jedna z největších a nejhlubších ozonových děr za posledních patnáct let. Informovali o tom vědci evropské služby Copernicus. Díra podle nich už ale dosáhla maximální velikosti.
(Celý text)

Vědci: Nad Antarktidou je největší ozonová díra posledních let
6. října 2020 11:45

BRUSEL (ČTK) - Nad Antarktidou se nyní nachází jedna z největších a nejhlubších ozonových děr za posledních patnáct let. Informovali o tom vědci evropské služby Copernicus. Díra podle nich už ale dosáhla maximální velikosti.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 774 | 775 | 776 | 777 | 778 | .. | 2146 | Další
Další články:
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01

Online diskuse
Jak úspěšně navrátit jedli bělokorou do našich lesů?
17. května 2024 02:41

PRAHA (Ekolist) - Probíhající globální klimatická změna a její významné dopady na lesní ekosystémy nás nutí hledat inovativní přístupy k udržitelnému lesnictví. Jednou z klíčových dřevin, která může hrát významnou roli v adaptaci lesních porostů na nové klimatické podmínky, je jedle bělokorá.
(Celý text)

Správa chystané CHKO Soutok bude sídlit v Lanžhotě
17. května 2024 01:13

(ČTK) - Správa chystané Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Soutok v jihovýchodním cípu Česka bude sídlit v Lanžhotě na Břeclavsku, a to v objektu bývalé školy, uvedly ministerstvo životního prostředí a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Každý Čech loni vytřídil 75,6 kg odpadů. Pravidelně třídí tři čtvrtiny obyvatel
17. května 2024 01:02

(ČTK) - Každý Čech loni vytřídil v průměru 75,6 kilogramu odpadů, zhruba o 2,5 kilogramu méně než v roce 2022. Recyklace obalů se ale meziročně zvýšila o čtyři procentní body a jejich celkové využití bylo proti předchozímu roku vyšší o pět procentních bodů. Z celkového počtu vyprodukovaných obalů loni putovalo 75 procent k recyklaci a dalších 11 procent k energetickému využití, sdělila společnost Eko-kom, která v Česku organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů. Podle ní odpady třídí tři čtvrtiny obyvatel.
(Celý text)

Od září budou přísnější pravidla při cestování se zvířaty z Ruska a Běloruska
17. května 2024 00:58

(ČTK) - Chovatelé vstupující do zemí Evropské unie z Ruska nebo Běloruska se psy, kočkami nebo fretkami budou muset od poloviny září prokázat, že mají dostatečnou výši protilátek proti vzteklině. Vyplývá to z nařízení EU, které vstoupilo v platnost a účinnosti nabyde od 16. září. Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje, že po odběru krve pro požadované vyšetření může zvíře přicestovat do EU až po třech měsících.
(Celý text)

Bývalý dobrovolný strážce přiznal vinu u malých požárů na Děčínsku, zapálení Českého Švýcarska odmítl
16. května 2024 14:03

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Obžalovaný Jiří Lobotka dnes před krajským soudem v Ústí nad Labem částečně přiznal vinu v případě menších požárů v Českém Švýcarsku a na dalších místech Děčínska. To, že by úmyslně způsobil největší požár v České republice, odmítl. Soudce Roman Felzmann zatím o částečném prohlášení viny nerozhodl, vyžádá si zprávu lékaře vazební věznice, kde je obžalovaný od loňského května. Sedmatřicetiletý muž působil při hlavním líčení zmateně a chaoticky. Soud bude pokračovat v pátek.
(Celý text)

Stádo zubrů vypuštěných do rumunské přírody pomáhá ukládat emise CO2
16. května 2024 10:55

BUKUREŠŤ (ČTK) - Stádo 170 zubrů, které ochránci přírody vypustili do rumunského pohoří Tarcu, by mohlo pomoci ukládat emise CO2, jež by se rovnaly odstranění téměř dvou milionů automobilů ze silnic na jeden rok. Uvádí to vědecká studie, která tak podle serveru The Guardian dokazuje, jak by tato mohutná zvířata mohla pomoci zmírňovat nejhorší dopady klimatické krize.
(Celý text)

NESEHNUTÍ spouští sbírku Slunce pro Ukrajinu na solární elektrárnu pro nemocnici
16. května 2024 09:08

PRAHA (Ekolist) - Dětská nemocnice v Záporoží leží nedaleko frontové linie. Je přitom jediná v regionu, která poskytuje i vysoce specializovanou pomoc. Ruské bombardování a dronové útoky ji způsobují výpadky elektrického proudu, které ohrožují ty nejzranitelnější. NESEHNUTÍ spolu s ukrajinskou organizací Ekoklub spouští sbírku na solární elektrárnu přímo na střeše zařízení, která dětské nemocnici zajistí stabilní provoz.
(Celý text)

Obhájce: Muž obviněný ze založení požáru v Českém Švýcarsku bude vypovídat
16. května 2024 09:06

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Muž obviněný ze založení požáru v národním parku České Švýcarsko bude dnes u soudu vypovídat. ČTK to v SMS zprávě sdělil jeho obhájce Vít Pavko, který za ním ve středu byl ve vazební věznici. Před začátkem hlavního líčení ČTK a Českému rozhlasu řekl, že částečně prohlásí vinu. Případ největšího lesního požáru v historii ČR dnes otevře ústecký krajský soud. Pět minut před začátkem jednání se na chodbě shromáždili novináři, přišel jeden zástupce poškozených.
(Celý text)

Vykázané kusy ulovené zvěře podle myslivců zřejmě neodpovídají realitě
16. května 2024 09:00

(ČTK) - Myslivci ulovili v minulé sezoně, která trvala od dubna 2022 do konce března minulého roku, podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) 114 100 kusů srnčí zvěře. Oproti předchozímu období je to o 6,2 procenta více. Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti i Českomoravská myslivecká jednota ale poukazují na to, že vykázaný počet ulovené zvěře se může významně lišit od reálných úlovků. Ministerstvo zemědělství chce v připravované novele evidenci a kontrolu ulovené zvěře zlepšit.
(Celý text)

Ekologie dělaná páčidlem. A klíčové druhy, které vůbec nejsou klíčové
16. května 2024 04:42

PRAHA (Ekolist) - Ekologie se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Zní to trochu suchopárně, nicméně jako obor se dá provozovat na různé způsoby. Například Robert Paine ji dělal páčidlem. A přestože od jeho experimentů s mořskými hvězdicemi uplynulo bezmála šedesát let, učíme se o něm pořád. Celou ekologii totiž obrátil vzhůru nohama.
(Celý text)

ČR nemá podmínky pro výrobu vodíku, bude se dovážet, uvedli zástupci MŽP a MPO
16. května 2024 01:43

PRAHA (ČTK) - Česko se musí připravit na energetické využití vodíku, i když nemá ideální podmínky pro jeho výrobu a vodík se bude muset začít dovážet ze zahraničí. Jako zdroj energie by se měl vodík využívat například v teplárnách a v těžkém průmyslu, pro domácí vytápění a pohon menších dopravních prostředků to není pravděpodobné. Na diskusním setkání to uvedli vrchní ředitel sekce ochrany klimatu na ministerstvu životního prostředí Petr Holub a náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák (Piráti).
(Celý text)

MŽP: Norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů
16. května 2024 01:07

PRAHA (ČTK) - Takzvané norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů a dalších 11 bilaterálních iniciativ, zaměřených na podporu spolupráce mezi Českou republikou a Norskem. Realizace projektů z programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu tak po pěti letech dospěla do cíle, sdělilo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Jako tzv. norské fondy jsou označovány Finanční mechanismy Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska, jejichž prostřednictvím přispívá Norsko spolu s Islandem a Lichtenštejnskem ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v EHP.
(Celý text)

Prasat nakažených africkým morem na Liberecku přibývá, pásmo se opět rozšíří
15. května 2024 22:09

MNÍŠEK (ČTK) - Divokých prasat nakažených africkým morem na Liberecku dál přibývá, laboratoř nákazu potvrdila u dalších tří kusů. V prvním případě se jedná o prase divoké, které bylo uloveno 6. května u Mníšku na Liberecku v katastrálním území obce Fojtka. Vzhledem k tomu že se místo, kde byl divočák uloven, nachází mimo takzvané uzavřené pásmo II, dojde znovu k úpravě pásem, řekl ČTK mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Vorlíček.
(Celý text)

Ornitolog okroužkoval tři mláďata sokola na komínu v chemičce u Litvínova
15. května 2024 19:19

LITVÍNOV (ČTK) - Tři sokolí mláďata na komíně teplárny v chemičce v Záluží u Litvínova dostala kroužky. Do výšky 100 metrů k nim vystoupal ornitolog Václav Beran. Z bezpečné vzdálenosti ho sledovala samice, jejíž křik se rozléhal i přes silný vítr po okolí. Právě v průmyslových areálech se ohroženému dravci velmi daří, na komínech je při hnízdění nikdo neruší, navíc jim ornitologové budky před zimou pokaždé uklidí.
(Celý text)

Nejlepší fotografií přírody se stal snímek plotu s pavouky Jakuba Hodáně
15. května 2024 19:09

(ČTK) - Fotografie plotu posetého pavučinami a pavouky Jakuba Hodáně se stala nejlepším snímkem přírody v soutěži Czech Nature Photo. Ocenění dnes organizátoři předali v Praze. Vítěze vybrala odborná porota s účastí rakouského fotografa Bernharda Schuberta z více než 2500 fotografií. S vyhlášením soutěže také začíná výstava v Czech Photo Centre v Nových Butovicích, kde budou vítězné a další vybrané snímky k vidění do 25. srpna.
(Celý text)

Sydney se potýká s kácením stromů kvůli výhledu na přístav
15. května 2024 11:47

(ČTK) - Na nejbohatších a nejzelenějších předměstích australského Sydney se množí případy kácení či jiných způsobů likvidace stromů. Podle ochránců přírody je zpravidla cílem otevřít výhled na přístav, což razantně zvýší cenu nemovitostí, píše zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období, říká jeden z nich
15. května 2024 11:45

(ČTK) - Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období v historii. Zpravodajskému serveru CNBC to řekl největší producent olivového oleje na světě, španělská společnost Deoleo. Na vině je změna klimatu, prudký růst cen, vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Odvětví proto podle něj musí projít hlubokou transformací.
(Celý text)

Lední medvědi z varšavské zoo dorazili do Zoo Praha
15. května 2024 11:43

PRAHA (ČTK) - Lední medvědi Aleut a Gregor z varšavské zoologické zahrady dorazili do Zoo Praha, přicestovali v úterý ve večerních hodinách. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to dnes oznámil na sociální síti X. Lidé je v expozici budou moci vidět od pondělí 20. května. Oba medvědi jsou dvojčata a do Prahy zamířili na doporučení koordinátora evropského chovného programu.
(Celý text)

Lesy ČR po konci kůrovcové kalamity sníží zalesnění o pětinu na 14 000 hektarů
15. května 2024 11:43

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) letos sníží plochu zalesnění o pětinu asi na 14 000 hektarů z loňských 17 200 hektarů. Důvodem je konec kůrovcové kalamity a výrazné snížení těžeb kůrovcového dřeva, čímž ubývá ploch pro obnovu lesů. Stoupnout by měl letos podíl přirozené obnovy lesa na dosud nejvyšších 30 procent, řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2146 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama