titulní strana > co píší jiní
Studenti Mendelovy univerzity prozkoumají aquaponii
10. října 2020 01:07

BRNO (ČTK) - Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně prohloubila spolupráci se společností Future Farming, která staví aquaponické farmy. Studenti se seznámí s procesem aquaponie, která spočívá v produkci potravin spojením chovu ryb s pěstováním zeleniny bez půdy. Mohou také absolvovat povinnou praxi v některé z farem.
(Celý text)

V Plzeňské zoo se po osmi letech narodilo mládě kapybary
10. října 2020 00:48

PLZEŇ (ČTK) - V plzeňské zoologické zahradě se před týdnem narodilo po osmileté pauze mládě největšího hlodavce světa - jihoamerické kapybary. Zoo chová tato zvířata od roku 1997. Loni pořídila nová mladá chovná zvířata - tři roční samice z Mnichova a samce z Košic. Chovatelé proto doufají, že ještě letos se dočkají dalších mláďat i od zbývajících samic, řekla ČTK Miroslava Palacká ze zoo.
(Celý text)

Mladých se na změny životního prostředí neptejte, nepoznají je
9. října 2020 17:02

PRAHA (Ekolist) - Titulek, který možná hne žlučí čtenářů mladších třiceti let, v sobě skrývá prostou skutečnost, doloženou aktuálním vědeckým výzkumem. Londýnští zoologové jím upozorňují na tzv. Syndrom posouvající se hranice (SBS, Shifting Baseline Syndrome), při němž lidé považují za přirozený jen takový stav věcí, který sami osobně pamatují. Píše o tom EuroNews.
(Celý text)

Biologové objevili poprvé ve Slezsku ropuchu krátkonohou
9. října 2020 15:05

KRNOV (ČTK) - Na dvou místech na Bruntálsku v česko-polském pohraničí objevili odborníci na obojživelníky ropuchu krátkonohou. Je to poprvé, co nejmenší a nejvzácnější ze tří druhů ropuch žijících na území České republiky našli ve Slezsku. Objev zveřejnili v časopise Amphibian & Reptile Conservation. ČTK o tom dnes informoval Václav Gvoždík z Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR.
(Celý text)

Vánočním stromem na Staroměstském náměstí v Praze bude smrk z Jílového u Prahy
9. října 2020 14:36

PRAHA (ČTK) - Pro pražské vánoční trhy na Staroměstském náměstí byl vybrán smrk ztepilý, který vyrostl nedaleko středočeského Jílového u Prahy. Zda jej ale pořadatelé na náměstí vztyčí, bude záležet na pandemii nemoci covid-19. Zda trhy budou, se rozhodne do konce října. ČTK to sdělila Hana Tietze, mluvčí společnosti Taiko, která trhy pořádá. Loňský smrk pocházel ze Semil v Libereckém kraji.
(Celý text)

Neziskové organizace a experti požadují předložení Plánu obnovy k veřejné a odborné diskusi
9. října 2020 13:59

PRAHA (Ekolist) - Vláda hodlá ve zrychleném řízení rozhodnout o rozdělení 182 miliard z evropského fondu obnovy, aniž by zveřejnila finální dokument Národního plánu obnovy či alespoň do jeho přípravy zapojila odbornou veřejnost. Správné využití těchto prostředků přitom může rozhodnout o dalším směřování Česka na desítky let dopředu a má potenciál pomoci naší krajině postižené klimatickými změnami více, než všechny dosavadní proklamované kroky, které vláda zatím učinila. Poukazují na to ve společné tiskové zprávě Hnutí DUHA, Klimatická koalice, Zelený kruh, SPOT - Centrum pro společenské otázky, Společnost pro trvale udržitelný život a Centrum pro efektivní dopravu.
(Celý text)

Výjimečně nízké koncentrace suspendovaných částic a oxidů dusíku v prvních 9 měsících roku 2020
9. října 2020 13:11

(Ekolist) - V letošním roce máme zatím velmi dobře nakročeno k dosažení roku s nejnižšími koncentracemi znečišťujících látek. V tomto článku si ukážeme, jak vypadá situace ke konci září u suspendovaných (prachových) částic a oxidů dusíku a zároveň pokusíme vysvětlit, co je příčinou.
(Celý text)

Botanické zahrady zůstávají na rozdíl od zoo otevřené
9. října 2020 12:58

TEPLICE (ČTK) - Botanická zahrada v Teplicích zůstává otevřena. Nevztahuje se na ni stejně jako na další botanické zahrady v zemi vládní opatření proti šíření covidu-19. Například zoologické zahrady musely dnes na zatím 14 dní zavřít. Riziko šíření koronavirové nákazy je ve specifických podmínkách skleníků minimální, řekl ČTK ředitel zahrady Petr Šíla.
(Celý text)

Zoo na poslední chvíli zavíraly brány. Brněnská obnoví komentovaná krmení on-line
9. října 2020 12:56

PRAHA (ČTK) - Na poslední chvíli v noci na dnešek a někde až dnes ráno zavíraly zoologické zahrady v Česku své brány, odvolávaly brigádníky z pokladen a rušily zamluvené školní výlety. Ve čtvrtek totiž původně ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) médiím oznámil, že zoo budou uzavřeny od pondělí 12. října. Podle opatření vlády ale musí být zoo uzavřeny už ode dneška. Některé zoo kritizují chaotičnost opatření. Ztráty kvůli nynějšímu uzavření odhadují větší zahrady na miliony korun.
(Celý text)

Ve Francii chytili tři ze sedmi vlků, kteří utekli při povodních
9. října 2020 12:52

PAŘÍŽ (ČTK) - Francouzským veterinářům se za pomoci vrtulníku povedlo odchytit tři vlky, kteří utekli během povodní z výběhu v přírodním parku na jihu země. Další čtyři vlky se zatím najít nepodařilo, informovala dnes agentura Reuters.
(Celý text)

MŽP spustilo záchranný program pro ohrožený zvonovec liliolistý
9. října 2020 11:53

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí spustilo záchranný program pro zvonovec liliolistý. Rostlinu je možné spatřit jen na šesti místech v Česku. Pomoci má zásah do lesů, kde roste i ochrana před zvěří. Kritický ohrožený zvonovec liliolistý je dlouhověká rostlina příbuzná zvonkům.
(Celý text)

Zoo dnes zavírají, ztráty počítají na statisíce až desítky milionů
9. října 2020 11:51

PRAHA (ČTK) - Zoologické zahrady musely kvůli nově oznámeným vládním opatřením kvůli koronaviru zavřít brány už dnes. Je to pro ně po jarním uzavření podle informací zahrad další finanční rána. Třeba pražská zoo odhaduje další ztráty na desítky milionů korun. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) původně ve čtvrtek médiím oznámil, že zoo budou uzavřeny od pondělí 12. října. Podle opatření vlády ale musí být zoo podobně jako třeba bazény či posilovny uzavřeny ode dneška. Od pondělí se pak zastaví i prakticky všechny kulturní a sportovní akce.
(Celý text)

Výjimku nutnou pro obnovení těžby čediče na Tlustci soud zrušil
9. října 2020 11:50

LIBEREC (ČTK) - Krajský soud v Liberci zrušil rozhodnutí o udělení výjimky z ochrany zvlášť chráněných druhů rostlin a živočichů, která je potřeba k obnovení těžby čediče na Tlustci na Českolipsku. Úřady se tím budou muset znovu zabývat, vyplývá z rozsudku zveřejněném na justičním portálu. Rozhodnutí ministerstva životního prostředí a libereckého krajského úřadu soud zrušil pro vady řízení a vrátil k novému projednání. Proti jeho verdiktu lze podat do dvou týdnů kasační stížnost.
(Celý text)

Zoo v Ústeckém kraji stihly zavřít před příchodem návštěvníků
9. října 2020 11:46

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Zoologické zahrady v Ústeckém kraji se s nařízením vlády stihly navzdory matoucím informacím vypořádat. Ještě ráno před příchodem prvních návštěvníků zavřely své areály pro veřejnost, přestože ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) na čtvrteční tiskové konferenci uvedl, že návštěvníci do nich nesmí až od pondělí. Později se ale ukázalo, že uzavření zoologických zahrad platí už ode dneška.
(Celý text)

Filmy na Ekofilmu v Brně se budou promítat později
9. října 2020 11:42

BRNO (ČTK) - Pořadatelé mezinárodního festivalu Ekofilm, který se v Brně má konat příští týden, kvůli opatřením proti koronaviru přesunuli promítání filmů v kinosálech na pozdější termín. Kompletní převedení do on-line prostředí je kvůli autorským právům komplikované. ČTK to řekl mluvčí festivalu Vratislav Vozník.
(Celý text)

Rekonstrukce další třetiny slapské elektrárny je hotová
9. října 2020 00:33

SLAPY (ČTK) - Vodní elektrárna Slapy je ze dvou třetin jako nová a opět jede na plný výkon. Dělníci dokončili rekonstrukci dalšího soustrojí za 150 milionů korun. Díky tomu se zvýšila účinnost této části elektrárny o čtyři procenta, což přinese nárůst roční produkce o deset milionů kilowatthodiny. Tato část hydrocentrály prošla vůbec největší modernizací za 65 let provozu, informoval ČTK mluvčí společnosti ČEZ Martin Schreier.
(Celý text)

Praha chce zlepšit ovzduší, podpoří alternativní pohony v dopravě
9. října 2020 00:14

PRAHA (ČTK) - Hlavní město bude podporovat vznik dobíjecích stanic pro elektromobily a vozy poháněné plynem, podpoří alternativní způsoby dopravy, sdílení automobilů nebo upraví ceny v parkovacích zónách pro elektromobily a hybridní vozy. Pracovat bude také na zavedení mýtného. Vyplývá to ze Strategie podpory alternativních pohonů v Praze do roku 2030, kterou schválili pražští radní. Cílem dokumentu je zlepšit životní prostředí a ovzduší v Praze.
(Celý text)

Náklady s těžbou v Turówě odhadl Liberecký kraj na 1,5 miliard korun
9. října 2020 00:08

HRÁDEK N.N. (ČTK) - Na 1,5 miliardy korun odhadly vodárenské společnosti v Libereckém kraji náklady na ochranu zdrojů pitné vody na českém území v souvislosti s pokračující těžbou hnědého uhlí v polském dole Turów u česko-polské hranice. ČTK o tom informoval mluvčí krajského úřadu Filip Trdla. Náklady odhadl Liberecký kraj na žádost poslanců, ministerstvo životního by mělo odhadované škody a náklady nahlásit Evropské komisi a požadovat jejich náhradu.
(Celý text)

Krnov nechá vysadit 1200 keřů, 4000 trvalek a desítky stromů
9. října 2020 00:01

KRNOV (ČTK) - Krnovská radnice nechá do konce roku vysadit 1200 keřů, 4000 trvalek a desítky stromů. Výsadba za 750 000 korun má zkrášlit nově opravenou ulici Maxima Gorkého. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová. Práce podle ní začnou ve druhé polovině října.
(Celý text)

Zalesníme pouště? Bude nás to stát spoustu vody
8. října 2020 19:09

PRAHA (Ekolist) - Pouštní oblast Mu Us nacházející se na severu Číny dnes pokrývá plochu přibližně 40 000 kilometrů čtverečních. Nedávná snaha zastavit tu proces desertifikace výsadbou stromů došla svého naplnění, ale za cenu přečerpání zdrojů podzemní vody. Velká zelená zeď tak může do budoucna být velmi nestabilní záležitostí a ne zrovna ukázkou ekologické obnovy rozsáhlého území. Píše o tom Phys.org.
(Celý text)

Zalesníme pouště? Bude nás to stát spoustu vody
8. října 2020 19:09

PRAHA (Ekolist) - Pouštní oblast Mu Us nacházející se na severu Číny dnes pokrývá plochu přibližně 40 000 kilometrů čtverečních. Nedávná snaha zastavit tu proces desertifikace výsadbou stromů došla svého naplnění, ale za cenu přečerpání zdrojů podzemní vody. Velká zelená zeď tak může do budoucna být velmi nestabilní záležitostí a ne zrovna ukázkou ekologické obnovy rozsáhlého území. Píše o tom Phys.org.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 774 | 775 | 776 | 777 | 778 | .. | 2145 | Další
Další články:
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01

Online diskuse
Bývalý dobrovolný strážce přiznal vinu u malých požárů na Děčínsku, zapálení Českého Švýcarska odmítl
16. května 2024 14:03

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Obžalovaný Jiří Lobotka dnes před krajským soudem v Ústí nad Labem částečně přiznal vinu v případě menších požárů v Českém Švýcarsku a na dalších místech Děčínska. To, že by úmyslně způsobil největší požár v České republice, odmítl. Soudce Roman Felzmann zatím o částečném prohlášení viny nerozhodl, vyžádá si zprávu lékaře vazební věznice, kde je obžalovaný od loňského května. Sedmatřicetiletý muž působil při hlavním líčení zmateně a chaoticky. Soud bude pokračovat v pátek.
(Celý text)

Stádo zubrů vypuštěných do rumunské přírody pomáhá ukládat emise CO2
16. května 2024 10:55

BUKUREŠŤ (ČTK) - Stádo 170 zubrů, které ochránci přírody vypustili do rumunského pohoří Tarcu, by mohlo pomoci ukládat emise CO2, jež by se rovnaly odstranění téměř dvou milionů automobilů ze silnic na jeden rok. Uvádí to vědecká studie, která tak podle serveru The Guardian dokazuje, jak by tato mohutná zvířata mohla pomoci zmírňovat nejhorší dopady klimatické krize.
(Celý text)

NESEHNUTÍ spouští sbírku Slunce pro Ukrajinu na solární elektrárnu pro nemocnici
16. května 2024 09:08

PRAHA (Ekolist) - Dětská nemocnice v Záporoží leží nedaleko frontové linie. Je přitom jediná v regionu, která poskytuje i vysoce specializovanou pomoc. Ruské bombardování a dronové útoky ji způsobují výpadky elektrického proudu, které ohrožují ty nejzranitelnější. NESEHNUTÍ spolu s ukrajinskou organizací Ekoklub spouští sbírku na solární elektrárnu přímo na střeše zařízení, která dětské nemocnici zajistí stabilní provoz.
(Celý text)

Obhájce: Muž obviněný ze založení požáru v Českém Švýcarsku bude vypovídat
16. května 2024 09:06

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Muž obviněný ze založení požáru v národním parku České Švýcarsko bude dnes u soudu vypovídat. ČTK to v SMS zprávě sdělil jeho obhájce Vít Pavko, který za ním ve středu byl ve vazební věznici. Před začátkem hlavního líčení ČTK a Českému rozhlasu řekl, že částečně prohlásí vinu. Případ největšího lesního požáru v historii ČR dnes otevře ústecký krajský soud. Pět minut před začátkem jednání se na chodbě shromáždili novináři, přišel jeden zástupce poškozených.
(Celý text)

Vykázané kusy ulovené zvěře podle myslivců zřejmě neodpovídají realitě
16. května 2024 09:00

(ČTK) - Myslivci ulovili v minulé sezoně, která trvala od dubna 2022 do konce března minulého roku, podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) 114 100 kusů srnčí zvěře. Oproti předchozímu období je to o 6,2 procenta více. Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti i Českomoravská myslivecká jednota ale poukazují na to, že vykázaný počet ulovené zvěře se může významně lišit od reálných úlovků. Ministerstvo zemědělství chce v připravované novele evidenci a kontrolu ulovené zvěře zlepšit.
(Celý text)

Ekologie dělaná páčidlem. A klíčové druhy, které vůbec nejsou klíčové
16. května 2024 04:42

PRAHA (Ekolist) - Ekologie se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Zní to trochu suchopárně, nicméně jako obor se dá provozovat na různé způsoby. Například Robert Paine ji dělal páčidlem. A přestože od jeho experimentů s mořskými hvězdicemi uplynulo bezmála šedesát let, učíme se o něm pořád. Celou ekologii totiž obrátil vzhůru nohama.
(Celý text)

ČR nemá podmínky pro výrobu vodíku, bude se dovážet, uvedli zástupci MŽP a MPO
16. května 2024 01:43

PRAHA (ČTK) - Česko se musí připravit na energetické využití vodíku, i když nemá ideální podmínky pro jeho výrobu a vodík se bude muset začít dovážet ze zahraničí. Jako zdroj energie by se měl vodík využívat například v teplárnách a v těžkém průmyslu, pro domácí vytápění a pohon menších dopravních prostředků to není pravděpodobné. Na diskusním setkání to uvedli vrchní ředitel sekce ochrany klimatu na ministerstvu životního prostředí Petr Holub a náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák (Piráti).
(Celý text)

MŽP: Norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů
16. května 2024 01:07

PRAHA (ČTK) - Takzvané norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů a dalších 11 bilaterálních iniciativ, zaměřených na podporu spolupráce mezi Českou republikou a Norskem. Realizace projektů z programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu tak po pěti letech dospěla do cíle, sdělilo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Jako tzv. norské fondy jsou označovány Finanční mechanismy Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska, jejichž prostřednictvím přispívá Norsko spolu s Islandem a Lichtenštejnskem ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v EHP.
(Celý text)

Prasat nakažených africkým morem na Liberecku přibývá, pásmo se opět rozšíří
15. května 2024 22:09

MNÍŠEK (ČTK) - Divokých prasat nakažených africkým morem na Liberecku dál přibývá, laboratoř nákazu potvrdila u dalších tří kusů. V prvním případě se jedná o prase divoké, které bylo uloveno 6. května u Mníšku na Liberecku v katastrálním území obce Fojtka. Vzhledem k tomu že se místo, kde byl divočák uloven, nachází mimo takzvané uzavřené pásmo II, dojde znovu k úpravě pásem, řekl ČTK mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Vorlíček.
(Celý text)

Ornitolog okroužkoval tři mláďata sokola na komínu v chemičce u Litvínova
15. května 2024 19:19

LITVÍNOV (ČTK) - Tři sokolí mláďata na komíně teplárny v chemičce v Záluží u Litvínova dostala kroužky. Do výšky 100 metrů k nim vystoupal ornitolog Václav Beran. Z bezpečné vzdálenosti ho sledovala samice, jejíž křik se rozléhal i přes silný vítr po okolí. Právě v průmyslových areálech se ohroženému dravci velmi daří, na komínech je při hnízdění nikdo neruší, navíc jim ornitologové budky před zimou pokaždé uklidí.
(Celý text)

Nejlepší fotografií přírody se stal snímek plotu s pavouky Jakuba Hodáně
15. května 2024 19:09

(ČTK) - Fotografie plotu posetého pavučinami a pavouky Jakuba Hodáně se stala nejlepším snímkem přírody v soutěži Czech Nature Photo. Ocenění dnes organizátoři předali v Praze. Vítěze vybrala odborná porota s účastí rakouského fotografa Bernharda Schuberta z více než 2500 fotografií. S vyhlášením soutěže také začíná výstava v Czech Photo Centre v Nových Butovicích, kde budou vítězné a další vybrané snímky k vidění do 25. srpna.
(Celý text)

Sydney se potýká s kácením stromů kvůli výhledu na přístav
15. května 2024 11:47

(ČTK) - Na nejbohatších a nejzelenějších předměstích australského Sydney se množí případy kácení či jiných způsobů likvidace stromů. Podle ochránců přírody je zpravidla cílem otevřít výhled na přístav, což razantně zvýší cenu nemovitostí, píše zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období, říká jeden z nich
15. května 2024 11:45

(ČTK) - Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období v historii. Zpravodajskému serveru CNBC to řekl největší producent olivového oleje na světě, španělská společnost Deoleo. Na vině je změna klimatu, prudký růst cen, vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Odvětví proto podle něj musí projít hlubokou transformací.
(Celý text)

Lední medvědi z varšavské zoo dorazili do Zoo Praha
15. května 2024 11:43

PRAHA (ČTK) - Lední medvědi Aleut a Gregor z varšavské zoologické zahrady dorazili do Zoo Praha, přicestovali v úterý ve večerních hodinách. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to dnes oznámil na sociální síti X. Lidé je v expozici budou moci vidět od pondělí 20. května. Oba medvědi jsou dvojčata a do Prahy zamířili na doporučení koordinátora evropského chovného programu.
(Celý text)

Lesy ČR po konci kůrovcové kalamity sníží zalesnění o pětinu na 14 000 hektarů
15. května 2024 11:43

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) letos sníží plochu zalesnění o pětinu asi na 14 000 hektarů z loňských 17 200 hektarů. Důvodem je konec kůrovcové kalamity a výrazné snížení těžeb kůrovcového dřeva, čímž ubývá ploch pro obnovu lesů. Stoupnout by měl letos podíl přirozené obnovy lesa na dosud nejvyšších 30 procent, řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

V Saském Švýcarsku o víkendu objevili nepovolené táboráky i lidi pod širákem
15. května 2024 00:52

DRÁŽĎANY (ČTK) - Strážci v německém národním parku Saské Švýcarsko na hranici s Českem o minulém víkendu objevili dva případy, kdy si lidé v rozporu se zákazem rozdělali oheň. Informovala o tom podle portálu Sächsische Zeitung správa rezervace. Hlídky také přistihly 24 lidí, kteří chtěli přespat "pod širákem", což v současné době není možné ani na vyhrazených místech. Dalších osm milovníků přírody ochranáři našli spící na skalách a skalních vyhlídkách.
(Celý text)

Medvědice, která podle italských úřadů zabila běžce, zřejmě skončí v Německu
14. května 2024 21:40

(ČTK) - Medvědice Jj4, která podle italských úřadů loni zabila v lese v Tridentsku jednoho běžce, zřejmě skončí v útulku v Německu. Místní úřady původně usilovaly o to, aby byla utracena, čemuž ale zabránily protesty a soudní iniciativy ochránců zvířat, píše italský tisk. Medvědice se v současnosti nachází v útulku v Tridentsku, kde však podle aktivistů za práva zvířat trpí kvůli omezenému prostoru.
(Celý text)

Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama