titulní strana > co píší jiní
Začala fotografická výstava Země a lidé 2007
18. května 2007 14:29

PRAHA (EkoList) - Na pražské Staroměstské radnici začala výstava fotografií přírody, městské a venkovské krajiny a především hor, nazvaná Země a lidé 2007. Výstava představuje fotografie oceněné v rámci prvního ročníku soutěže Štíty Viléma Heckela.
(Celý text)

KT: Australská armáda plánuje odstřel tisíců klokanů
18. května 2007 08:18

PRAHA/CANBERRA (EcoMonitor) - Plánovaný odstřel tisíců klokanů v australském hlavním městě, rozlítil množství ochránců životního prostředí. Ti chtějí zvířata žijící na území vojenských základen zachránit, píše deník Khaalej Times.
(Celý text)

Reuters: Brazílie chystá nový jaderný reaktor
17. května 2007 09:37

PRAHA/RIO DE JANEIRO (EcoMonitor) - Brazilská vláda je připravená znova schválit již jednou zastavený projekt výstavby třetí jaderné elektrárny. Počítá se ale s tím, že nový reaktor vyvolá odpor veřejnosti, píše agentura Reuters.
(Celý text)

Klaus: Environmentalisté ohrožují svobodu a demokracii
16. května 2007 18:11

PRAHA (EkoList) - Český prezident Václav Klaus dnes představil svoji novou knihu, která shrnuje prezidentovy postoje k současnému boji proti změnám klimatu. V knize „Modrá, nikoli zelená planeta“ mimo jiné kritizuje dnešní environmentální hnutí a politická rozhodnutí, jež podle Klauze představují v současnosti největší nebezpečí pro svobodu a demokracii.
(Celý text)

Guardian: Kvůli globálnímu oteplování absorbují rostliny méně oxidu uhličitého
16. května 2007 02:00

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Změna klimatu možná dosáhla klíčového bodu zlomu, napsal deník Guardian. Nový výzkum naznačuje, že by teploty mohly stoupat rychleji, a bojovat proti globálnímu oteplování by tak mohlo být stále těžší.
(Celý text)

Miroslav Ouzký: Ano, bojuji za chemický průmysl
15. května 2007 13:54

PRAHA (EkoList) - "Jako mi vadí hurá evropanství, tak mi vadí i hurá antioteplovací politika, která je často spoustou výstřelů pro nic a postrádá reálný základ." Předseda Výboru Evropského parlamentu pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Miroslav Ouzký (ODS) v rozhovoru pro Ekolist vysvětluje, proč odmítl podpořit REACH, proč by nebyl problém dovážet odpad do českých spaloven a jak řešit problém klimatických změn.
(Celý text)

BBC: V Jižní Koreji hladovějí migrující ptáci kvůli vysoušení půdy
15. května 2007 08:23

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Desítky tisíc migrujících ptáků čeká kvůli rekultivaci půdy v Jižní Koreji hladovění, tvrdí britská Královská společnost na ochranu ptactva (RSPB). Podle ní zničila rekultivace klíčové mokřady, které ptáci využívali při tahu z Asie na Aljašku, píše internetové zpravodajství BBC.
(Celý text)

allAfrica: Informační technologie musí zezelenat, předpovídají analytici
14. května 2007 08:07

PRAHA/JOHANNESBURG (EcoMonitor) - Informační technologie mohou za dvě procenta celosvětových emisí oxidu uhličitého, to je srovnatelné s leteckým průmyslem, vypočítala analytická společnost Gartner. Analytici tvrdí, že škodlivý vliv informačních technologií na životní prostředí je neudržitelný a že výrobci, kteří nedokážou omezit emise, mohou ztratit konkurenceschopnost a vyvolat odpor spotřebitelů, lobbistických skupin, médií a politiků, napsal server allAfrica.com.
(Celý text)

Spor o těžbu v Tatrách přerostl v dosud nejostřejší konflikt slovenské ochrany přírody
11. května 2007 23:42

HARRACHOV/PODBANSKÉ (Tatry) (EkoList) - Lesníci začali v první polovině dubna těžit kalamitní dřevo v tatranských rezervacích Tichá a Koprová dolina. Podle ekologických aktivistů a představitelů Evropské komise při tom pravděpodobně porušili zákon a nedostáli závazkům vyplývajícím z evropských směrnic. Aktivisté se proto rozhodli sami dopouštět přestupků a snažili se těžbu nenásilně blokovat. Dařilo se jim to jen částečně, protože lesníkům začala po několika dnech pomáhat policie. Vyostřenou atmosféru přiživovali vedoucí představitelé slovenských ministerstev životního prostředí (MŽP) a zemědělství (MZe), kteří aktivisty v médiích záměrně osočovali nepravdivými informacemi. Část zaměstnanců resortu ovšem proti svému vedení vystoupila a upozornila na to, že odborná stanoviska týkající se ochrany přírody podléhají politické manipulaci. Těžbu 26. dubna pozastavila Slovenská inspekce životního prostředí a v příštích dnech by měla vydat rozhodnutí. Evropská komise se chystá proti Slovensku zahájit proceduru pro porušení evropské směrnice o ptácích. Tak silný konflikt dosud ochrana přírody na Slovensku nezažila.
(Celý text)

Guardian: Pěstování biopaliv může způsobit závažné problémy, upozorňuje OSN
11. května 2007 10:45

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Svět chce rychle přejít z ropy na biopaliva, ale pokud tento proces nebude pečlivě řízen, způsobí odlesňování, vyžene malé zemědělce z půdy a povede k vážným nedostatkům potravin a nárůstu chudoby. S odkazem na rozsáhlý průzkum a zprávu OSN o tom informuje deník Guardian.
(Celý text)

Větrníky v krajině: Hrůzostrašné vertikály
10. května 2007 12:55

PRAHA (EkoList) - Ačkoli v České republice nejsou tak příznivé podmínky pro využití energie z větru jako v některých okolních státech, obřích větrníků v posledních několika letech v naší krajině přibývá. Jedním z nejkontroverznějších dopadů větrných elektráren je jejich vliv na krajinu. Protože jsou to stavby skutečně nepřehlédnutelné a nezvyklé, vyvolávají řadu rozporuplných reakcí, od nekritického obdivu až k úplnému zatracování. Na hodnocení krajinného rázu i posuzování záměru výstavby větrných elektráren už byly vypracovány metodiky, které by měly do rozhodování vnést víc objektivity, stejné spory ale trvají dál. Možná by mohla cesta vést jinudy.
(Celý text)

Povinnosti kolem čerpání a vypouštění vod
10. května 2007 09:45

PRAHA (EkoList) - Každého, kdo má vlastní domek nebo rekreační chatu a čerpá vodu ze studny, potoka či rybníka nebo vypouští odpadní vody mimo veřejnou kanalizaci či žumpu, by měla zajímat následující dvě data: 1. červenec 2007 a 1. leden 2008. Od začátku příštího roku totiž zanikne část povolení jak k čerpání vod, tak k jejich vypouštění. Vyhnout se tomu ale můžete, když požádáte o prodloužení tohoto povolení. To byste měli učinit právě do 1. července letošního roku.
(Celý text)

SMH: Ekologické zemědělství pomůže v boji proti hladu
10. května 2007 02:00

PRAHA/SYDNEY (EcoMonitor) - Biopotraviny byly dlouho vnímány jako luxusní zboží pro bohaté lidi. Podle toho, co zaznělo na konferenci OSN, by však ekologicky pěstované potraviny mohly pomoci v boji proti hladu a zároveň by mohly ochránit životní prostředí, píše Sydney Morning Herald.
(Celý text)

New York Times: Větrné parky nezmenší znečištění vzduchu, naznačuje studie
9. května 2007 02:00

PRAHA/WASHINGTON (EcoMonitor) - V souvislosti s výstavbou tisíců větrných elektráren pravděpodobně neubude znečišťujících látek způsobujících smog a kyselé deště, mohl by se však zpomalit nárůst objemu emisí skleníkových plynů. Informuje o tom deník New York Times s odkazem na studii, kterou minulý týden vydala americká Národní akademie věd.
(Celý text)

BBC: Jižní Pacifik se vzdá vlečných sítí
7. května 2007 09:19

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Čtvrtina světových oceánů bude chráněna před rybolovem prováděným pomocí vlečných sítí, odsouhlasily si to státy v jižním Tichém oceáně. Tento způsob rybolovu podle odborníků ničí korálové útesy a víří usazené sedimenty na dně moří, což likviduje lokální mořské živočichy i rostliny, píše internetové zpravodajství BBC.
(Celý text)

PlanetArk: Bangkok může být do 20 let pod vodou, varuje expert
4. května 2007 10:38

PRAHA/BANGKOK (EcoMonitor) - Thajskému hlavnímu městu hrozí, že bude do dvaceti let zaplaveno mořem, oznámil přední thajský expert, který varoval před tsunami dávno před rokem 2004. Město, kde žije přes 10 milionů lidí a je protkané více než 1000 kanály, leží 1 - 1,5 metru nad hladinou moře a rychle se boří do měkké, hlinité půdy.
(Celý text)

National Geographic: Dávné globální oteplování vyvolala sopečná činnost
3. května 2007 08:52

PRAHA/NEW YORK (EcoMonitor) - Dávná sopečná činnost, která souvisela s odtržením Grónska od Evropy, odstartovala katastrofickou epizodu globálního oteplování, zjistila nová studie. Tato klimatická změna, ke které došlo před 55 miliony lety, má mnohé rysy podobné současné situaci, napsal National Geographic.
(Celý text)

MSNBC: Brazílie kvůli zdržování ruší agenturu ochrany přírody
2. května 2007 02:02

PRAHA/BRASILIA (EcoMonitor) - Minulý týden vláda Brazílie oznámila, že zruší svou Agenturu ochrany přírody. Důvodem má být rychlejší povolování projektů jako jsou přehrady nebo potrubí na zemní plyn v citlivých oblastech amazonského pralesa, píše internetové zpravodajství MNSBC.
(Celý text)

Guardian: Británie chce získávat energii z mořských vln
30. dubna 2007 09:29

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Projekt největší vlnové farmy na světě, který má vzniknout při pobřeží Velké Británie, získal potřebné finance. Pokud dostane povolení, může být stavba zahájena už příští rok, napsal deník Guardian.
(Celý text)

BBC: Ptáci kvůli hluku zpívají ve městech v noci
26. dubna 2007 09:15

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Drozdi ve městech zpívají v noci proto, že přes den je příliš hlučno. K tomuto závěru došli vědci z univerzity v Sheffieldu. Podle nich existuje jasný vztah mezi oblastmi ze zvýšenou hladinou hluku a počtem nočních ptačích zpěváků, píše internetové zpravodajství BBC.
(Celý text)

BBC: Ptáci kvůli hluku zpívají ve městech v noci
26. dubna 2007 09:15

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Drozdi ve městech zpívají v noci proto, že přes den je příliš hlučno. K tomuto závěru došli vědci z univerzity v Sheffieldu. Podle nich existuje jasný vztah mezi oblastmi ze zvýšenou hladinou hluku a počtem nočních ptačích zpěváků, píše internetové zpravodajství BBC.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1737 | 1738 | 1739 | 1740 | 1741 | .. | 2139 | Další
Další články:
5. května 2024 05:45
4. května 2024 05:45
3. května 2024 17:08
3. května 2024 05:59
2. května 2024 06:00

Online diskuse
Hasiči odstraňují roje včel jen z veřejných prostranstvích či v případě ohrožení
5. května 2024 18:58

PARDUBICE (ČTK) - V posledních dnech evidují hasiči zvýšený počet telefonátů na tísňovou linku se žádostí o odstranění rojů včel či jiného bodavého hmyzu. Opakovaně upozorňují, že v takových situacích zasahují jen tehdy, pokud jde o veřejné prostranství nebo akutně hrozí ohrožení zdraví lidí, například alergiků. Na webu to uvedla mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková. Někdy stačí počkat, až včely odletí, jindy je třeba zavolat specializovanou firmu.
(Celý text)

Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární jógu se štěňaty
5. května 2024 18:56

ŘÍM (ČTK) - Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární cvičení jógy za přítomnosti štěňat. Tento týden vydalo směrnici, podle které by se lekce "puppy yogy" měly konat jen s dospělými psy, píše server stanice CNN a italská média. Cílem opatření je podle úřadů chránit zdraví zvířat a bezpečnost cvičících. Rozhodnutí uvítali ochránci zvířat, kteří módní formu cvičení jógy kritizovali.
(Celý text)

Lepra se ve středověku přenášela mezi veverkami a lidmi, tvrdí studie
5. května 2024 13:00

LONDÝN (ČTK) - Lepra se ve středověké Anglii přenášela mezi lidmi a veverkami. Zjištění podporuje teorii, že při šíření této nemoci mohl hrát roli obchod s kožešinami, uvedla studie, o které informoval list The Guardian.
(Celý text)

Jaký je aktuální zdravotní stav našich lesů?
5. května 2024 05:23

PRAHA (Ekolist) - Zdravotní stav lesů je výrazně rozdílný u „mladých“ a „starých“ porostů. Například u smrku je průměrná defoliace porostů do 60 let věku pouze 13 %, zatímco u porostů nad 120 let je to více než 37 %. U buku je průměrná defoliace porostů do 60 let 11 % a průměrná defoliace porostů nad 120 let je dvojnásobná. Je však nutné rozlišovat mezi „starými lesy“, které se dlouhodobě vyvíjely bez zásahu člověka, a monokulturními porosty nad 120 let, které mají obvykle sníženou vitalitu. Přitom stáří hospodářských lesů v posledním století výrazně narůstá – zatímco lesy starší 100 let se v roce 1920 vyskytovaly pouze na 3 % porostní půdy, v současné době je to již více než 20 %.
(Celý text)

Výborný: Přísnější ochrana půdy pomůže navrátit do krajiny aleje a remízky
5. května 2024 01:54

PRAHA (ČTK) - Přísnější ochrana nejlepší zemědělské půdy, kterou tento týden schválili poslanci, pomůže do krajiny navrátit původní krajinné prvky, jako jsou stromořadí, remízky nebo mokřady. Více je také zajištěno zachování půdy dalším generacím, řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Agrovoltaiky, které budou moci pěstitelé stavět například v ovocných sadech, pak mohou podle ministra snížit škody na úrodě způsobené mrazem. Výborný nicméně připustil, že by novela mohla být v některých parametrech ambicióznější.
(Celý text)

Ochránci rozšiřují péči o suché skalnaté svahy u Vladislavi, pasou tam i ovce
5. května 2024 01:05

VLADISLAV (ČTK) - Ochránci přírody rozšiřují péči o suché skalnaté svahy okolo Vladislavi na Třebíčsku. Dřívější pastviny minulá desetiletí zarůstaly, odstranit bylo potřeba náletové dřeviny, například trnky. Trávu tam tento týden začalo spásat i malé stádo ovcí. V dlouhodobé aktivitě teď základní organizaci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) v Kněžicích pomohlo zapojení do širšího projektu dotovaného z takzvaných norských fondů, řekl Václav Křivan z této organizace.
(Celý text)

Nové zavlažovací vaky podpoří rozvoj kořenů u vzrostlých stromů v Brně
5. května 2024 00:50

BRNO (ČTK) - Vitalitu i odolnost vůči vyvrácení a suchu mají u velkých a významných stromů v Brně zajistit zavlažovací vaky. Veřejná zeleň města Brna technologii poprvé vyzkoušela koncem března u jasanu na Moravském náměstí, jenž je jedním z mála vzrostlých stromů v okolí a má vliv na jeho ochlazování. Příspěvková organizace města pořídila čtyři vaky dohromady za 100 000 korun, řekl náměstek primátorky pro životní prostředí Filip Chvátal (KDU-ČSL).
(Celý text)

Královéhradecký útulek pro zvířata by se měl stát i centrem lesní pedagogiky
5. května 2024 00:49

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Útulek pro opuštěná zvířata v Hradci Králové by se měl v budoucnu stát také centrem lesní pedagogiky. Děti by v něm měly vedle chovu psů a koček poznat i život v lese, seznámit se s dravci a dalšími lesními zvířaty. Plánují to Městské lesy Hradec Králové, které útulek od letošního února provozují. Útulek, který nově nese jméno Azyl pro zvířata, již začal zavádět programy pro veřejnost. ČTK to řekl ředitel Městských lesů Milan Zerzán.
(Celý text)

Děčínská zoo chce ke svému 75. výročí vytvořit český rekord
5. května 2024 00:42

DĚČÍN (ČTK) - Děčínská zoologická zahrada si chce k 75. výročí vzniku nadělit vytvoření českého rekordu. Žádá proto návštěvníky, aby v den velkolepé oslavy, 11. května, dorazili v jakémkoliv tričku, na němž bude vyobrazený medvěd. Může jít o obrázek, fotografii, nášivku i vlastnoručně vytvořenou podobiznu, uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Zoo má medvěda ve svém znaku. Její ikonou je medvěd kamčatský Bruno, který byl inspirací k rekordu a bude i hlavní hvězdou oslavy.
(Celý text)

Olomoucká zoo má po 14 letech mládě kondora královského, vylíhlo se v Liberci
4. května 2024 23:22

LIBEREC (ČTK) - Velkého úspěchu dosáhla liberecká zoo ve své speciální líhni dravých ptáků. Před několika týdny se v ní vyklubalo mládě kondora královského z vejce, které pocházelo od páru ze Zoo Olomouc. Nyní je mládě již zpět v této zahradě. Naposledy se mládě kondora v Olomouci podařilo odchovat před 14 lety.
(Celý text)

Španělské ministerstvo se rozhodlo zrušit cenu býčích zápasů a vyvolalo kritiku
4. května 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělské ministerstvo kultury se rozhodlo zrušit národní cenu býčích zápasů. Informoval o tom španělský tisk. Rozhodnutí vyvolalo kritiku od konzervativních stran i části vládních socialistů. Ministerstvo kultury odůvodnilo svůj krok tím, že ve španělské společnosti rostou obavy o osud zvířat a že býčí zápasy jsou relativně málo navštěvovaným představením.
(Celý text)

Enormní návštěvnost Adršpašských skal je výzvou, říká místostarosta Adršpachu
4. května 2024 13:34

(ČTK) - Enormní návštěvnost Adršpašských skal na Náchodsku je pro obec Adršpach s pěti sty obyvateli pozitivem, ale zároveň velkou výzvou. ČTK to řekl místostarosta Tomáš Dimter (Máme rádi Adršpach). Národní přírodní rezervace Adršpašské skály je menší částí Adršpašsko-teplických skal, které jsou největším celistvým skalním městem v ČR.
(Celý text)

Vědci zachraňují cenné genetické populace smrku ztepilého
4. května 2024 05:51

PRAHA (Ekolist) - V posledních letech dochází k oslabení populací smrku ztepilého dlouhodobými vysokými teplotami a následně v důsledku kůrovcové kalamity. K oslabení zastoupení smrku v předchozím období minulého století došlo i v důsledku poškození průmyslovými imisemi. Proto se vědci snaží zachránit a zachovat alespoň některé vybrané nejcennější zbytkové populace a získat více informací o přeživších jedincích či porostech smrku. Přes určité vznikající averze k pěstování smrku ztepilého zůstává tato dřevina naší nejrozšířenější jehličnatou dřevinou, která na svá přirozená stanoviště z lesnického hlediska patří, ať již jako hlavní dřevina nebo dřevina přimíšená.
(Celý text)

Hladík: Novela vodního zákona by měla zabránit možnému vzniku havárií
4. května 2024 01:44

PRAHA (ČTK) - Novela vodního zákona má pomoct předcházet dalším haváriím a případně urychlit a zjednodušit jejich řešení, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Novela je odpovědí na otravu Bečvy v roce 2020. Legislativně definuje jasná a striktní pravidla k vyšetřování budoucích havárií a zavádí kontinuální sledování největších znečišťovatelů. Včera novelu schválila Sněmovna, nyní míří do Senátu.
(Celý text)

Výzkum: Ovzduší v Tišnově zhoršují domácí topeniště víc než doprava
4. května 2024 01:40

TIŠNOV (ČTK) - Kvalitu ovzduší v Tišnově na Brněnsku v zimě víc zhoršují domácí topeniště než například znečištění z dopravy. V osm měsíců trvajícím měření to zjistili odborníci z Centra dopravního výzkumu, kteří mapovali koncentrace aerosolových částic na osmi místech ve městě.
(Celý text)

Intersucho: Postupující sucho působí zemědělcům čím dál větší potíže
4. května 2024 01:17

(ČTK) - Postupující sucho v některých částech Česka působí zemědělcům stále větší potíže. V mnohých regionech v dubnu pořádně nepršelo a zaseté jarní plodiny zatím čekají na vodu, aby vůbec vzešly. Vyplývá to z hlášení zemědělců pro web Intersucho. Někteří už očekávají snížení výnosů. Kromě sucha navíc škodil v minulých dnech i mráz, který páchal škodu nejen na ovocných stromech a vinicích.
(Celý text)

Anketa: On-line supermarkety stále nejvíce využívají auta se spalovacími motory
4. května 2024 01:10

(ČTK) - K rozvozu nákupů on-line supermarkety v Česku stále nejvíce využívají auta s klasickými spalovacími motory. Některé z nich mají ve své flotile také vozidla, která jezdí na zemní plyn CNG. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci. Elektrickými dodávkami nákupy zčásti doručuje služba Rohlík.cz, v letošním roce se je chystá zařadit e-shop Billa. Státy Evropské unie se v říjnu loňského roku dohodly na pravidlech, která od roku 2035 prakticky znemožní prodej nových aut s klasickými spalovacími motory.
(Celý text)

Plzeňská zoo má dva nové velbloudy, narozené mládě a samce dovezeného z Německa
4. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - O dva nové členy se v dubnu rozrostlo stádo velbloudů dvouhrbých v plzeňské zoologické zahradě. Nejdříve se 2. dubna narodila samici Tereze samička, 10. dubna pak chovatelé přivezli z Německa chovného samce Jafara. Nahradí dvaadvacetiletého Mulisáka, který nečekaně uhynul v lednu. Velbloudí stádo je tak pětičlenné, informovala na stránkách zahrady zooložka Miroslava Palacká.
(Celý text)

Stavba plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále jde podle plánu
4. května 2024 00:35

ROHATEC (ČTK) - Stavba nové plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále pokračuje podle harmonogramu, informoval tento týden na kontrolním dni ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Nová plavební komora umožní splavnění dalších sedmi kilometrů až do Hodonína. Jde o úsek, kde je tok přirozenou hranicí mezi Českem a Slovenskem. Díky stavbě za 340 milionů korun by měly první lodě doplout do Hodonína v roce 2026.
(Celý text)

Muzeum Semenec v Týně nad Vltavou otevřelo novou výstavu Labyrint
4. května 2024 00:19

TÝN NAD VLTAVOU (ČTK) - Přírodovědné muzeum Semenec v Týně nad Vltavou na Českobudějovicku si připomíná 30 let od vzniku areálu, ve kterém se zaměřují na přírodu. Na ploše čtyř hektarů nejprve v 90. letech vznikla záchranná stanice pro handicapovaná zvířata z volné přírody a v roce 2013 tam vybudovali přírodovědné muzeum. Ve středu 1. května otevřelo venkovní výstavu Labyrint. Nedávno vysázený kruhový labyrint z keřů doplní expozice koláží na téma knihy Jana Amose Komenského Labyrint světa a ráj srdce, řekla ČTK provozovatelka muzea Semenec Barbora Šímová.
(Celý text)

Muzeum Semenec v Týně nad Vltavou otevřelo novou výstavu Labyrint
4. května 2024 00:19

TÝN NAD VLTAVOU (ČTK) - Přírodovědné muzeum Semenec v Týně nad Vltavou na Českobudějovicku si připomíná 30 let od vzniku areálu, ve kterém se zaměřují na přírodu. Na ploše čtyř hektarů nejprve v 90. letech vznikla záchranná stanice pro handicapovaná zvířata z volné přírody a v roce 2013 tam vybudovali přírodovědné muzeum. Ve středu 1. května otevřelo venkovní výstavu Labyrint. Nedávno vysázený kruhový labyrint z keřů doplní expozice koláží na téma knihy Jana Amose Komenského Labyrint světa a ráj srdce, řekla ČTK provozovatelka muzea Semenec Barbora Šímová.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2139 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama