titulní strana > co píší jiní
Drahá nafta se nelíbí dopravcům, chtějí odečty daní
16. dubna 2011 14:19

PRAHA (Ecomonitor) - V ČR je údajně cena nafty pátá nejvyšší v Evropě. Dopravci, kteří jezdí do zahraničí, proto tankují v jiných zemích a česká státní kasa tak přichází o miliardy korun. Uvedl to generální tajemník sdružení autodopravců ČESMAD Bohemia Martin Špryňar v Impulsech Václava Moravce na Rádiu Impuls.
(Celý text)

Jarní číslo Naší přírody 02/2011
15. dubna 2011 13:33

(Naše příroda) - Hned na prvních stránkách dubnového čísla Naší přírody Vás jistě potěší koberce bledulí a sněženek v moravských lužních lesích. Přečtete si také o hmyzu, který nám saje krev a naučíte se bezpečně rozpoznat ondatru, nutrii a bobra. Dozvíte se, proč a jak ptáci migrují a které rostliny se adaptovaly na slanou půdu. Na výlet se tentokrát vydáme na Slovensko, do méně známé části turisticky atraktivního Slovenského ráje a také za písečnými dunami do Polska. Nejen milovníky makrofotografie potěší pohled do půvabného světa mechorostů a o zážitky nejen s vážkami se s námi tentokrát podělí populární zpěvák Dan Bárta.
(Celý text)

Do ČR dorazily "ekobanány" s logem žabičky. Málokdo ho zatím zná
15. dubna 2011 06:00

PRAHA (Ekolist) - Milovníci banánů si toho možná už všimli. Banány značky Chiquita mají na sobě ekoznačku – zelené logo s žabičkou. Česká republika je první zemí v rámci střední a východní Evropy a desátou na světě, kde Chiquita logo se žabkou představuje.
(Celý text)

Převrat v pohledu na dinosaury: byla to i noční zvířata
15. dubna 2011 02:00

WASHINGTON (Ekolist) - Tvůrci filmu Jurský park byli v jedné věci zřejmě blíže realitě, než si uvědomovali: nové výzkumy k překvapení vědců ukázaly, že masožraví dinosauři převážně lovili v noci.
(Celý text)

Návrat do divočiny: rodinný film o zvířecích sirotcích má dnes premiéru
14. dubna 2011 09:54

PRAHA (Ekolist) - V pražském kině IMAX má dnes premiéru film Návrat do divočiny přibližující práci dvou neobyčejných dam s podobným posláním. Zatímco Daphne M. Sheldricková pomáhá sloním sirotkům v Keni, Biruté Mary Galdikasová zase těm orangutaním na Borneu. Jejich společným cílem pak je naučit sirotky žít v jejich přirozeněm prostředí a vrátit je do divoké přírody.
(Celý text)

Pražský elektrobus má problémy, čtvrtinu jízd za něj zaskakuje „nafťák“
14. dubna 2011 03:33

PRAHA (Ekolist) - Od loňského ledna jezdí v centru Prahy minibus na elektrický pohon. Kromě nesporných výhod, jako je šetrnost k životnímu prostředí, má však tento vůz i nevýhody. Jednou z nich je častá poruchovost. Souvisí to s elektromotorem, který vůz pohání?
(Celý text)

Akademici: V prvních zónách Šumavy nekácet!
13. dubna 2011 13:34

PRAHA (Ekolist) - Do vyhrocené diskuze o Šumavě se zapojila i Akademie věd ČR. Přírodovědci tvrdí, že v evropských poměrech jsou Stráského plány zcela nestandardním zásahem do národního parku. Šumava je evropsky chráněnou lokalitou sítě Natura 2000 a za neuvážené kroky by tak mohly Česku případně hrozit sankce od EU. Podle vědců je třeba chránit neporušená přírodní území na Šumavě jako součást přírodního dědictví a neměly by se narušovat jedinečné vazby mezi zdejšími organismy. Na lesy v chráněných oblastech by zkrátka nemělo být nahlíženo jako lesy hospodářské.
(Celý text)

Chcete potkat v lese zubra? Brzy to bude možné (ač ne snadné)
13. dubna 2011 04:00

Ralsko-Kuřívody (Ekolist) - Návraty zvířat do míst, kde po nich dlouho nebylo ani vidu ani slechu, nebývají snadné. O to více jsou však zajímavé. Ochranářům se třeba podařilo vrátit do šumavských lesů rysa a vybudovat tam jeho životaschopnou populaci. Naproti tomu třeba velkolepý návrat bobrů na jižní Moravě vyvolal vlnu “protibobřích“ nálad, protože toto zvíře umí přetvářet krajinu k obrazu svému opravdu rychle. Ale co návrat něčeho většího? Něčeho o hodně většího?
(Celý text)

Evropská unie dotuje nelegální rybolov
13. dubna 2011 02:52

PRAHA (Ecomonitor) - Samotné Španělsko čerpá 46 % z celkových evropských dotací určených na podporu rybolovu. A to i přesto, že španělští rybáři provozují nelegální rybolov, napsal server Ecologiaverde.com. Evropská unie, která se na mezinárodním poli snaží nelegální rybolov omezit, jej tak sama dotuje.
(Celý text)

Závod elektromobilů pojede do Prahy, domácí tým shání auto
13. dubna 2011 02:27

PRAHA (Ekolist) - Prahu navštívil 11. dubna při příležitosti zahájení projektu Praha elektromobilní dobrodruh Louis Palmer, který se v roce 2007 vydal na cestu kolem světa. Po roce a půl dojel se svým vozem Solar Taxi na alternativní pohon do cíle. Nebyl to ale konec, byl to začátek, prohlásil Palmer.
(Celý text)

Ornitologové řeší záhadu „nahých tučňáků“, ptáků bez peří
12. dubna 2011 02:00

WASHINGTON (Ekolist) - Případů přibývá, ale nikdo zatím netuší, co se děje: v posledních letech ornitologové po světě zaznamenávají výrazný nárůst případů, kdy se mláďata tučňáků rodí bez peří. „Nazí tučňáci“, jak se jim přezdívá, se vyskytují například v Jižní America a Jižní Africe, a právě tam nyní vědci spojili své síly, aby zjistili, co by toho mohlo být příčinou.
(Celý text)

Tesla Roadster zvítězila v alternativní Rally Monte Carlo
12. dubna 2011 01:23

PRAHA (Ecomonitor) - Slavná Rally Monte Carlo prověřila elektromobily v podmínkách skutečného závodu.
(Celý text)

Praha chce být „tahounem elektromobilů“. Zatím nemá skoro žádný
11. dubna 2011 17:00

PRAHA (Ekolist) - Pražský magistrát dnes odstartoval svůj nový projekt Praha elektromobilní. Jeho cílem je otestovat v praxi, jaké ekologické i ekonomické přínosy přinese používání elektromobilů v hlavním městě.
(Celý text)

Jaroslav Martínek: Je třeba změnit náš přístup k cyklistice
11. dubna 2011 14:17

PRAHA (Ecomonitor) - Národní cyklokoordinátor Jaroslav Martínek v pořadu Host Radiožurnálu odpovídal na dotazy čtenářů. Vysvětlil, co brání rozvoji cyklistiky, jaký je vztah mezi řidiči a cyklisty i proč nesmí cyklista jezdit po chodníku.
(Celý text)

Debata Ekolistu: Pomohl rok biodiverzity k zachování rozmanitosti?
11. dubna 2011 11:45

PRAHA (Ekolist) - Valné shromáždění OSN vyhlásilo loňský rok Mezinárodním rokem biodiverzity. Hlavní cíl, tedy zastavit nebo zpomalit ztrátu biodiverzity, se ovšem splnit nepovedlo. Byl to tedy neúspěch, nebo se něco přeci jen povedlo? A co se dělo v České republice? Ekolist se zeptal úředníků OSN, Evropské unie i nevládní sféry.
(Celý text)

Krajina, hory a životní prostředí. Nejlepší fotografie jsou k vidění na Staroměstské radnici
11. dubna 2011 11:12

PRAHA (Ekolist) - Nejlepší snímky z fotografické soutěže zaměřené na krajinu, hory a životní prostředí Štíty Viléma Heckela jsou od středy k vidění na Staroměstské radnici v Praze. Vítězné fotografie ze zatím posledního, tedy třetího bienále soutěže jsou navíc doplněny nejpovedenějšími fotografiemi z let 2007 a 2009. Celá výstava nazvaná My a příroda dnes trvá do konce května.
(Celý text)

Rok jinak Jana Rybáře: Co je "nezisk", jak se vaří voda a jak připravit kormorána
11. dubna 2011 11:07

() - První čtvrtrok Roku jinak, který trávím v redakci serveru Ekolist.cz, je za mnou. A co se mi tedy nyní honí hlavou? Připomeňme, že mojí hlavní rolí v Roce jinak je vzít mé zkušenosti ze sektoru tzv. ziskového a předat je sektoru tzv. neziskovému, k němuž Ekolist.cz patří.
(Celý text)

Biopaliva: Chceme na rok potravu pro člověka, nebo jednu nádrž teréňáku?
11. dubna 2011 11:06

BUDAPEŠŤ (Ekolist) - „Z 240 kilogramů kukuřice umíme vyrobit asi 100 litrů ethanolu. Země si pak musejí rozmyslet, jestli toto množství kukuřice využijí radši na výživu jednoho člověka po celý rok, nebo na jedno natankování nějakého sportovního užitkového vozidla,“ říká v rozhovoru Pasquale Steduto, jenž v Organizaci OSN pro výživu (FAO) vede oddělení pro nakládání s vodou. Jak uvádí, biopaliva přispěla ke vzrůstu cen potravy a na mnoha místech s potravinami soupeří jak o půdu, tak o vodu.
(Celý text)

V Rakousku se zbavují starých vagónů. A České dráhy je koupí
10. dubna 2011 13:25

PRAHA (Ecomonitor) - Podle deníku idnes.cz bude modernizace vozového parku Českých drah probíhat svérázně. Od rakouských státních železnic ÖBB totiž za necelé 2 miliardy eur nakoupí 32 vyřazených rychlíkových vagónů z let 1980 až 1982, které údajně zlepší komfort na rychlíkových tratích.
(Celý text)

Jablonecká bižuterie pomáhá bojovat s ruskými lesními požáry
9. dubna 2011 06:00

PRAHA (Ekolist) - Loni v létě byly rozsáhlé oblasti Ruska zachváceny katastrofálními lesními požáry. Země se s jejich následky dodnes plně nevyrovnala a mnozí se děsí, že by se podobná situace mohla opakovat i letos. Snaží se proto lesy proti požárům co nejvíc pročistit. Získávat prostředky jim přitom pomáhá i nečekaný spojenec – jablonecká bižuterie.
(Celý text)

Jablonecká bižuterie pomáhá bojovat s ruskými lesními požáry
9. dubna 2011 06:00

PRAHA (Ekolist) - Loni v létě byly rozsáhlé oblasti Ruska zachváceny katastrofálními lesními požáry. Země se s jejich následky dodnes plně nevyrovnala a mnozí se děsí, že by se podobná situace mohla opakovat i letos. Snaží se proto lesy proti požárům co nejvíc pročistit. Získávat prostředky jim přitom pomáhá i nečekaný spojenec – jablonecká bižuterie.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1644 | 1645 | 1646 | 1647 | 1648 | .. | 2139 | Další
Další články:
4. května 2024 05:45
3. května 2024 17:08
3. května 2024 05:59
2. května 2024 06:00
1. května 2024 06:00

Online diskuse
Španělské ministerstvo se rozhodlo zrušit cenu býčích zápasů a vyvolalo kritiku
4. května 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělské ministerstvo kultury se rozhodlo zrušit národní cenu býčích zápasů. Informoval o tom španělský tisk. Rozhodnutí vyvolalo kritiku od konzervativních stran i části vládních socialistů. Ministerstvo kultury odůvodnilo svůj krok tím, že ve španělské společnosti rostou obavy o osud zvířat a že býčí zápasy jsou relativně málo navštěvovaným představením.
(Celý text)

Enormní návštěvnost Adršpašských skal je výzvou, říká místostarosta Adršpachu
4. května 2024 13:34

(ČTK) - Enormní návštěvnost Adršpašských skal na Náchodsku je pro obec Adršpach s pěti sty obyvateli pozitivem, ale zároveň velkou výzvou. ČTK to řekl místostarosta Tomáš Dimter (Máme rádi Adršpach). Národní přírodní rezervace Adršpašské skály je menší částí Adršpašsko-teplických skal, které jsou největším celistvým skalním městem v ČR.
(Celý text)

Vědci zachraňují cenné genetické populace smrku ztepilého
4. května 2024 05:51

PRAHA (Ekolist) - V posledních letech dochází k oslabení populací smrku ztepilého dlouhodobými vysokými teplotami a následně v důsledku kůrovcové kalamity. K oslabení zastoupení smrku v předchozím období minulého století došlo i v důsledku poškození průmyslovými imisemi. Proto se vědci snaží zachránit a zachovat alespoň některé vybrané nejcennější zbytkové populace a získat více informací o přeživších jedincích či porostech smrku. Přes určité vznikající averze k pěstování smrku ztepilého zůstává tato dřevina naší nejrozšířenější jehličnatou dřevinou, která na svá přirozená stanoviště z lesnického hlediska patří, ať již jako hlavní dřevina nebo dřevina přimíšená.
(Celý text)

Hladík: Novela vodního zákona by měla zabránit možnému vzniku havárií
4. května 2024 01:44

PRAHA (ČTK) - Novela vodního zákona má pomoct předcházet dalším haváriím a případně urychlit a zjednodušit jejich řešení, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Novela je odpovědí na otravu Bečvy v roce 2020. Legislativně definuje jasná a striktní pravidla k vyšetřování budoucích havárií a zavádí kontinuální sledování největších znečišťovatelů. Včera novelu schválila Sněmovna, nyní míří do Senátu.
(Celý text)

Výzkum: Ovzduší v Tišnově zhoršují domácí topeniště víc než doprava
4. května 2024 01:40

TIŠNOV (ČTK) - Kvalitu ovzduší v Tišnově na Brněnsku v zimě víc zhoršují domácí topeniště než například znečištění z dopravy. V osm měsíců trvajícím měření to zjistili odborníci z Centra dopravního výzkumu, kteří mapovali koncentrace aerosolových částic na osmi místech ve městě.
(Celý text)

Intersucho: Postupující sucho působí zemědělcům čím dál větší potíže
4. května 2024 01:17

(ČTK) - Postupující sucho v některých částech Česka působí zemědělcům stále větší potíže. V mnohých regionech v dubnu pořádně nepršelo a zaseté jarní plodiny zatím čekají na vodu, aby vůbec vzešly. Vyplývá to z hlášení zemědělců pro web Intersucho. Někteří už očekávají snížení výnosů. Kromě sucha navíc škodil v minulých dnech i mráz, který páchal škodu nejen na ovocných stromech a vinicích.
(Celý text)

Anketa: On-line supermarkety stále nejvíce využívají auta se spalovacími motory
4. května 2024 01:10

(ČTK) - K rozvozu nákupů on-line supermarkety v Česku stále nejvíce využívají auta s klasickými spalovacími motory. Některé z nich mají ve své flotile také vozidla, která jezdí na zemní plyn CNG. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci. Elektrickými dodávkami nákupy zčásti doručuje služba Rohlík.cz, v letošním roce se je chystá zařadit e-shop Billa. Státy Evropské unie se v říjnu loňského roku dohodly na pravidlech, která od roku 2035 prakticky znemožní prodej nových aut s klasickými spalovacími motory.
(Celý text)

Plzeňská zoo má dva nové velbloudy, narozené mládě a samce dovezeného z Německa
4. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - O dva nové členy se v dubnu rozrostlo stádo velbloudů dvouhrbých v plzeňské zoologické zahradě. Nejdříve se 2. dubna narodila samici Tereze samička, 10. dubna pak chovatelé přivezli z Německa chovného samce Jafara. Nahradí dvaadvacetiletého Mulisáka, který nečekaně uhynul v lednu. Velbloudí stádo je tak pětičlenné, informovala na stránkách zahrady zooložka Miroslava Palacká.
(Celý text)

Stavba plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále jde podle plánu
4. května 2024 00:35

ROHATEC (ČTK) - Stavba nové plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále pokračuje podle harmonogramu, informoval tento týden na kontrolním dni ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Nová plavební komora umožní splavnění dalších sedmi kilometrů až do Hodonína. Jde o úsek, kde je tok přirozenou hranicí mezi Českem a Slovenskem. Díky stavbě za 340 milionů korun by měly první lodě doplout do Hodonína v roce 2026.
(Celý text)

Muzeum Semenec v Týně nad Vltavou otevřelo novou výstavu Labyrint
4. května 2024 00:19

TÝN NAD VLTAVOU (ČTK) - Přírodovědné muzeum Semenec v Týně nad Vltavou na Českobudějovicku si připomíná 30 let od vzniku areálu, ve kterém se zaměřují na přírodu. Na ploše čtyř hektarů nejprve v 90. letech vznikla záchranná stanice pro handicapovaná zvířata z volné přírody a v roce 2013 tam vybudovali přírodovědné muzeum. Ve středu 1. května otevřelo venkovní výstavu Labyrint. Nedávno vysázený kruhový labyrint z keřů doplní expozice koláží na téma knihy Jana Amose Komenského Labyrint světa a ráj srdce, řekla ČTK provozovatelka muzea Semenec Barbora Šímová.
(Celý text)

Výborný: V Česku se letos kvůli mrazům sklidí 30 300 tun ovoce místo 138 000 tun
3. května 2024 21:42

PRAHA (ČTK) - V Česku se letos kvůli silným mrazům místo 138 000 tun ovoce sklidí asi 30 300 tun. Po jednání se zástupci ovocnářů, vinařů a lesních školek to tento týden uvedl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Pro všechny pěstitele, jejichž produkce byla poškozena mrazem, je podle něj ministerstvo zemědělství (MZe) připraveno aktivovat program na řešení rizik a krizí v zemědělství. Materiál v úterý předloží vládě. Prioritou přitom podle Výborného budou právě ovocnáři, u kterých se ministr chce navíc zaměřit na ty pěstitele, kde škody přesahují 50 procent. Nejhorší sklizeň ovoce od 90. let byla v roce 2011, kdy činila 101 249 tun.
(Celý text)

Vědci poprvé spatřili, jak si orangutan ošetřil otevřenou ránu léčivou rostlinou
3. května 2024 19:43

(ČTK) - Vědci v Indonésii pozorovali orangutana sumaterského, jak si sám léčil velké zranění na tváři rostlinnou pastou. Je to podle nich patrně poprvé, co se podařilo zaznamenat volně žijícího živočicha, jak pečuje o otevřenou ránu pomocí rostliny s prokazatelně léčivými účinky. Poté, co výzkumníci viděli, jak si samec, kterého pojmenovali Rakus, přikládá obklad na obličej, se rána do měsíce zcela zahojila, uvedl dnes server BBC News.
(Celý text)

Vědci jsou proti stavbě malé vodní elektrárny na Vltavě na Českokrumlovsku
3. května 2024 19:15

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - Vědci z českobudějovického biologického centra Akademie věd ČR jsou proti přehrazení řeky Vltavy pod zříceninou Dívčí Kámen na Českokrumlovsku. Soukromý investor tam připravuje výstavbu malé vodní elektrárny. Vědci uvedli, že projekt může způsobit řadu nepříznivých vlivů a úbytek vzácných druhů rostlin i živočichů. ČTK o tom informovala mluvčí biologického centra Daniela Procházková.
(Celý text)

Sněmovna schválila novelu, která má omezit rizika havárií na řekách
3. května 2024 19:04

PRAHA (ČTK) - Omezit rizika havárií na řekách a upřesnit pravomoci úřadů při jejich likvidaci má novela vodního zákona, kterou dnes schválila Sněmovna. Havárie na vodách se podle ní budou nahlašovat hasičům. Schválená předloha také zavádí registr výpustí ze zdrojů znečištění. Největší znečišťovatelé budou muset průběžně sledovat vybrané ukazatele kvality vypouštěných vod. Původně jim podle vládního návrhu měla přibýt povinnost kontinuálního měření. Sněmovna ale tuto povinnost změnila na nepřetržité sledování znečištění odpadních vod. Předloha, která reaguje především na otravu Bečvy z roku 2020, nyní zamíří do Senátu.
(Celý text)

České zemědělství je o krok blíž k energetické revoluci: poslanci schválili uzákonění agrovoltaiky
3. května 2024 16:59

PRAHA (Ekolist) - Poslanecká sněmovna dnes ve třetím čtení schválil novelu zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, která mimo jiné povolí souběžné využívání půdy pro zemědělskou i energetickou produkci pomocí solárních panelů umístěných u plodin za zákonem stanovených podmínek, tedy takzvanou agrovoltaiku. Čeští zemědělci tak budou moci lépe chránit své plodiny před nepříznivým počasím a zároveň získat nový zdroj příjmů díky produkci bezemisní solární energie, uvedl Svaz moderní energetiky.
(Celý text)

Kam za Vítáním ptačího zpěvu?
3. května 2024 14:30

PRAHA (Ekolist) - Mezi nejsilnější zážitky v přírodě patří poslech ranního koncertu ptáků. Pro to stojí za to si přivstat.
(Celý text)

Bouře v JAR vyplavila na pláže více než 500 želvích mláďat. A odhalila, jak moc jsou želvy vystaveny mikroplastům
3. května 2024 11:57

KAPSKÉ MĚSTO (ČTK) - Více než 500 mláďat mořských želv vyplavila na pobřeží Jihoafrické republiky silná bouře. Malé želvičky patřící většinou k ohroženému druhu kareta obecná našli na pobřeží lidé, kteří je odnesli do záchranného střediska pro želvy v akváriu Two Oceans v Kapském Městě, informovala dnes agentura AP. Nenadálá událost zároveň poskytla odborníkům a ochráncům přírody cenné informace o běžném nebezpečí, které želvám v oceánech hrozí. Navzdory svému nízkému věku stihly želvy už pozřít v oceánu nemálo kousků plastů.
(Celý text)

Vyšší ochranu nejlepší zemědělské půdy Sněmovna schválila v mírnější podobě
3. května 2024 11:55

PRAHA (ČTK) - Vyšší ochranu nejkvalitnější zemědělské půdy Sněmovna schválila v mírnější podobě, než jak ji navrhla vláda. Do vládní předlohy doplnila zákaz prodeje zemědělské půdy vlastníkům z takzvaných třetích zemí, tedy v podstatě mimo Evropskou unii. Upravenou novelu nyní dostanou k posouzení senátoři.
(Celý text)

Agrární komora chce kvůli mrazům peníze také pro pěstitele zeleniny či brambor
3. května 2024 11:51

PRAHA (ČTK) - Agrární komora (AK ČR) požaduje po ministerstvu zemědělství peníze také pro další odvětví zasažená mrazem. Výrazně poškození jsou podle komory například pěstitelé zeleniny, brambor, klasických polních plodin či cukrovky a dubnové mrazy zasáhly také lesní školky. Prezident Agrární komory Jan Doležal o maximální možnou mimořádnou finanční podporu požádal ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) v dopise, který má ČTK k dispozici. Výborný na síti X uvedl, že se o dopise dozvěděl z médií, a navíc těsně před briefingem, označil proto takové jednání za neférové. Mluvčí AK ČR Barbora Pánková na dotaz ČTK uvedla, že dopis byl odeslán včera dopoledne standardní cestou tak, aby ministr měl podklady co nejdříve.
(Celý text)

Zdokumentovaný lov srnce obojkovanými vlky na severu Čech. Jak často vlci loví v intravilánu?
3. května 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Dne 23. dubna 2024 obdržel tým České zemědělské univerzity, který realizuje telemetrický výzkum vlka v oblasti NP České Švýcarsko v rámci projektu Interreg Redema, informace o lovu srnce obecného minimálně dvěma vlky na okraji městského intravilánu. Jde o město Mikulášovice v okrese Děčín v okrajové oblasti národního parku České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce.
(Celý text)

Zdokumentovaný lov srnce obojkovanými vlky na severu Čech. Jak často vlci loví v intravilánu?
3. května 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Dne 23. dubna 2024 obdržel tým České zemědělské univerzity, který realizuje telemetrický výzkum vlka v oblasti NP České Švýcarsko v rámci projektu Interreg Redema, informace o lovu srnce obecného minimálně dvěma vlky na okraji městského intravilánu. Jde o město Mikulášovice v okrese Děčín v okrajové oblasti národního parku České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2139 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama