titulní strana > co píší jiní
Toyota chce do dvou let vyrábět hybridy bez použití vzácných kovů
29. ledna 2012 01:12

PRAHA (Ecomonitor) - Toyota přišla na způsob, jak vyrábět hybridní auta a elektromobily bez využití vzácných kovů jako je neodym nebo dysprosium. Rudy, z nichž se získávají, se těží převážně v Číně, která ale jejich vývoz omezuje. Toyota ve své studii uvádí, že pokud zůstanou ceny těchto vzácných prvků na své současné hodnotě, mohla by se její alternativní technologie uplatit do dvou let, píše agentura Reuters.
(Celý text)

Klimaskeptik Lomborg se cítí jako oběť. Jeho think tank nedostal podporu od vlády
28. ledna 2012 02:06

PRAHA (Ecomonitor) - Think tank, který založil známý dánský klimaskeptik Bjorn Lomborg, patrně letos v červenci ukončí činnost. Dánská vláda jej totiž přestala finančně podporovat. Lomborg se domnívá, že jde o pomstu ze strany politiků, píše server The Ecologist.
(Celý text)

Starostové chtějí proměnit magistrálu v klidnou ulici. Před otevřením tunelu Blanka
27. ledna 2012 02:00

PRAHA (Ekolist) - Starostové tří pražských městských částí chtějí po pražském magistrátu pět milionů na zlidštění magistrály. Podle nich je potřeba s proměnou hlavní pražské dopravní tepny začít co nejdříve, aby se zprovozněním tunelu Blanka byla již magistrála přestavěna na klidnou městskou třídu.
(Celý text)

Chalupa chce pokračovat v Zelené úsporám, obce, podnikatelé i nevládky to vítají
26. ledna 2012 14:00

PRAHA (Ekolist) - Ministr Tomáš Chalupa (ODS) dnes prohlásil, že v následujícím půlroce povede debatu nad tím, jak rozdělit výnosy z aukcí emisních povolenek. Část peněz by měla putovat na nové technologie, protipovodňová opatřeni a část do programu, který naváže na Zelenou úsporám. Zástupci obcí, podnikatelů ve stavebnictví i ekologických organizací záměr poslat finance do zateplování vítají. Program se ale nerozjede dříve než v roce 2013.
(Celý text)

Mýdlové ořechy ani prací koule neperou, ukázal test
26. ledna 2012 09:40

PRAHA (Ekolist) - Prát ohleduplně k přírodě chce asi každý. Kdo podlehne reklamě vychvalující úžasné prací schopnosti různých pracích koulí, ale jen vyhazuje peníze. Příznivcům všeho přírodního se mohou zdát jako ideální prací prostředek tzv. mýdlové ořechy. Jak ukázal aktuální test spotřebitelského časopisu dTest, koule i ořechy nijak zázračně neperou. Za ekologické prací prostředky je tedy považovat nelze, protože nefungují.
(Celý text)

Obrovská masa sladké vody z Arktidy by mohla ochladit Evropu, zjistili vědci
26. ledna 2012 00:57

PRAHA/LONDÝN (Ekolist) - V Arktickém oceánu se zvětšuje masa sladké vody, která pochází z odtoků z řek, ze srážek či z odtávajících ledovců. Pokud by se posunula více na jih, mohla by podle vědců způsobit změny v oceánském proudění. V důsledku toho bz došlo ke snížení teplot v Evropě. Zjištění britských vědců v neděli zveřejnil časopis Nature Geoscience.
(Celý text)

Poslanci ODS chtějí zrušit poplatky za znečišťování ovzduší. Opak toho, co navrhuje vláda
25. ledna 2012 13:40

PRAHA (Ecomonitor) - Poslanci ODS Jaroslav Plachý a František Sivera za Hospodářský výbor navrhli novelu právě projednávaného zákona o ovzduší. Chtějí, aby velké podniky nemusely platit poplatky za vypouštění škodlivin do ovzduší. Pro průmysl je to podle nich příliš zatěžující. Jejich návrh je ale přesný opak toho, co si od projednávání zákona slibuje šéf jejich strany a premiér Petr Nečas. Jeho snahou je poplatky za znečišťování ovzduší zvýšit. O neshodně informují Hospodářské noviny.
(Celý text)

Dobrovolná ochrana přírody šetří státu desítky milionů. Přesto se má omezovat
25. ledna 2012 08:36

PRAHA (Ekolist) - Kosení luk, péče o poraněné živočichy, ale i účast při rozhodování o budoucnosti obce - to je namátkový výčet aktivit, do kterých se pouští dobrovolníci z řad ochránců životního prostředí. Ušetří tak státu ročně přes dvacet milionů korun, jak vyplývá ze studie Nadace Partnerství. Podle nevládních organizací ale stát podporu dobrovolníkům od roku 2010 snižuje, protože nevládky, které jejich činnost organizují, dostávají stále méně peněz. Ministerstvo se hájí s tím, že trend financování neziskovek se nijak neliší od jiných ministerstev.
(Celý text)

Ještě letos přibude nová CHKO. Jejich celkový počet se ale nemění
24. ledna 2012 09:59

PRAHA (Ekolist) - Ministerstvo životního prostředí plánuje letos vyhlásit Chráněnou krajinnou oblast (CHKO) Máchův kraj v okolí Doks. ČTK v nedávné zprávě informovala, že se tím počet stávajících chráněných krajinných oblastí zvýší na 26. Není tomu tak. „Nová“ CHKO Máchův kraj vznikne rozšířením a přejmenováním stávající CHKO Kokořínsko. Název této staronové CHKO bude Kokořínsko-Máchův kraj.
(Celý text)

Hladovějící orangutani by mohli vědcům pomoci s výzkumem obezity a anorexie
24. ledna 2012 01:33

SAMARINDA/PÍSEK (Ecomonitor) - Soustředěný výzkum stravovacích návyků orangutanů může pomoci lidem trpícím obezitou nebo anorexií. Alespoň to podle serveru Science Daily tvrdí antropoložka Erin R. Vogelová. Ta v pozorování člověku velmi příbuzného živočicha vidí ideální modelový příklad lidských stravovacích poruch i způsobů, jak se efektivně vyrovnat s dlouhodobým nedostatkem potravy.
(Celý text)

Zákaz billboardů u dálnic – pomohl by bezpečnosti i krajinnému rázu
23. ledna 2012 04:00

PRAHA (Ekolist) - Billboardy podél dálnic a rychlostních silnic jsou podle ministerstva dopravy i podle neziskových organizací pro řidiče nebezpečné. Odvádějí pozornost řidičů a případný střet s konstrukcí poutače může být pro posádku vozu osudný. Ministerstvo předložilo poslanecké sněmovně novelu zákona, která navrhuje do pěti let reklamy kolem dálnic a rychlostních silnic mimo obce zakázat. Kromě bezpečnosti provozu by to přispělo i životnímu prostředí. Podle ochránců přírody se totiž billboardy negativně podepisují na krajinném rázu a a ty osvětlené vytvářejí tzv. světelný smog.
(Celý text)

Američané zkoušejí získat energii ze spící sopky
22. ledna 2012 02:33

PRAHA (Ecomonitor) - Do spící sopky Newberry v centrálním Oregonu chtějí technici společnosti AltaRock napumpovat miliony hektolitrů vody a vyrábět tak elektrickou energii. Projekt za čtyřicet milionů dolarů má ukázat, že je možné a ekonomicky smysluplné získávat geotermální energii i z hlubokých vrtů do tvrdých hornin.
(Celý text)

Obama zarazil výstavbu obřího ropovodu z Kanady do Texasu
21. ledna 2012 01:12

PRAHA (Ekolist) - Americký prezident Barack Obama ukončil debatu o možném prodloužení ropovodu Keystone XL a ve čtvrtek projekt odmítl. Potrubím měla proudit surová ropa z oblasti ropných písků v Kanadě až do rafinérií v Texasu. Trasa ropovodu, která by se prodloužila na téměř tři tisíce kilometrů, ale vedla přes zásobárnu pitné vody pro více než dva miliony lidí.
(Celý text)

K čemu jsou dobré termostatické ventily?
20. ledna 2012 04:00

PRAHA (Ekolist) - Možná jste také zaznamenali, že kohouty na radiátorech už nejsou jako bývaly. Jsou chytřejší a šikovnější a když se dobře používají, pak pomohou k tomu, aby v bytě bylo takové teplo, jaké zrovna chcete. A tím i šetří peníze a energii. Fakticky už to nejsou kohouty, ale v odborném jazyce se jim říká termostatický ventil. Jak přesně fungují a k čemu jsou přesně dobré?
(Celý text)

Zelená úsporám II. bude zřejmě hlavně pro obecní budovy
19. ledna 2012 02:57

PRAHA (Ekolist) - Program Zelená úsporám zřejmě nakonec uspokojí všechny zájemce, kteří mají podané žádosti v pořádku. Kolik jich přesně bude, se podle ministra životního prostředí Tomáše Chalupy (ODS) ukáže až na jaře. Začíná se rýsovat i další pokračování dotačního programu na zateplování budov, příspěvky ale zřejmě poputují především obcím.
(Celý text)

Vědci objevili dosud neznámé zkameněliny nasbírané Darwinem
19. ledna 2012 01:44

PRAHA/LONDÝN (Ekolist) - Ve staré skříni objevili britští vědci doslova poklad. Mezi neregistrovanými fosíliemi našli vzorky rostlin, které nasbíral Charles Darwin a jeho přátelé na svých expedicích do různých částí světa. Badatelům zůstávaly ukryty po 165 let.
(Celý text)

Zločin za miliardu euro: prodej padělaných pesticidů
18. ledna 2012 04:05

PRAHA (Ekolist) - Na škodliviny na polích upozorňuje nečekaný ochránce přírody - Evropský policejní úřad (Europol). Podle něj vzrůstá obchod s padělanými pesticidy, který ročně organizovanému zločinu vynáší miliardu euro. Problém je prý tak rozsáhlý, že v některých zemích pochází plná čtvrtina pesticidů z černého trhu.
(Celý text)

Park: Blokovali jste, tak plaťte. Duha: Není proč, těžba na Šumavě byla nelegální
17. ledna 2012 02:00

PRAHA (Ekolist) - Národní park Šumava zažaloval Hnutí Duha o náhradu škody 176 tisíc Kč. Ta vznikla kvůli prostojům dřevorubeckých firem, které kvůli loňské blokádě nemohly těžit. Park firmám čas strávený bez užitku v lese proplatil a na Hnutí Duha chce tuto škodu vymoci soudně. Hnutí Duha ale tvrdí, že na kácení neměl park patřičná povolení a neměl si tudíž na nelegální těžbu nikoho najímat. Podle žaloby Hnutí Duha nerespektovalo soudem vydané předběžné opatření. To Duha odmítá.
(Celý text)

Kanada čelí žalobě kvůli odvolání podpisu klimatické dohody z Kjóta
16. ledna 2012 13:17

PRAHA (Ekolist) - Vystoupení Kanady z dohody o ochraně klimatu je nelegální. Tvrdí to kanadský profesor práva a bývalý poslanec, který se podává na kanadskou vládu žalobu. Zprávu přinesla agentura Reuters.
(Celý text)

Biomimikry: Nová řešení inspirovaná přírodou
16. ledna 2012 01:52

PRAHA/BRUSEL (Ekolist) - Tvar vlaku odvozený od tvaru zobáku ledňáčka nebo lepenka bez lepidla, která perfektně drží díky napodobení struktury přilnavých noh gekona. To jsou dva příklady technologií, které dnes odborníci označují jako biomimikry nebo biomimetika. „Mohli bychom říct, že jde o nová řešení, při nichž se inspirujeme živými organismy,“ říká Gauthier Chapelle z belgické společnosti Greenloop. Jinými slovy, vědci studují, jak jsou problémy řešeny v přírodě, a na základě těchto poznatků se snaží vyvinout nová technologická nebo designová řešení – pokud možno šetrná k životnímu prostředí a k přírodě.
(Celý text)

Biomimikry: Nová řešení inspirovaná přírodou
16. ledna 2012 01:52

PRAHA/BRUSEL (Ekolist) - Tvar vlaku odvozený od tvaru zobáku ledňáčka nebo lepenka bez lepidla, která perfektně drží díky napodobení struktury přilnavých noh gekona. To jsou dva příklady technologií, které dnes odborníci označují jako biomimikry nebo biomimetika. „Mohli bychom říct, že jde o nová řešení, při nichž se inspirujeme živými organismy,“ říká Gauthier Chapelle z belgické společnosti Greenloop. Jinými slovy, vědci studují, jak jsou problémy řešeny v přírodě, a na základě těchto poznatků se snaží vyvinout nová technologická nebo designová řešení – pokud možno šetrná k životnímu prostředí a k přírodě.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1614 | 1615 | 1616 | 1617 | 1618 | .. | 2135 | Další
Další články:
27. dubna 2024 06:00
26. dubna 2024 15:11
26. dubna 2024 06:00
25. dubna 2024 05:55
24. dubna 2024 17:16

Online diskuse
MŽP chce více podporovat dřevostavby z programu Nová zelená úsporám
29. dubna 2024 01:12

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce více podporovat výstavbu energeticky úsporných dřevostaveb pomocí dotací po chystaných změnách v programu Nová zelená úsporám. Podle úřadu je dřevo materiálem budoucnosti, protože v sobě ukládá uhlík, a pomáhá tak snížit uhlíkovou stopu. Změny v dotacích by mohly začít platit od příštího roku, uvedlo ministerstvo.
(Celý text)

Plán nakládání s odpady v Jihomoravském kraji závisí na brněnské spalovně, míní opozice
29. dubna 2024 01:00

BRNO (ČTK) - Zastupitelé Jihomoravského kraje na svém posledním zasedání schválili aktualizaci plánu odpadového hospodářství s výhledem do roku 2035. Dokument musí být v souladu se strategií České republiky, počítá například s navýšením recyklace komunálních odpadů na 65 procent. Opoziční zastupitelé upozornili na to, že splnění cílů Jihomoravského kraje je závislé na rozvoji brněnské spalovny.
(Celý text)

Turista na Špicberkách dostal vysokou pokutu za to, že se moc přiblížil k mroži
29. dubna 2024 00:59

(ČTK) - Turista z Polska při návštěvě norského arktického souostroví Špicberky dostal pokutu přes 1100 dolarů (téměř 26 000 Kč) za to, že se až moc přiblížil k mroži. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Na Špicberkách platí přísný zákaz přibližovat se k volně žijící zvěři. Incident se stal nedaleko Longyearbyenu, nejseverněji položeném městečku na světě s více než 1000 stálých obyvatel. Místní uvědomili úřady, když si všimli, jak se turista snaží dostat k mroži po ledové kře.
(Celý text)

Dobrovolníci sází staré odrůdy v lokalitě U Trojice v Pardubicích
28. dubna 2024 22:42

PARDUBICE (ČTK) - Přírodní lokalitu U Trojice v Pardubicích ozvláštnily další staré odrůdy ovocných stromů. Před dvěma lety začali dobrovolníci opuštěné a zanedbané místo uklízet a proměňovat, aby se z něj stal lesní park. Dnes tam sázeli hrušně a jabloně. ČTK to řekl Vítězslav Haupt z Okrašlovacího spolku U svaté Trojice.
(Celý text)

Mráz měl negativní vliv také na lesy. Buky, duby i jedle částečně pomrzly
28. dubna 2024 19:12

OHRAZENICE (PŘÍBRAM)/STRAŠICE (ROKYCANSKO) (ČTK) - Mráz, který zasáhl Česko v minulých dnech, bude mít kromě ovocných stromů a révy vinné negativní vliv také na lesy. Čerstvě rašící pupeny buků, dubů i jedlí, tedy citlivějších dřevin, jsou spálené, řekl ČTK Petr Macháček z hořovické divize Vojenských lesů a statků ČR (VLS). Vinou mrazů také nebude výrazný semenný rok, jak lesáci předpokládali, málo ploch se přirozeně obnoví. Na masivní semenné roky dubů a buků se může čekat dalších sedm let, naopak třeba smrky plodí pravidelně.
(Celý text)

Pastva skotu přinesla ptačímu parku u Dubňan pestrost, těší ornitology
28. dubna 2024 14:15

DUBŇANY (ČTK) - Do ptačího parku Kosteliska u Dubňan na Hodonínsku se díky pastvě uherského skotu začaly vracet vzácné druhy rostlin, mizí naopak náletové dřeviny či nepůvodní zlatobýl. Pastva má podle ornitologů, kteří se o lokalitu starají, také významně pozitivní efekt na druhovou pestrost.
(Celý text)

Bonobové nejsou zas tak mírumilovní, jak jsme si mysleli
28. dubna 2024 05:55

PRAHA (Ekolist) - Ohrožený druh bonobo, lidoop ze středoafrického deštného pralesa, má pověst tak trochu hipíka. Bonobové jsou známí jako mnohem mírumilovnější než jejich bojovní příbuzní šimpanzi. Žijí v matriarchálních společnostech, provozují rekreační sex a vykazují známky spolupráce uvnitř i vně svých bezprostředních sociálních skupin. Prostě pohoda.
(Celý text)

Portál MiSe Klima - nový digitální průvodce klimatickou změnou
28. dubna 2024 05:00

PRAHA (Ekolist) - Nový digitální průvodce nabízí široké veřejnosti veškeré informace o klimatických opatřeních, která pomáhají zmírňovat dopady změny klimatu. Základ portálu tvoří jejich katalog, který byl sestaven pracovníky poradenských center financovaných v rámci projektu LIFE COALA. K dispozici jsou publikace, metodiky a knihy, kde lze získat bližší představu, jak opatření fungují.
(Celý text)

Jméno nově narozeného gorilího mláděte v Zoo Praha vybere bioložka Goodallová
28. dubna 2024 01:06

PRAHA (ČTK) - Jméno mláděte gorily nížinné, které se samici Kijivu narodilo předminulý týden v pražské zoologické zahradě, vybere slavná britská bioložka, znalkyně primátů a ochránkyně přírody Jane Goodallová. Jméno se lidé dozvědí v sobotu 11. května v zahradě v rezervaci Dja. Pohlaví nově narozené gorily zoo určí na základě testu DNA z trusu mláděte. ČTK to řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Uvedl, že podle vzhledu by nové mládě mohla být samička.
(Celý text)

Vranovskou přehradu čeká řada akcí, slaví 90 let od napuštění
28. dubna 2024 01:00

VRANOV NAD DYJÍ (ČTK) - Vranovskou přehradu na řece Dyji letos čeká řada akcí, 11. dubna totiž oslavila 90 let od napuštění. Za tu dobu se stala jednou z největších turistických destinací jižní Moravy. Kromě toho plní vodohospodářské funkce. Akce k oslavám zastřešuje destinační společnost ZnojmoRegion, která připravila s místními podnikateli i samosprávami výstavy, přednášky či exkurze do míst, kam se běžně nechodí. Přednášky se budou týkat například historie výstavby vodního díla, zániku obce Bítov či stavby nové stejnojmenné obce. Výstavy pak připomenou podobu krajiny a vesnic před stavbou, staré fotografie budou doplněné současnými.
(Celý text)

V Mladé Boleslavi budou mít na podzim první medovinu z městské včelnice
28. dubna 2024 00:59

MLADÁ BOLESLAV (ČTK) - Mladá Boleslav bude mít na podzim první medovinu z medu z městské včelnice. Loňský výnos medu byl dosud největší a činil poprvé od založení včelnice téměř 100 kilogramů. O šest včelstev v zahradě komunitního centra Klementinka se starají členové včelařského kroužku, zahajují jeho pátou sezonu. Stejně jako med i medovinu využije město k propagačním účelům, řekl ČTK Martin Weiss, který kroužek vede.
(Celý text)

Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za rok 2023 šest psů
28. dubna 2024 00:56

PRAHA (ČTK) - Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za loňský rok šest psů. Zasloužili si ho tím, že pomohli zachránit lidský život. Fenka velkého knírače Terezka našla po zemětřesení v Turecku v sutinách ženu, německý ovčák Ajax ze Slovenska zachránil, rovněž po zemětřesení v Turecku, sedm lidí v troskách domů a fena jorkšírského teriéra Kája zachránila život svému pánovi při epileptickém záchvatu. Čivava Diana pak pomáhá svému majiteli na invalidním vozíku se záchvaty a působí jako asistenční pes a německý ovčák Rapp našel ztraceného muže se zdravotními problémy, který byl v bezvědomí. Pořadatelé ankety dnes v Praze rozdávali ceny psím hrdinům počtrnácté.
(Celý text)

Osm jihočeských projektů se letos přihlásilo do národní ekologické soutěže Adapterra Awards
28. dubna 2024 00:52

(ČTK) - Osm projektů z jižních Čech je letos přihlášených do ekologické soutěže Adapterra Awards, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství. Pět jich je v kategorii Krajina, tři v kategorii Sídla. Budou soupeřit s dalšími 69 projekty. Letošní novinkou je udělení Ceny Jihočeského kraje, který se stal regionálním partnerem soutěže a který tak navíc ocení jihočeské projekty, řekla mluvčí Nadace Partnerství Andrea Křivánková. Krajské i národní výsledky vyhlásí organizátoři na podzim.
(Celý text)

V olomoucké zoo se narodilo mládě hrabáče kapského, pavilon je uzavřen
28. dubna 2024 00:47

OLOMOUC (ČTK) - Mládě hrabáče kapského se na začátku dubna narodilo v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce, která o tato zvířata pečuje od roku 2017. Zatím odchovala dvě jejich mláďata. Péče o narozeného hrabáče je náročná. Zoo dočasně uzavřela pavilon, v němž tyto africké savce chová. Samice i ošetřovatelé tak mají klid a mohou se společnými silami o potomka postarat. Pokud bude odchov úspěšný, tak malého hrabáče návštěvníci zoologické zahrady uvidí ve výběhu zhruba za tři týdny, sdělila mluvčí zoo Iveta Gronská.
(Celý text)

Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky na stavění máje a pastvu ovcí
28. dubna 2024 00:19

UHERSKÉ HRADIŠTĚ (ČTK) - Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky ve středu 1. května na stavění máje a pastvu ovcí. Tradiční prvomájový program zahrnuje také ukázky práce s pasteveckým psem, stříhání ovcí, folklorní vystoupení nebo dílničky pro děti, sdělila za organizátory Hana Maděričová.
(Celý text)

Seznam Zprávy: Precheza dostala za únik oxidu siřičitého novou pokutu
27. dubna 2024 21:23

PŘEROV (ČTK) - Přerovská chemička Precheza dostala za únik oxidu siřičitého do ovzduší v říjnu 2014 od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) novou pokutu. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Podle jeho informací má Precheza zaplatit půl milionu korun. Firma se může odvolat, případ by pak řešilo ministerstvo životního prostředí (MŽP).
(Celý text)

Tažní koně předváděli lidem v brdských lesích šetrné vyvážení kmenů z lesa
27. dubna 2024 21:13

OHRAZENICE (PŘÍBRAM)/STRAŠICE (ROKYCANSKO) (ČTK) - Čtrnáct tažných koní předvádělo dnes lidem v brdských lesích šetrné vyvážení pokácených stromů z těžko dostupného lesního terénu. Vojenské lesy a statky (VLS) tak ukazovaly přírodě blízké hospodaření, které zavádějí, řekl ČTK ředitel divize VLS Hořovice David Novotný. Soutěžní trať vedla posádkovým cvičištěm Jince, které se mimořádně otevřelo veřejnosti.
(Celý text)

Vychuchol pyrenejský připomíná krtka i ptakopyska. Španělští experti se ho snaží zachránit před vymřením
27. dubna 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělská vláda i Mezinárodní svaz ochrany přírody zintenzivnily snahy o záchranu nepříliš známého živočicha, který vypadá trochu jako krtek, trochu jako potkan a trochu jako ptakopysk a žije už jen v několika málo oblastech severu Španělska a Portugalska či jihu Francie. Jmenuje se vychuchol pyrenejský a k životu potřebuje čisté bystřiny. Právě proto mu možná už do deseti let hrozí vymření, informoval tento týden deník El País.
(Celý text)

Drony vyvinuté na ČVUT pomáhají s mapováním znečištěných vodních ploch
27. dubna 2024 13:07

(ČTK) - Drony vyvinuté na Českém vysokém učení technickém (ČVUT) pomáhají s přesnějším a rychlejším mapováním znečištěných vodních ploch, hledáním sinic a odpadků. Dokážou to ve spolupráci s autonomně řízenými loděmi. Skupina multirobotických systémů (MRS) Fakulty elektrotechnické ČVUT představila v pondělí své výsledky u břehů vodní nádrže Orlík.
(Celý text)

Dotační hřebík do rakve přírodě šetrnému zemědělství
27. dubna 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Evropský parlament 24. dubna podpořil návrh Evropské komise radikálně oslabit ekologické podmínky pro čerpání veřejných peněz ze zemědělských dotací v rámci Společné zemědělské politiky.
(Celý text)

Dotační hřebík do rakve přírodě šetrnému zemědělství
27. dubna 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Evropský parlament 24. dubna podpořil návrh Evropské komise radikálně oslabit ekologické podmínky pro čerpání veřejných peněz ze zemědělských dotací v rámci Společné zemědělské politiky.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2135 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama