titulní strana > co píší jiní
Je potřeba osekat počet obyvatel a přerozdělit zdroje, tvrdí expert
29. května 2012 13:06

LONDÝN/HODONÍN (Ecomonitor) - Chmurné představy a velmi temné vize do nastávajících let. Tak nějak by se dal popsat pohled Paula Ehrlicha na stávající trend vývoje lidské populace a rostoucí spotřeby omezených zdrojů, uveřejněný na serveru Guardian.
(Celý text)

Festival reSITE: Přehrada v centru Prahy nebo ping pong u Národního divadla
29. května 2012 12:43

PRAHA (Ekolist) - Mezinárodní festival reSITE, který se minulý týden konal v hlavním městě, přinesl několik zajímavých momentů. Festival byl zaměřen na zlepšování veřejných prostor ve městě a zahrnoval řadu workshopů, přednášek, diskusí, zážitkových akcí a soutěží. Jádrem festivalového programu byla dvoudenní mezinárodní konference zaměřená na problematiku veřejných prostranství.
(Celý text)

Ojedinělá dohoda: Rybáři na popud ochranářů ochránili vzácné žáby
29. května 2012 01:42

PRAHA (Ekolist) - K ojedinělé dohodě letos na jaře došlo mezi ochranáři a rybáři. Chlumecký rybník u středočeské obce Minartice, v němž bylo na jaře nalezeno obrovské množství snůšek hned několika ohrožených druhů obojživelníků, byl určen k výlovu. Tím by byly všechny snůšky zlikvidovány. Po upozornění ochranářů však nedošlo ke sporu, jak to bývá časté, ale ke smíru – rybářští hospodáři z firmy Štičí líheň Esox se rozhodli, že rybník vyloví později.
(Celý text)

Česká energetika má vsadit na jádro a přestat podporovat OZE, radí odborníci
28. května 2012 10:26

PRAHA (Ekolist) - V roce 2030 by polovina veškeré elektřiny vyrobené v Česku měla pocházet z jaderných elektráren. A éra štědré podpory obnovitelných zdrojů by měla skončit, jakmile dosáhneme podílu 15 procent. Ve své zprávě, kterou v pondělí obdrží ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, to navrhuje osmičlenná skupina odborníků a ekonomů v čele s bývalým předsedou Akademie věd Václavem Pačesem. Informuje o tom server iHned.cz. Podle ekologické organizace Calla by si ČR sázkou na jádro nechalo ujet vlak.
(Celý text)

Dostihy v USA: Závodí i koně až po uši nadopovaní léky proti bolesti
28. května 2012 01:00

PRAHA (Ekolist) - Dvouletý šedý hřebec s podivným jménem I Glance at Chicks čeká ve startovním boxu. Po zazvonění vyráží na trať, ale jeho velký den to dnes nebude. Finišem šedák proběhne předposlední. V cíli se mladý kůň svalí na zem. Přivolaný veterinář zjistí, že kůň má zlomenou kost na levé přední noze a poškozené vazy. Koně na místě utratí. Velkou bolest ale kůň zřejmě necítil. Jeho trenér ho před závodem doslova napumpoval lékem proti bolesti. Jak ukazuje obsáhlá analýza New York Times, doping koní je na amerických závodištích běžnou záležitostí. Stejně jako úrazy a smrt koní i jejich jezdců.
(Celý text)

Studie: PVC není zdravá podlahová krytina do dětského pokoje
27. května 2012 13:32

PRAHA (Ekolist) - Do dětského těla se nebezpečné ftaláty dostávají nejen spolu s jídlem nebo při dýchání, ale také prostřednictvím pokožky. Zjistili to švédští vědci z Karlstad University, kteří zkoumali výskyt ftalátů v moči dětí, které ve svém pokoji mají podlahu z PVC.
(Celý text)

Antireklama na lov tuleních mláďat je pro Kanadu příliš silná káva
27. května 2012 02:00

PRAHA (Ecomonitor) - Ochránci zvířat z organizace PETA připravili reklamní šot popisující lov tuleňů. Kanadská Rada pro reklamu podmínila televizní vysílání vystřižením dvou scén. Radě se nelíbil detailní záběr na krvácejícího a umírajícího tuleně a záběr, na kterém lovec jiného tuleně udeří do hlavy, holí zahákne a tělo vláčí přes led. Informoval o tom server Hufftington Post.
(Celý text)

Ochrana tygrů přitvrdila: zastřelit pytláka není v Indii trestný čin
26. května 2012 02:00

PRAHA (Ecomonitor) - Indický stát Maharashtra významným způsobem zpřísňuje přístup k pytlákům, kteří loví tygry. Pokud správci lesa pytláka při lovu tygrů zabijí či zraní, nebude to považováno za trestný čin, píše server Times of India.
(Celý text)

Nevládky: Chalupa škrtá všude, nešetří jen na marketingu
25. května 2012 11:50

PRAHA (Ekolist) - Ekologické nevládní organizace ostře kritizují ministra životního prostředí Tomáše Chalupu (ODS) za to, že masivním propouštěním a škrtáním služeb způsobil rozvrat svého úřadu, který pod jeho vedením už o dobré životní prostředí nedbá. A poukazují, že jediné, co ministr posílil, je marketing.
(Celý text)

Dejte si panáka trávy! Do Česka dorazil superzdravý nápoj wheatgrass
25. května 2012 03:00

PRAHA (Ekolist) - Při svých cestách za čerstvými potravinami a zdravou výživou možná už brzy narazíte na čerstvou šťávu z mladé pšenice. Říká se jí wheatgrass a je to oblíbený nápoj v západní Evropě nebo u protinožců. Teď dorazil i do českých restaurací a domácností. Vypěstovat si mladou pšenku a „stočit“ si z ní panáka totiž můžete i sami doma. Potřebujete jen pořádný mlýnek.
(Celý text)

Běžně používané pesticidy způsobují, že včely jsou „vybíravé“ a nemluví spolu
25. května 2012 01:52

PRAHA (Ekolist) - I malá dávka v USA běžně používaného pesticidu způsobí, že včely začnou být „vybíravé“ v jídle a spokojí se jen s velmi sladkou potravou. Pesticid také způsobuje, že včely spolu méně komunikují o dobrých zdrojích potravy. Tyto dvě věci pak mají vliv na schopnost včelstva přežít, zjistili vědci z University of California v San Diegu.
(Celý text)

Pila je lepší správce než příroda, říká posudek pro park Šumava
24. května 2012 01:14

PRAHA (Ekolist) - Správa národního parku Šumava zveřejnila minulý týden posudek dopadů zásahů proti kůrovci na území Natura. Podle něj boj s kůrovcovou kalamitou probíhá správně a v souladu s ochranou přírody. Naopak nečinnost by zanechala nenávratné škody na unikátním šumavském lese. Proti posudku se ohradili ochránci přírody i stínová vědecká rada parku. Podle ní si správa připravuje pozice pro další kácení.
(Celý text)

Nová Zelená úsporám: Půjčky místo dotací
23. května 2012 02:41

PRAHA (Ekolist) - Pokračování programu Zelená úsporám i v dalších letech by si přál ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS). Program by ale neměl být tak štědrý jako v minulosti a namísto dotací by mělo jít o zvýhodněné půjčky, které by zkrátily dobu návratnosti investice.
(Celý text)

Tomáš Tožička: Jak vymýtit chudobu? Musíme zrušit daňové ráje
23. května 2012 02:01

TANVALD (Ekolist) - "Daňové ráje jsou jedním z hlavních problémů, který překáží vymýcení chudoby," říká Tomáš Tožička, jenž se už víc než deset let věnuje rozvojové problematice. Na základě svých zkušeností je přesvědčen, že se česká demokracie má dost co učit, a to i od zemí, jako je třeba Zambie. "Pokud budeme akceptovat ničení přírody a odírání lidí v rozvojových zemích, tak se pak nemůžeme divit, že tady za chvilku nebudeme mít žádné továrny," říká v rozhovoru, v němž se věnuje i přístupu k energiím ve venkovských oblastech rozvíjejících se zemí nebo tragikomickému vystupování ČR ve světě mezinárodní politiky.
(Celý text)

Ochránci žraloků hrozí za deset let starý incident vydání do země "žraločí mafie"
23. května 2012 02:00

PRAHA (Ekolist) - V pondělí byl z německého vězení na kauci propuštěn Paul Watson, zakladatel a současný šéf organizace Sea Shepherd. Do vězení se dostal před osmi dny. Zadržen byl kvůli vydání do Kostariky, kde se měl Watson v roce 2002 při natáčení filmu Sharkwater dopustit porušení pravidel lodního provozu a údajného pokusu o vraždu. Obvinění organizace označuje za falešné, naopak poukazuje na to, že vydáním do Kostariky půjde Watsonovi o život.
(Celý text)

Cena sluneční elektřiny stejná jako z uhlí? Možná už příští rok
22. května 2012 01:12

PRAHA (Ekolist) - Výroba elektřiny ze slunce začne zanedlouho konkurovat elektřině z fosilních paliv, tvrdí analýza agentury Bloomberg. Podle ní dosáhly v letošním roce měrné náklady na výrobu elektřiny ze slunečních elektráren cenové konkurenceschopnosti na trzích v Německu, Itálii, Španělsku a Austrálii.
(Celý text)

Vystřídá šumavský náměstek Mánek ředitele Stráského? Uvidíme, říká ministr
21. května 2012 08:00

PRAHA (Ekolist) - V minulém týdnu se objevila řada spekulací, že dočasný ředitel národního parku Šumava končí ve své funkci. Nejpozději prý v polovině srpna. Podle ministerstva životního prostředí ale přesné datum, kdy by měl Jan Stráský ve funkci ředitele skončit, ještě stanoveno není.
(Celý text)

V Praze začíná reSITE, festival městského života a veřejného prostoru
21. května 2012 07:57

PRAHA (Ekolist) - Zkvalitnění městského života a veřejných prostor či efektivní územní plánování jsou hlavními tématy prvního ročníku mezinárodního festivalu reSITE. Ten začíná v Praze právě dnes a potrvá až do neděle 27. května. Kromě různých workshopů, cyklojízd a dočasného parku na Náplavce proběhne dvoudenní konference zaměřená na veřejný prostor. Jejím hostem bude například dánský architekt Jan Gehl.
(Celý text)

Saola – tajemná antilopa zůstává neznámá i 20 let po svém objevení
21. května 2012 01:37

PRAHA / GLAND (Ekolist) - Před dvaceti lety to byla pro přírodovědce naprostá senzace: u hranic Vietnamu s Laosem byl objeven nový druh turu podobný antilopám – saola. O dvě dekády později se však o saolách stále ví velmi málo. Kromě toho, že je oblast jejich výskytu pod velkým tlakem lovců, což by mohlo vést k jejich vyhynutí. V tiskové zprávě to dnes uvedla Světová unie ochrany přírody (IUCN).
(Celý text)

Ministerstvo životního prostředí čekají škrty a propouštění
18. května 2012 14:11

PRAHA (Ekolist) - Ministerstvo životního prostředí bude v příštích letech šetřit. Podle jeho vedení bude resort v příštích letech hospodařit s částkou až o polovinu menší než v roce 2010. Proto chystá omezení agendy, kterou považuje za nadbytečnou. Škrty jsou podle ministra životního prostředí tak velké, že musí dojít ke strukturálním změnám.
(Celý text)

Ministerstvo životního prostředí čekají škrty a propouštění
18. května 2012 14:11

PRAHA (Ekolist) - Ministerstvo životního prostředí bude v příštích letech šetřit. Podle jeho vedení bude resort v příštích letech hospodařit s částkou až o polovinu menší než v roce 2010. Proto chystá omezení agendy, kterou považuje za nadbytečnou. Škrty jsou podle ministra životního prostředí tak velké, že musí dojít ke strukturálním změnám.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1614 | 1615 | 1616 | 1617 | 1618 | .. | 2145 | Další
Další články:
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00
11. května 2024 05:46

Online diskuse
Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Vizuál festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio tvůrců se znevýhodněním
14. května 2024 19:17

PRAHA (ČTK) - Vizuální styl 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio obecně prospěšného sdružení Maturus, které zaměstnává tvůrce se znevýhodněním. S návrhem šestadvacetiletého Olivera Moučky zvítězilo ve veřejné soutěži, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Jubilejní ročník Ekofilmu s podtitulem Jak (ne)zabít přírodu se uskuteční 1. až 6. října v Brně. Zabývat se bude vlivem válečných a jiných konfliktů, katastrof, průmyslu nebo těžby na přírodní bohatství.
(Celý text)

Pražané se mohou v ulicích v horkých dnech osvěžit u mlžítek a osvěžítek
14. května 2024 19:10

PRAHA (ČTK) - Pražané a návštěvníci metropole se mohou v horkých dnech ochladit v ulicích u mlžítek a osvěžítek. V devíti městských částech rozmístili technici Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) 22 zařízení, sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Mlžítka ve svém okolí dokážou pocitově snížit teplotu vzduchu, zvýšit vlhkost a snížit prašnost.
(Celý text)

Letos proběhne 50. ročník filmového festivalu EKOFILM. O čem bude?
14. května 2024 16:15

PRAHA (Ekolist) - Nejstarší evropský filmový festival o životním prostředí EKOFILM představil vizuální styl pro jubilejní 50. ročník. Letos poprvé se na něj vyhlásila veřejná soutěž. Vítězné grafické zpracování letošního tématu Jak (ne)zabít přírodu vybrali organizátoři z dvaceti šesti přihlášených návrhů. Ten vítězný vznikl ve studiu Maturus, které zaměstnává tvůrce s handicapem. Autor ilustrací, šestadvacetiletý Oliver Moučka, vsadil ve svém zpracování především na hravost a důvtip. Letošní Ekofilm proběhne 1.–6. října v Brně, výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován projektům na ochranu přírody, které zaštiťuje ZOO Brno.
(Celý text)

Ekonomické důsledky změny klimatu: makroekonomické škody jsou zřejmě šest krát vyšší než se předpokládalo
14. května 2024 11:55

PRAHA (Ekolist) - Klimatická změna ohrožuje naše životy, živobytí a globální ekonomiku. Dosavadní poznatky hovořili o relativně přijatelných škodách: přibližně 1-3% ztráty HDP na 1 °C zvýšení teploty. Dosavadní poznatky se ale zaměřují na lokální teplotní změny v rámci jednotlivých zemí. Adrien Bilal z Harvardovy univerzity a Diego R. Känzig ze Severozápadní univerzity se podívali na ekonomické důsledky klimatické změny jiným pohledem. A jejich práce He Macroeconomic Impact Of Climate Change: Global Vs. Local Temperature říká, že zvýšení globální teploty o 1 °C vede k poklesu světového HDP o 12 %.
(Celý text)

Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama