titulní strana > co píší jiní
Králíčkův splněný sen: Brzy bude úplný zákaz testování kosmetiky na zvířatech
8. února 2013 02:01

PRAHA (Ekolist) - Pamela Anderson si může zhluboka oddechnout. A s ní všichni spotřebitelé, kteří rádi používají kosmetiku, ale dělá se jim husí kůže z pomyšlení na kruté testování kosmetiky na zvířatech. Evropská komise ustála pokušení odložit platnost úplného zákazu testování kosmetiky na zvířatech. Od března 2013 se na evropský trh nesmí dostat žádná nová kosmetika testovaná na zvířatech.
(Celý text)

Vychází časopis Naše příroda 1/2013
7. února 2013 10:27

(Naše příroda) - V letošním prvním, únorovém, čísle Naší přírody společně nakoukneme pod zamrzlou hladinu zatopeného lomu, kam nám díky úžasným fotografiím umožnili vstoupit odvážní potápěči. Milovníky šelem určitě potěší rozsáhlé faktografické i dobrodružné vyprávění o soužití s vlky u nás, na Slovensku, ale i v rumunských Karpatech. Z časně jarních výletů vám tentokrát doporučíme rozkvetlou Devínskou Kobylu či geologicky zajímavé Doupovské hory. Nechybí ani zajímavé čtení o masožravých rostlinách, netopýrech či obojživelnících a nová soutěžní rubrika „Děti a příroda“ plná úkolů a hádanek.
(Celý text)

Když je chladno, tak na klimatické změny tolik nevěříme, ukázal výzkum
7. února 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - „Ukázalo se, že aktuální počasí může silně ovlivnit názory lidí na globální oteplování,“ tvrdí Simon Donner z University of British Columbia. Čím je chladněji, tím více má americká veřejnost a novináři tendenci pochybovat o vědeckých závěr o klimatu. Naopak, jejich obavy z globálního oteplování stoupají s vyššími teplotami.
(Celý text)

Průměrný Němec ročně vyhodí víc jak 80 kg potravin
6. února 2013 02:00

PRAHA (Ecomonitor) - Nedojedený jogurt, banány na jednom konci už nahnědlé nebo staré potraviny zapomenuté v lednici, které nakonec skončí v koši. K běžnému stylu většiny lidí dnes patří vyhazovaní jídla, které by se ještě dalo sníst. Z nedávné studie provedené německým ministerstvem pro ochranu spotřebitele vyplývá, že každý Němec ročně vyhodí průměrně 82 kg potravin, píše Süddeutsche Zeitung.
(Celý text)

Liška obecná – skrytě žijící lovec
6. února 2013 01:21

(Naše příroda) - Liška obecná (Vulpes vulpes) je naší nejběžnější divoce žijící psovitou šelmou vyznačující se vysokou mírou inteligence. Vždyť kdo by neznal nějakou tu bajku či pohádku, ve které vystupuje jako symbol moudrosti lstivá „kmotra“ liška. Přestože jsou stavy tohoto našeho predátora dlouhodobě vysoké, existuje jen malé procento běžných návštěvníků lesa, kteří jej mohli za svého života spatřit. Málokteré zvíře totiž myslí tolik na svou bezpečnost. Obezřetnost při každém svém pohybu a důmyslné využívání okolního terénu dělá z lišek takřka neviditelné lovce.
(Celý text)

Britové mají svou "Zelenou úsporám". Je drahá a chudým nepomůže, zní kritika
5. února 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Domácnosti ve Velké Británii čeká energetické revoluce. Výměna oken, zateplování zdí i sklepů, šetrnější kotle nebo solární či větrné elektrárny. Alespoň to slibuje stát v rozsáhlém programu na podporu energetických úspor Green Deal. Ten umožní domy modernizovat a investice splácet prostřednictvím účtů za elektřinu. Program už sklidil i silnou kritiku: výhodný je prý především pro firmy a zájemce z řad občanů zatěžuje zbytečnou administrativou. A těm chudým program moc nepomůže.
(Celý text)

Proč je lepší létat letadlem, než jezdit autem? Protože se tím sníží emise CO2
4. února 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Různá doporučení spotřebitelům, aby omezili svou uhlíkovou stopu, jsou podle ekonomů z University of East Anglia neúčinná. Důvodem je evropský systém obchodování s emisními povolenkami, který pokrývá emise CO2 z daných odvětví. Platí to například i pro doporučení, aby lidé méně létali letadlem. Jedno z mála doporučení, kterým mohou lidé snížit uhlíkovou stopu, je menší spotřeba masa. Emise ze zemědělství totiž nejsou součástí obchodování s emisními povolenkami.
(Celý text)

Francie bojuje proti světelnému znečištění povinnými zhasínáním. Chalupa to označil za "tmářství"
2. února 2013 02:42

PAŘÍŽ (ČTK/Ekolist.cz) - Všechny nebytové objekty ve Francii budou muset od 1. července zhasínat na noc světla, aby se šetřila energie a snížilo takzvané světelné znečištění životního prostředí. Potvrdilo to ve středu francouzské ministerstvo ekologie, udržitelného rozvoje a energetiky, které nové opatření připravilo loni v listopadu. Nařízení se netýká pouličního veřejného osvětlení.
(Celý text)

Klimatické změny ohrožují pobřeží USA: písek a voda ničí lidské domovy
1. února 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Domy kousek od pláže v New Jersey byly ještě nedávno krásné a ulice byly úhledně lemované silnicemi. Letecký snímek z listopadu loňského roku ukazuje dílo zkázy: některé domy už nestojí na svých místech, ale jsou posunuté několik metrů do vnitrozemí. Po asfaltovém povrchu silnic není ani památka. Obydlí na pobřeží jsou zpustošené silnou bouří a následnými záplavami. Podle studie amerických úřadů jsou pobřeží a lidé na nich žijící silně ohrožováni důsledky klimatických změn.
(Celý text)

Staňte se hvězdářem a zmapujte světelné znečištění
1. února 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Kdy jste se naposledy dívali na noční oblohu? Že už si ani nevzpomínáte? Přitom stačí jen zaklonit hlavu a mít oči otevřené. Důvody pro pozorování hvězd navíc nemusí být jenom romantické, mohou být i čistě racionální. Například právě v těchto měsících se můžete zapojit do projektu GLOBE at Night mapujícího po celém světě světelné znečištění.
(Celý text)

Zubři by se mohli vrátit do českých lesů. Podle vědců tu najdou ideální podmínky
31. ledna 2013 01:59

PRAHA (ČTK/Ekolist.cz) - Česko patří k evropským zemím, které mají vhodné podmínky pro návrat ohrožených zubrů do volné přírody. Na tiskové konferenci v Praze to uvedli odborníci z Akademie věd, když představili studii Návrat zubra evropského do České republiky. Přelomová je podle nich tím, že vyvrací mýty bránící návratu těchto zvířat do České republiky. Patří k nim, že potřebují rozsáhlé oblasti hlubokých a listnatých lesů.
(Celý text)

Paříž zavírá nábřeží pro auta. Nabídne je pěším, cyklistům a zeleni
31. ledna 2013 00:55

PAŘÍŽ (Ekolist) - Trvale uzavřít část silnic na nábřeží a místo využít pro pěší a cyklisty se rozhodla radnice v Paříži. Díky změnám vzniká na obou březích Seiny korzo, které postupně zaplní kavárny, restaurace a místa pro sport. Díky investicím ve výši zhruba 35 milionů euro se Pařížané i návštěvníci francouzské metropole dočkají i plovoucích zahrad.
(Celý text)

Video: Skupina vorvaňů adoptovala postiženého delfína
30. ledna 2013 03:00

PRAHA (Ekolist) - V roce 2011 se Alexander Wilson a Jens Krause vydali do vod u Azorských ostrovů studovat život vorvaňů. Narazili přitom na chování těchto velryb, které bere dech: skupina vorvaňů se ujala delfína postiženého silnou skoliózou.
(Celý text)

Hospodářských zvířat ve velkochovech v Německu neustále přibývá
30. ledna 2013 02:00

PRAHA (Ecomonitor) - V Německu se stále ozývají kritické hlasy proti velkochovům zvířat. Počty zvířat chovaných ve velkochovech ale paradoxně stále narůstají. Aktuálně žije v německých velkochovech kolem 26 milionů hospodářských zvířat, z toho 2,5 milionů prasat, informuje Süddeutsche Zeitung.
(Celý text)

Proč se meteorologové mýlí tak často? Mohou za to tajemné atmosférické interní vlny
29. ledna 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Meteorologové v americkém Utahu v roce 2011 předpověděli bouře, které měli region zasáhnout v době Díkůvzdání. Školy na základě jejich varování vyhlásily školní volno a nechaly děti doma. Žádná děsivá bouře se ale vůbec nekonala. Jak tvrdí Julie Crockettová, profesorka strojního inženýrství, nebylo by správné zlobit se na meteorology, že se mýlí tak často. Mohou za to atmosferické interní vlny.
(Celý text)

Prezidentem se stal Miloš Zeman. Zastánce dostavby Temelína a zásahů na Šumavě
27. ledna 2013 03:42

PRAHA (Ekolist) - V prvních přímých volbách prezidenta České republiky zvítězil Miloš Zeman. Ten s poměrně vysokým náskokem téměř deseti procent porazil Karla Schwarzenberga. Miloš Zeman po sečtení všech volebních okrsků získal 54,8 % odevzdaných hlasů, zatímco Schwarzenberg 45, 2 %. Druhého kola voleb se zúčastnilo 59,1 % voličů. Údaje zveřejnil Český statistický úřad.
(Celý text)

Tucet nápadů, jak využít použitý čajový sáček
25. ledna 2013 10:14

PRAHA (Ekolist) - Chladné dny, které právě zažíváme, jsou jako stvořené k popíjení čaje. Ať je černý, zelený nebo bylinkový. Po jeho vypití nám ale kromě hřejivého pocitu na těle zbudou také čajové lístky v sáčku nebo v sítku. Ty putují nejčastěji do odpadkového koše, v lepším případě do kompostu. Použitý čajový sáček ale není nutné hned vyhazovat. Poté, co udělal dobře našim chuťovým buňkám, může prospět i našim očím a pleti nebo být užitečným pomocníkem v domácnosti i při zahradničení.
(Celý text)

Keňa: Ekonomický tlak mění dobytčí farmy na rezervace pro ohrožená zvířata
23. ledna 2013 01:46

NANYUKI (Keňa) (Ekolist) - Hned za vjezdem do rezervace se mezi akáciemi prochází nádherná žirafa. Na nedaleké pláni se pase stádo impal, kousek od nich si na nevysoké trávě pochutnávají dva nosorožci. O pár set metrů dál se povaluje stádo buvolů. Zebry a prasata bradavičnatá se zdají být skoro všude a pokud má člověk trochu času, není problém vidět slony, hrochy nebo lvy. Na to, že Ol Pejeta byla ještě před necelými deseti lety z větší části farmou na chov skotu, to není špatný výsledek. Tato rezervace v centrální Keni přitom není ojedinělý případ. V důsledku ekonomického tlaku a ochranářské legislativy se totiž spousta soukromých vlastníků půdy rozhodla své ranče proměnit na rezervace, kde se daří divokým zvířatům.
(Celý text)

Jak zrecyklovat obálku s bublinkovou fólií a jak papír snadno oddělit od fólie?
18. ledna 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - "Co mohu dělat s obálkami, které jsou uvnitř polstrované fólií s bublinkami?" zeptala se nás čtenářka. Dosud se snažila papír od plastu oddělit, což je kvůli nesnadnosti úkonu často frustrující činnost. Vyhazovat celou obálku do směsného odpadu ale přišlo čtenářce líto. Co tedy dělat s obálkami s bublinkovou fólií?
(Celý text)

Aktivisté zahájili sbírku na pražský pomník mrtvým cyklistům
18. ledna 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Do léta by měl v Praze stát pomník na památku cyklistů, kteří zemřeli při dopravních nehodách. Stříbrná pouliční lampa s jízdním kolem směřujícím do nebe vznikne v blízkosti křižovatky, kde v roce 2006 zahynul cyklistický aktivista a redaktor Ekolistu Jan Bouchal. Na pomník sdružení Auto*Mat vyhlásilo veřejnou sbírku, přispět slíbil i primátor Bohuslav Svoboda (ODS).
(Celý text)

Aktivisté zahájili sbírku na pražský pomník mrtvým cyklistům
18. ledna 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Do léta by měl v Praze stát pomník na památku cyklistů, kteří zemřeli při dopravních nehodách. Stříbrná pouliční lampa s jízdním kolem směřujícím do nebe vznikne v blízkosti křižovatky, kde v roce 2006 zahynul cyklistický aktivista a redaktor Ekolistu Jan Bouchal. Na pomník sdružení Auto*Mat vyhlásilo veřejnou sbírku, přispět slíbil i primátor Bohuslav Svoboda (ODS).
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1602 | 1603 | 1604 | 1605 | 1606 | .. | 2148 | Další
Další články:
19. května 2024 06:14
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45

Online diskuse
Příběh unikátní zahrady pod Nuselským mostem začal před sto lety
19. května 2024 19:20

PRAHA (ČTK) - V údolí pod pražským Nuselským mostem se nachází nevšední a stále pro mnoho lidí neznámá Umělecká zahrada, která vznikla před sto lety okolo prosperující sochařské dílny. Na úzkém pozemku podél železniční trati doplňují stromy, keře, trávníky a záhony s květinami desítky uměleckých děl - sochy, busty a reliéfy, vstupní portály, sloupy, fontány či altány s posezením. Pozoruhodnou i pohnutou historii tohoto místa připomíná nově otevřená výstava v galerii zahrady, která mapuje umění sochařů a štukatérů z přelomu 19. a 20. století. Areál je veřejnosti přístupný do konce října, a to každou středu a sobotu od 10:00 do 16:00. ČTK to řekl majitel Umělecké zahrady Vojtěch Haluza, který stojí za její novodobou obnovou.
(Celý text)

Tokio bojuje proti mývalům. Z mazlíčků se stala hrozba pro ekosystém
19. května 2024 18:32

TOKIO (ČTK) - Japonské hlavní město už vyhrálo bitvu, která měla za cíl dostat pod kontrolu populaci obřích, hladových vran. Nyní se ale tokijské úřady pustily do mnohem tvrdšího oříšku: do další zvířecí hrozby v podobě mývalů severních, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Plzeň dá peníze na školní včelí úly, květinovou louky i na řezy stromů
19. května 2024 18:04

PLZEŇ (ČTK) - Plzeň podpoří sedm projektů ze svého fondu životního prostředí více než 680 000 korunami. Peníze dá například na školní včelí úly, založení květinové louky, péči o zelenou fasádu nebo na řezy vzrostlých stromů a nádrže na vodu na městských hřbitovech. Dotace tento týden schválili zastupitelé.
(Celý text)

Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Na Vranovské přehradě začne sezona oslav 90 let od jejího napuštění
18. května 2024 23:16

ŠTÍTARY (ČTK) - Na Vranovské přehradě a v jejím okolí bude letos od posledního květnového víkendu připravený bohatý program pro návštěvníky. Destinační agentura ZnojmoRegion s okolními obcemi, správci památek a dalšími partnery připravila projekt Vranovská přehrada 90. Tolik let totiž letos uplynulo od napuštění vodní nádrže na Dyji, řekla Irena Navrkalová z agentury ZnojmoRegion. Cílem je zvýšit povědomí o turisticky atraktivním regionu.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2148 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama