titulní strana > co píší jiní
Orel unášející z parku malé dítě je školní práce studentů počítačové grafiky
4. ledna 2013 11:24

PRAHA (Ekolist) - Při sledování toho videa každému rodiči malého dítěte zatrne. Amatérské záběry ohromného orla skalního, který se v montrealském parku pokusil odnést malé děcko, shlédlo na YouTube během několika týdnu přes 40 milionů lidí. Ve skutečnosti se nic takového v montrealském parku nestalo. Video je prací čtyř studentů kanadské školy počítačové grafiky.
(Celý text)

Je čas zrevidovat novoroční předsevzetí. A přidat nějaké zelené
4. ledna 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Silvestr je pár dní za námi a hlava i tělo by již mohly být vzpamatované z vítání nového roku. A hlava si možná vzpomíná na některá unáhlená předsevzetí, která padla pod vlivem bujarého veselí. Teď je čas na racionální revizi a přeformulování novoročních předsevzetí. Protože předsevzetí sama o sobě jsou dobrá. Jestli nemáte žádný nápad nebo představu, co byste mohli v novém roce ve svém chování a přístupech změnit, nabízíme trochu inspirace. Vyberte si podle své chuti. U jednotlivých tipů pak nabízíme i rady a návody, jak si s jejich naplněním poradit.
(Celý text)

Volba prezidenta 2013: Občané mají mít právo rozhodovat o otázkách životního prostředí, míní Fischerová
3. ledna 2013 01:30

PRAHA (Ekolist) - Ekolist.cz oslovil všechny kandidáty na post prezidenta České republiky s žádostí o šest odpovědí. V tomto článku naleznete odpovědi Táni Fischerové.
(Celý text)

Volba prezidenta 2013: Občanská sdružení nemohou být partnerem státu, říká Bobošíková
2. ledna 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Ekolist.cz oslovil všechny kandidáty na post prezidenta České republiky s žádostí o odpovědi na šest otázek o životním prostředím. V tomto článku naleznete odpovědi Jany Bobošíkové.
(Celý text)

Na Moravě se po 70 letech objevila vzácná potáplice
1. ledna 2013 18:30

DOLNÍ VĚSTONICE (Břeclavsko) (ČTK/Ekolist.cz) - Na Novomlýnských nádržích na Břeclavsku se objevila vzácná potáplice žlutozobá, vodní pták, který byl na Moravě zaznamenán jen jednou o Vánocích v roce 1942 na Přerovsku. Ornitologové jeho přítomnost vysvětlují tím, že mladý nezkušený pták může při cestě na zimoviště zabloudit.
(Celý text)

Má ještě investice do solární elektrárny reálnou návratnost?
28. prosince 2012 02:00

BRNO (Nazeleno.cz) - Vyplatí se ještě vůbec pořizovat solární elektrárnu? Kolik taková malá domácí elektrárna stojí a jaká je předpokládaná návratnost investice? Spočítali jsme výnosy modelové solární elektrárny.
(Celý text)

Pořad Nedej se! si Česká televize nechá. A o deset minut jej prodlouží
20. prosince 2012 10:50

PRAHA (Ekolist) - Programová rada České televize schválila nový koncept publicistického pořadu České televize "Nedej se!". Pořad bude o deset minut delší než dosud a televize jej chce otevřít novým tvůrcům i tématům. Díky tomu má téma péče o životní prostředí oslovit širší veřejnost.
(Celý text)

Vědci vyvinuli nástroj, který předpovídá, jak se hluk šíří krajinou
20. prosince 2012 01:00

PRAHA (Ekolist) - Hluk z aut otravuje sovy na mnohem větší ploše než člověka. Vědci vyvinuli metodu, která umožňuje zkoumat, jak se hluk šíří krajinou, jak jeho šíření ovlivňují krajinné prvky a jak hluk ovlivňuje zvířata a přírodu. Nástroj má pomoci k lepšímu plánování nových silnic a cest tak, aby co nejméně poškozovaly životní prostředí.
(Celý text)

Dochází nám čas na splnění klimatických cílů, varuje švýcarský klimatolog
19. prosince 2012 02:00

PRAHA (Ecomonitor) - Dveře k dosažení vytčených cílů v oblasti ochrany klimatu se velmi brzy uzavřou, varuje švýcarský klimatolog Thomas Stocker. Pokud se prý nepodaří rychle snížit emise CO2, globální oteplování snadno přesáhne dva stupně Celsia, informuje o obavách Stockera server Neue Zürcher Zeitung.
(Celý text)

Pořad „Nedej se“ nekončí. Česká televize prý naopak ekologii vyhradí delší čas
18. prosince 2012 01:14

PRAHA (Ekolist) - Pořad České televize Nedej se! věnovaný životnímu prostředí podle vedení televize nekončí. Naopak téma by mělo dostat větší prostor a pořad nový, moderní formát. O konci pořadu se v posledních týdnech spekuluje na českém internetu a proti jeho ukončení se postavila řada nevládních organizací i osobností.
(Celý text)

Bushmeat: ilegální lov v jižní Africe ohrožuje divoké šelmy i místní lidi
17. prosince 2012 02:00

ČESKÉ BUDĚJOVICE (Ecomonitor) - Jihu Afriky hrozí ekologický kolaps. Z volné přírody mizí divoké šelmy, které jsou klíčové pro stabilitu ekosystému. Na vině je ilegální lov divokých zvířat. Pro místní lidi je maso z buše, tzv. bushmeat, důležitým a těžko nahraditelným zdrojem potravy, píše ScienceDaily.
(Celý text)

Evropský parlament nepodpořil zkrácení přepravy zvířat na jatka na osm hodin
14. prosince 2012 02:00

PRAHA (Ekolist) - Jako důsledek spojeného trhu Evropské unie se od rozšíření členských států přepravuje více a více hospodářských zvířat na jatka. Desítky milionů zvířat se každý rok vydává na cesty a mnohé z nich stále v nevyhovujících podmínkách. Přestože již od roku 2005 existují přísné předpisy, které podmínky přepravy určují, podle evropských poslanců se v praxi stále nedodržují. Středečního usnesení Evropského parlamentu, které je adresované Evropské komisi, má zvířatům pomoci řádným prosazováním pravidel, posílením kontrol a také vyššími sankcemi. Poslanci ale do usnesení nedali požadavek na to, aby délka přepravy jatečních zvířat trvala maximálně osm hodin.
(Celý text)

Japonské furoshiki: Zabalte vánoční dárky jinak. Do šátku
14. prosince 2012 01:09

PRAHA (Ekolist) - Pokud jste ještě své vánoční dárky nezabalili a na balení se nijak netěšíte, pak nezoufejte. Nemusíte se trápit s trhajícím se papírem a neposlušnou lepící páskou nebo na poslední chvíli shánět dárkové tašky. K balení dárků můžete přistoupit originálně a zkusit zabalit dárky do šátků technikou furoshiki. Toto umění spočívající ve skládání, vázání a točení látky pochází z Japonska a pro svůj environmentální rozměr získává stále více příznivců po celém světě. A základy zvládne každý.
(Celý text)

Experiment ukázal, že krabi se vracejí domů. Jako holubi
13. prosince 2012 02:00

ČESKÉ BUDĚJOVICE (Ecomonitor) - Vědci zkoumali, kam a proč chodí pozemští krabi. Díky GPS lokátorům, umístěných na záda velkých suchozemských krabů palmových, mohli sledovat, kam se krabi vydávají. Experiment s cíleným přemístěním krabů pak ukázal, že se podobně jako například holubi vracejí do svého domova, píše ScienceDaily.
(Celý text)

Klimatická konference OSN v Dauhá: Zbylo zoufalství. A naděje
12. prosince 2012 03:00

PRAHA (Ecomonitor) - Právě skončená klimatická konference v Dauhá nepřinesla žádný pokrok ve snižování emisí skleníkových plynů. Pro ty, kterých se klimatické změny nejvíce dotýkají, je do důvod k zoufalství. A zdá se, že klimatické konference OSN jsou zatím i jediná naděje. Jiná globální snaha tu není, napsala agentura Reuters.
(Celý text)

Vychází vánoční číslo Naší přírody 6/2012
11. prosince 2012 01:54

OLOMOUC (Naše příroda) - Pro nás čas Vánoc a zimních radovánek, pro volně žijící zvířata životní zkouška odolnosti – zimu přežijí jen ti nejvitálnější. V letošním posledním čísle časopisu Naše příroda se vypravíme mezi zajíce, abychom poznali i tu méně známou tvář oblíbeného ušáka, zjistíme, jak se u nás žije jelenům sika, a pod sněhem si vyhrábneme několik zajímavých hub. Milovníky ptactva jistě potěší návod na výrobu samosypného krmítka či malá exkurze do delty Dunaje očima známého fotografa Jana Vebera. Samozřejmě nechybí výsledky celoroční fotosoutěže a vyhlášení další speciální, a to houbařské!
(Celý text)

Vzácní nosorožci ze Dvora Králové – Proč se jim nedaří v Keni rozmnožit?
10. prosince 2012 02:19

OL PEJETA (Keňa)/DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM (Ekolist) - Novým ředitelem Zoo Dvůr Králové se na začátku prosince stal Přemysl Rabas. Jedním z hlavních úkolů, který na něj čeká, je starost o vůbec nejsledovanější projekt, který v současnosti dvorská zoo vede – o záchranu severních bílých nosorožců, kteří byli v prosinci 2009 přesunuti do Keni. Přestože jsou nosorožci v Africe už skoro tři roky, podle analýz dosud ani jedna ze samic nezabřezla. Proč se tolik propagovanému projektu zatím nedaří dosáhnout svého cíle?
(Celý text)

Vědci zkoumali, co se děje s kořeny rostlin pěstovanými ve stavu beztíže
10. prosince 2012 02:00

PRAHA (Ekolist) - To, jak rostou kořeny rostlin, má svá pravidla. Kořeny například v pravidelném rytmu mění směr růstu a hlínou se jakoby ‚klikatí‛. Jedním z obecně přijímaných vysvětlení tohoto jevu byla zemská gravitace. Jak ale ukázal unikátní experiment na Mezinárodní vesmírné stanici, kořeny rostlin se klikatí i ve stavu beztíže.
(Celý text)

Některá zvířata se sdružují, aby spolu lovila. Krabi si kradou ulity
9. prosince 2012 02:00

ČESKÉ BUDĚJOVICE (Ecomonitor) - Živočichové mají sklony se socializovat a setkávat se v početnějších skupinkách se členy svého druhu. A to z různých důvodů. Například kvůli vyhledání příslušníků opačného pohlaví za účelem rozmnožování, nebo společnému lovu výrazně větší kořisti, nebo kvůli vzájemné ochraně. Podle biologů z univerzity v kalifornském Berkley krabi poustevníči druhu Coenobita compressus neholdují ani jedné z těchto obligátních výhod. Setkávají se z čistě sobeckých, osobních důvodů: navzájem si kradou ulity.
(Celý text)

Evropská auta snižují emise. Možná, že jen na papíře, říkají aktivisté
7. prosince 2012 02:30

PRAHA (Ekolist) - Evropští výrobci automobilů snižují emise svých vozů velmi rychle. V loňském roce se jim to u nových modelů dařilo v průměru o 3,3 %. Podle všeho tak automobilky v roce 2015 splní cíl, který jim nařídila Evropská komise – 130 gramů CO2 na kilometr. Otázka ale je, zda menší emise nevykazují auta jen na papíře.
(Celý text)

Evropská auta snižují emise. Možná, že jen na papíře, říkají aktivisté
7. prosince 2012 02:30

PRAHA (Ekolist) - Evropští výrobci automobilů snižují emise svých vozů velmi rychle. V loňském roce se jim to u nových modelů dařilo v průměru o 3,3 %. Podle všeho tak automobilky v roce 2015 splní cíl, který jim nařídila Evropská komise – 130 gramů CO2 na kilometr. Otázka ale je, zda menší emise nevykazují auta jen na papíře.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1596 | 1597 | 1598 | 1599 | 1600 | .. | 2141 | Další
Další články:
8. května 2024 05:45
7. května 2024 06:02
6. května 2024 06:00
6. května 2024 05:59
5. května 2024 05:45

Online diskuse
V Libereckém kraji vznikají nové mokřady a tůně
8. května 2024 01:18

LIBEREC (ČTK) - Nové mokřady a tůně vzniknou v Libereckém kraji díky takzvaným norským fondům. Cílem projektu libereckého Institutu pro udržitelný rozvoj (IPUR) je zpestřit krajinu a zlepšit podmínky pro život více než 20 chráněných druhů rostlin a živočichů. Jeho klíčovým výstupem je 77 nových tůní na území kraje, nejvíc jich krajinu zpestří v okolí Jablonného v Podještědí a u Nového Boru, sdělil ČTK za institut Jan Korytář. Z norských fondů získala organizace na projekt 5,2 milionu korun.
(Celý text)

Táborská zoo v červnu otevře záchranné centrum pro chladnomilné šelmy
8. května 2024 01:09

TÁBOR (ČTK) - Táborská zoologická zahrada v červnu otevře záchranné centrum pro chladnomilné šelmy. Náklady činí 13 milionů korun. Centrum CITES poskytne zázemí pro zvířata, jejichž majitelé se o ně z různých důvodů nedokážou postarat. Záchranné centrum zahájí provoz 12. června, informoval mluvčí táborské zoo.
(Celý text)

Pařížské muzeum vystavuje tapiserie, které se lidským dotekem rozsvítí
8. května 2024 01:04

PAŘÍŽ (ČTK) - V pařížském muzeu moderního umění Palais de Tokyo v těchto dnech návštěvníci dostávají pro muzeum neobvyklé instrukce: sahejte na exponáty. V prostoru totiž visí tapisérie, které se pod lidským dotekem rozsvítí a začnou hrát, láká na výstavu agentura AFP.
(Celý text)

Vojenské lesy otevřou v Brdech opravené interiéry loveckého zámečku Tři Trubky
8. května 2024 00:54

STRAŠICE (ČTK) - Státní podnik Vojenské lesy a statky ČR (VLS) otevře v září v Brdech opravené interiéry romantického loveckého zámečku Tři Trubky u Strašic na Rokycansku. Vznikne tam 14 lůžek k ubytování turistů. Úpravy zámečku za více než 20 milionů korun uhradí lesy. Loni v srpnu otevřely v opravených přiléhajících bývalých hospodářských objektech Dům přírody Brd a myslivnu, kde je v šesti pokojích 11 lůžek. ČTK to řekl ředitel hořovické divize VLS David Novotný.
(Celý text)

Kraj opraví střechy v areálu Letiště K. Vary, počítá s nimi pro solární panely
8. května 2024 00:29

KARLOVY VARY (ČTK) - Karlovarský kraj opraví v areálu Letiště Karlovy Vary střechy dvou vedlejších budov. Kromě oprav technického stavu střechy upraví tak, aby na ně bylo možné umístit i solární panely, které by vyráběly elektřinu pro provoz letiště. S rostoucím počtem linek, které na letiště létají, se připravuje i rozšíření přilehlého parkoviště, řekl ČTK hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN).
(Celý text)

Sasko hlásí úspěch v boji s africkým morem prasat, poprvé zmenší uzavřené zóny
7. května 2024 23:11

BERLÍN (ČTK) - Sasko poprvé zmenší takzvané uzavřené zóny, které zřídilo kvůli boji proti nákaze afrického moru prasat (AMP). Saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, jejíž úřad má boj s infekcí na starosti, to označila za milník a možný začátek konce AMP v Sasku. Nemoc, proti které neexistuje vakcína a která je velkou hrozbou pro hospodářské chovy prasat, se dostala i do Česka.
(Celý text)

Handelsblatt: Tesla přeruší v závodě u Berlína na čtyři dny výrobu
7. května 2024 19:32

(ČTK) - Americký výrobce elektromobilů Tesla přeruší ve svém závodě v Grünheide u Berlína na čtyři dny výrobu. V pátek budou všichni zaměstnanci povinně pracovat z domova. Je to preventivní opatření kvůli demonstracím, které se chystají na protest proti plánovanému rozšíření továrny. S odkazem na interní e-mail zaměstnancům o tom informuje web německého deníku Handelsblatt.
(Celý text)

Odborník: Ve městech se potkávají původně lesní, skalní i zahradní druhy ptáků
7. května 2024 17:47

PRAHA (ČTK) - Ve městech se potkávají původně lesní, skalní druhy ptáků, které se jim přizpůsobily, se zahradními druhy. Hnízdí třeba i na nečekaných místech v centru Prahy, například jiřičky na Staroměstském náměstí, pěnice u nové budovy Národního muzea nebo ledňáček na Čertovce. Účastníkům nedávné ornitologické vycházky v pražské Hostivaři to řekl vedoucí Kroužkovací stanice Národního muzea (NM) Jaroslav Cepák.
(Celý text)

MŽP dává obcím druhou šanci získat podporu na výstavbu vodovodů a kanalizací
7. května 2024 17:38

(ČTK) - Ministerstvo životního prostředí vyčlenilo deset miliard korun na projekty přihlášené do výzev Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), které ale kvůli vyčerpané alokaci na podporu nedosáhly. Ministerstvo pro ně prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP ČR) nově otevírá dvě dotační výzvy. Financování cílí na projekty k vybudování kanalizace, čistírny odpadních vod nebo vodovodních řadů.
(Celý text)

Jatka by měla mít povinnost zavést kamerové systémy, novelu schválila vláda
7. května 2024 17:32

PRAHA (ČTK) - Jatka by měla mít od roku 2026 povinnost zavést kamerové systémy pro sledování zacházení se zvířaty. Novelu zákona o veterinární péči dnes schválila vláda. Úprava, kterou připravilo ministerstvo zemědělství, reaguje na nová nařízení Evropské komise vydávaná pro veterinární péči, ruší také například povinnost aktualizovat pohotovostní plány pro případ mimořádných nákaz jednou za rok.
(Celý text)

Výborný: Výše podpory pro pěstitele zasažené mrazem se bude odvíjet od pomoci Evropské komise
7. května 2024 17:31

PRAHA (ČTK) - Vláda je připravena na podporu pěstitelů, jejichž produkci letos poškodily silné mrazy, uvolnit peníze ze státního rozpočtu. Konkrétní částku ale na dnešním jednání nedohodla, řekl novinářům ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Jeho úřad podle něj aktuálně čeká na odpověď od Evropské komise, kterou požádal o příspěvek 100 milionů eur (zhruba 2,5 miliardy korun). Právě od této podpory se bude odvíjet množství peněz poskytnutých státem, doplnil Výborný. Už dříve avizoval, že prioritu budou mít ovocnáři.
(Celý text)

dTest: Nová evropská směrnice zavede „právo na opravu“
7. května 2024 11:08

PRAHA (Ekolist) - Spotřebitelé i podnikatelé často dávají přednost výměně vadného zboží před jeho opravou. Spotřebitelé tak dostanou zcela nový kus na rozdíl od opravovaného, již však jednou porouchaného, zboží. Pro podnikatele zase může být dodání nového kusu výhodnější, jelikož nemusí zdlouhavě shánět náhradní díly a platit zaměstnance za mnohdy časově náročnou opravu, a to i v případě, kdy by spotřebitel mohl takovou opravu preferovat. Vyhazování velkého množství vyměněných výrobků, byť mohou být až na drobné součásti plně funkční, je však velkou zátěží pro životní prostředí. To má ovšem vyřešit návrh nové směrnice Evropského parlamentu o společných pravidlech na podporu oprav zboží.
(Celý text)

Mrazy v lesích poškodily plochy s nasetými duby, čeká se slabá úroda semen
7. května 2024 10:44

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Dubnová vlna mrazů poškodila v lesích především síje žaludů dubu, což jsou obnovované plochy s nasetými žaludy. Lesníci je budou muset obnovit. Podobně jako u ovocných dřevin mrazy poškodily květy stromů, což se odrazí ve slabé úrodě semen lesních dřevin, sdělila mluvčí státního podniku Lesy České republiky (LČR) Eva Jouklová. Podnik spravuje téměř polovinu lesů v ČR. V novodobé historii státního podniku jde o první takové poškození lesů jarními mrazy.
(Celý text)

Na Broumovsku skončil projekt na zmírnění dopadů klimatické změny
7. května 2024 10:40

BROUMOV (ČTK) - Na Broumovsku po roce skončil projekt na zadržování vody v krajině a zmírnění dopadů klimatické změny za 5,6 milionu korun. Díky projektu Voda na Broumovsku I vzniklo několik tůní, včetně uceleného vodního biotopu, a byla vysázena nová stromořadí. ČTK o tom informovala Kateřina Ostradecká z Agentury pro rozvoj Broumovska. Projekt, za kterým stojí Strategická rada regionu Broumovsko, je financován z tzv. norských fondů a jeho partnerem je spolek Krajinohled. Provedené úpravy jsou převážně na pozemcích obce Otovice a města Broumov.
(Celý text)

Příběh paní Mirky a záchrana malých kalousů
7. května 2024 04:25

PLZEŇ (Ekolist) - V pondělí 29. 4. 2024 kolem půlnoci byla svědkem, jak kamion v Plzni u Boleváku na nové čtyřproudé silnici (Na Sudech) srazil kalouse ušatého. Byla to obrovská shoda náhod a paní Mirka Sokolová, která šla se psem po chodníku, sebrala sovu ze silnice hned, jak bezvládné tělo zůstalo ležet na krajnici.
(Celý text)

Odborníci: Lidstvo kosmickým odpadem čím dál víc zamořuje vesmír
7. května 2024 01:29

PRAHA (ČTK) - Kosmický odpad především v podobě družic čím dál více zamořuje vesmír a oběžnou dráhu Země. Dopravit na ní sondy a družice je totiž poměrně levné a využívají toho i soukromé společnosti, uvedli odborníci v rozhovorech, které poskytla ČTK Akademie věd ČR (AV ČR). Hrozí podle nich, že bude docházet ke srážkám s technologickými družicemi, které zajišťují navigaci nebo předpovědi počasí.
(Celý text)

Na MŽP míří správní žaloba kvůli odtoku vody do dolu Turów, ministerstvo ji vítá
7. května 2024 00:57

(ČTK) - Expertní skupina Frank Bold podala správní žalobu na ministerstvo životního prostředí (MŽP), aby se domohla zveřejnění informací o odtoku vody do polského uhelného dolu Turów, který leží blízko českých hranic. Informace polská strana poskytuje MŽP, některé ale považuje za obchodní tajemství těžební společnosti PGE, a české ministerstvo je tak nemůže zveřejnit, upozornila skupina stejně jako MŽP na sociální síti X. Ministerstvo žalobu přivítalo.
(Celý text)

Praha dá letos na projekty pro životní prostředí 42 milionů Kč, podobně jako loni
6. května 2024 23:39

PRAHA (ČTK) - Praha dá letos na projekty, které mají zlepšit životní prostředí, 42 milionů korun, podobně jako loni. Peníze dostanou žadatelé například na ochranu přírody, vzdělávání nebo cirkulární ekonomiku. Rozdělí si je 145 takových projektů. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.
(Celý text)

Liberecký spolek Čmelák vysadil 1000 tisů červených ve 40 lokalitách kraje
6. května 2024 20:20

LIBEREC (ČTK) - Liberecký spolek Čmelák vysadil za poslední tři roky 1000 sazenic vzácného tisu červeného. Jsou ve 40 lesních lokalitách po Libereckém kraji. Na tříletý projekt návratu této dřeviny do české krajiny získal Čmelák z norských fondů 1,7 milionu korun. Další více než milion zaplatil ze svého a darů, informoval koordinátor projektu Jiří Antl.
(Celý text)

SVOL: Jarní mráz způsobil v lesích škody na mladých porostech za miliardy korun
6. května 2024 19:59

PELHŘIMOV (ČTK) - V lesích uškodily jarní mrazy mladým porostům listnatých stromů i jedlí. Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) odhadlo, že dopad mrazů způsobí v jejich hospodaření škody za miliardy korun. Vládu žádá, aby v rozpočtu na příští rok a na další roky vyčlenila peníze na plné pokrytí žádostí nestátních vlastníků lesů o příspěvky na jejich hospodaření.
(Celý text)

SVOL: Jarní mráz způsobil v lesích škody na mladých porostech za miliardy korun
6. května 2024 19:59

PELHŘIMOV (ČTK) - V lesích uškodily jarní mrazy mladým porostům listnatých stromů i jedlí. Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) odhadlo, že dopad mrazů způsobí v jejich hospodaření škody za miliardy korun. Vládu žádá, aby v rozpočtu na příští rok a na další roky vyčlenila peníze na plné pokrytí žádostí nestátních vlastníků lesů o příspěvky na jejich hospodaření.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2141 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama