titulní strana > co píší jiní
Jděte s dětmi ven, radí chytrý web pro rodiče
15. února 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Jarní prázdniny jsou v plném proudu. A mnozí rodiče, jejichž ratolesti ještě volné dny čekají, si možná lámou hlavu, jak děti zabavit. Co podniknout za hezkého počasí? Kam vyrazit, když bude sníh? Nebo bláto? Jděte ven, a to v každém případě. Na webu www.jdeteven.cz snadno najdete tipy na venkovní aktivity s dětmi jakéhokoli věku.
(Celý text)

Noční osvětlení měst způsobuje, že jsou kosi dříve dospělí
15. února 2013 01:00

PRAHA (Ekolist) - Světlo z pouličních lamp, semafory a světlo proudící z oken našich domovů vytlačuje tmu z města. Nedostatek temna v noci má samozřejmě dopady na rostliny, zvířata a lidi. Vědci například zdokumentovali, jaké dopady má noční světlo na kosy černé. Závěr ornitologů je, že městské osvětlení u kosů posouvá jejich přirozené biorytmy. Ptáci žijící v osvětlených oblastech jsou dříve sexuálně vyzrálí než jejich kolegové z venkova. Také zpívat ráno začínají dříve a dříve pelichají.
(Celý text)

Nové elektrárny vyrábí elektřinu levněji z větru než z uhlí, říká finanční studie
14. února 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Nedotovaná výroba elektřiny vychází levněji z větru než z nových uhelných nebo plynových elektráren. Podle studie firmy Bloomberg to platí v Austrálii, kde se sice odvádí uhlíková daň, ale i bez ní dokáží větrníky vyrobit energii levněji než elektrárny na spalováním fosilních paliv.
(Celý text)

Poslanci pustili krajský zákon o Šumavě do druhého čtení. Lepší nemáme, říkají
13. února 2013 10:50

PRAHA (Ekolist) - Poslanci v úterý večer pustili do druhého čtení projednávání kontroverzní návrh plzeňského kraje o národním parku Šumava. Proti němu stojí nejen ochránci životního prostředí, ale i vláda. Ta návrh odmítá s tím, že předloží vlastní verzi zákona. To ale za více než dva roky neudělala.
(Celý text)

Antarktidu trápí ekologický problém: nafta a odpady, zanechané vědci a turisty
13. února 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Antarktida už dávno není člověkem nedotčené území. Naopak. Nejkřiklavějším příkladem je ostrov krále Jiřího, na kterém je několik stálých vědeckých základen a malé letiště. Rýhy po stopách automobilů, vytlačené do tenké vrstvy vegetace, se táhnou kilometry a kilometry. Chaty a zbytky vědeckého vybavení pomalu podléhají zubu času. Hromady odpadů, často obsahující i nebezpečné složky, prázdné barely od pohonných hmot nebo baterie, se povalují volně v přírodě. Pobřežní vody a pláže u vědeckých stanic jsou pokryté lesklým filmem ropných látek – jako důsledek ledabylého nakládání s pohonnými hmotami na základnách.
(Celý text)

Jak lososi hledají cestu domů? Namísto GPS používají magnetické pole
12. února 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Tajemství vnitřní mapy, podle které se orientují lososi, se možná podařilo odhalit kanadským vědcům. Podle nich se lososi orientují podle kompasu, který jim nabízí geomagnetické pole země.
(Celý text)

Lov kachen Američany moc neláká. Pro kachny je to ale špatná zpráva
11. února 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Počty kachen v USA rostou v poslední době rychleji než v minulých desítkách let. Za to klesají počty lovců, kteří si každoročně koupí „kachní známku“ a vyrazí na lov těchto vodních ptáků. Na první pohled by se mohlo zdát, že je to pro kachny výhra. Ve skutečnosti to znamená, že je méně peněz na ochranu přírody: z výnosu prodeje povolenek na lov kachen se platila ochrana přirozených stanovišť ptáků. Čím méně lovců si koupí povolenku, tím méně bude peněz na ochranu mokřadů.
(Celý text)

Králíčkův splněný sen: Brzy bude úplný zákaz testování kosmetiky na zvířatech
8. února 2013 02:01

PRAHA (Ekolist) - Pamela Anderson si může zhluboka oddechnout. A s ní všichni spotřebitelé, kteří rádi používají kosmetiku, ale dělá se jim husí kůže z pomyšlení na kruté testování kosmetiky na zvířatech. Evropská komise ustála pokušení odložit platnost úplného zákazu testování kosmetiky na zvířatech. Od března 2013 se na evropský trh nesmí dostat žádná nová kosmetika testovaná na zvířatech.
(Celý text)

Vychází časopis Naše příroda 1/2013
7. února 2013 10:27

(Naše příroda) - V letošním prvním, únorovém, čísle Naší přírody společně nakoukneme pod zamrzlou hladinu zatopeného lomu, kam nám díky úžasným fotografiím umožnili vstoupit odvážní potápěči. Milovníky šelem určitě potěší rozsáhlé faktografické i dobrodružné vyprávění o soužití s vlky u nás, na Slovensku, ale i v rumunských Karpatech. Z časně jarních výletů vám tentokrát doporučíme rozkvetlou Devínskou Kobylu či geologicky zajímavé Doupovské hory. Nechybí ani zajímavé čtení o masožravých rostlinách, netopýrech či obojživelnících a nová soutěžní rubrika „Děti a příroda“ plná úkolů a hádanek.
(Celý text)

Když je chladno, tak na klimatické změny tolik nevěříme, ukázal výzkum
7. února 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - „Ukázalo se, že aktuální počasí může silně ovlivnit názory lidí na globální oteplování,“ tvrdí Simon Donner z University of British Columbia. Čím je chladněji, tím více má americká veřejnost a novináři tendenci pochybovat o vědeckých závěr o klimatu. Naopak, jejich obavy z globálního oteplování stoupají s vyššími teplotami.
(Celý text)

Průměrný Němec ročně vyhodí víc jak 80 kg potravin
6. února 2013 02:00

PRAHA (Ecomonitor) - Nedojedený jogurt, banány na jednom konci už nahnědlé nebo staré potraviny zapomenuté v lednici, které nakonec skončí v koši. K běžnému stylu většiny lidí dnes patří vyhazovaní jídla, které by se ještě dalo sníst. Z nedávné studie provedené německým ministerstvem pro ochranu spotřebitele vyplývá, že každý Němec ročně vyhodí průměrně 82 kg potravin, píše Süddeutsche Zeitung.
(Celý text)

Liška obecná – skrytě žijící lovec
6. února 2013 01:21

(Naše příroda) - Liška obecná (Vulpes vulpes) je naší nejběžnější divoce žijící psovitou šelmou vyznačující se vysokou mírou inteligence. Vždyť kdo by neznal nějakou tu bajku či pohádku, ve které vystupuje jako symbol moudrosti lstivá „kmotra“ liška. Přestože jsou stavy tohoto našeho predátora dlouhodobě vysoké, existuje jen malé procento běžných návštěvníků lesa, kteří jej mohli za svého života spatřit. Málokteré zvíře totiž myslí tolik na svou bezpečnost. Obezřetnost při každém svém pohybu a důmyslné využívání okolního terénu dělá z lišek takřka neviditelné lovce.
(Celý text)

Britové mají svou "Zelenou úsporám". Je drahá a chudým nepomůže, zní kritika
5. února 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Domácnosti ve Velké Británii čeká energetické revoluce. Výměna oken, zateplování zdí i sklepů, šetrnější kotle nebo solární či větrné elektrárny. Alespoň to slibuje stát v rozsáhlém programu na podporu energetických úspor Green Deal. Ten umožní domy modernizovat a investice splácet prostřednictvím účtů za elektřinu. Program už sklidil i silnou kritiku: výhodný je prý především pro firmy a zájemce z řad občanů zatěžuje zbytečnou administrativou. A těm chudým program moc nepomůže.
(Celý text)

Proč je lepší létat letadlem, než jezdit autem? Protože se tím sníží emise CO2
4. února 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Různá doporučení spotřebitelům, aby omezili svou uhlíkovou stopu, jsou podle ekonomů z University of East Anglia neúčinná. Důvodem je evropský systém obchodování s emisními povolenkami, který pokrývá emise CO2 z daných odvětví. Platí to například i pro doporučení, aby lidé méně létali letadlem. Jedno z mála doporučení, kterým mohou lidé snížit uhlíkovou stopu, je menší spotřeba masa. Emise ze zemědělství totiž nejsou součástí obchodování s emisními povolenkami.
(Celý text)

Francie bojuje proti světelnému znečištění povinnými zhasínáním. Chalupa to označil za "tmářství"
2. února 2013 02:42

PAŘÍŽ (ČTK/Ekolist.cz) - Všechny nebytové objekty ve Francii budou muset od 1. července zhasínat na noc světla, aby se šetřila energie a snížilo takzvané světelné znečištění životního prostředí. Potvrdilo to ve středu francouzské ministerstvo ekologie, udržitelného rozvoje a energetiky, které nové opatření připravilo loni v listopadu. Nařízení se netýká pouličního veřejného osvětlení.
(Celý text)

Klimatické změny ohrožují pobřeží USA: písek a voda ničí lidské domovy
1. února 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Domy kousek od pláže v New Jersey byly ještě nedávno krásné a ulice byly úhledně lemované silnicemi. Letecký snímek z listopadu loňského roku ukazuje dílo zkázy: některé domy už nestojí na svých místech, ale jsou posunuté několik metrů do vnitrozemí. Po asfaltovém povrchu silnic není ani památka. Obydlí na pobřeží jsou zpustošené silnou bouří a následnými záplavami. Podle studie amerických úřadů jsou pobřeží a lidé na nich žijící silně ohrožováni důsledky klimatických změn.
(Celý text)

Staňte se hvězdářem a zmapujte světelné znečištění
1. února 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Kdy jste se naposledy dívali na noční oblohu? Že už si ani nevzpomínáte? Přitom stačí jen zaklonit hlavu a mít oči otevřené. Důvody pro pozorování hvězd navíc nemusí být jenom romantické, mohou být i čistě racionální. Například právě v těchto měsících se můžete zapojit do projektu GLOBE at Night mapujícího po celém světě světelné znečištění.
(Celý text)

Zubři by se mohli vrátit do českých lesů. Podle vědců tu najdou ideální podmínky
31. ledna 2013 01:59

PRAHA (ČTK/Ekolist.cz) - Česko patří k evropským zemím, které mají vhodné podmínky pro návrat ohrožených zubrů do volné přírody. Na tiskové konferenci v Praze to uvedli odborníci z Akademie věd, když představili studii Návrat zubra evropského do České republiky. Přelomová je podle nich tím, že vyvrací mýty bránící návratu těchto zvířat do České republiky. Patří k nim, že potřebují rozsáhlé oblasti hlubokých a listnatých lesů.
(Celý text)

Paříž zavírá nábřeží pro auta. Nabídne je pěším, cyklistům a zeleni
31. ledna 2013 00:55

PAŘÍŽ (Ekolist) - Trvale uzavřít část silnic na nábřeží a místo využít pro pěší a cyklisty se rozhodla radnice v Paříži. Díky změnám vzniká na obou březích Seiny korzo, které postupně zaplní kavárny, restaurace a místa pro sport. Díky investicím ve výši zhruba 35 milionů euro se Pařížané i návštěvníci francouzské metropole dočkají i plovoucích zahrad.
(Celý text)

Video: Skupina vorvaňů adoptovala postiženého delfína
30. ledna 2013 03:00

PRAHA (Ekolist) - V roce 2011 se Alexander Wilson a Jens Krause vydali do vod u Azorských ostrovů studovat život vorvaňů. Narazili přitom na chování těchto velryb, které bere dech: skupina vorvaňů se ujala delfína postiženého silnou skoliózou.
(Celý text)

Video: Skupina vorvaňů adoptovala postiženého delfína
30. ledna 2013 03:00

PRAHA (Ekolist) - V roce 2011 se Alexander Wilson a Jens Krause vydali do vod u Azorských ostrovů studovat život vorvaňů. Narazili přitom na chování těchto velryb, které bere dech: skupina vorvaňů se ujala delfína postiženého silnou skoliózou.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1593 | 1594 | 1595 | 1596 | 1597 | .. | 2141 | Další
Další články:
8. května 2024 05:45
7. května 2024 06:02
6. května 2024 06:00
6. května 2024 05:59
5. května 2024 05:45

Online diskuse
Letošní duben byl nejteplejším v historii měření, uvádí unijní služba Copernicus
8. května 2024 11:55

(ČTK) - Letošní duben se jako 11. měsíc v řadě stal nejteplejším v historii měření. V prohlášení to uvedla meteorologická služba Evropské unie Copernicus, podle které průměrná dubnová teplota u zemského povrchu činila 15,03 stupně Celsia, a byla tak o 0,67 stupně Celsia nad průměrem z let 1991 až 2020.
(Celý text)

Vědci poprvé popsali "fonetickou abecedu" komunikace mezi velrybami
8. května 2024 09:00

ROSEAU (ČTK) - Vědci zkoumající vorvaně žijící v okolí karibského ostrova Dominika poprvé popsali základní prvky jejich vzájemné komunikace, což by jednou mohlo přispět k lepší ochraně tohoto druhu, píše agentura AP.
(Celý text)

V Libereckém kraji vznikají nové mokřady a tůně
8. května 2024 01:18

LIBEREC (ČTK) - Nové mokřady a tůně vzniknou v Libereckém kraji díky takzvaným norským fondům. Cílem projektu libereckého Institutu pro udržitelný rozvoj (IPUR) je zpestřit krajinu a zlepšit podmínky pro život více než 20 chráněných druhů rostlin a živočichů. Jeho klíčovým výstupem je 77 nových tůní na území kraje, nejvíc jich krajinu zpestří v okolí Jablonného v Podještědí a u Nového Boru, sdělil ČTK za institut Jan Korytář. Z norských fondů získala organizace na projekt 5,2 milionu korun.
(Celý text)

Táborská zoo v červnu otevře záchranné centrum pro chladnomilné šelmy
8. května 2024 01:09

TÁBOR (ČTK) - Táborská zoologická zahrada v červnu otevře záchranné centrum pro chladnomilné šelmy. Náklady činí 13 milionů korun. Centrum CITES poskytne zázemí pro zvířata, jejichž majitelé se o ně z různých důvodů nedokážou postarat. Záchranné centrum zahájí provoz 12. června, informoval mluvčí táborské zoo.
(Celý text)

Pařížské muzeum vystavuje tapiserie, které se lidským dotekem rozsvítí
8. května 2024 01:04

PAŘÍŽ (ČTK) - V pařížském muzeu moderního umění Palais de Tokyo v těchto dnech návštěvníci dostávají pro muzeum neobvyklé instrukce: sahejte na exponáty. V prostoru totiž visí tapisérie, které se pod lidským dotekem rozsvítí a začnou hrát, láká na výstavu agentura AFP.
(Celý text)

Vojenské lesy otevřou v Brdech opravené interiéry loveckého zámečku Tři Trubky
8. května 2024 00:54

STRAŠICE (ČTK) - Státní podnik Vojenské lesy a statky ČR (VLS) otevře v září v Brdech opravené interiéry romantického loveckého zámečku Tři Trubky u Strašic na Rokycansku. Vznikne tam 14 lůžek k ubytování turistů. Úpravy zámečku za více než 20 milionů korun uhradí lesy. Loni v srpnu otevřely v opravených přiléhajících bývalých hospodářských objektech Dům přírody Brd a myslivnu, kde je v šesti pokojích 11 lůžek. ČTK to řekl ředitel hořovické divize VLS David Novotný.
(Celý text)

Kraj opraví střechy v areálu Letiště K. Vary, počítá s nimi pro solární panely
8. května 2024 00:29

KARLOVY VARY (ČTK) - Karlovarský kraj opraví v areálu Letiště Karlovy Vary střechy dvou vedlejších budov. Kromě oprav technického stavu střechy upraví tak, aby na ně bylo možné umístit i solární panely, které by vyráběly elektřinu pro provoz letiště. S rostoucím počtem linek, které na letiště létají, se připravuje i rozšíření přilehlého parkoviště, řekl ČTK hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN).
(Celý text)

Sasko hlásí úspěch v boji s africkým morem prasat, poprvé zmenší uzavřené zóny
7. května 2024 23:11

BERLÍN (ČTK) - Sasko poprvé zmenší takzvané uzavřené zóny, které zřídilo kvůli boji proti nákaze afrického moru prasat (AMP). Saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, jejíž úřad má boj s infekcí na starosti, to označila za milník a možný začátek konce AMP v Sasku. Nemoc, proti které neexistuje vakcína a která je velkou hrozbou pro hospodářské chovy prasat, se dostala i do Česka.
(Celý text)

Handelsblatt: Tesla přeruší v závodě u Berlína na čtyři dny výrobu
7. května 2024 19:32

(ČTK) - Americký výrobce elektromobilů Tesla přeruší ve svém závodě v Grünheide u Berlína na čtyři dny výrobu. V pátek budou všichni zaměstnanci povinně pracovat z domova. Je to preventivní opatření kvůli demonstracím, které se chystají na protest proti plánovanému rozšíření továrny. S odkazem na interní e-mail zaměstnancům o tom informuje web německého deníku Handelsblatt.
(Celý text)

Odborník: Ve městech se potkávají původně lesní, skalní i zahradní druhy ptáků
7. května 2024 17:47

PRAHA (ČTK) - Ve městech se potkávají původně lesní, skalní druhy ptáků, které se jim přizpůsobily, se zahradními druhy. Hnízdí třeba i na nečekaných místech v centru Prahy, například jiřičky na Staroměstském náměstí, pěnice u nové budovy Národního muzea nebo ledňáček na Čertovce. Účastníkům nedávné ornitologické vycházky v pražské Hostivaři to řekl vedoucí Kroužkovací stanice Národního muzea (NM) Jaroslav Cepák.
(Celý text)

MŽP dává obcím druhou šanci získat podporu na výstavbu vodovodů a kanalizací
7. května 2024 17:38

(ČTK) - Ministerstvo životního prostředí vyčlenilo deset miliard korun na projekty přihlášené do výzev Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), které ale kvůli vyčerpané alokaci na podporu nedosáhly. Ministerstvo pro ně prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP ČR) nově otevírá dvě dotační výzvy. Financování cílí na projekty k vybudování kanalizace, čistírny odpadních vod nebo vodovodních řadů.
(Celý text)

Jatka by měla mít povinnost zavést kamerové systémy, novelu schválila vláda
7. května 2024 17:32

PRAHA (ČTK) - Jatka by měla mít od roku 2026 povinnost zavést kamerové systémy pro sledování zacházení se zvířaty. Novelu zákona o veterinární péči dnes schválila vláda. Úprava, kterou připravilo ministerstvo zemědělství, reaguje na nová nařízení Evropské komise vydávaná pro veterinární péči, ruší také například povinnost aktualizovat pohotovostní plány pro případ mimořádných nákaz jednou za rok.
(Celý text)

Výborný: Výše podpory pro pěstitele zasažené mrazem se bude odvíjet od pomoci Evropské komise
7. května 2024 17:31

PRAHA (ČTK) - Vláda je připravena na podporu pěstitelů, jejichž produkci letos poškodily silné mrazy, uvolnit peníze ze státního rozpočtu. Konkrétní částku ale na dnešním jednání nedohodla, řekl novinářům ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Jeho úřad podle něj aktuálně čeká na odpověď od Evropské komise, kterou požádal o příspěvek 100 milionů eur (zhruba 2,5 miliardy korun). Právě od této podpory se bude odvíjet množství peněz poskytnutých státem, doplnil Výborný. Už dříve avizoval, že prioritu budou mít ovocnáři.
(Celý text)

dTest: Nová evropská směrnice zavede „právo na opravu“
7. května 2024 11:08

PRAHA (Ekolist) - Spotřebitelé i podnikatelé často dávají přednost výměně vadného zboží před jeho opravou. Spotřebitelé tak dostanou zcela nový kus na rozdíl od opravovaného, již však jednou porouchaného, zboží. Pro podnikatele zase může být dodání nového kusu výhodnější, jelikož nemusí zdlouhavě shánět náhradní díly a platit zaměstnance za mnohdy časově náročnou opravu, a to i v případě, kdy by spotřebitel mohl takovou opravu preferovat. Vyhazování velkého množství vyměněných výrobků, byť mohou být až na drobné součásti plně funkční, je však velkou zátěží pro životní prostředí. To má ovšem vyřešit návrh nové směrnice Evropského parlamentu o společných pravidlech na podporu oprav zboží.
(Celý text)

Mrazy v lesích poškodily plochy s nasetými duby, čeká se slabá úroda semen
7. května 2024 10:44

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Dubnová vlna mrazů poškodila v lesích především síje žaludů dubu, což jsou obnovované plochy s nasetými žaludy. Lesníci je budou muset obnovit. Podobně jako u ovocných dřevin mrazy poškodily květy stromů, což se odrazí ve slabé úrodě semen lesních dřevin, sdělila mluvčí státního podniku Lesy České republiky (LČR) Eva Jouklová. Podnik spravuje téměř polovinu lesů v ČR. V novodobé historii státního podniku jde o první takové poškození lesů jarními mrazy.
(Celý text)

Na Broumovsku skončil projekt na zmírnění dopadů klimatické změny
7. května 2024 10:40

BROUMOV (ČTK) - Na Broumovsku po roce skončil projekt na zadržování vody v krajině a zmírnění dopadů klimatické změny za 5,6 milionu korun. Díky projektu Voda na Broumovsku I vzniklo několik tůní, včetně uceleného vodního biotopu, a byla vysázena nová stromořadí. ČTK o tom informovala Kateřina Ostradecká z Agentury pro rozvoj Broumovska. Projekt, za kterým stojí Strategická rada regionu Broumovsko, je financován z tzv. norských fondů a jeho partnerem je spolek Krajinohled. Provedené úpravy jsou převážně na pozemcích obce Otovice a města Broumov.
(Celý text)

Příběh paní Mirky a záchrana malých kalousů
7. května 2024 04:25

PLZEŇ (Ekolist) - V pondělí 29. 4. 2024 kolem půlnoci byla svědkem, jak kamion v Plzni u Boleváku na nové čtyřproudé silnici (Na Sudech) srazil kalouse ušatého. Byla to obrovská shoda náhod a paní Mirka Sokolová, která šla se psem po chodníku, sebrala sovu ze silnice hned, jak bezvládné tělo zůstalo ležet na krajnici.
(Celý text)

Odborníci: Lidstvo kosmickým odpadem čím dál víc zamořuje vesmír
7. května 2024 01:29

PRAHA (ČTK) - Kosmický odpad především v podobě družic čím dál více zamořuje vesmír a oběžnou dráhu Země. Dopravit na ní sondy a družice je totiž poměrně levné a využívají toho i soukromé společnosti, uvedli odborníci v rozhovorech, které poskytla ČTK Akademie věd ČR (AV ČR). Hrozí podle nich, že bude docházet ke srážkám s technologickými družicemi, které zajišťují navigaci nebo předpovědi počasí.
(Celý text)

Na MŽP míří správní žaloba kvůli odtoku vody do dolu Turów, ministerstvo ji vítá
7. května 2024 00:57

(ČTK) - Expertní skupina Frank Bold podala správní žalobu na ministerstvo životního prostředí (MŽP), aby se domohla zveřejnění informací o odtoku vody do polského uhelného dolu Turów, který leží blízko českých hranic. Informace polská strana poskytuje MŽP, některé ale považuje za obchodní tajemství těžební společnosti PGE, a české ministerstvo je tak nemůže zveřejnit, upozornila skupina stejně jako MŽP na sociální síti X. Ministerstvo žalobu přivítalo.
(Celý text)

Praha dá letos na projekty pro životní prostředí 42 milionů Kč, podobně jako loni
6. května 2024 23:39

PRAHA (ČTK) - Praha dá letos na projekty, které mají zlepšit životní prostředí, 42 milionů korun, podobně jako loni. Peníze dostanou žadatelé například na ochranu přírody, vzdělávání nebo cirkulární ekonomiku. Rozdělí si je 145 takových projektů. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.
(Celý text)

Praha dá letos na projekty pro životní prostředí 42 milionů Kč, podobně jako loni
6. května 2024 23:39

PRAHA (ČTK) - Praha dá letos na projekty, které mají zlepšit životní prostředí, 42 milionů korun, podobně jako loni. Peníze dostanou žadatelé například na ochranu přírody, vzdělávání nebo cirkulární ekonomiku. Rozdělí si je 145 takových projektů. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2141 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama