titulní strana > co píší jiní
Ve Znojmě začala další část náročné obnovy Dolního parku
19. března 2016 13:57

ZNOJMO (ČTK) - Ve Znojmě začala další etapa revitalizace Dolního parku, který je důležitou zelenou zónou v centru města. Práce přijdou na zhruba 12 milionů korun a zaměřeny budou tentokrát na výsadbu nových stromů a keřů. Úprava parku začala před dvěma roky, bude rozložena do více etap a skončí až v roce 2022, řekla ČTK mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.
(Celý text)

Letohrad chce s pomocí dotací revitalizovat zámeckou zahradu
19. března 2016 13:00

LETOHRAD (ČTK) - Město Letohrad na Orlickoústecku se chystá s pomocí evropských dotací revitalizovat zámeckou zahradu. O unijní peníze je však velký zájem, když město neuspěje v prvním kole, požádá znovu. ČTK to řekl starosta Petr Fiala (ODS). Projekt zhruba za 25 milionů korun zahrnuje obnovu oranžerie, restaurování soch i herní prvky pro děti.
(Celý text)

Pražský Toulcův dvůr končí se sběrem hliníku
18. března 2016 15:48

PRAHA (Ekolist) - V Praze byla doposud tři velká sběrná místa, kam bylo možné tenkostěnný hliník, tudíž například hliníková víčka od jogurtů, plechovky od nápojů a podobně, zanést. Jedním z nich byl i Toulcův dvůr, který však s jeho sběrem k poslednímu dni února skončil.
(Celý text)

Mezi hájená místa pro stavbu přehrad by mohlo přibýt 16 lokalit
18. března 2016 15:19

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí uvažuje o zařazení 16 dalších lokalit do hájeného režimu, na kterých by v budoucnu mohly stát přehrady. Nyní je takových míst v Česku 65. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Odmítl ale sdělit konkrétní místa. Návrh je nyní v připomínkovém řízení.
(Celý text)

Za úhyn osmi tisíc raků padla jedna z nejvyšších pokut podle zákona na ochranu přírody
18. března 2016 15:14

H. BROD (ČTK) - Za úhyn více než osmi tisíc raků říčních v řece Doubravce uložili inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Havlíčkově Brodě akciové společnosti ZS Vilémov pokutu 1,7 milionu korun. Inspektoři prokázali, že závadná látka, která způsobila úhyn, unikla z vnitropodnikové kanalizace společnosti. Pokud jde o zákon na ochranu přírody a krajiny, je to v poslední době jedna z nejvyšších pokut udělená v České republice. Informovala o tom mluvčí ČIŽP Radka Burketová.
(Celý text)

Obce v Karlovarském kraji mohou žádat o dotace na odstřel prasat
18. března 2016 14:53

K. VARY (ČTK) - Obce v Karlovarském kraji mohou během dubna požádat hejtmanství o peníze na odstřel divokých prasat. Novou nabídkou dotací kraj reaguje na množící se stížnosti starostů na škody způsobené přemnoženou černou zvěří. Zároveň tak kraj chce obce motivovat, aby odstřel divočáků samy zajistily, sdělila dnes krajská mluvčí Jana Pavlíková.
(Celý text)

Zájemci si od pátku mohou prohlédnout lední medvídě v Zoo Brno
18. března 2016 14:32

BRNO (ČTK) - Zájemci si mohou od tohoto pátku prohlédnout v brněnské zoo její nejatraktivnější přírůstek, jímž je mládě ledního medvěda. Bezmála čtyři měsíce byla do této části zahrady uzavřena přístupová cesta, aby měla medvědice Cora na péči o svého potomka naprostý klid. Ve stresu jej totiž mohla usmrtit. Nyní ale již mají oba nekritičtější období za sebou a zájem návštěvníků jim vadit nebude, řekla ČTK mluvčí zahrady Monika Brindzáková. Medvídě teprve čeká křest.
(Celý text)

Zuckerberg nedbal na smog a vyběhl do ulic Pekingu
18. března 2016 11:44

(ČTK) - Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se dnes vydal po příletu do Pekingu na kondiční běh městem. Ohlásil to sám na svém facebookovém účtu, ale mnozí to považují spíše za zdraví ohrožující akci. Čínská metropole je už týden zahalena do smogu.
(Celý text)

Zábavní park SeaWorld končí s chovem kosatek
18. března 2016 10:34

(ČTK) - Vedení floridského zábavního parku SeaWorld překvapilo oznámením, že končí s chovem kosatek v zajetí a mění program svých představení, v nichž dosud kosatky vyskakovaly na příkaz z bazénů a stříkaly po divácích. SeaWorld následuje kolegy v branži, která se vzdává programů, v nichž hlavní atrakcí byla ochočená zvířata, napsala agentura AP.
(Celý text)

Praha začne v pondělí přijímat žádosti o dotace na výměnu kotlů
18. března 2016 10:09

PRAHA (ČTK) - Praha začne v pondělí přijímat žádosti o dotace na výměnu starých kotlů na uhlí či dřevo v domech s nejvýše třemi byty. Lidem rozdělí 23,7 milionů, dostane se asi na 160 z nich. Kotlů, které splňují podmínky výměny, je v Praze asi 4000 hlavně v okrajových městských částech. Jde například o Řeporyje, Suchdol nebo Slivenec.
(Celý text)

Nový poznatek: žraloci jsou podobně sociální jako savci, mají "přátele" a kontakty
18. března 2016 05:12

PRAHA (Ekolist) - Na žraloky tradičně pohlížíme jako na samotářské a nepřátelské jedince, kteří se navzájem kontaktují jen v době rozmnožování. Studie oceánografů Univerzity v Delaware ukazuje tyto paryby ve zcela jiném světle. Žraloci totiž disponují mnohem komplexnější společenskou strukturou, než bychom si vůbec troufli věřit.
(Celý text)

V Hustopečích rozkvétá mandloňový sad, jde o přírodní unikát
17. března 2016 14:54

HUSTOPEČE (ČTK) - Tisíce bílých květů zdobí v těchto dnech mandloňový sad v Hustopečích na Břeclavsku, který je přírodní raritou střední Evropy. Letos díky mírné zimě rozkvetl s mírným předstihem. Jde o největší mandloňový sad na Moravě. Za socialismu jej založili zemědělci, aby mohli dodávat čokoládovně Zora Olomouc mandle do jejích výrobků, řekl sadař Rudolf Poslušný. Mandloně vysadil v roce 1961 a dosud o ně pečuje. Letos ukončí dvouletou práci na rozšíření sadu.
(Celý text)

ČIŽP dala provozovateli spalovny v Prostějově pokutu 350.000 Kč
17. března 2016 14:53

PROSTĚJOV (ČTK) - Pokutu 350.000 korun uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) firmě MEGAWASTE-EKOTERM za to, že v Prostějově provozovala spalovnu nebezpečných odpadů v rozporu s povolením. Společnost se proti pokutě odvolala, ministerstvo životního prostředí ale verdikt potvrdilo, sdělila dnes mluvčí ČIŽP Radka Burketová. Vyjádření firmy se ČTK pokoušela získat, její zaměstnanec ale uvedl, že dnes to společnost komentovat nebude.
(Celý text)

Vzácný jako panda. Divokých exmoorských koní jsou na světě pouhé dva tisíce
17. března 2016 14:43

PRAHA (Ekolist) - Na celém světě žije pouze 2000 exmoorských koní potenciálně schopných rozmnožování. Jsou tak srovnatelně vzácní, ne-li vzácnější, než panda velká, jejíž populace v roce 2015 čítala 2130 jedinců, uvádí Dalibor Dostál ze společnosti Česká krajina. Koně, kteří mají nejblíže ke svým divokým předkům, žijí v národním parku v jižní Anglii a několika dalších evropských rezervacích, včetně Česka.
(Celý text)

Stromolezci v Chrudimi shazují prázdná hnízda havranů
17. března 2016 14:25

CHRUDIM (ČTK) - Chrudim reguluje kolonie havrana polního na území města, protože lidem vadí krákání a výkaly. Prázdná hnízda v celkem 12 lokalitách nechává zlikvidovat. Stromolezci tento týden lezou vysoko do koruny stromů a shazují je. Informovala o tom Kateřina Jánská z radnice.
(Celý text)

V údolí Robečského potoka rozkvetly tisíce bledulí
17. března 2016 14:23

ZAHRÁDKY (ČTK) - V údolí Robečského potoka u Zahrádek na Českolipsku rozkvetly tisíce bledulí jarních. Plný rozkvět by měl nastat za několik dnů. Informovala o tom botanička z Vlastivědného muzea v České Lípě Marta Knauerová.
(Celý text)

Dvojnásobný podíl obnovitelných zdrojů může přinést výrazné úspory
17. března 2016 13:58

LONDÝN (ČTK) - Zdvojnásobením podílu obnovitelných zdrojů energie na celkové výrobě energie do roku 2030 na 36 procent by mohla globální ekonomika ušetřit ročně až 4,2 bilionu dolarů (101 miliard Kč). Vyplývá to z průzkumu Mezinárodní agentury pro obnovitelnou energii (IRENA), jehož výsledky zveřejnila agentura Reuters.
(Celý text)

ČRo: Bývalý majitel táborské zoo má jít na pět let do vězení
17. března 2016 12:46

TÁBOR (ČTK) - Bývalý majitel táborské zoologické zahrady Libor Hrubý má jít na pět let do vězení. Podle informací Radiožurnálu ho Krajský soud v Českých Budějovicích uznal vinným z podvodu. Podnikatel si na provoz zoo od různých věřitelů půjčil přes deset milionů korun, peníze ale nevrátil. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce i obhájkyně Hrubého si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.
(Celý text)

U Nového Zélandu se objevil keporkak bez ocasu, vede se mu dobře
17. března 2016 12:18

WELLINGTON (ČTK) - U Nového Zélandu se podařilo zahlédnout a nafotit kytovce druhu keporkak, který při nějaké nehodě přišel o obě ocasní ploutve. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

V sobotu proběhne Hodina Země. Do tmy se ponoří i česká města
17. března 2016 11:37

PRAHA (Ekolist) - V sobotu 19. března od 20:30 do 21:30 se ponoří do tmy stovky českých měst, památek, firem a domácností. Přihlásí se tím k akci Hodina Země, která symbolicky spojuje obyvatele celého světa v úsilí proti změnám klimatu.
(Celý text)

V sobotu proběhne Hodina Země. Do tmy se ponoří i česká města
17. března 2016 11:37

PRAHA (Ekolist) - V sobotu 19. března od 20:30 do 21:30 se ponoří do tmy stovky českých měst, památek, firem a domácností. Přihlásí se tím k akci Hodina Země, která symbolicky spojuje obyvatele celého světa v úsilí proti změnám klimatu.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1485 | 1486 | 1487 | 1488 | 1489 | .. | 2145 | Další
Další články:
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00
11. května 2024 05:46

Online diskuse
Medvědice, která podle italských úřadů zabila běžce, zřejmě skončí v Německu
14. května 2024 21:40

(ČTK) - Medvědice Jj4, která podle italských úřadů loni zabila v lese v Tridentsku jednoho běžce, zřejmě skončí v útulku v Německu. Místní úřady původně usilovaly o to, aby byla utracena, čemuž ale zabránily protesty a soudní iniciativy ochránců zvířat, píše italský tisk. Medvědice se v současnosti nachází v útulku v Tridentsku, kde však podle aktivistů za práva zvířat trpí kvůli omezenému prostoru.
(Celý text)

Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Vizuál festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio tvůrců se znevýhodněním
14. května 2024 19:17

PRAHA (ČTK) - Vizuální styl 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio obecně prospěšného sdružení Maturus, které zaměstnává tvůrce se znevýhodněním. S návrhem šestadvacetiletého Olivera Moučky zvítězilo ve veřejné soutěži, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Jubilejní ročník Ekofilmu s podtitulem Jak (ne)zabít přírodu se uskuteční 1. až 6. října v Brně. Zabývat se bude vlivem válečných a jiných konfliktů, katastrof, průmyslu nebo těžby na přírodní bohatství.
(Celý text)

Pražané se mohou v ulicích v horkých dnech osvěžit u mlžítek a osvěžítek
14. května 2024 19:10

PRAHA (ČTK) - Pražané a návštěvníci metropole se mohou v horkých dnech ochladit v ulicích u mlžítek a osvěžítek. V devíti městských částech rozmístili technici Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) 22 zařízení, sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Mlžítka ve svém okolí dokážou pocitově snížit teplotu vzduchu, zvýšit vlhkost a snížit prašnost.
(Celý text)

Letos proběhne 50. ročník filmového festivalu EKOFILM. O čem bude?
14. května 2024 16:15

PRAHA (Ekolist) - Nejstarší evropský filmový festival o životním prostředí EKOFILM představil vizuální styl pro jubilejní 50. ročník. Letos poprvé se na něj vyhlásila veřejná soutěž. Vítězné grafické zpracování letošního tématu Jak (ne)zabít přírodu vybrali organizátoři z dvaceti šesti přihlášených návrhů. Ten vítězný vznikl ve studiu Maturus, které zaměstnává tvůrce s handicapem. Autor ilustrací, šestadvacetiletý Oliver Moučka, vsadil ve svém zpracování především na hravost a důvtip. Letošní Ekofilm proběhne 1.–6. října v Brně, výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován projektům na ochranu přírody, které zaštiťuje ZOO Brno.
(Celý text)

Ekonomické důsledky změny klimatu: makroekonomické škody jsou zřejmě šest krát vyšší než se předpokládalo
14. května 2024 11:55

PRAHA (Ekolist) - Klimatická změna ohrožuje naše životy, živobytí a globální ekonomiku. Dosavadní poznatky hovořili o relativně přijatelných škodách: přibližně 1-3% ztráty HDP na 1 °C zvýšení teploty. Dosavadní poznatky se ale zaměřují na lokální teplotní změny v rámci jednotlivých zemí. Adrien Bilal z Harvardovy univerzity a Diego R. Känzig ze Severozápadní univerzity se podívali na ekonomické důsledky klimatické změny jiným pohledem. A jejich práce He Macroeconomic Impact Of Climate Change: Global Vs. Local Temperature říká, že zvýšení globální teploty o 1 °C vede k poklesu světového HDP o 12 %.
(Celý text)

Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama