titulní strana > co píší jiní
V centru Mníšku střelili první prase, série odstřelů pokračuje
22. března 2016 15:00

MNÍŠEK P.B. (ČTK) - V centru Mníšku pod Brdy u Prahy bylo v rámci mimořádné série nočních odstřelů skoleno první divoké prase. Myslivec ho trefil krátce po zahájení akce v pondělí ve 21:00, zbytek stáda se rozprchl, řekl ČTK mluvčí města Miloš Navrátil. Je to poprvé, kdy se v Mníšku střílelo na nehonebních pozemcích. Akce zaměřená na louku Pivovárka uprostřed města pokračuje do pátečního rána.
(Celý text)

V pražské zoo se bude vyrábět papír ze sloního trusu
22. března 2016 14:01

PRAHA (ČTK) - V pražské zoologické zahradě se bude vyrábět papír ze sloního trusu. Ruční papír z této netradiční suroviny si budou moci vyrobit samotní návštěvníci. Výrobna sloního papíru bude otevřena v pátek při zahájení 85. hlavní sezony, uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.
(Celý text)

Na půllitr plzeňského piva je potřeba jeden a půl litru vody
22. března 2016 13:21

PRAHA (Ekolist) - Plzeňský Prazdroj se dlouhodobě snaží o snižování spotřeby vody. Od roku 2010 se spotřeba vody potřebná k výrobě piva snížila o třetinu, uvedla tisková mluvčí pivovaru Judita Urbánková.
(Celý text)

Kutnohorská opozice kritizuje stavbu ekologicky soběstačného domu
22. března 2016 12:48

KUTNÁ HORA (ČTK) - Opozice v Kutné Hoře kritizuje stavbu ekologicky soběstačného domu, kterou chystá ve čtvrti Žižkov občanské sdružení Denemark. Podle opozičních politiků se úředníci k záměru staví vstřícně hlavně proto, že se na projektu podílí starosta Martin Starý (Kutnohorská změna). Kvůli výstavbě budovy z odpadu vznikla i protestní petice. Starosta kritiku odmítá a tvrdí, že svého postavení nezneužil. Poukázal i na to, že už není předsedou, ale jen řadovým členem Denemarku.
(Celý text)

Vyšlo první číslo Pražské evvoluce, nového pražského magazínu o EVVO
22. března 2016 11:20

() - Pražská evvoluce je magazín pro všechny lidi, které zajímá, co se v Praze děje v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO). Své si v něm najde jak laická veřejnost, tak i lidé, kteří se „EVVO“ věnují profesně.
(Celý text)

CHKO Kokořínsko - Máchův kraj zajímá více turistů. I kvůli vlkům
22. března 2016 11:19

MĚLNÍK (ČTK) - Čtyřicet let od vyhlášení oslavila 19. března Chráněná krajinná oblast (CHKO) Kokořínsko. Před dvěma lety se navíc rozrostla o Máchův kraj. Chráněné území láká čím dál více turistů. Důvodem je podle Správy CHKO i potvrzený výskyt vlků. Loni oblast navštívilo minimálně 35 000 návštěvníků.
(Celý text)

Nejlepší adaptační opatření roku 2015 jsou z Moravy a Vysočiny
22. března 2016 11:00

PRAHA (ČTK) - Obnova rašeliniště, využití mokřadů při podnikání v zemědělství, moderní poradenské centrum a alternativní opatření v povodí řeky Moravy - to jsou vítězné projekty soutěže o nejlepší adaptační opatření na změnu klimatu v loňském roce. Do prvního ročníku se dostala téměř třicítka projektů, které řeší negativní dopady teplotních změn na život obyvatel a krajiny. Tři nejlepší pocházely z Moravy a čtvrtý z Vysočiny.
(Celý text)

Ochránci přírody slaví Světový den vody mapováním mokřadů, úklidem a ochranou obojživelníků
22. března 2016 10:24

PRAHA (Ekolist) - Na 22. březen připadá Světový den vody. Jak ho nejlépe oslavit? Vyčištěním studánky, potůčku, koupaliště či říčních břehů od odpadků a nečistot, radí Český svaz ochránců přírody (ČSOP). Kromě úklidu se ochránci přírody pustili také do stavění zábran ochraňujících táhnoucí obojživelníky před koly automobilů. A dlouhodobě mapují malé a opomíjené mokřady v naší krajině.
(Celý text)

Sloni zabili na východě Indie pět lidí
22. března 2016 09:56

DILLÍ (ČTK) - Celkem pět lidí zabili na dvou místech východní Indie zdivočelí sloni. Způsobili rovněž rozsáhlé materiální škody, informoval server The Indian Express. Při incidentech zahynul i jeden z tlustokožců.
(Celý text)

Přírodu Českého středohoří střeží 40 let ochránci
22. března 2016 08:43

LITOMĚŘICE (ČTK) - Ochrana Českého středohoří za 40 let existence chráněné krajinné oblasti výrazně vzrostla. Díky změně zákonů mohou ochránci zasahovat do podoby plánovaných staveb a bránit devastaci krajiny. Největším problémem jsou představy o exkluzivním, zdaleka viditelném bydlení. ČTK to řekl Petr Kříž z ústeckého pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Terénní vozidla projedou mokřady na Jihlavsku už na jaře
22. března 2016 07:48

JIHLAVA (ČTK) - Kola terénních aut budou příští víkend rozrývat mokřad v bývalém vojenském areálu Pístov u Jihlavy. Na pořádání pravidelných akcí se s nadšenci pro off-road dohodli ochránci přírody, kteří se o sedmihektarový mokřad starají. Rozrývání půdy podle ochranářů pomáhá řadě rostlin i živočichů. Je potřeba, aby mokřad nezarostl a nestal se z něj les, řekl Jan Dvořák ze spolku Mokřady - ochrana a management pečujícího o mokřad.
(Celý text)

Jak se motýli vyrovnají s městským prostředím v Kuala Lumpur? Špatně
22. března 2016 04:45

PRAHA (Ekolist) - Motýli se řadí mezi živočichy, kteří díky své mobilitě a krátkému životnímu cyklu velmi pohotově reagují na stav okolního životního prostředí. Když jejich biotop zasáhnou nenadálé změny, mohou snadno zmizet. Navždy. Stanovit, v jakém stavu se momentálně nachází populace motýlů hlavní malajské metropole, se nyní pokusil tým entomologů z University Malaya (UM). Výsledky studie publikované v žurnálu Urban Ecosystems mimo jiné varují, že parky neslouží jen jako prostor pro relaxaci lidí, ale také jako důležité útočiště živočichům. Pokud jsou tedy vhodně spravovány. Informoval o tom server ReserchSea.
(Celý text)

O dotaci na výměnu kotle v Praze první den požádalo 18 lidí
21. března 2016 18:51

PRAHA (ČTK) - O dotaci na výměnu kotle v Praze se za první den, kdy bylo možné podávat žádosti, přihlásilo 18 lidí. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Několik zájemců čekalo s dokumenty před magistrátem už od nedělního večera s kempinkovými křesílky a dekami, před otevřením podatelny jich ve frontě byly zhruba dvě desítky. Zájem tak byl výrazně menší než v jiných krajích, kde na podání žádosti čekaly i stovky lidí. Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím hlavního města v Praze rozdělí 23,7 milionu korun, dostane se zhruba na 160 žadatelů.
(Celý text)

Chropyně na Kroměřížsku bude mít nový park u hřbitova
21. března 2016 15:28

CHROPYNĚ (ČTK) - Radnice v Chropyni na Kroměřížsku plánuje úpravu prostor u hřbitova, kde by měl ještě letos vzniknout nový park. Město chce na jeho zřízení získat peníze z evropských fondů, řekla ČTK starostka Věra Sigmundová (ČSSD).
(Celý text)

Velký bariérový útes ztrácí barvu, což značí odumírání korálů
21. března 2016 14:49

SYDNEY (ČTK) - Části Velkého bariérového útesu trpí největším blednutím korálů za 15 let. Ztráta barvy korálů signalizuje podle odborníků obecně jejich postupný úhyn. V severních oblastech útesu je postiženo až 50 procent korálů, uvedly podle agentury DPA australské úřady, které z tohoto důvodu vyhlásily v severních lokalitách nejvyšší stupeň ohrožení této vzácné přírodní památky.
(Celý text)

Greenpeace a německý úřad se neshodly kvůli datům z testů aut
21. března 2016 13:14

BERLÍN (ČTK) - Ekologická organizace Greenpeace a německý úřad pro motorová vozidla KBA se nepohodly kvůli údajům z automobilových testů. Greenpeace má prý k dispozici seznam sestavený tímto regulátorem, podle kterého dva vozy od Daimleru a Opelu nesplňovaly emisní normy. Podle regulátora však jde pouze úvodní měření. Případ podle agentury Reuters poukazuje na napětí ohledně automobilových emisí v důsledku emisního skandálu německého Volkswagenu.
(Celý text)

Na střeše pražského magistrátu budou včelí úly
21. března 2016 12:40

PRAHA (ČTK) - Na střeše historické budovy pražského magistrátu budou včelí úly. Chovatel získá smlouvu na dobu neurčitou. Vyčleněno bude mít šest metrů čtverečních střechy. Vyplývá to ze záměru, který magistrát zveřejnil na úřední desce. V Praze je řada netradičních míst, kde se mohou lidé se včelstvy setkat. Podle odborníků se medonosnému hmyzu v prostředí města daří.
(Celý text)

DiCaprio ocenil úsilí Číny v boji proti klimatickým změnám
21. března 2016 11:24

(ČTK) - Americký herec Leonardo DiCaprio ocenil úsilí Číny v boji proti klimatickým změnám. Země, která je největším světovým znečišťovatelem životního prostředí plyny se skleníkovým efektem, by podle jeho názoru mohla být dokonce vzorem hnutí za ochranu životního prostředí.
(Celý text)

Divokým koním v Milovicích se narodilo druhé letošní hříbě
21. března 2016 10:31

MILOVICE (ČTK) - Divokým koním v Milovicích se v neděli narodilo druhé letošní hříbě. Další klisny hříbata čekají. S přibývajícím počtem koní je podle ředitele společnosti Česká krajina Dalibora Dostála v plánu další rozšíření pastvin. V bývalém vojenském prostoru Milovice se dosud narodila tři hříbata. Koně tu spásají agresivní trávu, a tím zlepšují podmínky pro vzácné rostliny i motýly.
(Celý text)

O víkendu se do Česka vrátily první vlaštovky
21. března 2016 09:27

PRAHA (ČTK) - Během uplynulého víkendu dorazily do Česka první vlaštovky, považované za posly jara. Členové České společnosti ornitologické (ČSO) je pozorovali na více než deseti místech. Kromě vlaštovek už přiletěli z teplých zimovišť například špačci, čejky, skřivani, drozdi, holubi hřivnáči, budníčci menší, rehci i první čápi, informovala Gabriela Dobruská z České společnosti ornitologické.
(Celý text)

O víkendu se do Česka vrátily první vlaštovky
21. března 2016 09:27

PRAHA (ČTK) - Během uplynulého víkendu dorazily do Česka první vlaštovky, považované za posly jara. Členové České společnosti ornitologické (ČSO) je pozorovali na více než deseti místech. Kromě vlaštovek už přiletěli z teplých zimovišť například špačci, čejky, skřivani, drozdi, holubi hřivnáči, budníčci menší, rehci i první čápi, informovala Gabriela Dobruská z České společnosti ornitologické.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1482 | 1483 | 1484 | 1485 | 1486 | .. | 2144 | Další
Další články:
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00
11. května 2024 05:46

Online diskuse
Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla muže, který pašoval 1500 štírů a jedovatých pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku, informovala agentura Reuters.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

Klimatolog: Srážek je dost, sucho v posledních letech ovlivňují jiné faktory
13. května 2024 01:25

(ČTK) - V posledních 20 letech se začíná měnit příčina, proč vzniká sucho. Zatímco v minulosti to bylo hlavně díky nedostatku srážek, tedy při delším období, kdy podprůměrně pršelo, nyní to souvisí mimo jiné s nárůstem teploty vzduchu. V důsledku většího tepla se vypařuje víc vody z půdy, a sucho tedy začíná být i při relativně normálních srážkách. ČTK to řekl klimatolog Pavel Zahradníček z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Kvůli nesprávnému hospodaření a rozvoji eroze půdy podle něj krajina navíc pozvolna ztrácí schopnost zadržovat vodu.
(Celý text)

V místech možných pro radioaktivní odpad brzy začne hydrogeologický monitoring
13. května 2024 01:10

(ČTK) - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) zřejmě do konce května zahájí hydrogeologický monitoring čtyř vytipovaných lokalit pro připravované hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Při monitoringu chce správa zjistit především stav vodních a dalších zdrojů na místě. Práce vyjdou přibližně na 139 milionů korun. ČTK to sdělili zástupci SÚRAO. Správa zároveň čeká na povolení rozsáhlejšího geologického průzkumu lokalit.
(Celý text)

Výborný: Nepojištěným pěstitelům bude stát krátit kompenzace o polovinu
12. května 2024 23:56

PRAHA (ČTK) - Pěstitelům, kteří neměli pojištění proti mrazům, bude stát krátit kompenzace o polovinu. V pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct to řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Zároveň odmítl kritiku europoslance Martina Hlaváčka (ANO), že by vláda nedostatečně podporovala pojištění zemědělců. Ministr zopakoval, že požádal Evropskou komisi o 100 milionů eur (2,5 miliardy korun) na pomoc českým zemědělcům, ale neočekává, že získá celou částku. Neupřesnil, kolik peněz by do Česka mohlo přijít.
(Celý text)

Italský ostrov nabídl k adopci přemnožené kozy, správce zaskočil obrovský zájem
12. května 2024 20:30

ŘÍM (ČTK) - Malý italský ostrov Alicudi se snažil zbavit přemnožených divokých koz, a tak je na začátku dubna nabídl k adopci jen za manipulační poplatek. Vedení ostrova čekalo, že se zvířat ujmou farmáři z okolí, ale zaplavily je stovky žádostí z celého světa. Na ostrově je zhruba 600 koz, nabídek adopce přišlo ale více než třikrát tolik, napsal server deníku The Guardian.
(Celý text)

Policie: Výskyt medvěda u Zlína potvrdily stopy, obezřetnost je na místě
12. května 2024 20:16

ZLÍN (ČTK) - Pohyb medvěda v okrajové části Zlína, který ohlásil v sobotu před polednem náhodný svědek, potvrdily podle městské policie jeho stopy. Zajistil je poblíž místa nahlášeného setkání se šelmou myslivecký hospodář, řekl ČTK pracovník operačního centra městské policie. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka může podle velikosti stopy jít o jedince o hmotnosti až 200 kilogramů, opatrnost je proto podle něho na místě.
(Celý text)

Na západě Kanady se kvůli lesním požárům evakuovaly tisíce lidí
12. května 2024 20:15

OTTAWA (ČTK) - Tisíce lidí se kvůli šířícím se lesním požárům na západě Kanady musely evakuovat v provinciích Alberta a Britská Kolumbie, informuje web stanice BBC. Kanadská vláda varovala, že letošní klimatické podmínky patrně přinesou zvýšené riziko požárů. Už loni požáry v Kanadě pohltily na 15 milionů hektarů vegetace.
(Celý text)

Kriticky ohrožená rybka duhovka se poprvé rozmnožila v brněnské zoo
12. května 2024 02:31

PRAHA (Ekolist) - Jedná se o rybu duhovku (Melanotaenia bowmani), která nemá české druhové jméno. Obývá pouze malou část ostrova Nová Guinea a brněnská zoo ji chová jako jediná zahrada v Evropě.
(Celý text)

Zvýšená teplota ovlivňuje vývoj pylu. Vědci hledají cestu, jak šlechtit odrůdy odolné vůči změně klimatu
12. května 2024 01:10

BRNO (ČTK) - Výzkum, na kterém pracovali brněnští biologové, naznačil cestu, jak zajistit výnosy plodin i při extrémních teplotách vyvolaných klimatickou změnou. Vědci z institutu CEITEC Masarykovy univerzity ukázali, jak zvýšená teplota ovlivňuje citlivost reprodukčního aparátu rostlin a vývoj pylu. Jejich zjištění lze v budoucnu využít při šlechtění odolnějších odrůd, informovala mluvčí institutu Halina Jílková. Studii otiskl časopis eLife.
(Celý text)

Výstava v Litomyšli představí Bedřicha Smetanu a vodu v jeho díle
12. května 2024 01:06

LITOMYŠL (ČTK) - Netradiční pohled na skladatele Bedřicha Smetanu a jeho dílo přinese výstava Na Smetanovské vlně, která bude přístupná od 15. června ve Smetanově domě v Litomyšli. Je věnována hudebníkovi a jeho vzdálenému příbuznému, hydrologovi Janu Smetanovi a jejich vztahu k vodě. S Bedřichem Smetanou je spojen i letošní Rok české hudby. Zajímavých příbuzných měl skladatel více a působili v nejrůznějších oborech, řekla ČTK Věra Dvořáčková z pořádajícího Masarykova ústavu a Archivu Akademie věd ČR.
(Celý text)

Záchranná stanice u Kladna má obnovené rybníky, rozšíří se ekologické středisko
12. května 2024 00:45

KLADNO (ČTK) - Záchranná stanice pro zraněné živočichy AVES u Kladna má obnovené rybníky, investici zajistilo město. Poblíž začne na podzim rozšiřovat Naučné středisko ekologické výchovy (NSEV) Čabárna. Stavební povolení i dotace už jsou schválené. Nová budova by měla být hotová v příštím roce, stát bude téměř 26 milionů korun, z toho přes 20 milionů pokryje evropská dotace. Kladno už dalo v této lokalitě téměř pět milionů korun na obnovu týneckého potoka, vodních nádrží a přilehlých chodníků, sdělil na dotaz ČTK mluvčí radnice Vít Heral.
(Celý text)

Záchranná stanice u Kladna má obnovené rybníky, rozšíří se ekologické středisko
12. května 2024 00:45

KLADNO (ČTK) - Záchranná stanice pro zraněné živočichy AVES u Kladna má obnovené rybníky, investici zajistilo město. Poblíž začne na podzim rozšiřovat Naučné středisko ekologické výchovy (NSEV) Čabárna. Stavební povolení i dotace už jsou schválené. Nová budova by měla být hotová v příštím roce, stát bude téměř 26 milionů korun, z toho přes 20 milionů pokryje evropská dotace. Kladno už dalo v této lokalitě téměř pět milionů korun na obnovu týneckého potoka, vodních nádrží a přilehlých chodníků, sdělil na dotaz ČTK mluvčí radnice Vít Heral.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2144 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama