titulní strana > co píší jiní
Kolik je v Krkonoších ptáků? Kde najdeme nejvíce netopýrů a motýlů? A kudy chodí jeleni?
11. března 2016 01:52

(Ekolist) - Krkonoše. Celkem 23 druhů motýlů je nezvěstných nebo vymřelo. Mezi nejrozšířenější a nejhojnější patří bělásci, babočky, žluťásek řešetlákový a okáč pýrový. Poznatky z ptačí říše ukazují, že z Krkonoš vymizeli tetřevi a ubývají čejky a koroptve, naopak poprvé bylo prokázáno hnízdění jeřába popelavého a datlíka tříprstého. Průměrný krkonošský jelen ujde zhruba 3 km za den a nejraději se skrývá v křoví. Správa Krkonošského národního parku představuje výsledky unikátního zkoumání krkonošské přírody.
(Celý text)

Netradiční spolupráce: Rada vlády pro udržitelný rozvoj si vyzkoušela spolupráci s videoblogerem
11. března 2016 01:09

PRAHA (Ekolist) - Oslovit mladou generaci se rozhodlo oddělení pro udržitelný rozvoj Úřadu vlády ČR. V pilotním projektu si vyzkoušelo ojedinělou spolupráci státního úřadu s videoblogerem. Martin Rota ve svých úspěšných videích na sociální síti YouTube dlouhodobě představuje i složitá a seriózní témata srozumitelnou, a jak sám dodává, neseriózní formou.
(Celý text)

Před pěti lety se v japonské Fukušimě stala jaderná nehoda, která změnila německou energetiku
11. března 2016 00:18

PRAHA (Ekolist) - Přesně před pěti lety, 11. března 2011, se na japonský ostrov přihnala vlna tsunami, vyvolaná mořským zemětřesením. Vlna tsunami zasáhla mimo jiné jadernou elektrárnu Fukušima. V důsledku tsunami, ale jak konstatuje zpráva vyšetřovací komise, i lidského selhání, došlo k jedné z největší jaderných havárií.
(Celý text)

Výstava v Českých Budějovicích představí stoleté sukulenty
10. března 2016 17:37

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - Stoleté sukulenty si mohou lidé prohlédnout v českobudějovickém domu Metropol na výstavě, která nabídne několik stovek druhů rostlin. Kromě toho veřejnost uvidí exotický hmyz, plazy a krokodýly z protivínské zoo. Výstava, která dnes začala, je výjimečná v tom, že nabízí i méně známé druhy rostlin, nikoliv jen ty, které lidé znají z komerčního prodeje. Informoval o tom organizátor a sběratel orchidejí Karel Willinger.
(Celý text)

Podávání antibiotik zdravým zvířatům musí skončit, shodl se Evropský parlament
10. března 2016 14:13

ŠTRASBURK (ČTK) - Rozšířená praxe podávání antibiotik zdravým zvířatům v zemědělských chovech musí skončit. Shodli se na tom europoslanci, kteří jednoznačně podpořili přísnější znění pravidel pro užívání veterinárních léčivých přípravků. Podle expertů antibiotika podávaná zvířatům preventivně nebo kvůli jejich rychlejšímu váhovému přírůstku ohrožují potenciálně i lidské zdraví, protože zvyšují riziko odolnosti bakterií vůči lékům.
(Celý text)

ZOO Dvůr Králové odchovala 11 vzácných pelikánů skvrnozobých
10. března 2016 11:37

DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK) - Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem v letošní chovné sezoně zatím odchovala 27 pelikánů, z nichž 11 připadá va vzácné pelikány skvrnozobé. Tento druh pelikánů dvorská zahrada pravidelně rozmnožuje jako jediná v Evropě. Zbylých 16 mláďata ptáků připadá na pelikány africké, bílé a kadeřavé.
(Celý text)

Zemědělci budou muset usnadnit lov, jinak nedostanou náhradu
10. března 2016 10:57

PRAHA (ČTK) - Zemědělci budou muset mít na pozemcích maximálně 30 hektarů jedné plodiny, ve které se může skrývat spárkatá zvěř. Pak bude muset následovat pás o minimální šířce 12 m, na kterém bude růst plodina usnadňující lov této zvěře. Pokud tuto podmínku nesplní, nedostanou náhradu za škody, které zvěř způsobila. Novinku plánuje ministerstvo zemědělství v novele mysliveckého zákona. Ten nyní poslalo do meziresortního připomínkového řízení, vláda by jej měla projednat do konce června. Záměr ohlásil náměstek ministra Patrik Mlynář.
(Celý text)

Šéf americké divize Volkswagenu Michael Horn odchází
10. března 2016 09:00

WASHINGTON (ČTK) - Generální ředitel americké divize německé automobilky Volkswagen Michael Horn (54) s okamžitou platností z firmy odchází. Informovala o tom automobilka v noci na dnešek. Náhlý odchod Horna přichází ve chvíli, kdy se firma potýká s dopady rozsáhlého emisního skandálu.
(Celý text)

MŽP má připravit zákon, který sníží závislost ČR na uhlí a ropě
10. března 2016 09:00

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí má připravit antifosilní zákon, schválila včera vláda. Informoval o tom ministr Richard Brabec (ANO). Do budoucna by měl zákon snížit závislost ČR na fosilních palivech, mezi něž patří ropa, zemní plyn a uhlí. O analýze, zda přijmout zcela nový zákon, nebo pouze koncepci, se na vládě debatovalo již několikrát.
(Celý text)

Celníci na letišti v Praze zabavili mořské koníky i špičák z tygra
10. března 2016 08:15

PRAHA (ČTK) - Celníci na pražském Letišti Václava Havla objevili v minulých dnech v zavazadlech cestujících na čtyři desítky zboží, které bylo vyrobeno z výtažků chráněných druhů volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin. Turisté si ze zahraničí bez příslušných povolení přivezli produkty tradiční čínské medicíny, jako jsou například přípravky obsahující pižmo z jelínka kabara, krajtí tuk nebo výtažky z chráněného chrpovníku lopuchového. Nalezeni byli i sušení mořští koníci a špičák z tygra. ČTK o tom informovala mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská a České inspekce životního prostředí Radka Burketová.
(Celý text)

Ministerstvo zemědělství chce, aby náhrady pro státní lesy zůstaly
10. března 2016 07:57

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo zemědělství chce změnit novelu o ochraně přírody a krajiny schválenou vládou. Nelíbí se mu, že by státní lesy neměly dostávat náhradu za hospodaření v chráněných místech. Dnes to na setkání s novináři řekl mluvčí ministerstva Hynek Jordán. Pozměňovací návrh podá ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), případně se pod něj podepíší i další lidovečtí poslanci.
(Celý text)

Nová pravidla pro národní parky mají být jednodušší a směřovat k bezzásahovosti
10. března 2016 01:15

PRAHA (Ekolist) - Návrh novely zákona o ochraně přírody a krajiny přináší do správy národních parků hned několik novinek. Vzniknout mají klidová území, platit má 15leté moratorium pro změnu zón v národním parku. Podle ochránců přírody a ekologických aktivistů mohli být plánované změny pro ochranu přírody ještě velkorysejší. Novela se naopak nelíbí některým lidem a obcím z NP Šumava, podle kterých zapomíná na důležitou roli lesů ve vodním režimu.
(Celý text)

Závodní rada VW se obává rušení pracovních míst kvůli pokutám
9. března 2016 17:01

WOLFSBURG (ČTK) - Pokuty související s emisním skandálem by mohly německý automobilový koncern Volkswagen dohnat k rušení pracovních míst ve Spojených státech i Evropě. Uvedl to šéf závodní rady VW Bernd Osterloh na setkání se zaměstnanci, kterého se zúčastnili rovněž vysocí manažeři podniku. Osterloh vyzval úřady ve Spojených státech, aby při rozhodování o postihu pro Volkswagen vzaly riziko rušení pracovních míst v úvahu.
(Celý text)

Policie obvinila dvojici kvůli poškození přírody u Žatce
9. března 2016 16:48

BEZDĚKOV (ČTK) - Kriminalisté obvinili kvůli poškození životního prostředí v obci Bezděkov u Žatce dvojici, které hrozí až pět let vězení. Neoprávněným nakládáním s jedy způsobili ekologickou havárii. Náklady na její odstranění znalci odhadli řádově na desítky milionů korun. Dnes o tom informovala lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová.
(Celý text)

Lidé si podle zástupce ombudsmanky oprávněně stěžují na sběrnu v Novém Městě na Moravě
9. března 2016 14:41

BRNO (ČTK) - Stavební úřad v Novém Městě na Moravě na Žďársku pochybil v případu sběrny odpadů, proti níž část veřejnosti bojuje deset let. ČTK to řekl zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček. Uvedl, že sběrna stojí na pozemcích, které k takovému podnikání nejsou určeny. Úřad navíc svojí pětiletou nečinností zmařil možnost donutit vlastníka k odstranění stavby, kterou bez povolení postavil, řekl Křeček. Město je podle starosty Michala Šmardy (ČSSD) připraveno se stanoviskem zástupce ombudsmanky zabývat.
(Celý text)

Moravskoslezský kraj znovu žádá o zvýšení dotace na výměnu kotlů
9. března 2016 13:08

OSTRAVA (ČTK) - Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák (ČSSD) opětovně žádá dopisem ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) o zvýšení dotace na ekologické kotle. Reaguje tak na zamítavé stanovisko ministerstva k žádosti kraje o navýšení prostředků o čtvrt miliardy korun už v první výzvě.
(Celý text)

Akce Do práce na kole se mohou porvé zúčastnit i běžci, bruslaři a vozíčkáři
9. března 2016 11:28

PRAHA (ČTK) - Lidé se mohou ode dneška začít registrovat do akce Do práce na kole. Ta se uskuteční v květnu, hlásit se mohou zájemci do konce dubna. Letos se koná již šestý ročník. Novinkou je možnost prodloužit soutěž na několik měsíců a rovněž možnost soutěžit ve městě, kde nemají trvalé bydliště. Zapojit se budou moci nově běžci, chodci nebo jezdci na koloběžce či bruslích nebo vozíčkáři. V loňském roce se akce zúčastnilo přes 7000 lidí. Akci pořádá hnutí Automat.
(Celý text)

Pražská zoo má dalšího z 18 uprchlých ibisů, zbývají dva
9. března 2016 10:40

PRAHA (ČTK) - Pražská zoo má zpátky šestnáctého ibisa z 18, kteří minulé úterý uletěli z voliéry poškozené sněhem. Byl odchycen dnes do nárazové sítě v pražském Podolí. Na svém twitteru o tom informoval ředitel zoo Miroslav Bobek. V zoo je nyní 15 ibisů, jeden z odchycených v úterý uhynul kvůli neprůchodnosti střev. Dva ptáci jsou stále na útěku, zoo je ale přesvědčena, že se podaří chytit i je.
(Celý text)

Únik nafty z lokomotivy zastavil na Klatovsku provoz na trati
9. března 2016 10:11

BEZDĚKOV (ČTK) - Zřejmě několik dní bude stát na Klatovsku provoz na železnici u Bezděkova na Klatovsku. V úterý večer tam do kolejiště vyteklo z proražené nádrže lokomotivy větší množství nafty, kterou bude třeba odtěžit. Po dobu prací jezdí za regionální i mezinárodní vlaky náhradní autobusy, řekla mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková, informuje o tom i web Českých drah.


(Celý text)

Tetřev si plete člověka se sokem v lásce. Lidé tyto ptáky opravdu ohrožují. Ale jinak
9. března 2016 09:56

ŘÍM (ČTK) - Tetřev hlušec poblázněný milostnou touhou považuje člověka za soka v lásce a útočí na něj. V době páření bylo v Itálii zaznamenáno několik takových případů neobvyklého chování tohoto ptáka. Tetřev hlušec patří k ohroženým druhům, píše italský deník La Repubblica.
(Celý text)

Tetřev si plete člověka se sokem v lásce. Lidé tyto ptáky opravdu ohrožují. Ale jinak
9. března 2016 09:56

ŘÍM (ČTK) - Tetřev hlušec poblázněný milostnou touhou považuje člověka za soka v lásce a útočí na něj. V době páření bylo v Itálii zaznamenáno několik takových případů neobvyklého chování tohoto ptáka. Tetřev hlušec patří k ohroženým druhům, píše italský deník La Repubblica.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1479 | 1480 | 1481 | 1482 | 1483 | .. | 2135 | Další
Další články:
27. dubna 2024 06:00
26. dubna 2024 15:11
26. dubna 2024 06:00
25. dubna 2024 05:55
24. dubna 2024 17:16

Online diskuse
MŽP chce více podporovat dřevostavby z programu Nová zelená úsporám
29. dubna 2024 01:12

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce více podporovat výstavbu energeticky úsporných dřevostaveb pomocí dotací po chystaných změnách v programu Nová zelená úsporám. Podle úřadu je dřevo materiálem budoucnosti, protože v sobě ukládá uhlík, a pomáhá tak snížit uhlíkovou stopu. Změny v dotacích by mohly začít platit od příštího roku, uvedlo ministerstvo.
(Celý text)

Plán nakládání s odpady v Jihomoravském kraji závisí na brněnské spalovně, míní opozice
29. dubna 2024 01:00

BRNO (ČTK) - Zastupitelé Jihomoravského kraje na svém posledním zasedání schválili aktualizaci plánu odpadového hospodářství s výhledem do roku 2035. Dokument musí být v souladu se strategií České republiky, počítá například s navýšením recyklace komunálních odpadů na 65 procent. Opoziční zastupitelé upozornili na to, že splnění cílů Jihomoravského kraje je závislé na rozvoji brněnské spalovny.
(Celý text)

Turista na Špicberkách dostal vysokou pokutu za to, že se moc přiblížil k mroži
29. dubna 2024 00:59

(ČTK) - Turista z Polska při návštěvě norského arktického souostroví Špicberky dostal pokutu přes 1100 dolarů (téměř 26 000 Kč) za to, že se až moc přiblížil k mroži. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Na Špicberkách platí přísný zákaz přibližovat se k volně žijící zvěři. Incident se stal nedaleko Longyearbyenu, nejseverněji položeném městečku na světě s více než 1000 stálých obyvatel. Místní uvědomili úřady, když si všimli, jak se turista snaží dostat k mroži po ledové kře.
(Celý text)

Dobrovolníci sází staré odrůdy v lokalitě U Trojice v Pardubicích
28. dubna 2024 22:42

PARDUBICE (ČTK) - Přírodní lokalitu U Trojice v Pardubicích ozvláštnily další staré odrůdy ovocných stromů. Před dvěma lety začali dobrovolníci opuštěné a zanedbané místo uklízet a proměňovat, aby se z něj stal lesní park. Dnes tam sázeli hrušně a jabloně. ČTK to řekl Vítězslav Haupt z Okrašlovacího spolku U svaté Trojice.
(Celý text)

Mráz měl negativní vliv také na lesy. Buky, duby i jedle částečně pomrzly
28. dubna 2024 19:12

OHRAZENICE (PŘÍBRAM)/STRAŠICE (ROKYCANSKO) (ČTK) - Mráz, který zasáhl Česko v minulých dnech, bude mít kromě ovocných stromů a révy vinné negativní vliv také na lesy. Čerstvě rašící pupeny buků, dubů i jedlí, tedy citlivějších dřevin, jsou spálené, řekl ČTK Petr Macháček z hořovické divize Vojenských lesů a statků ČR (VLS). Vinou mrazů také nebude výrazný semenný rok, jak lesáci předpokládali, málo ploch se přirozeně obnoví. Na masivní semenné roky dubů a buků se může čekat dalších sedm let, naopak třeba smrky plodí pravidelně.
(Celý text)

Pastva skotu přinesla ptačímu parku u Dubňan pestrost, těší ornitology
28. dubna 2024 14:15

DUBŇANY (ČTK) - Do ptačího parku Kosteliska u Dubňan na Hodonínsku se díky pastvě uherského skotu začaly vracet vzácné druhy rostlin, mizí naopak náletové dřeviny či nepůvodní zlatobýl. Pastva má podle ornitologů, kteří se o lokalitu starají, také významně pozitivní efekt na druhovou pestrost.
(Celý text)

Bonobové nejsou zas tak mírumilovní, jak jsme si mysleli
28. dubna 2024 05:55

PRAHA (Ekolist) - Ohrožený druh bonobo, lidoop ze středoafrického deštného pralesa, má pověst tak trochu hipíka. Bonobové jsou známí jako mnohem mírumilovnější než jejich bojovní příbuzní šimpanzi. Žijí v matriarchálních společnostech, provozují rekreační sex a vykazují známky spolupráce uvnitř i vně svých bezprostředních sociálních skupin. Prostě pohoda.
(Celý text)

Portál MiSe Klima - nový digitální průvodce klimatickou změnou
28. dubna 2024 05:00

PRAHA (Ekolist) - Nový digitální průvodce nabízí široké veřejnosti veškeré informace o klimatických opatřeních, která pomáhají zmírňovat dopady změny klimatu. Základ portálu tvoří jejich katalog, který byl sestaven pracovníky poradenských center financovaných v rámci projektu LIFE COALA. K dispozici jsou publikace, metodiky a knihy, kde lze získat bližší představu, jak opatření fungují.
(Celý text)

Jméno nově narozeného gorilího mláděte v Zoo Praha vybere bioložka Goodallová
28. dubna 2024 01:06

PRAHA (ČTK) - Jméno mláděte gorily nížinné, které se samici Kijivu narodilo předminulý týden v pražské zoologické zahradě, vybere slavná britská bioložka, znalkyně primátů a ochránkyně přírody Jane Goodallová. Jméno se lidé dozvědí v sobotu 11. května v zahradě v rezervaci Dja. Pohlaví nově narozené gorily zoo určí na základě testu DNA z trusu mláděte. ČTK to řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Uvedl, že podle vzhledu by nové mládě mohla být samička.
(Celý text)

Vranovskou přehradu čeká řada akcí, slaví 90 let od napuštění
28. dubna 2024 01:00

VRANOV NAD DYJÍ (ČTK) - Vranovskou přehradu na řece Dyji letos čeká řada akcí, 11. dubna totiž oslavila 90 let od napuštění. Za tu dobu se stala jednou z největších turistických destinací jižní Moravy. Kromě toho plní vodohospodářské funkce. Akce k oslavám zastřešuje destinační společnost ZnojmoRegion, která připravila s místními podnikateli i samosprávami výstavy, přednášky či exkurze do míst, kam se běžně nechodí. Přednášky se budou týkat například historie výstavby vodního díla, zániku obce Bítov či stavby nové stejnojmenné obce. Výstavy pak připomenou podobu krajiny a vesnic před stavbou, staré fotografie budou doplněné současnými.
(Celý text)

V Mladé Boleslavi budou mít na podzim první medovinu z městské včelnice
28. dubna 2024 00:59

MLADÁ BOLESLAV (ČTK) - Mladá Boleslav bude mít na podzim první medovinu z medu z městské včelnice. Loňský výnos medu byl dosud největší a činil poprvé od založení včelnice téměř 100 kilogramů. O šest včelstev v zahradě komunitního centra Klementinka se starají členové včelařského kroužku, zahajují jeho pátou sezonu. Stejně jako med i medovinu využije město k propagačním účelům, řekl ČTK Martin Weiss, který kroužek vede.
(Celý text)

Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za rok 2023 šest psů
28. dubna 2024 00:56

PRAHA (ČTK) - Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za loňský rok šest psů. Zasloužili si ho tím, že pomohli zachránit lidský život. Fenka velkého knírače Terezka našla po zemětřesení v Turecku v sutinách ženu, německý ovčák Ajax ze Slovenska zachránil, rovněž po zemětřesení v Turecku, sedm lidí v troskách domů a fena jorkšírského teriéra Kája zachránila život svému pánovi při epileptickém záchvatu. Čivava Diana pak pomáhá svému majiteli na invalidním vozíku se záchvaty a působí jako asistenční pes a německý ovčák Rapp našel ztraceného muže se zdravotními problémy, který byl v bezvědomí. Pořadatelé ankety dnes v Praze rozdávali ceny psím hrdinům počtrnácté.
(Celý text)

Osm jihočeských projektů se letos přihlásilo do národní ekologické soutěže Adapterra Awards
28. dubna 2024 00:52

(ČTK) - Osm projektů z jižních Čech je letos přihlášených do ekologické soutěže Adapterra Awards, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství. Pět jich je v kategorii Krajina, tři v kategorii Sídla. Budou soupeřit s dalšími 69 projekty. Letošní novinkou je udělení Ceny Jihočeského kraje, který se stal regionálním partnerem soutěže a který tak navíc ocení jihočeské projekty, řekla mluvčí Nadace Partnerství Andrea Křivánková. Krajské i národní výsledky vyhlásí organizátoři na podzim.
(Celý text)

V olomoucké zoo se narodilo mládě hrabáče kapského, pavilon je uzavřen
28. dubna 2024 00:47

OLOMOUC (ČTK) - Mládě hrabáče kapského se na začátku dubna narodilo v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce, která o tato zvířata pečuje od roku 2017. Zatím odchovala dvě jejich mláďata. Péče o narozeného hrabáče je náročná. Zoo dočasně uzavřela pavilon, v němž tyto africké savce chová. Samice i ošetřovatelé tak mají klid a mohou se společnými silami o potomka postarat. Pokud bude odchov úspěšný, tak malého hrabáče návštěvníci zoologické zahrady uvidí ve výběhu zhruba za tři týdny, sdělila mluvčí zoo Iveta Gronská.
(Celý text)

Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky na stavění máje a pastvu ovcí
28. dubna 2024 00:19

UHERSKÉ HRADIŠTĚ (ČTK) - Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky ve středu 1. května na stavění máje a pastvu ovcí. Tradiční prvomájový program zahrnuje také ukázky práce s pasteveckým psem, stříhání ovcí, folklorní vystoupení nebo dílničky pro děti, sdělila za organizátory Hana Maděričová.
(Celý text)

Seznam Zprávy: Precheza dostala za únik oxidu siřičitého novou pokutu
27. dubna 2024 21:23

PŘEROV (ČTK) - Přerovská chemička Precheza dostala za únik oxidu siřičitého do ovzduší v říjnu 2014 od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) novou pokutu. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Podle jeho informací má Precheza zaplatit půl milionu korun. Firma se může odvolat, případ by pak řešilo ministerstvo životního prostředí (MŽP).
(Celý text)

Tažní koně předváděli lidem v brdských lesích šetrné vyvážení kmenů z lesa
27. dubna 2024 21:13

OHRAZENICE (PŘÍBRAM)/STRAŠICE (ROKYCANSKO) (ČTK) - Čtrnáct tažných koní předvádělo dnes lidem v brdských lesích šetrné vyvážení pokácených stromů z těžko dostupného lesního terénu. Vojenské lesy a statky (VLS) tak ukazovaly přírodě blízké hospodaření, které zavádějí, řekl ČTK ředitel divize VLS Hořovice David Novotný. Soutěžní trať vedla posádkovým cvičištěm Jince, které se mimořádně otevřelo veřejnosti.
(Celý text)

Vychuchol pyrenejský připomíná krtka i ptakopyska. Španělští experti se ho snaží zachránit před vymřením
27. dubna 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělská vláda i Mezinárodní svaz ochrany přírody zintenzivnily snahy o záchranu nepříliš známého živočicha, který vypadá trochu jako krtek, trochu jako potkan a trochu jako ptakopysk a žije už jen v několika málo oblastech severu Španělska a Portugalska či jihu Francie. Jmenuje se vychuchol pyrenejský a k životu potřebuje čisté bystřiny. Právě proto mu možná už do deseti let hrozí vymření, informoval tento týden deník El País.
(Celý text)

Drony vyvinuté na ČVUT pomáhají s mapováním znečištěných vodních ploch
27. dubna 2024 13:07

(ČTK) - Drony vyvinuté na Českém vysokém učení technickém (ČVUT) pomáhají s přesnějším a rychlejším mapováním znečištěných vodních ploch, hledáním sinic a odpadků. Dokážou to ve spolupráci s autonomně řízenými loděmi. Skupina multirobotických systémů (MRS) Fakulty elektrotechnické ČVUT představila v pondělí své výsledky u břehů vodní nádrže Orlík.
(Celý text)

Dotační hřebík do rakve přírodě šetrnému zemědělství
27. dubna 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Evropský parlament 24. dubna podpořil návrh Evropské komise radikálně oslabit ekologické podmínky pro čerpání veřejných peněz ze zemědělských dotací v rámci Společné zemědělské politiky.
(Celý text)

Dotační hřebík do rakve přírodě šetrnému zemědělství
27. dubna 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Evropský parlament 24. dubna podpořil návrh Evropské komise radikálně oslabit ekologické podmínky pro čerpání veřejných peněz ze zemědělských dotací v rámci Společné zemědělské politiky.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2135 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama