titulní strana > co píší jiní
V zoo Dvůr Králové se narodilo 170. mládě žirafy Rothschildovy
13. července 2016 12:48

DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK) - V zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku se v pondělí narodil sameček žirafy Rothschildovy. Je to 170. mládě této žirafy narozené ve dvorské zoo v její historii a první žirafí mládě letošního roku. Dvorská zoo patří mezi největší světové chovatele žiraf. Včetně 94 narozených žiraf síťovaných se v zoo zatím narodilo 264 žiraf.
(Celý text)

Sněmovní debata o zelené naftě se stočila k tomu, že krávy prdí
13. července 2016 12:20

PRAHA (ČTK) - Dnešní sněmovní rozpravu nad návrhem rozšířit vratku spotřební daně, takzvanou zelenou naftu, i pro zemědělce v živočišné výrobě, oživila i debata nad tím, že krávy vypouštějí plyny, a přispívají tím k tvorbě skleníkových plynů. Tento fakt potvrdil i ministr životního prostředí Richard Brabec, který ale upozornil na to, že stejně se chovají i divoká zvířata v Africe.
(Celý text)

Ve Žďárských vrších budou dobrovolníci hrabat podmáčené louky
13. července 2016 10:14

NOVÝ JIMRAMOV (ČTK) - Ve Žďárských vrších budou dobrovolníci o víkendu hrabat a vynášet trávu z chráněných podmáčených luk. Ochránci přírody potřebují pomoci v části území Široké Pole a na loukách poblíž vrchu Pickov, tedy skoro na dvou hektarech luk. S péčí o chráněné louky mohou lidé pomáhat i jinde na Vysočině. Hrabání trávy v přírodní rezervaci Kladinský potok na Pelhřimovsku se uskuteční v srpnu.
(Celý text)

TOP 09 možná neprosadí zákaz postupů těžby břidlicového plynu
13. července 2016 09:19

PRAHA (ČTK) - Návrhu na zamítnutí bude ve Sněmovně čelit předloha opoziční TOP 09, která by kvůli ekologickým dopadům zakázala některé postupy případné těžby břidlicového plynu. Úvodní kolo projednávání novely horního zákona dnes Sněmovna nedokončila.
(Celý text)

Čínského prezidenta asi nepotěšilo, že se podle něj jmenuje brouk
13. července 2016 07:58

PEKING (ČTK) - Čínský entomolog, který pracuje na České zemědělské univerzitě v Praze, byl natolik nadšený, že objevil nový druh brouka z rodu Rhyzodiastes, že mu dal druhové jméno podle čínského prezidenta Si Ťin-pchinga: Xii (Siův). Chtěl mu tak poděkovat za to, že "pod jeho vedením je naše vlast neustále silnější a silnější", napsal list The Times. Čínského státníka to ale údajně nepotěšilo.
(Celý text)

Polští vědci objevili v Kolumbii novou orchidej. Vypadá jak hlava ďábla
13. července 2016 01:35

PRAHA (Ekolist) - Nově objevená orchidej červené až tmavě fialové barvy je unikátní hned v několika ohledech. Aktuálně je na světě jen třicet rostlin, které se vyskytují jen na velmi malé ploše. Kolumbijská orchidej je také zajímavá tím, že kresba na jejím květu připomíná hlavu ďábla. O objevu se píše v aktuálním čísle časopisu PhytoKeys.
(Celý text)

V Krumlově kvůli věku utratili 31letého otce medvědů z večerníčku
12. července 2016 17:06

Č. KRUMLOV (ČTK) - Turisté již nebudou v hradním příkopu českokrumlovského zámku obdivovat medvěda jménem Petr Vok. Jednatřicetiletého medvěda se rozhodli ošetřovatelé po dohodě s veterináři utratit. Ve výběhu ho brzy nahradí další medvědí pár. ČTK to řekl dlouholetý ošetřovatel krumlovských medvědů Jan Černý. Na zámku v Českém Krumlově mají medvědi tradici několik století. Schwarzenbergové je tam podle pramenů chovali už od roku 1707. U hradního příkopu je každý den sledují davy českých i zahraničních turistů.
(Celý text)

Ekologické organizace i samotní občané zažalovali stát za znečištěný vzduch na Ostravsku
12. července 2016 15:15

PRAHA (Ekolist) - Sdružení Čisté nebe ve spolupráci s právníky z Frank Bold podala žalobu na Ministerstvo životního prostředí. Domáhají se v ní zrušení Programu zlepšení kvality ovzduší pro aglomeraci Ostrava-Karviná-Frýdek-Místek. Podle jejich názoru nevede k dostatečné ochraně ovzduší a volají po nové a konkrétnější strategii. Ekologičtí aktivisté v programu pokládají za příliš vágní, postrádají v něm především časový harmonogram a vymahatelnost navrhovaných opatření. Cíl ministerstva je přitom snížit znečištění ovzduší na Ostravsku na zákonný limit nejpozději v roce 2020.
(Celý text)

Výměna v čele britské vlády se netýká premiérského kocoura
12. července 2016 13:33

LONDÝN (ČTK) - Zatímco odcházejícího britského premiéra Davida Camerona ve středu čeká stěhování z Downing Street číslo deset, tedy oficiálního sídla ministerského předsedy, místní kocour Larry zůstává. Mourovaté zvíře, které je od roku 2011 nositelem oficiálního titulu hlavního lovce myší při úřadu vlády, totiž není Cameronovým majetkem, připomíná list The Guardian.
(Celý text)

Pardubická policie vyšetřuje nález 19 srnčích hlav v řece Loučné
12. července 2016 12:03

SEZEMICE (ČTK) - Pardubická policie vyšetřuje nález 19 srnčích hlav v řece Loučné. Objeveny byly u Počápel, místní části Sezemic na Pardubicku. Kdo zvířata ulovil a v které honitbě, zůstává otázkou, řekla ČTK mluvčí pardubické policie Eva Maturová.
(Celý text)

MŽP dá 300 milionů na budování zdrojů pitné vody v obcích a městech
12. července 2016 11:21

PRAHA (Ekolist) - S nedostatkem kvalitní pitné vody se podle ministerstva životního prostředí potýká nejedna česká obec a město. Příčinou jsou jak klimatické změny, tak i špatné hospodaření s vodou v minulosti. Cílem nového programu je zajistit dostatek pitné vody pro obyvatele České republiky. Program bude zaměřený na průzkum, posílení a budování zdrojů pitné vody. V praxi to znamená dotace na nové i průzkumné vrty řešící zdroje pitné vody v obcích, včetně jejich napojení na vodovodní řady.
(Celý text)

Do Moravského krasu se po 50 letech vrátil sokol stěhovavý
12. července 2016 09:45

PRAHA (Ekolist) - Na návrat sokola stěhovavého do Moravského krasu a vlastně i na celou jižní Moravu se čekalo opravdu dlouho, na půl století tento druh odtud vymizel. Hnízdil tu běžně do roku 1957, následovalo ještě ojedinělé hnízdění v roce 1968 a pak dle informací ornitologů Hudce a Baláta už nic. Počátkem 70. let byl u nás sokol prohlášen za vyhynulý druh.
(Celý text)

Hasiči téměř 24 hodin likvidovali požár skládky v Litvínově
12. července 2016 08:21

LITVÍNOV (ČTK) - Hasiči téměř po 24 hodinách zlikvidovali požár skládky komunálního odpadu v Litvínově na Mostecku. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf. Vyšetřovatelé teď budou zjišťovat, proč začal odpad hořet.
(Celý text)

Cestovatelka vyučuje jógu mezi koňmi v podhůří Krušných hor
12. července 2016 07:30

BOUČÍ (ČTK) - Cvičit tradiční indickou jógu, meditovat a přitom si užívat kontaktu se zvířaty a přírodou. Takovou možnost přivezla do netradičního prostředí jezdecké stáje v podhůří Krušných hor cestovatelka Tatiana Rozsypalová. V rámci jóga víkendu u koní v Boučí na Sokolovsku si lidé podle ní mohou odpočinout od pracovních povinností, protáhnout tělo, ale i najít cestu k sobě samým.
(Celý text)

Koupání v pískovnách prospívá tamním ohroženým druhům
12. července 2016 01:51

PRAHA (Ekolist) - Velká část ohrožených druhů rostlin i živočichů vyhledává zdánlivě nehostinné plochy bez hustého porostu zeleně. Třeba takové, na kterých se v zatopených pískovnách sluní a odpočívají lidé po koupeli. Právě na těchto místech s řídkými a sešlapávanými porosty trav a bylin našli čeští vědci v pískovnách nejvíce druhů. Naopak rekultivované plochy, na kterých byla vysázena borovice, podle nich patří k biologicky nejchudším.
(Celý text)

U Litvínova hoří skládka komunálního odpadu
11. července 2016 17:28

LITVÍNOV (ČTK) - U Litvínova na Mostecku od noci hoří skládka komunálního odpadu. Zasahuje 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, řekl mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf. Požár se už dále nešíří, nebezpečné látky do vzduchu neunikají. Příčinu požáru zatím vyšetřovatelé neznají.
(Celý text)

Soul tento měsíc rozhodne, zda zakáže prodej některých modelů VW
11. července 2016 13:56

SOUL (ČTK) - Jihokorejské ministerstvo životního prostředí se do konce tohoto měsíce rozhodne, zda zruší certifikaci 32 modelům vozů automobilky Volkswagen. Oznámení ministerstva přichází poté, co státní zástupce obvinil německou automobilku z falšování dokumentů o testech emisí a hlučnosti.
(Celý text)

Ochránci mapují řeky kvůli bariérám pro ryby a jejich migraci
11. července 2016 12:55

PRAHA (ČTK) - Ochránci přírody mapují překážky v řekách, které brání rybám v jejich přirozeném pohybu. Českou říční síť dělí více než 6000 překážek, hlavně jezy často vyšší než jeden metr. Ryby přitom mají problémy překonat i dvaceticentimetrovou bariéru. Projekt Agentury ochrany přírody a krajiny ČR sleduje i chování ryb a jeho výsledkem by měl být návrh, jak řeky učinit prostupnějšími. Ochranáři také zjišťují, zda fungují vybudované rybí přechody.
(Celý text)

Kroměřížskou Květnou zahradu opět oživí barokní slavnost
11. července 2016 12:27

KROMĚŘÍŽ (ČTK) - Kroměřížská Květná zahrada bude o víkendu 3. a 4. září hostit třetí ročník barokního festivalu Hortus Magicus. Představí radovánky předků v autentických prostorách obnovené Květné zahrady, památky, která je spolu s arcibiskupským zámkem a Podzámeckou zahradou zapsaná na seznamu UNESCO. ČTK to řekla mluvčí kroměřížského pracoviště Národního památkového ústavu (NPÚ) Dagmar Šnajdarová.
(Celý text)

Dovolená s autem na CNG: dobře plánujte a dopadne to dobře
11. července 2016 11:39

PRAHA (Ekolist) - Aut na stlačený zemní plyn (CNG) na našich silnicích sice pomalu, ale přesto přibývá. Loni v ČR jezdilo podle statistik plynárenské společnosti RWE 12 tisíc osobních automobilů CNG. A pomalu přibývá i infrastruktura. Loni u ČR fungovalo 87 plnicích stanic, letos jich je již 120. Při cestách po Česku se problému obávat nemusíte. Na cesty na zahraniční dovolenou se ale vyzbrojte aplikací do chytrého telefonu, redukcí pro tankování a raději si předem vyhledejte trasu. A připravte se na dobrodružství.
(Celý text)

Dovolená s autem na CNG: dobře plánujte a dopadne to dobře
11. července 2016 11:39

PRAHA (Ekolist) - Aut na stlačený zemní plyn (CNG) na našich silnicích sice pomalu, ale přesto přibývá. Loni v ČR jezdilo podle statistik plynárenské společnosti RWE 12 tisíc osobních automobilů CNG. A pomalu přibývá i infrastruktura. Loni u ČR fungovalo 87 plnicích stanic, letos jich je již 120. Při cestách po Česku se problému obávat nemusíte. Na cesty na zahraniční dovolenou se ale vyzbrojte aplikací do chytrého telefonu, redukcí pro tankování a raději si předem vyhledejte trasu. A připravte se na dobrodružství.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1431 | 1432 | 1433 | 1434 | 1435 | .. | 2148 | Další
Další články:
19. května 2024 06:14
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45

Online diskuse
Má to smysl. Po deseti letech vytrhávání invazní boryt z Pálavy téměř zmizel
20. května 2024 02:04

PRAHA (ČTK) - Dlouhodobé systematické úsilí ochranářů a stovek dobrovolníků přináší výsledky. Invazní boryt barvířský v národní přírodní rezervaci Děvín se už téměř podařilo zlikvidovat.
(Celý text)

Nová studie našla ve více než polovině vzorků spermatu vysoké množství herbicidu glyfosátu
20. května 2024 01:49

(ČTK) - Více než 55 procent vzorků spermatu z francouzské kliniky pro léčbu neplodnosti obsahovalo vysoké množství glyfosátu, nejběžnějšího prostředku na hubení plevele na světě. Zjistila to nová studie, která vyvolává další otázky ohledně dopadu této chemické látky na reprodukční zdraví a celkovou bezpečnost, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Analytik: Oblíbenou dezinformací popíračů změn klimatu jsou teorie o spiknutí
20. května 2024 01:45

(ČTK) - U popíračů změn klimatu jsou v posledních letech oblíbené konspirační teorie, které tvrdí, že informace o klimatické změně jsou výsledkem spiknutí. ČTK to řekl analytik Vojtěch Pecka. Škála různorodosti těchto teorií je podle něj široká, jejich motivace jsou ekonomické, ideologické či geopolitické a mocenské. K popíračům klimatických změn podle Pecky patří nejen třeba zástupci fosilního průmyslu, nýbrž i států jako například Rusko nebo Saudská Arábie, které jsou závislé na exportu fosilních paliv.
(Celý text)

Chystaná novela legalizuje komerční chov zvířat, kritizuje ji unie zoologických zahrad
20. května 2024 00:48

(ČTK) - Unie českých a slovenských zoologických zahrad nesouhlasí s chystanou novelou zákona o zoologických zahradách. Podle ní by pomohla legalizovat doposud nezákonný komerční chov volně žijících zvířat a podpořila by tak nelegální aktivity a obchod se zvířaty. Novela totiž počítá se zavedením akreditovaných zařízení, jako jsou například zookoutky, pro která ale mají platit méně přísná pravidla než pro zoologické zahrady. ČTK to dnes sdělil prezident Unie českých a slovenských zoologických zahrad a ředitel olomoucké zoo Radomír Habáň. Organizace sdružuje 18 zoologických zahrad v Česku a na Slovensku.
(Celý text)

Příběh unikátní zahrady pod Nuselským mostem začal před sto lety
19. května 2024 19:20

PRAHA (ČTK) - V údolí pod pražským Nuselským mostem se nachází nevšední a stále pro mnoho lidí neznámá Umělecká zahrada, která vznikla před sto lety okolo prosperující sochařské dílny. Na úzkém pozemku podél železniční trati doplňují stromy, keře, trávníky a záhony s květinami desítky uměleckých děl - sochy, busty a reliéfy, vstupní portály, sloupy, fontány či altány s posezením. Pozoruhodnou i pohnutou historii tohoto místa připomíná nově otevřená výstava v galerii zahrady, která mapuje umění sochařů a štukatérů z přelomu 19. a 20. století. Areál je veřejnosti přístupný do konce října, a to každou středu a sobotu od 10:00 do 16:00. ČTK to řekl majitel Umělecké zahrady Vojtěch Haluza, který stojí za její novodobou obnovou.
(Celý text)

Tokio bojuje proti mývalům. Z mazlíčků se stala hrozba pro ekosystém
19. května 2024 18:32

TOKIO (ČTK) - Japonské hlavní město už vyhrálo bitvu, která měla za cíl dostat pod kontrolu populaci obřích, hladových vran. Nyní se ale tokijské úřady pustily do mnohem tvrdšího oříšku: do další zvířecí hrozby v podobě mývalů severních, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Plzeň dá peníze na školní včelí úly, květinovou louky i na řezy stromů
19. května 2024 18:04

PLZEŇ (ČTK) - Plzeň podpoří sedm projektů ze svého fondu životního prostředí více než 680 000 korunami. Peníze dá například na školní včelí úly, založení květinové louky, péči o zelenou fasádu nebo na řezy vzrostlých stromů a nádrže na vodu na městských hřbitovech. Dotace tento týden schválili zastupitelé.
(Celý text)

Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Na Vranovské přehradě začne sezona oslav 90 let od jejího napuštění
18. května 2024 23:16

ŠTÍTARY (ČTK) - Na Vranovské přehradě a v jejím okolí bude letos od posledního květnového víkendu připravený bohatý program pro návštěvníky. Destinační agentura ZnojmoRegion s okolními obcemi, správci památek a dalšími partnery připravila projekt Vranovská přehrada 90. Tolik let totiž letos uplynulo od napuštění vodní nádrže na Dyji, řekla Irena Navrkalová z agentury ZnojmoRegion. Cílem je zvýšit povědomí o turisticky atraktivním regionu.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2148 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama