titulní strana > co píší jiní
Středočeský kraj ukončil přijímání žádostí o dotaci na nový kotel
29. června 2016 13:21

PRAHA (ČTK) - Středočeský kraj ukončil přijímání žádostí o dotaci na nový kotel. Zažádalo si zhruba 4500 lidí. ČTK to sdělila mluvčí středočeského hejtmanství Michaela Drobná. Kraj mezi obyvatele rozdělí půl miliardy korun, podmínkou je splnění dotačních podmínek. Středočeský region patří mezi ty s nejhorším ovzduším, výměna kotlů má přispět ke zlepšení jeho kvality.
(Celý text)

Povolování biocidů k hubení škůdců získá nová pravidla
29. června 2016 11:41

PRAHA (ČTK) - Za povolení biocidních přípravků k hubení škůdců budou výrobci zřejmě platit 30 000 korun. Za žádost o schválení účinné látky pro nový typ přípravku má činit úhrada 150 000 korun. Předpokládá to návrh nového zákona o biocidech, který schválila Sněmovna. Normu nyní posoudí Senát.
(Celý text)

Cena za svoz komunálního odpadu se v Praze měnit nebude
29. června 2016 11:28

PRAHA (ČTK) - Cena za vyvážení popelnic se v Praze měnit nebude. V souvislosti s nedávno zadanou zakázkou na svoz odpadu, za který bude magistrát od srpna ročně platit 1,2 miliardy korun ročně, to dnes řekla radní Jana Plamínková (Trojkoalice/STAN). Pražané za popelnice platí podle objemu a frekvence vyvážení od stovek po tisíce korun.


(Celý text)

Vzdělávací programy Národního parku Podyjí navštívilo 30 000 dětí
29. června 2016 11:15

ZNOJMO (ČTK) - Vzdělávací programy pro školy a školky pořádané Národním parkem Podyjí na Znojemsku navštívilo za 25 let od vzniku parku bezmála 30 000 dětí. Správci chráněného území v průběhu čtvrt století opravili pět rybníků a vybudovali osm tůní pro obojživelníky, řekl ČTK mluvčí parku David Grossmann. Národní park Podyjí si v těchto dnech připomíná čtvrt století existence, vznikl 1. července 1991, vyhlášen byl nařízením vlády z 20. března 1991.
(Celý text)

Volkswagen zaplatí v USA kvůli skandálu s emisemi 15,3 mld. USD
29. června 2016 10:06

WASHINGTON (ČTK) - Německá automobilka Volkswagen zaplatí celkem 15,3 miliardy dolarů (375 miliard Kč) za skandál kolem měření emisí, na jehož řešení se dohodla s americkými úřady a tamními majiteli svých naftových vozů. Uvádí se to v dokumentu, který americké ministerstvo spravedlnosti předložilo soudu v San Francisku, a ve sdělení firmy. Z uvedené částky automobilka vydá deset miliard dolarů na opravy a odkup téměř půl milionu naftových vozů, které byly vybaveny nelegálním softwarem pro manipulaci s emisemi oxidů dusíku, a na odškodnění jejich majitelů.
(Celý text)

Návrhu zákona o ochraně přírody chybí cíl, říká bývalý šéf MŽP Miko
29. června 2016 09:21

PRAHA (ČTK) - Jednou ze slabin návrhu zákona o ochraně přírody a krajiny, který má přinést nová pravidla pro všechny čtyři národní parky, je to, že neobsahuje konkrétní termín pro ochranu divoké přírody. V rozhovoru s ČTK to řekl bývalý ministr životního prostředí Ladislav Miko. Novelu vytvořilo ministerstvo životního prostředí vedené Richardem Brabcem (ANO), které navrhuje jako dlouhodobý cíl ochrany národních parků "zajištění nerušeného průběhu přírodních dějů". Sněmovna by o novele měla rozhodnout tento týden, zřejmě v pátek.
(Celý text)

Praha vybuduje v zoo nový pavilon pro ďábla medvědovitého
29. června 2016 08:01

PRAHA (ČTK) - Pražští radní schválili dotaci pro trojskou zoo ve výši 1,5 milionů korun. Peníze jsou určeny na letošní projektovou přípravu výstavby areálu pro chov ďábla medvědovitého. Celkové náklady na výstavbu by měly dosáhnout 35 milionů korun. Ďábel medvědovitý je největší žijící vačnatec Tasmánie a patří mezi ohrožené druhy. Zahrada v Troji je příspěvkovou organizací hlavního města.
(Celý text)

Glyfosáty jsou historicky nejužívanějšími herbicidy, jejich boom přišel s geneticky modifikovanými plodinami
29. června 2016 01:41

PRAHA (Ekolist) - Nejznámější je pod výrobní značkou Roundup, patřící firmě Monsanto, vyrábí se však i pod jinými jmény. Látka na bázi glyfosátu je nejrozšířenější a nejpoužívanější herbicid, a to jak ve Spojených státech amerických, kde vznikl, tak celosvětově. V Evropské unii se právě čeká, zda Evropská komise prodlouží povolení pro používání glyfosátů.
(Celý text)

Plzeňský kraj vyhlásí v červenci další kolo "kotlíkových dotací"
28. června 2016 16:28

PLZEŇ (ČTK) - Plzeňský kraj v červenci vyhlásí druhé kolo podávání žádostí o dotace na pořízení ekologického vytápění. Pro žadatele bude k dispozici na výměnu kotlů na tuhá paliva v rodinných domech zhruba 73 milionů korun. Původně se mělo druhé kolo vyhlašovat až na podzim, zájem lidí o dotace nakonec vedl vedení kraje k tomu, aby podávání dalších žádostí uspíšilo. Plzeňský kraj dostal na rozdělení mezi obyvatele 231 milionů korun, část dotací už lidé vyčerpali, řekl dnes ČTK hejtmanův náměstek Ivo Grüner (ČSSD).
(Celý text)

Komise Akademie věd chce přísnější pravidla pro výstavbu v národních parcích
28. června 2016 15:38

PRAHA (ČTK) - Návrh novely zákona o ochraně přírody a krajiny, který má nově upravit pravidla pro všechny čtyři národní parky v ČR, neřeší důsledně přísnější ochranu před zástavbou na jejich území. Nezaručuje ani, že naplní cíle národních parků. Uvedla to Komise pro životní prostředí Akademie věd ČR ve svém stanovisku, které má ČTK k dispozici. Sněmovna by měla o návrhu hlasovat tento týden, zřejmě v pátek.
(Celý text)

V Ústeckém kraji nejvíc třídili v Doubici a Loučné pod Klínovcem
28. června 2016 15:26

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - V Ústeckém kraji loni nejvíce třídili v obci Doubice na Děčínsku a městě Loučná pod Klínovcem. Ocenění za úspěšné třídění odpadu a sběr drobného elektra si dnes v Ústí nad Labem převzali také zástupci obcí na Litoměřicku, které vysoce překonávají regionální průměr. Ústecký kraj ale v třídění odpadu za zbytkem České republiky dlouhodobě zaostává.
(Celý text)

Beroun musí ze statkářova pozemku odvézt tisíce tun odpadu
28. června 2016 14:50

PRAHA (ČTK) - Město Beroun musí do dvou let odvézt 43 000 tun odpadu, který leží na pozemcích statkáře Květoslava Šebely. Musí mu také zaplatit přes 80 000 korun jako odškodné. Rozhodl o tom odvolací Krajský soud v Praze, který tak potvrdil rozhodnutí berounského soudu z loňského ledna. Rozsudek je pravomocný, město však zvažuje dovolání k Nejvyššímu soudu.
(Celý text)

Německý úřad chce měřit emise aut v reálném provozu
28. června 2016 12:46

BERLÍN (ČTK) - Německý Spolkový úřad pro životní prostředí (UBA) chce v reálném provozu kontrolovat emise aut. Vozům, které překročí zákonné normy, hodlá zakázat vjezd do center měst. Ministr dopravy Alexander Dobrindt však je k záměru skeptický, podle něj nepatří kontroly aut do kompetencí UBA. Informoval o tom server Spiegel Online.
(Celý text)

Na Mladoboleslavsku vznikne rezervace s unikátními loukami
28. června 2016 09:23

NEPŘEVÁZKA (ČTK) - Na Mladoboleslavsku přibude rezervace Chlum u Nepřevázky s loukami, na kterých se vyskytují vzácné rostliny, například záraza vyšší, pelyněk pontický, bílojetel bylinný, kosatec sibiřský a hadí mord španělský. Tato přírodní památka má rozlohu šedesát hektarů a je součástí evropsky významné lokality. ČTK to dnes sdělila mluvčí středočeského hejtmanství Michaela Drobná.
(Celý text)

Samice nosorožce z dvorské zoo je v tanzanské rezervaci
28. června 2016 08:43

DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK) - Samice nosorožce dvourohého Eliška ze Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem v pondělí odpoledne dorazila do tanzanské rezervace Mkomazi. ČTK to potvrdil vedoucí zahraničních projektů dvorské zoo Jan Stejskal, který společně s dalšími Elišku na cestě doprovázel.
(Celý text)

Praha udělala první krok ke stavbě pavilonu pro pandu velkou
28. června 2016 06:46

PRAHA (ČTK) - Vedení hlavního města udělalo první krok k budoucí stavbě pavilonu pro chov pandy velké, která je symbolem ochrany přírody. Na přípravu projektu radní vyčlenili tři miliony korun, uvedla radní Irena Ropková (ČSSD). Náklady se podle dřívějších odhadů budou pohybovat kolem 200 milionů korun.
(Celý text)

Peking se propadá o 11 centimetrů za rok
28. června 2016 01:35

LONDÝN (ČTK) - Čínská metropole Peking se každoročně propadne o 11 centimetrů. Vyplývá to ze studie využívající data ze satelitů, o níž informoval deník The Guardian. Podle vědců, kteří se na výzkumu podíleli, je pokles zaviněn odčerpáváním spodní vody. Ohrožena je infrastruktura, například železnice.
(Celý text)

V Brazílii objevili papouška, který byl považován za vyhynulého
28. června 2016 01:02

BRASÍLIA (ČTK) - V Brazílii ornitologové objevili vzácného papouška, který ve volné přírodě nebyl k vidění více než 15 let, a byl proto odborníky považován za vyhynulého. Ara škraboškový byl zachycen na video ve státě Bahia a podle zástupců brazilské společnosti na ochranu ptactva ho zřejmě do přírody vypustil pytlák, který se chtěl vyhnout zatčení, napsal server BBC.
(Celý text)

Ostravská zoo chystá na prázdniny večerní komentované prohlídky
27. června 2016 17:34

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada chystá na prázdniny večerní komentované prohlídky. Návštěvníci tak budou mít možnost zjistit, co se v zahradě děje po zavírací době a jak se chovají zvířata po setmění.
(Celý text)

Stavebníci dokončili část podzemních prací na pražské čističky
27. června 2016 16:28

PRAHA (ČTK) - Stavebníci dokončili podzemní část konstrukce stavby objektu hrubého předčištění na nové vodní lince Ústřední čistírny odpadních vod na Trojském ostrově. Novinářům to dnes řekla radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice) a ředitel Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) Petr Žejdlík. V následujícím měsíci by měla být zahájena montáž technologií a pokračovat zemní práce. Výstavba nové vodní linky, přestavba dosluhujících technologií a další investice vyjdou město na 12,56 miliardy korun.
(Celý text)

Stavebníci dokončili část podzemních prací na pražské čističky
27. června 2016 16:28

PRAHA (ČTK) - Stavebníci dokončili podzemní část konstrukce stavby objektu hrubého předčištění na nové vodní lince Ústřední čistírny odpadních vod na Trojském ostrově. Novinářům to dnes řekla radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice) a ředitel Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) Petr Žejdlík. V následujícím měsíci by měla být zahájena montáž technologií a pokračovat zemní práce. Výstavba nové vodní linky, přestavba dosluhujících technologií a další investice vyjdou město na 12,56 miliardy korun.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1431 | 1432 | 1433 | 1434 | 1435 | .. | 2141 | Další
Další články:
8. května 2024 05:45
7. května 2024 06:02
6. května 2024 06:00
6. května 2024 05:59
5. května 2024 05:45

Online diskuse
Plzeňská zoo postaví nový skleník s tropickým pralesem a africkými motýly
8. května 2024 23:53

PLZEŇ (ČTK) - Nový skleník s tropickým pralesem, želvami obřími a s pestrými africkými motýly postaví plzeňská zoologická zahrada. Má ji to umožnit zhruba jednadvacetimilionová investice jejího zřizovatele, města Plzně, z přebytku loňského hospodaření.
(Celý text)

Na Přerovsku se nečekaně objevili arktičtí ptáci kamenáčci pestří
8. května 2024 18:09

PRAHA (Ekolist) - V těchto dnech se na podmáčeném poli u obce Vlkoš objevilo hejnko osmi kamenáčků pestrých. Jde o bahňáky kteří žijí v arktidě na pobřeží Skandinávského poloostrova a jen velmi vzácně se objevují v době tahu ve střední Evropě.
(Celý text)

Majitelé arény v Seville chtějí dávat dětem lístky na býčí zápasy zdarma
8. května 2024 18:05

SEVILLA (ČTK) - Firma Pagés, která pořádá býčí zápasy v proslulé sevillské aréně, bude poskytovat dětem mladším osmi let vstupenky zdarma. Chce je tak od útlého věku seznámit se španělskou tradicí, o jejímž zachování se v zemi v poslední době vede velmi vášnivá debata, píše agentura Reuters.
(Celý text)

Vědkyně: Z evoluce rostlin je možné předpovídat, jak se adaptují jiné organismy
8. května 2024 13:19

(ČTK) - Na rostlinách je možné zkoumat takzvanou opakovanou adaptaci, která je důležitá pro pochopení a následné předvídání toho, jak se budou organismy přizpůsobovat svému okolí v budoucnosti, řekla v rozhovoru s ČTK evoluční genetička Magdalena Bohutínská. V současné době pracuje na výzkumu na univerzitě v Bernu, kde opakovanou adaptaci zkoumá na vysokohorských rostlinách.
(Celý text)

Letošní duben byl nejteplejším v historii měření, uvádí unijní služba Copernicus
8. května 2024 11:55

(ČTK) - Letošní duben se jako 11. měsíc v řadě stal nejteplejším v historii měření. V prohlášení to uvedla meteorologická služba Evropské unie Copernicus, podle které průměrná dubnová teplota u zemského povrchu činila 15,03 stupně Celsia, a byla tak o 0,67 stupně Celsia nad průměrem z let 1991 až 2020.
(Celý text)

Vědci poprvé popsali "fonetickou abecedu" komunikace mezi velrybami
8. května 2024 09:00

ROSEAU (ČTK) - Vědci zkoumající vorvaně žijící v okolí karibského ostrova Dominika poprvé popsali základní prvky jejich vzájemné komunikace, což by jednou mohlo přispět k lepší ochraně tohoto druhu, píše agentura AP.
(Celý text)

V Libereckém kraji vznikají nové mokřady a tůně
8. května 2024 01:18

LIBEREC (ČTK) - Nové mokřady a tůně vzniknou v Libereckém kraji díky takzvaným norským fondům. Cílem projektu libereckého Institutu pro udržitelný rozvoj (IPUR) je zpestřit krajinu a zlepšit podmínky pro život více než 20 chráněných druhů rostlin a živočichů. Jeho klíčovým výstupem je 77 nových tůní na území kraje, nejvíc jich krajinu zpestří v okolí Jablonného v Podještědí a u Nového Boru, sdělil ČTK za institut Jan Korytář. Z norských fondů získala organizace na projekt 5,2 milionu korun.
(Celý text)

Táborská zoo v červnu otevře záchranné centrum pro chladnomilné šelmy
8. května 2024 01:09

TÁBOR (ČTK) - Táborská zoologická zahrada v červnu otevře záchranné centrum pro chladnomilné šelmy. Náklady činí 13 milionů korun. Centrum CITES poskytne zázemí pro zvířata, jejichž majitelé se o ně z různých důvodů nedokážou postarat. Záchranné centrum zahájí provoz 12. června, informoval mluvčí táborské zoo.
(Celý text)

Pařížské muzeum vystavuje tapiserie, které se lidským dotekem rozsvítí
8. května 2024 01:04

PAŘÍŽ (ČTK) - V pařížském muzeu moderního umění Palais de Tokyo v těchto dnech návštěvníci dostávají pro muzeum neobvyklé instrukce: sahejte na exponáty. V prostoru totiž visí tapisérie, které se pod lidským dotekem rozsvítí a začnou hrát, láká na výstavu agentura AFP.
(Celý text)

Vojenské lesy otevřou v Brdech opravené interiéry loveckého zámečku Tři Trubky
8. května 2024 00:54

STRAŠICE (ČTK) - Státní podnik Vojenské lesy a statky ČR (VLS) otevře v září v Brdech opravené interiéry romantického loveckého zámečku Tři Trubky u Strašic na Rokycansku. Vznikne tam 14 lůžek k ubytování turistů. Úpravy zámečku za více než 20 milionů korun uhradí lesy. Loni v srpnu otevřely v opravených přiléhajících bývalých hospodářských objektech Dům přírody Brd a myslivnu, kde je v šesti pokojích 11 lůžek. ČTK to řekl ředitel hořovické divize VLS David Novotný.
(Celý text)

Kraj opraví střechy v areálu Letiště K. Vary, počítá s nimi pro solární panely
8. května 2024 00:29

KARLOVY VARY (ČTK) - Karlovarský kraj opraví v areálu Letiště Karlovy Vary střechy dvou vedlejších budov. Kromě oprav technického stavu střechy upraví tak, aby na ně bylo možné umístit i solární panely, které by vyráběly elektřinu pro provoz letiště. S rostoucím počtem linek, které na letiště létají, se připravuje i rozšíření přilehlého parkoviště, řekl ČTK hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN).
(Celý text)

Sasko hlásí úspěch v boji s africkým morem prasat, poprvé zmenší uzavřené zóny
7. května 2024 23:11

BERLÍN (ČTK) - Sasko poprvé zmenší takzvané uzavřené zóny, které zřídilo kvůli boji proti nákaze afrického moru prasat (AMP). Saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, jejíž úřad má boj s infekcí na starosti, to označila za milník a možný začátek konce AMP v Sasku. Nemoc, proti které neexistuje vakcína a která je velkou hrozbou pro hospodářské chovy prasat, se dostala i do Česka.
(Celý text)

Handelsblatt: Tesla přeruší v závodě u Berlína na čtyři dny výrobu
7. května 2024 19:32

(ČTK) - Americký výrobce elektromobilů Tesla přeruší ve svém závodě v Grünheide u Berlína na čtyři dny výrobu. V pátek budou všichni zaměstnanci povinně pracovat z domova. Je to preventivní opatření kvůli demonstracím, které se chystají na protest proti plánovanému rozšíření továrny. S odkazem na interní e-mail zaměstnancům o tom informuje web německého deníku Handelsblatt.
(Celý text)

Odborník: Ve městech se potkávají původně lesní, skalní i zahradní druhy ptáků
7. května 2024 17:47

PRAHA (ČTK) - Ve městech se potkávají původně lesní, skalní druhy ptáků, které se jim přizpůsobily, se zahradními druhy. Hnízdí třeba i na nečekaných místech v centru Prahy, například jiřičky na Staroměstském náměstí, pěnice u nové budovy Národního muzea nebo ledňáček na Čertovce. Účastníkům nedávné ornitologické vycházky v pražské Hostivaři to řekl vedoucí Kroužkovací stanice Národního muzea (NM) Jaroslav Cepák.
(Celý text)

MŽP dává obcím druhou šanci získat podporu na výstavbu vodovodů a kanalizací
7. května 2024 17:38

(ČTK) - Ministerstvo životního prostředí vyčlenilo deset miliard korun na projekty přihlášené do výzev Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), které ale kvůli vyčerpané alokaci na podporu nedosáhly. Ministerstvo pro ně prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP ČR) nově otevírá dvě dotační výzvy. Financování cílí na projekty k vybudování kanalizace, čistírny odpadních vod nebo vodovodních řadů.
(Celý text)

Jatka by měla mít povinnost zavést kamerové systémy, novelu schválila vláda
7. května 2024 17:32

PRAHA (ČTK) - Jatka by měla mít od roku 2026 povinnost zavést kamerové systémy pro sledování zacházení se zvířaty. Novelu zákona o veterinární péči dnes schválila vláda. Úprava, kterou připravilo ministerstvo zemědělství, reaguje na nová nařízení Evropské komise vydávaná pro veterinární péči, ruší také například povinnost aktualizovat pohotovostní plány pro případ mimořádných nákaz jednou za rok.
(Celý text)

Výborný: Výše podpory pro pěstitele zasažené mrazem se bude odvíjet od pomoci Evropské komise
7. května 2024 17:31

PRAHA (ČTK) - Vláda je připravena na podporu pěstitelů, jejichž produkci letos poškodily silné mrazy, uvolnit peníze ze státního rozpočtu. Konkrétní částku ale na dnešním jednání nedohodla, řekl novinářům ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Jeho úřad podle něj aktuálně čeká na odpověď od Evropské komise, kterou požádal o příspěvek 100 milionů eur (zhruba 2,5 miliardy korun). Právě od této podpory se bude odvíjet množství peněz poskytnutých státem, doplnil Výborný. Už dříve avizoval, že prioritu budou mít ovocnáři.
(Celý text)

dTest: Nová evropská směrnice zavede „právo na opravu“
7. května 2024 11:08

PRAHA (Ekolist) - Spotřebitelé i podnikatelé často dávají přednost výměně vadného zboží před jeho opravou. Spotřebitelé tak dostanou zcela nový kus na rozdíl od opravovaného, již však jednou porouchaného, zboží. Pro podnikatele zase může být dodání nového kusu výhodnější, jelikož nemusí zdlouhavě shánět náhradní díly a platit zaměstnance za mnohdy časově náročnou opravu, a to i v případě, kdy by spotřebitel mohl takovou opravu preferovat. Vyhazování velkého množství vyměněných výrobků, byť mohou být až na drobné součásti plně funkční, je však velkou zátěží pro životní prostředí. To má ovšem vyřešit návrh nové směrnice Evropského parlamentu o společných pravidlech na podporu oprav zboží.
(Celý text)

Mrazy v lesích poškodily plochy s nasetými duby, čeká se slabá úroda semen
7. května 2024 10:44

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Dubnová vlna mrazů poškodila v lesích především síje žaludů dubu, což jsou obnovované plochy s nasetými žaludy. Lesníci je budou muset obnovit. Podobně jako u ovocných dřevin mrazy poškodily květy stromů, což se odrazí ve slabé úrodě semen lesních dřevin, sdělila mluvčí státního podniku Lesy České republiky (LČR) Eva Jouklová. Podnik spravuje téměř polovinu lesů v ČR. V novodobé historii státního podniku jde o první takové poškození lesů jarními mrazy.
(Celý text)

Na Broumovsku skončil projekt na zmírnění dopadů klimatické změny
7. května 2024 10:40

BROUMOV (ČTK) - Na Broumovsku po roce skončil projekt na zadržování vody v krajině a zmírnění dopadů klimatické změny za 5,6 milionu korun. Díky projektu Voda na Broumovsku I vzniklo několik tůní, včetně uceleného vodního biotopu, a byla vysázena nová stromořadí. ČTK o tom informovala Kateřina Ostradecká z Agentury pro rozvoj Broumovska. Projekt, za kterým stojí Strategická rada regionu Broumovsko, je financován z tzv. norských fondů a jeho partnerem je spolek Krajinohled. Provedené úpravy jsou převážně na pozemcích obce Otovice a města Broumov.
(Celý text)

Na Broumovsku skončil projekt na zmírnění dopadů klimatické změny
7. května 2024 10:40

BROUMOV (ČTK) - Na Broumovsku po roce skončil projekt na zadržování vody v krajině a zmírnění dopadů klimatické změny za 5,6 milionu korun. Díky projektu Voda na Broumovsku I vzniklo několik tůní, včetně uceleného vodního biotopu, a byla vysázena nová stromořadí. ČTK o tom informovala Kateřina Ostradecká z Agentury pro rozvoj Broumovska. Projekt, za kterým stojí Strategická rada regionu Broumovsko, je financován z tzv. norských fondů a jeho partnerem je spolek Krajinohled. Provedené úpravy jsou převážně na pozemcích obce Otovice a města Broumov.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2141 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama