titulní strana > co píší jiní
V Liberci vznikl Ekopark s atrakcemi ze dřeva i vířivkou na skále
29. července 2016 14:45

LIBEREC (ČTK) - V Liberci vznikl Ekopark, jeho vybudování řádově stálo miliony korun. Atrakce jsou ze dřeva, v areálu je i vířivka na skále nebo odpočinkové terasy mezi stromy. Ekopark v sousedství fotbalového stadionu U Nisy je pro veřejnost otevřený od čtvrtka. Vstup je ale zatím na vlastní nebezpečí, není zkolaudován. ČTK to dnes řekl majitel Ekoparku Stanislav Šťastný.
(Celý text)

U pramene minerální vody u Aše je nová lávka, přibude posezení
29. července 2016 14:15

(ČTK) - Nové dřevěné zábradlí podél potoka a lávku k pavilonu minerálky letos postavilo město Aš u pramene minerální vody v Dolních Pasekách. Během roku chce radnice ještě vybudovat zastřešené posezení a žulový chodník od parkoviště k pavilonu.
(Celý text)

Senát podpoří petici, která má uzákonit zásahy v lesích na Šumavě
29. července 2016 14:10

PRAHA (ČTK) - Senát by měl podle svých výborů podpořit požadavky petice, která chce zákonem umožnit zásahy v lesích NP Šumava s cílem zabránit vysychání krajiny. Upraveno by to mělo být podle petice jihočeských obyvatel chystanou novelou zákona o ochraně přírody, o níž zatím rozhoduje Sněmovna.
(Celý text)

Naše příroda už po padesáté
29. července 2016 14:07

(Naše příroda) - Už 100 měsíců uběhlo od vydání 1. čísla Naší přírody a tím pádem právě vychází 50. číslo. Dozvíte se v něm zajímavé informace o housenkách a housenicích a také jaký je mezi nimi vlastně rozdíl, jaké bahňáky můžete vidět u našich rybníků a mokřin, jaká je situace ohledně chráněných brouků, zda máme šanci potkat v našich končinách kočku divokou, jak co nejlépe nafotit houby a pak si ze svých fotek udělat fotoknihu, ale také tipy na výlety, např. do Českého středohoří či k Lechovu kamenu.
(Celý text)

Včely pomáhají na ruzyňském letišti hlídat kvalitu ovzduší
29. července 2016 11:52

PRAHA (ČTK) - Včely pomáhají hlídat kvalitu ovzduší na pražském Letišti Václava Havla. O pravidelné rozbory medu a pylu se stará odborná laboratoř. Negativní vliv letecké dopravy na životní prostředí neprokázala. Včelí produkty z ruzyňského letiště dokonce splňují limity stanovené pro dětskou výživu a sbírají ocenění. Při prohlídce včelstev v areálu letiště to řekl letecký inženýr a včelař Roman Kuttelwascher.
(Celý text)

Odvážný Ještěd skvěle ladí s krajinou. V sobotu uplyne 50 let od položení základního kamene
29. července 2016 11:16

(ČTK) - Za téměř dokonalý soulad přírody s technikou se v českém prostředí považuje stavba vysílače a hotelu na Ještědu od Karla Hubáčka. Přesně tak definovala porota důvod udělení prestižní Perretovy ceny tomuto tvůrci. Přesto byla stavba odvážným zásahem do krajiny, který by se podle odborníků dnes podařilo prosadit těžko. Stavby v krajině respektující své okolí vznikají i dnes, stejně jako ve městech ale existují i příklady opačné. Patří k nim třeba dopravní stavby, na jejichž podobě se málokdy podílejí architekti, nebo satelitní městečka.
(Celý text)

Zabíjení slonů v Africe nestoupá, možná dokonce mírně klesá
29. července 2016 05:50

NAIROBI (ČTK) - Rychlý nárůst případů nelegálního zabíjení slonů v Africe, který začal od roku 2006, nyní již nepokračuje a počet případů možná i klesá. Vyplývá to podle serveru BBC z analýzy dat získaných během několika posledních let. Odborníci ovšem upozorňují, že situace je na celém kontinentě velmi různorodá. Někteří experti se navíc domnívají, že za současnými pozitivnějšími výsledky stojí spíše fakt, že je menší počet slonů, které by pytláci mohli zabíjet.
(Celý text)

Jak přežít setkání s divokým medvědem?
29. července 2016 01:36

PRAHA (Ekolist) - Návodný článek s tímto titulkem, uveřejněný na stránkách deníku Guardian, si velmi záhy získal velkou oblibu mezi čtenáři, a to nejen těmi, kteří se chystají na výlet do divočiny. Nesl totiž vyloženě motivující podtitul: a co dělat, když nic z toho nebude fungovat. Přesto jeho autor a dobrodruh v jedné osobě Mark Jenkins doplňuje, že mnohem pravděpodobněji než na rozsápání medvědem v Národním parku Yellowstone můžete zhynout po kousnutí infikovaným klíštětem.
(Celý text)

V marocké zoo slon zasáhl kamenem dívku, ta zemřela
28. července 2016 19:20

RABAT (ČTK) - Sedmiletá holčička byla smrtelně zraněna v zoologické zahradě v marockém Rabatu kamenem, který ze svého výběhu mrštil slon. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Neštěstí se stalo v úterý, dívka byla převezena do nemocnice, kde ale po čtyřech hodinách zemřela.
(Celý text)

Webová aplikace ukáže aktuální kvalitu vzduchu v Brně
28. července 2016 18:32

BRNO (ČTK) - Nová webová aplikace Můžu dýchat? zájemcům ukáže, jaká je aktuální kvalita vzduchu v Brně a jak se zachovat při špatném stavu ovzduší. Brno se například dlouhodobě potýká s překračováním limitů pro polétavý prach, uvedla dnes v tiskové zprávě Hanka Svačinková z Nesehnutí, které aplikaci vytvořilo.
(Celý text)

Brněnská zoo má po deseti letech mládě urzona kanadského
28. července 2016 14:59

BRNO (ČTK) - V brněnské zoologické zahradě se po deseti letech narodilo mládě urzona kanadského, jde o samečka. Rodinku urzonů najdou návštěvníci před vstupem do voliéry orla bělohlavého, uvedla mluvčí zahrady Monika Brindzáková.
(Celý text)

Brabec u Babiše vyjednal dalších 100 milionů pro MŽP
28. července 2016 12:37

PRAHA (ČTK) - Ministr životního prostředí Richard Brabec se dohodl s ministrem financí Andrejem Babišem (oba ANO) o navýšení rozpočtu svého resortu v příštím roce o 100 milionů korun. Peníze mají směřovat hlavně na projekty zaměřené na boj se suchem, řekl novinářům po jednání Brabec. Při příchodu na schůzku s Babišem ministr uváděl, že by si představoval růst o 300 milionů.
(Celý text)

Na některých místech Jihočeského kraje hrozí vyšší výskyt komárů
28. července 2016 12:27

TŘEBOŇ (ČTK) - Na některých místech Jihočeského kraje se po dvou letech začínají ve vyšší míře vyskytovat komáři. Vyhovuje jim současné počasí, kdy relativně vysoké teploty doprovázejí pravidelné srážky. V Třeboni a okolí proto v minulých dnech ve čtyřech případech hubili larvu komára, aby tím předešli jeho přemnožení. Přesto nelze vyloučit, že se výskyt tohoto hmyzu v následujícím období ještě zvýší. Informoval o tom dnes vedoucí odboru životního prostředí z městského úřadu v Třeboni na Jindřichohradecku Jaroslav Fliegel.
(Celý text)

Ozbrojené konflikty podle vědců mohou souviset i s klimatem
28. července 2016 12:23

PRAHA (ČTK) - Až 23 procent konfliktů, které vznikly v letech 1980 až 2010 v etnicky roztříštěných zemích, je vázáno také na klimatické změny. Vyplývá to ze studie zveřejněné v americkém vědeckém časopise Proceedings of the National Academy of Sciences. Hnutí DUHA a Greenpeace dnes na vědeckou studii reagovaly společným tiskovým prohlášením, podle kterého by tyto skutečnosti měla česká vláda vzít v úvahu.
(Celý text)

Neznámý vandal zapálil hmyzí hotely v Bohnicích a Kobylisích
28. července 2016 11:20

PRAHA (ČTK) - Neznámý vandal zapálil hmyzí hotely v Praze 8. Nejprve lehlo popelem útočiště pro hmyz poblíž dětského hřiště U Pentlovky v Bohnicích, následně další u Ďáblického jezírka v Kobylisích. Informovala dnes radní pro životní prostředí Anna Kroutil (ANO). Případ řeší policie.
(Celý text)

Hledáte informace a inspiraci? Zkuste webovou aplikaci Ekodomácnost nebo komunitní ekoportál Poraďme.se
28. července 2016 01:59

PRAHA (Ekolist) - Ekoporadenských příruček, brožur a webů jsou hromady. Nedávno k nim přibyla webová aplikace Ekodomácnost, kde si na sebe může člověk uplést bič v podobě ekoslibů, a komunitní portál poraďme.se, kde se člověk může zapojit buď jako odpověď hledající, nebo odpověď nabízející uživatel.
(Celý text)

Jak zjistit zdravotní stav 300 kilogramové gorily? Stačí rozkousaná větvička
28. července 2016 01:15

PRAHA (Ekolist) - Primatologové pracující v mezinárodním veterinárním programu Gorilých doktorů vyvinuli nový způsob, díky kterému mohou sledovat zdravotní stav kriticky ohrožených horských goril z parku Virunga, aniž by se k nim museli přibližovat a rušit je v jejich přirozeném prostředí. Právě častý kontakt s lidmi je u těchto živočichů jednou ze zásadních příčin onemocnění. Informovala o tom univerzita v Davisu.
(Celý text)

Ptačí úmrtí nemají na svědomí jen skleněné mrakodrapy, ale i rodinné domy. Nejvíce ty s krmítky
28. července 2016 01:00

PRAHA (Ekolist) - Lidé si na zahrady svým rodinných domů rádi dávají ptačí budky a vytvářejí prostředí pro opeřence přívětivé. Tím však zvyšují riziko kolize ptáků s okny, ukázala studie univerzity v kanadské Albertě.
(Celý text)

Ze záchranné stanice u rezervace Soos vypustili vyléčené dravce
27. července 2016 17:51

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ (ČTK) - V záchranné stanici pro handicapovaná zvířata při rezervaci Soos u Františkových Lázní pečovatelé vypustili do přírody několik dravců, o které se stanice starala. Šlo jednak o mláďata, která se podařilo dokrmit, tak i zraněné ptáky, kteří se vyléčení už mohou vrátit do přírody, řekl ošetřovatel Jan Balga.
(Celý text)

Zeman podepsal atomový zákon, má pomoci stavbě nových bloků
27. července 2016 16:11

PRAHA (ČTK) - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal nový atomový zákon, který zpřesňuje požadavky a procesní pravidla pro provoz nynějších a spouštění nových bloků jaderných elektráren. ČTK to sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Zpřesnění napomůže podle vlády státní správě daleko efektivněji usměrňovat kroky při umisťování, výstavbě, uvádění do provozu a provozu nových bloků jaderných elektráren.
(Celý text)

Zeman podepsal atomový zákon, má pomoci stavbě nových bloků
27. července 2016 16:11

PRAHA (ČTK) - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal nový atomový zákon, který zpřesňuje požadavky a procesní pravidla pro provoz nynějších a spouštění nových bloků jaderných elektráren. ČTK to sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Zpřesnění napomůže podle vlády státní správě daleko efektivněji usměrňovat kroky při umisťování, výstavbě, uvádění do provozu a provozu nových bloků jaderných elektráren.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1425 | 1426 | 1427 | 1428 | 1429 | .. | 2148 | Další
Další články:
19. května 2024 06:14
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45

Online diskuse
Chystaná novela legalizuje komerční chov zvířat, kritizuje ji unie zoologických zahrad
20. května 2024 00:48

(ČTK) - Unie českých a slovenských zoologických zahrad nesouhlasí s chystanou novelou zákona o zoologických zahradách. Podle ní by pomohla legalizovat doposud nezákonný komerční chov volně žijících zvířat a podpořila by tak nelegální aktivity a obchod se zvířaty. Novela totiž počítá se zavedením akreditovaných zařízení, jako jsou například zookoutky, pro která ale mají platit méně přísná pravidla než pro zoologické zahrady. ČTK to dnes sdělil prezident Unie českých a slovenských zoologických zahrad a ředitel olomoucké zoo Radomír Habáň. Organizace sdružuje 18 zoologických zahrad v Česku a na Slovensku.
(Celý text)

Příběh unikátní zahrady pod Nuselským mostem začal před sto lety
19. května 2024 19:20

PRAHA (ČTK) - V údolí pod pražským Nuselským mostem se nachází nevšední a stále pro mnoho lidí neznámá Umělecká zahrada, která vznikla před sto lety okolo prosperující sochařské dílny. Na úzkém pozemku podél železniční trati doplňují stromy, keře, trávníky a záhony s květinami desítky uměleckých děl - sochy, busty a reliéfy, vstupní portály, sloupy, fontány či altány s posezením. Pozoruhodnou i pohnutou historii tohoto místa připomíná nově otevřená výstava v galerii zahrady, která mapuje umění sochařů a štukatérů z přelomu 19. a 20. století. Areál je veřejnosti přístupný do konce října, a to každou středu a sobotu od 10:00 do 16:00. ČTK to řekl majitel Umělecké zahrady Vojtěch Haluza, který stojí za její novodobou obnovou.
(Celý text)

Tokio bojuje proti mývalům. Z mazlíčků se stala hrozba pro ekosystém
19. května 2024 18:32

TOKIO (ČTK) - Japonské hlavní město už vyhrálo bitvu, která měla za cíl dostat pod kontrolu populaci obřích, hladových vran. Nyní se ale tokijské úřady pustily do mnohem tvrdšího oříšku: do další zvířecí hrozby v podobě mývalů severních, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Plzeň dá peníze na školní včelí úly, květinovou louky i na řezy stromů
19. května 2024 18:04

PLZEŇ (ČTK) - Plzeň podpoří sedm projektů ze svého fondu životního prostředí více než 680 000 korunami. Peníze dá například na školní včelí úly, založení květinové louky, péči o zelenou fasádu nebo na řezy vzrostlých stromů a nádrže na vodu na městských hřbitovech. Dotace tento týden schválili zastupitelé.
(Celý text)

Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Na Vranovské přehradě začne sezona oslav 90 let od jejího napuštění
18. května 2024 23:16

ŠTÍTARY (ČTK) - Na Vranovské přehradě a v jejím okolí bude letos od posledního květnového víkendu připravený bohatý program pro návštěvníky. Destinační agentura ZnojmoRegion s okolními obcemi, správci památek a dalšími partnery připravila projekt Vranovská přehrada 90. Tolik let totiž letos uplynulo od napuštění vodní nádrže na Dyji, řekla Irena Navrkalová z agentury ZnojmoRegion. Cílem je zvýšit povědomí o turisticky atraktivním regionu.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2148 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama