titulní strana > co píší jiní
Plánice na Klatovsku vybuduje po 13 letech příprav kanalizaci
1. srpna 2016 15:59

PLÁNICE (ČTK) - Plánice na Klatovsku zahájí letos dvouletou stavbu kanalizace a čistírny odpadních vod s projektovanou cenou 75 milionů korun. Dotace z EU a Státního fondu životního prostředí pokryjí až 85 procent nákladů. Město s více než 1600 obyvateli už o kanalizaci usiluje třináctým rokem. ČTK to řekl starosta Zdeněk Pavlíček. Díky silné konkurenci stavebních dodavatelů počítá s tím, že se s cenou stavby dostane na 45 až 50 milionů Kč.
(Celý text)

Ještěd je výjimečnou stavbou v krajině, podobné dominanty vznikají ale i dnes
1. srpna 2016 14:16

PRAHA (ČTK) - Za téměř dokonalý soulad přírody s technikou se v českém prostředí považuje stavba vysílače a hotelu na Ještědu od Karla Hubáčka. Přesně tak definovala porota důvod udělení prestižní Perretovy ceny tomuto tvůrci. Přesto byla stavba odvážným zásahem do krajiny, který by se podle odborníků dnes podařilo prosadit těžko. Stavby v krajině respektující své okolí vznikají i dnes, stejně jako ve městech ale existují i příklady opačné. Patří k nim třeba dopravní stavby, na jejichž podobě se málokdy podílejí architekti, nebo satelitní městečka.
(Celý text)

Přimíchávání biopaliv z tuků do benzinu asi bude výhodnější
1. srpna 2016 13:16

PRAHA (ČTK) - Dodavatelé benzinu a nafty asi budou moci do minimálního podílu biopaliv dvojnásobně započítávat biopaliva, která byla vyrobena z použitých kuchyňských olejů a kafilerních tuků. Platit to bude i pro takzvaná pokročilá biopaliva. Změna vychází z nových předpisů EU. Přinést ji má novela o ochraně ovzduší, kterou vládě předložilo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Na Kokořínsku budou sledovat výskyt vlků Vlčí hlídky
1. srpna 2016 12:47

MŠENO/DOKSY (ČTK) - Na Kokořínsku budou sledovat výskyt vlků Vlčí hlídky. Jedná se o dobrovolníky, kteří tyto šelmy pomáhají chránit. Působí také například v Beskydech. Ekologické Hnutí Duha tento víkend v Doksech na Českolipsku organizovalo přímo v terénu pro dobrovolníky speciální seminář ve spolupráci se Správou Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Kokořínsko - Máchův kraj. Právě v této CHKO se předloni usadila smečka vlků.
(Celý text)

Likvidace lagun po Ostramu se asi opět posune, nejméně o dva roky
1. srpna 2016 11:38

OSTRAVA (ČTK) - Likvidace ropných lagun po chemičce Ostramo v Ostravě, jejichž odstranění se řeší už více než 20 let, se zřejmě minimálně o dva roky opět posune. Důvodem je požadavek ministerstva životního prostředí (MŽP) na nové posouzení vlivu na životní prostředí (velká studie EIA). ČTK to sdělila společnost AVE CZ odpadové hospodářství, která výběrové řízení na likvidaci kalů vyhrála. Hrozí podle ní i to, že se odstranění kalů bude muset odložit úplně.
(Celý text)

Na francouzské pláži zachraňuje dron pokusně tonoucí
1. srpna 2016 10:52

BISCARROSSE (Francie) (ČTK) - Za necelých 30 sekund odstartuje ze záchranářské stanice, dolétne nad plavce v nouzi a shodí mu záchranný pás: na plážích v Biscarrosse na jihozápadě Francie se letos v létě zkouší bezpilotní stroj Helper určený k tomu, aby pomáhal záchranářům na moři. Píše o tom agentura AFP.
(Celý text)

Nemocnice v Gobi B pomáhá i strážcům parku s koni Převalského
1. srpna 2016 10:10

PRAHA (ČTK) - Nemocnice v mongolské vesnici Bij v Gobi B pomáhá také rodinám strážců národního parku, kde žijí koně Převalského dovezení z Prahy. Rekonstrukci financovanou ze zahraniční rozvojové pomoci ČR zařizovala pražská zoologická zahrada. Rekonstruované zařízení bylo otevřeno v roce 2013. Nyní v něm pracuje jedna lékařka, která poskytuje ošetření zejména 300 rodinám žijícím v této vesnici. ČTK to řekla koordinátorka in-situ projektů Zoo Praha Hana Geroldová.
(Celý text)

Zájem o svoz bioodpadu roste po celé ČR, oblíbené jsou komposty
1. srpna 2016 09:50

PRAHA (ČTK) - Zájem o svoz bioodpadu podle celostátní ankety ČTK od loňska vzrostl ve většině měst a obcí České republiky. Oddělené třídění od komunálního odpadu využívají hlavně města s rodinnými domy, některá již řadu let. Ve velkých městech získává na oblibě komunitní kompostování, tedy společné kompostování více domácností. Obce umožňují svážet bioodpad i do biokontejnerů nebo sběrných dvorů. Podle ministerstva životního prostředí se ČR pozvolna odklání od skládkování, i přesto však na skládkách stále končí velké množství biologicky rozložitelného odpadu.
(Celý text)

Globální oteplování tučňákům nedělá dobře
1. srpna 2016 01:31

PRAHA (Ekolist) - Přibližně třetina stávajících populací tučňáků kroužkových bude v roce 2060 ve fázi výrazného početního úpadku a v roce 2099 už bude pozorovatelný až 60 % pokles jejich početnosti. Příčinou úbytku nebude přímé fyzické ohrožení nebo lov, ale jednoduše to, že se většina hnízdních lokalit podél Jižního pólu stane příliš teplými. Varuje před tím studie Univerzity v Delaware.
(Celý text)

Rybníkářství jako součást kulturního dědictví České republiky
1. srpna 2016 01:17

PRAHA (Naše příroda) - Rybníky představují dědictví předků významně utvářející krajinný ráz. Některé rybniční soustavy spolu s okolní krajinou a její architekturou splňují i přísná kritéria pro zařazení na Seznam světového kulturního dědictví. Příkladem může být Lednicko-valtický areál nebo rozsáhlé rybniční soustavy v rovinaté krajině Třeboňska. I bez zařazení na jakýkoli seznam je neoddiskutovatelné, že krajina s rybníky přispívá v duchu Evropské úmluvy o krajině k upevnění místních kultur, je základní součástí přírodního a kulturního dědictví a přispívá i k upevnění identity.
(Celý text)

Papouščí zoo v Bošovicích navštívilo asi 50 000 lidí
31. července 2016 16:49

BOŠOVICE (ČTK) - Specializovanou papouščí zoo v Bošovicích na Vyškovsku navštívilo za pět let od jejího vzniku asi 50 000 lidí. Letos zoo navštívilo zatím 12 000 lidí, řekla ČTK ředitelka zahrady Hana Škrháková. Zoo tvoří 110 prostorných voliér, k vidění je přes 220 opeřenců 44 druhů. Jako poslední nedávno přibyl ara kaninda. Zahrada začínala asi se 120 papoušky v 19 druzích.
(Celý text)

Němec zavolal policii na pařící se ježky, ti je zahnali baterkou
31. července 2016 16:33

BERLÍN (ČTK) - Jistému obyvateli bavorského Erlangenu došla trpělivost s hlasitými ježčími námluvami, které se odehrávaly u jeho domu, a na rámusící zvířata zavolal policii. Informovala o tom agentura Reuters. Sexuální život ježků je kvůli bouřlivosti a agresivitě proslulý.
(Celý text)

U Lipna otevřeli rodinný park Království lesa
31. července 2016 14:10

LIPNO (ČTK) - V neděli zahájil provoz nový rodinný park s názvem Království lesa, který se nachází v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku. Přibližně čtyřhektarový areál nabídne návštěvníkům čtyři desítky různých atrakcí. Ty mají napodobovat různé jevy, které se odehrávají v lese. Návštěvníci tak budou například poznávat druhy stromů, stopy zvířat, nebo si prohlédnout napodobeniny úkrytů zvířat. ČTK to řekl Jakub Koutek z Království lesa, jehož vybudování přišlo přibližně na 40 milionů korun.
(Celý text)

Mláďata nosorožců ve Dvoře Králové dostala jména Elias a Joe
30. července 2016 16:18

DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK) - V zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem dnes dostala jména dvě letošní mláďata nosorožců dvourohých. Za kmotry jim šli herec Ondřej Vetchý a moderátorka Lejla Abbasová. Mláďata pojmenovali Elis a Joe. Dva samečci druhu ohroženého vyhynutím se narodili v červnu.
(Celý text)

Škola ve Zbiroze je první fairtradovou v Plzeňském kraji
30. července 2016 13:10

ZBIROH (ČTK) - Základní škola ve Zbiroze má jako první v Plzeňském kraji titul Fairtradová škola a podporuje tak producenty v rozvojových zemích. V ČR už je jich dvacet. Škola, jejíž žáci navrhují zařazování zdravých pokrmů do jídelníčku, deklaruje a koordinuje podporu fair trade, tedy spravedlivého a důstojného obchodu. Studenti si tam mohou zakoupit výrobky z rozvojových zemí, vzdělávají se v globálním rozvoji a pořádají osvětové akce pro veřejnost. ČTK to řekla Věra Rohanová z Fairtrade Česko a Slovensko.
(Celý text)

Želvy ostruhaté mají v ostravské zoo novou expozici
30. července 2016 11:26

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské zoologické zahradě se otevřela nová expozice pro želvy ostruhaté, které jsou třetími největšími suchozemskými želvami. Expozici najdou návštěvníci u vstupu do Pavilonu afrických zvířat, řekla ČTK mluvčí zahrady Šárka Nováková.
(Celý text)

Odvolání bývalého majitele táborské zoo projedná soud v srpnu
30. července 2016 10:35

PRAHA (ČTK) - Odvolání v případu bývalého majitele táborské zoologické zahrady Libora Hrubého, kterému českobudějovický krajský soud v březnu nepravomocně uložil pět let vězení za podvod, projedná v polovině srpna Vrchní soud v Praze. Podle verdiktu si podnikatel půjčil více než deset milionů korun na provoz zoo, peníze jim ale nevrátil. Muž se hájil tím, že plánoval peníze na splacení dluhů získat z jiných zdrojů. Hrozilo mu až desetileté vězení.
(Celý text)

VW má připravený plán na úpravu naftových aut v USA
29. července 2016 21:14

DETROIT (ČTK) - Plán německé automobilky Volkswagen na úpravu naftových automobilů ve Spojených státech zahrnuje softwarové změny a větší katalyzátor. Uvedla to agentura AP s odvoláním na své zdroje z řad prodejců automobilů. Dodala, že plán se týká většiny naftových aut s dvoulitrovými motory umožňujícími falšování testů emisí.
(Celý text)

Zlínská zoo poprvé odchovala mláďata čápa marabu afrického
29. července 2016 15:42

ZLÍN (ČTK) - Zlínské zoologické zahradě se poprvé podařilo odchovat mláďata čápa marabu afrického. Šest mláďat se vylíhlo v inkubátoru v červnu. Ošetřovatelé je krmí netradičním způsobem, a to v kostýmu, který napodobuje dospělého jedince marabu. Je to kvůli tomu, aby se zamezilo fixaci mláďat na lidi, řekla ČTK mluvčí zahrady Romana Bujáčková.
(Celý text)

Rio nesplnilo slib vyčistit do olympiády moře a pláže
29. července 2016 15:29

PRAHA (ČTK) - Brazilská vláda před sedmi lety slíbila, že do začátku olympijských her zbaví znečištění moře a slavné pláže města Rio de Janeiro. Pár dní před zahájením olympiády se ale záliv Guanabara dál topí v odpadcích a do moře proudí splašky. Ekologové a vědci dokonce tvrdí, že voda u břehů Ria de Janeiro je ještě špinavější, než se doposud myslelo. Stav vody vzbuzuje obavy především u účastníků soutěží ve vodních sportech, z nichž část bude probíhat právě v zálivu Guanabara, píše list The New York Times.
(Celý text)

Rio nesplnilo slib vyčistit do olympiády moře a pláže
29. července 2016 15:29

PRAHA (ČTK) - Brazilská vláda před sedmi lety slíbila, že do začátku olympijských her zbaví znečištění moře a slavné pláže města Rio de Janeiro. Pár dní před zahájením olympiády se ale záliv Guanabara dál topí v odpadcích a do moře proudí splašky. Ekologové a vědci dokonce tvrdí, že voda u břehů Ria de Janeiro je ještě špinavější, než se doposud myslelo. Stav vody vzbuzuje obavy především u účastníků soutěží ve vodních sportech, z nichž část bude probíhat právě v zálivu Guanabara, píše list The New York Times.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1425 | 1426 | 1427 | 1428 | 1429 | .. | 2148 | Další
Další články:
19. května 2024 06:14
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45

Online diskuse
Chystaná novela legalizuje komerční chov zvířat, kritizuje ji unie zoologických zahrad
20. května 2024 00:48

(ČTK) - Unie českých a slovenských zoologických zahrad nesouhlasí s chystanou novelou zákona o zoologických zahradách. Podle ní by pomohla legalizovat doposud nezákonný komerční chov volně žijících zvířat a podpořila by tak nelegální aktivity a obchod se zvířaty. Novela totiž počítá se zavedením akreditovaných zařízení, jako jsou například zookoutky, pro která ale mají platit méně přísná pravidla než pro zoologické zahrady. ČTK to dnes sdělil prezident Unie českých a slovenských zoologických zahrad a ředitel olomoucké zoo Radomír Habáň. Organizace sdružuje 18 zoologických zahrad v Česku a na Slovensku.
(Celý text)

Příběh unikátní zahrady pod Nuselským mostem začal před sto lety
19. května 2024 19:20

PRAHA (ČTK) - V údolí pod pražským Nuselským mostem se nachází nevšední a stále pro mnoho lidí neznámá Umělecká zahrada, která vznikla před sto lety okolo prosperující sochařské dílny. Na úzkém pozemku podél železniční trati doplňují stromy, keře, trávníky a záhony s květinami desítky uměleckých děl - sochy, busty a reliéfy, vstupní portály, sloupy, fontány či altány s posezením. Pozoruhodnou i pohnutou historii tohoto místa připomíná nově otevřená výstava v galerii zahrady, která mapuje umění sochařů a štukatérů z přelomu 19. a 20. století. Areál je veřejnosti přístupný do konce října, a to každou středu a sobotu od 10:00 do 16:00. ČTK to řekl majitel Umělecké zahrady Vojtěch Haluza, který stojí za její novodobou obnovou.
(Celý text)

Tokio bojuje proti mývalům. Z mazlíčků se stala hrozba pro ekosystém
19. května 2024 18:32

TOKIO (ČTK) - Japonské hlavní město už vyhrálo bitvu, která měla za cíl dostat pod kontrolu populaci obřích, hladových vran. Nyní se ale tokijské úřady pustily do mnohem tvrdšího oříšku: do další zvířecí hrozby v podobě mývalů severních, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Plzeň dá peníze na školní včelí úly, květinovou louky i na řezy stromů
19. května 2024 18:04

PLZEŇ (ČTK) - Plzeň podpoří sedm projektů ze svého fondu životního prostředí více než 680 000 korunami. Peníze dá například na školní včelí úly, založení květinové louky, péči o zelenou fasádu nebo na řezy vzrostlých stromů a nádrže na vodu na městských hřbitovech. Dotace tento týden schválili zastupitelé.
(Celý text)

Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Na Vranovské přehradě začne sezona oslav 90 let od jejího napuštění
18. května 2024 23:16

ŠTÍTARY (ČTK) - Na Vranovské přehradě a v jejím okolí bude letos od posledního květnového víkendu připravený bohatý program pro návštěvníky. Destinační agentura ZnojmoRegion s okolními obcemi, správci památek a dalšími partnery připravila projekt Vranovská přehrada 90. Tolik let totiž letos uplynulo od napuštění vodní nádrže na Dyji, řekla Irena Navrkalová z agentury ZnojmoRegion. Cílem je zvýšit povědomí o turisticky atraktivním regionu.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2148 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama