titulní strana > co píší jiní
Vláda se bude znovu zabývat příspěvkem na vyřazování starých aut
14. prosince 2016 09:20

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo průmyslu a obchodu vládě ve středu znovu navrhne zavedení příspěvku motoristům na vyřazení přestárlých aut z provozu a na pořízení vozů na alternativní pohon. Chce tak přispět k omlazení vozového parku, jehož průměrné stáří je 14,9 roku. Peníze na příspěvek, jehož parametry MPO zatím blíže nespecifikovalo, mají být čerpané ze Státního fondu životního prostředí. Vyplývá to z materiálu, který má ČTK k dispozici.
(Celý text)

Moře na Novém Zélandu vyplavilo záhadný obří objekt
14. prosince 2016 07:00

Nový Zéland (ČTK) - Vzrušené debaty na sociálních sítích rozpoutal záhadný obrovský objekt, který vyplavilo moře na pobřeží Nového Zélandu.
(Celý text)

Vánoce bez palmového oleje? Používejte tradiční tuky z kuchařek našich babiček
14. prosince 2016 01:56

PRAHA (Ekolist) - Ani v předvánočním shonu nezapomínejme na naši planetu a vyhýbejme se výrobkům s palmovým olejem, apelují ochránci přírody. Měli bychom podle nich odolat nabídce levných tuků a upéci si skutečně poctivé cukroví z tradičních ingrediencí, jaké používaly naše babičky. Tedy především másla.
(Celý text)

Loni zmizely z alejí další tisíce stromů, upozorňuje Arnika
14. prosince 2016 00:52

PRAHA (Ekolist) - Ekologická organizace Arnika sestavila tradiční statistiku kácení a výsadby stromů podél českých silnic. Data za rok 2015 vyznívají pro stromy stejně jako v předchozích letech nepříznivě. Podle údajů krajských silničních správ se poměr mezi pokácenými (15 600) a vysazenými stromy (9 100) opět výrazněji vychýlil směrem ke kácení, uvádí Arnika.
(Celý text)

V Opavě je k vidění preparovaný slon indický
13. prosince 2016 13:32

OPAVA (ČTK) - V Opavě je od včerejška k vidění jedinečný preparát samce slona indického. Jde o jediný preparát tohoto druhu slona v Česku. Ve Slezském zemském muzeu poslouží jako základ nové velké sbírky představující zvířata čtyř kontinentů. Sbírka by měla v příštích letech nahradit dosavadní expozici, která se věnuje historii Slezska. Novinářům to řekla ředitelka muzea Jana Horáková.
(Celý text)

Slovensko za měsíc podpořilo koupi 50 elektromobilů a hybridů
13. prosince 2016 13:27

BRATISLAVA (ČTK) - Za zhruba měsíc od zahájení dotací na elektromobily a hybridní vozidla Slovensko podpořilo nákup 50 takových aut. Vyplývá to z údajů slovenského svazu automobilového průmyslu. Zmiňovaný počet odpovídá zhruba ročnímu prodeji elektrických aut v zemi.
(Celý text)

Soud v Brně musí znovu řešit tisíce tun odpadu ve Štýřicích
13. prosince 2016 13:20

BRNO (ČTK) - Krajský soud v Brně musí znovu otevřít mnohaletý spor kvůli téměř 15.000 tun stavebního odpadu navezeného na pozemky firmy Glutton v Brně-Štýřicích. Ústavní soud (ÚS) dnes vyhověl stížnosti Gluttonu. Firma se domáhá odstranění odpadu, v jiných sporech žádá také odškodnění.
(Celý text)

Příbram schválila založení Destinační společnosti Brdy
13. prosince 2016 12:50

PŘÍBRAM (ČTK) - Příbramští zastupitelé schválili včera založení Destinační společnosti Brdy, která bude mít na starosti rozvoj turistiky v nové chráněné krajinné oblasti a jejím okolí. Projednání návrhu provázela ostrá výměna názorů mezi starostou Jindřichem Vařekou (ANO) a opozičním zastupitelem za Šanci pro Příbram Vladimírem Králem, který oznámil, že je ve střetu zájmů. Je totiž ředitelem ekologického centra Orlov, pod nějž spadá již založená konkurenční Destinační agentura Brdy. Podle Vařeky Král vyhlásil příbramskému zastupitelstvu válku.
(Celý text)

MAS Pošumaví dá do roku 2020 vesnicím a podnikatelům 200 mil. Kč
13. prosince 2016 11:50

PLZEŇ (ČTK) - Místní akční skupina (MAS) Pošumaví rozdělí do čtyř let 200 milionů korun z EU na menší projekty obcí, neziskových organizací a podnikatelů. Jako první v Plzeňském kraji splnila podmínky pro získání podpory na rozvoj venkova. Je největší z 11 MAS v regionu, zahrnuje 86.000 obyvatel v 99 obcích na Klatovsku a v oblasti Sušice, Horažďovic a Kdyně. Peníze půjdou do modernizace škol, sociálních podniků, národních kulturních památek, požárních zbrojnic, nových cest, hospodaření v lesích a do podnikání na venkově, řekla včera hlavní manažerka MAS Pošumaví Markéta Baštařová Janotová.
(Celý text)

Včelaři letos nahlásili veterinářům přes 500 otrávených včelstev
13. prosince 2016 11:38

(ČTK) - Veterinářům letos včelaři nahlásili otravy u 507 včelstev, proti loňsku o 70 procent více. Problémy mělo 41 chovatelů včel, loni jich bylo 32. ČTK to dnes sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Pechal. Průkazných případů, kdy šlo o použití přípravků na ochranu rostlin, je letos zatím pět, postiženo bylo 164 včelstev. Podle předsedkyně Českého svazu včelařů Jarmily Machové se včelaři od zemědělců finančního odškodnění za úhyny způsobené postřiky většinou nedočkají.
(Celý text)

Jako vánoční dárek levné štěně z internetu? Ochránci zvířat upozorňují na nevědomou podporu množíren
13. prosince 2016 11:37

PRAHA (Ekolist) - I krásné štěně může mít hroznou minulost, upozorňují ochránci zvířat ze spolku OBRAZ. Podle nich teď před Vánoci byznys majitelů množíren psů vzkvétá. Mnoho dětí si přeje pod stromečkem najít štěně a nákup psů přes inzerát vypadá jako ta nejlepší cesta.
(Celý text)

Nejvyšším vodopádem světa je Tugela v JAR, tvrdí čeští geodeti
13. prosince 2016 11:06

PRAHA (ČTK) - Nejvyšším vodopádem světa je Tugela (Tugela Falls, afrikánsky Tugelawaterval) v Jihoafrické republice. Jeho výška je 983 metrů, což je o čtyři metry více než u dosud uváděné jedničky Salto Ángel ve Venezuele, tvrdí skupina českých geodetů, která v listopadu jihoafrický vodopád přeměřila. Informaci televize Prima potvrdil vedoucí expedice Martin Šíl. Podrobnosti hodlá zveřejnit tento týden na tiskové konferenci. Vodopád Tugela byl dosud s 948 metry označován za druhý nejvyšší na světě.
(Celý text)

Nejstarší mořský pták na světě opět čeká mladé
13. prosince 2016 07:28

HONOLULU (ČTK) - Nejstarší známý mořský pták opět čeká mladé. Biologové zjistili, že samička albatrosa laysanského zvaná Wisdom (moudrost) se vrátila do hnízda v útočišti pro divoká zvířata na Midwayských ostrovech v severním Pacifiku a sedí na vejcích. Samička se svým druhem používá každý rok stejné hnízdo. Biologové věří, že samičce je 66 let, a je tak nejstarším známým ptákem žijícím ve volné přírodě, napsala agentura AP.
(Celý text)

Ubrusy z PVC jsou levné a snadno omyvatelné. A mohou být i zdraví škodlivé
13. prosince 2016 01:10

PRAHA (Ekolist) - PVC ubrusy jsou v mnoha ohledech skvělé. Jsou levné, dají se snadno umýt a jejich vzory a barvy neznají mezí. Jenže jak upozorňuje spolek Arnika, také mohou obsahovat zdraví škodlivé látky. Což zejména u ubrusů a prostírání určených dětem není to nejlepší.
(Celý text)

Ceny tříděného plastu klesají, trh s ním může kolabovat
13. prosince 2016 00:46

PRAHA (Ekolist) - Trh nasycený plastovým odpadem a nízká cena ropy. To jsou podle Svazu průmyslu druhotných surovin (SPDS) hlavní důvody, které stojí za výrazným poklesem cen této komodity. Podle výkonného ředitele SPDS Petra Šulce v současné době hrozí, že se obchod s plastovým odpadem zadrhne a třídění plastů přestane být ekonomicky výhodné.
(Celý text)

Trumpův tým chystá reorganizaci energetické politiky USA
12. prosince 2016 13:20

WASHINGTON (ČTK) - Americkou energetickou politiku s lednovým nástupem republikánského prezidenta Donalda Trumpa očividně čeká rozsáhlá reorganizace. Podle agentury Bloomberg to vyplývá z dotazů, které Trumpův tým pro převzetí moci adresoval ministerstvu energetiky. Dokument, který obsahuje 65 otázek, zjišťuje možnosti zachovat v provozu zastarávající americké jaderné reaktory či se dotazuje na identitu zaměstnanců, kteří sehráli klíčovou roli při prosazování klimatické agendy dosluhujícího prezidenta Baracka Obamy.
(Celý text)

Pandy z USA si snaží zvyknout si v novém domově v Číně
12. prosince 2016 12:42

(ČTK) - Převezte americké děti do země jejich předků, a začnou problémy. Nerozumí novému jazyku a nechutná jim neznámé jídlo. Pandí dvojčata narozená ve Spojených státech se teď objevila v Číně a mají přesně tytéž potíže. Informoval o tom čínský list Žen-min ž'-pao.
(Celý text)

Firma z Litoměřicka uložila na skládku bifenyly, dostala pokutu
12. prosince 2016 11:33

LUKAVEC (ČTK) - Společnost LADEO, která provozuje skládku nebezpečného odpadu v Lukavci na Litoměřicku, dostala pokutu 600.000 korun. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) firmu potrestala za to, že převzala do svého zařízení odpady s polychlorovanými bifenyly (PCB), což jsou toxické látky nebezpečné lidskému organismu, sdělila mluvčí inspekce Jana Jandová.
(Celý text)

Na pražském Smíchově prodávali aktivisté místo kaprů "psí maso"
12. prosince 2016 11:20

PRAHA (ČTK) - Ke koupi "vánočních psů" vyzývali v pátek aktivisté na pražském Smíchově. Protestovali tak proti tradičnímu vánočnímu prodeji a zabíjení kaprů v ulicích. Akci pořádala organizace 269life, která dlouhodobě upozorňuje na utrpení zvířat v různých odvětvích průmyslu.
(Celý text)

EU vyšetřuje dovoz čínské nerezové oceli na evropský trh
12. prosince 2016 10:46

BRUSEL (ČTK) - Evropská komise začala vyšetřovat, zda čínští výrobci některých druhů nerezové oceli neprodávají své produkty na evropském trhu za nepřiměřeně nízké ceny. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Vyšetřování je dalším krokem Bruselu v boji proti dovozu levné oceli z Číny. Peking v reakci na oznámení vyjádřil znepokojení a uvedl, že v Evropské unii zaznamenal protekcionistické tendence.
(Celý text)

EU vyšetřuje dovoz čínské nerezové oceli na evropský trh
12. prosince 2016 10:46

BRUSEL (ČTK) - Evropská komise začala vyšetřovat, zda čínští výrobci některých druhů nerezové oceli neprodávají své produkty na evropském trhu za nepřiměřeně nízké ceny. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Vyšetřování je dalším krokem Bruselu v boji proti dovozu levné oceli z Číny. Peking v reakci na oznámení vyjádřil znepokojení a uvedl, že v Evropské unii zaznamenal protekcionistické tendence.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1362 | 1363 | 1364 | 1365 | 1366 | .. | 2145 | Další
Další články:
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00

Online diskuse
Sydney se potýká s kácením stromů kvůli výhledu na přístav
15. května 2024 11:47

(ČTK) - Na nejbohatších a nejzelenějších předměstích australského Sydney se množí případy kácení či jiných způsobů likvidace stromů. Podle ochránců přírody je zpravidla cílem otevřít výhled na přístav, což razantně zvýší cenu nemovitostí, píše zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období, říká jeden z nich
15. května 2024 11:45

(ČTK) - Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období v historii. Zpravodajskému serveru CNBC to řekl největší producent olivového oleje na světě, španělská společnost Deoleo. Na vině je změna klimatu, prudký růst cen, vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Odvětví proto podle něj musí projít hlubokou transformací.
(Celý text)

Lední medvědi z varšavské zoo dorazili do Zoo Praha
15. května 2024 11:43

PRAHA (ČTK) - Lední medvědi Aleut a Gregor z varšavské zoologické zahrady dorazili do Zoo Praha, přicestovali v úterý ve večerních hodinách. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to dnes oznámil na sociální síti X. Lidé je v expozici budou moci vidět od pondělí 20. května. Oba medvědi jsou dvojčata a do Prahy zamířili na doporučení koordinátora evropského chovného programu.
(Celý text)

Lesy ČR po konci kůrovcové kalamity sníží zalesnění o pětinu na 14 000 hektarů
15. května 2024 11:43

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) letos sníží plochu zalesnění o pětinu asi na 14 000 hektarů z loňských 17 200 hektarů. Důvodem je konec kůrovcové kalamity a výrazné snížení těžeb kůrovcového dřeva, čímž ubývá ploch pro obnovu lesů. Stoupnout by měl letos podíl přirozené obnovy lesa na dosud nejvyšších 30 procent, řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

V Saském Švýcarsku o víkendu objevili nepovolené táboráky i lidi pod širákem
15. května 2024 00:52

DRÁŽĎANY (ČTK) - Strážci v německém národním parku Saské Švýcarsko na hranici s Českem o minulém víkendu objevili dva případy, kdy si lidé v rozporu se zákazem rozdělali oheň. Informovala o tom podle portálu Sächsische Zeitung správa rezervace. Hlídky také přistihly 24 lidí, kteří chtěli přespat "pod širákem", což v současné době není možné ani na vyhrazených místech. Dalších osm milovníků přírody ochranáři našli spící na skalách a skalních vyhlídkách.
(Celý text)

Medvědice, která podle italských úřadů zabila běžce, zřejmě skončí v Německu
14. května 2024 21:40

(ČTK) - Medvědice Jj4, která podle italských úřadů loni zabila v lese v Tridentsku jednoho běžce, zřejmě skončí v útulku v Německu. Místní úřady původně usilovaly o to, aby byla utracena, čemuž ale zabránily protesty a soudní iniciativy ochránců zvířat, píše italský tisk. Medvědice se v současnosti nachází v útulku v Tridentsku, kde však podle aktivistů za práva zvířat trpí kvůli omezenému prostoru.
(Celý text)

Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Vizuál festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio tvůrců se znevýhodněním
14. května 2024 19:17

PRAHA (ČTK) - Vizuální styl 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio obecně prospěšného sdružení Maturus, které zaměstnává tvůrce se znevýhodněním. S návrhem šestadvacetiletého Olivera Moučky zvítězilo ve veřejné soutěži, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Jubilejní ročník Ekofilmu s podtitulem Jak (ne)zabít přírodu se uskuteční 1. až 6. října v Brně. Zabývat se bude vlivem válečných a jiných konfliktů, katastrof, průmyslu nebo těžby na přírodní bohatství.
(Celý text)

Pražané se mohou v ulicích v horkých dnech osvěžit u mlžítek a osvěžítek
14. května 2024 19:10

PRAHA (ČTK) - Pražané a návštěvníci metropole se mohou v horkých dnech ochladit v ulicích u mlžítek a osvěžítek. V devíti městských částech rozmístili technici Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) 22 zařízení, sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Mlžítka ve svém okolí dokážou pocitově snížit teplotu vzduchu, zvýšit vlhkost a snížit prašnost.
(Celý text)

Letos proběhne 50. ročník filmového festivalu EKOFILM. O čem bude?
14. května 2024 16:15

PRAHA (Ekolist) - Nejstarší evropský filmový festival o životním prostředí EKOFILM představil vizuální styl pro jubilejní 50. ročník. Letos poprvé se na něj vyhlásila veřejná soutěž. Vítězné grafické zpracování letošního tématu Jak (ne)zabít přírodu vybrali organizátoři z dvaceti šesti přihlášených návrhů. Ten vítězný vznikl ve studiu Maturus, které zaměstnává tvůrce s handicapem. Autor ilustrací, šestadvacetiletý Oliver Moučka, vsadil ve svém zpracování především na hravost a důvtip. Letošní Ekofilm proběhne 1.–6. října v Brně, výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován projektům na ochranu přírody, které zaštiťuje ZOO Brno.
(Celý text)

Ekonomické důsledky změny klimatu: makroekonomické škody jsou zřejmě šest krát vyšší než se předpokládalo
14. května 2024 11:55

PRAHA (Ekolist) - Klimatická změna ohrožuje naše životy, živobytí a globální ekonomiku. Dosavadní poznatky hovořili o relativně přijatelných škodách: přibližně 1-3% ztráty HDP na 1 °C zvýšení teploty. Dosavadní poznatky se ale zaměřují na lokální teplotní změny v rámci jednotlivých zemí. Adrien Bilal z Harvardovy univerzity a Diego R. Känzig ze Severozápadní univerzity se podívali na ekonomické důsledky klimatické změny jiným pohledem. A jejich práce He Macroeconomic Impact Of Climate Change: Global Vs. Local Temperature říká, že zvýšení globální teploty o 1 °C vede k poklesu světového HDP o 12 %.
(Celý text)

Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama